forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagorova južnoamerička odiseja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/01/2015 : 17:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Pa, gle, pre ili kasnije, nazalost neminovno je (hebali ih vise Sedioli, Mignacco i Cassaro), Zagor ce uci opet u izdavacku krizu ako se Burattini malo ne lupi po celu (i nastavi sa ovakvim ritmom solidnih i odlicnih prica kao JA saga- poslednji Mortimer) i tada ce opet slediti koprcanje po zici: pokusace nesto veliko i revolucionarno kao sto je Nestali istrazivac da bi podigli serijal na noge, pre nego sto od Zagora dignu ruke(hebali ih vise Sedioli, Mignacco i Cassaro).
Tu se nadam Boselliju i svezim crtacima, eventualno svezim scenaristima, sa Sediolijem, Cassarovima i Mignaccom sa ukrstenim rukama napolju (hebali ih vise Sedioli, Mignacco i Cassaro)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 09/01/2015 17:47:51
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2944 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 09/01/2015 : 18:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Pa, gle, pre ili kasnije, nazalost neminovno je (hebali ih vise Sedioli, Mignacco i Cassaro), Zagor ce uci opet u izdavacku krizu ako se Burattini malo ne lupi po celu (i nastavi sa ovakvim ritmom solidnih i odlicnih prica kao JA saga- poslednji Mortimer) i tada ce opet slediti koprcanje po zici: pokusace nesto veliko i revolucionarno kao sto je Nestali istrazivac da bi podigli serijal na noge, pre nego sto od Zagora dignu ruke(hebali ih vise Sedioli, Mignacco i Cassaro).
Tu se nadam Boselliju i svezim crtacima, eventualno svezim scenaristima, sa Sediolijem, Cassarovima i Mignaccom sa ukrstenim rukama napolju (hebali ih vise Sedioli, Mignacco i Cassaro)



Sva sreća, barem kvalitenih crtača u Bonelliju ima, ako odluče maknuti neke viškove, što bi bilo dobro, našlo bi se nekolicina koji bi mogli pripomoći serijalu ako bude potrebno.

Scenarij je druga priča, kažem Boselli ima prste u gotovo svim epizodama koje su oživile ovaj lik, i ne samo to, već ima prste u nekima od najvećih klasika, rame uz rame Nolitti. u texu je katastrofa, Dampyr ne čitam.... to znači, da mu Zagor savršeno pristaje. Buratini se trudi, vidi se da ulaže puno truda, alii... nekad nije dovoljno pokušati ubaciti dogodovštine Chica, ili vratiti stare likove, da Zagor bude ono što želimo... previše toga kod Buratinija izgleda kao već sto puta viđena priča. malo puta šokira i iznenadi, ne sviđa mi se njegova dinamika priča.

najbolji scenarist koji mi pada na pamet od prve je Manfredi, što bi njegov stil donio Zagoru? jako teško pitanje ali kad vidim ostale scenariste (mignacco, rauch, paolucci) vrijedilo bi napraviti taj deal. iako, realnost kaže da je to daleko od ostvarivanja
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/01/2015 : 23:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Burattini je strastven igrac i to ne moze da mu se negira...veliki zagorolog i zagorofil
koji shvata da su najblistavije Zagorove price i dalje one Nolittine
i to pokusava da iznjedri
ali problem je sto je njegova definicija Nolittinog sjaja pogresna, povrsna i sterilna

A s druge strane, mogu misliti kako mu kljuca u glavu kada Boselli samo navrati, inspirisan nekim knjizevnim ostvarenjima koji nemaju velike poveznice sa sustinom Zagora i pokupi sve ovacije u fanovskim redovima...a medju istima svako malo za sebe nalece na vazda iste kritike

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/01/2015 : 23:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Burattini je strastven igrac i to ne moze da mu se negira...veliki zagorolog i zagorofil
koji shvata da su najblistavije Zagorove price i dalje one Nolittine
i to pokusava da iznjedri
ali problem je sto je njegova definicija Nolittinog sjaja pogresna, povrsna i sterilna

A s druge strane, mogu misliti kako mu kljuca u glavu kada Boselli samo navrati, inspirisan nekim knjizevnim ostvarenjima koji nemaju velike poveznice sa sustinom Zagora i pokupi sve ovacije u fanovskim redovima...a medju istima svako malo za sebe nalece na vazda iste kritike


Što reći nego - pečat i potpis!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 09/01/2015 : 23:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Slažem se s Koreshom, vidi se da Burattini želi poboljšati serijal i vidi se da se konstantno trudi ali ima potpuno krivu filozofiju i na kraju se pogubi u svemu tome. Baš sam listao neke njegove ranije priče i zaključio da je Bure tamo do kraja Afričke sage, hajdemo reći tamo negdje Thugsa/Ramathove prošlosti imao većinom vrlo dobre, nekad čak i odlične priče (ako izuzmemo onu grozotu od Omče, meni najgoru epizodu Zagora ikad, a to je i sam Burattini priznao da se srami što je takvo što stavio na papir), i onda dolazi do brze stagnacije i pada njega, te samog stripa. Nakon toga je počeo pričati nekakve slabe polupričice koje su grogirale serijal i učinile da malo-pomalo izgubi kompas. Iako je kasnije napisao jako dobru i veoma uzbudljivu Močvaru robijaša (njegovu ponajbolju priču), na Richterovoj sagi i onoj ubitačnoj epopeji od pet nastavaka s Astekama (ili su to bile Maje?) se vidjelo da to jednostavno nije to. Da ne spominjem Mortimera koji je naporan k'o proljev. Bure pomalo podsjeća na Mignacca kod Mister Noa, samo što mu nije uspjelo da totalno sjebe serijal (iako je na pilotu i Del Freo napravio mnogo lošega ali o tome sada ne govorim), ali zeznuo je stvar tim polupričama koje je i maloprije spomenuti Mignacco često pisao - a piše ih nažalost i sada na Zagoru. No, koliko me uvjeravaju, isti Burattini je briljirao na JA odiseji, svršio s Mortimerom (ovo krivo zvuči ) na dostojanstven način, pa ćemo vidjeti što će napraviti s Hellingenom i dalje... A koliko vidim na solarovom topicu, sve što slijedi mi ne izgleda pretjerano povezano ili zanimljivo.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2944 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 10/01/2015 : 10:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message  Reply with Quote
pitanje je što nakon sage i što nakon Hellingena?? po meni je prva važna stvar koju treba napraviti-pojačati crtački staff na račun nekih tipova koji u crtačkom smislu srozavaju serijal... ima sjajnih crtača koji dolaze, koje možemo vidjeti u nekim mini serijalima i slično.

najprije, pod ogoromnim povećalom biti će taj Hellingen, praktički bez prava na pogrešku....nadam se da neće biti previše prepričavanja i objašnjavanja,da će i čitatelji morati zaključiti neke stvari, a da neće sve biti naširoko prepričano i servirano na tanjuru.. ta epizoda biti će checkpoint nakon kojega će se puno pričati i nikome se neće moći sakriti dali je napravljen dobar ili loš scenarij (i crtež).

u najboljem slučaju 90% ljudi će obožavati novoga Hellingena, ostali će ga popljuvati zbog nekog osobnog razloga. u najgorem slučaju 20% ljudi će biti oduševljeno, a ostali će vrlo vjerovatno s dobrim razlogom biti razočarani. treća opcija je fifty-fifty

a što poslije hellingena? samo se nadam da nećemo biti bombardirani "povratcima"...treba raditi na novim likovima i trebaju svježe ideje. malo više hardcore darkwoodskih pustolovina sa indijancima, malo dramatike i napetosti ne bi škodilo inače vrlo predvidivom serijalu. ja bih probao sa "darkwoodskom odisejom" primjerice velika pobuna darkwoodskih plemena koja bi uključivala sve važnije sporedne likove iz serijala, i koja bi trajala 20-ak brojeva. darkwood u plamenu, do sada najveći izazov, ultimativna borba Duha-sa-sjekirom da sačuva mir u darkwoodu što je od prvog broja njegova misija........
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 10/01/2015 : 11:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Meni su crtači najmanji problem. Eventualno treba otjerati kojeg fušera i zaposliti dva-tri tipa, ali ništa radikalno. Scenaristi su glavni problem, treba što više nove krvi, ali kvalitetne. Ne može Bure ma kako god se trudio sam nositi cijelu stvar na leđima tako dugo vremena. Bilo bi lijepo da npr. Capone ponovno uskoči s nekoliko priča. Vidim da se i događa zapošljavanje novih scenarista (pretežito Zamberletti dobija priliku, nije me baš oduševio na svojoj prvoj epizodi, ali vidjet ćemo, a tu su još Altariva i Marolla), ali opet ne u dovoljnoj mjeri. Ono što bih ja sigurno napravio, a što navodno traže Talijani, je to da se uvede kontinuitet u darkwoodske epizode (nešto što se trebalo napraviti još prije dvadesetak godina) kako bi se održala razina napetosti i zanimljivosti. Koliko vidim ima mnogo epizoda u pripremi koje crtaju likovi kojima se obično uručuju manje kvalitetne priče - Cassarovi, Di Vittovi, Grammaccioni, pa i Chiarolla (ne dobiva bitne priče još od Jeana Lafittea), a osim novog Vampira, nove epizode iz Bure-Verni tandema i Baffinove zemlje (koja se radi već sigurno dvanaestak godina) nude se većinom također samo povratci - Takeda, Smirnoff, Alexis, Blondie i tako dalje. A kad vidim autore koji rade na tome (Mignacco piše Smirnoffa, Perniola Alexisa), sve to uzimam sa zrnom soli. Vidjet ćemo.

A od Hellingena stvarno ne znam što očekivati. Koncept od šest svezaka u tri priče (poput trećeg Kandraxa) je intrigantan, a iako Bure (Rauch piše broj 600, tj. prvi dio, ali to je tek uvod u cijelu stvar) može napisati pravo malo remek-djelo u tim dugim epizodama (Močvara robijaša), a može napisati i nešto s čime možemo obrisati guzicu (Piramida krvi), tako da zaista ne znam.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/01/2015 : 12:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Povraci su na dnevnom redu. Ocekujem do broja 700, pored Hellingena, jos i Supermikea, Rakosija i Kandraxa, izmedju ostalih.

Nadam se da ce u slucaju Kandraxa biti dobar scenario, za vizuelni dio ce sigurno Nuccio biti zaduzen.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 10/01/2015 : 12:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior


Nadam se da ce u slucaju Kandraxa biti dobar scenario, za vizuelni dio ce sigurno Nuccio biti zaduzen.



Samo nagađaš ili imaš neke informacije?

Btw. Oko Supermikea ne dvojim da će se vratiti, i sam je Burattini rekao da bi se to moglo dogoditi.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/01/2015 : 13:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Nagadjam na osnovu glasina od prije. Vjerovatno ce tako i biti.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/01/2015 : 13:11:35  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
King, otkud sad Kandrax? Nagadjas ili...?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/01/2015 : 13:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Koresh


nadam se da neće biti previše prepričavanja i objašnjavanja,da će i čitatelji morati zaključiti neke stvari, a da neće sve biti naširoko prepričano i servirano na tanjuru.. ta epizoda biti će checkpoint nakon kojega će se puno pričati i nikome se neće moći sakriti dali je napravljen dobar ili loš scenarij (i crtež).



Realno, nerealan si u tim nadanjima. "Molim se" bi bio prihvatljiviji oblik iskazivanja "nade" pošto je tako nešto za očekivati od Burattinija.

quote:
pitanje je što nakon sage i što nakon Hellingena?? po meni je prva važna stvar koju treba napraviti-pojačati crtački staff na račun nekih tipova koji u crtačkom smislu srozavaju serijal... ima sjajnih crtača koji dolaze, koje možemo vidjeti u nekim mini serijalima i slično.


Upravo pokušavam naložiti Caponea da napiše scenario sa horror ili srednjovekovnom atmosferom (možda i oboje: stari dvorci, konjanici (vitezovi), drevni demoni/vampiri/druge karakondžule) i da istim naloži Boccija koji je lud za takvim temama da gostuje u makar jednoj priči. Ipak mu je Bocci dužan za svu današnju slavu izgrađenoj na Lazarusu Leddu i mislim da Adeu ne bi trebalo mnogo argumenata da ga nagovori da nacrta i Zagija, pogotovo ako napiše priču njemu po meri.

quote:
a što poslije hellingena? samo se nadam da nećemo biti bombardirani "povratcima"...treba raditi na novim likovima i trebaju svježe ideje. malo više hardcore darkwoodskih pustolovina sa indijancima, malo dramatike i napetosti ne bi škodilo inače vrlo predvidivom serijalu. ja bih probao sa "darkwoodskom odisejom" primjerice velika pobuna darkwoodskih plemena koja bi uključivala sve važnije sporedne likove iz serijala, i koja bi trajala 20-ak brojeva. darkwood u plamenu, do sada najveći izazov, ultimativna borba Duha-sa-sjekirom da sačuva mir u darkwoodu što je od prvog broja njegova misija........


"Bombardovanja povratcima" će biti, baš kao što je King maločas rekao. Važno je samo da, ako će se već pojaviti Hellingen, Supermike i Rakosi u brojevima od 600 do 700 da budu u solidnim razmacima, a ne onako maltene jedni do drugih poput npr. Roberta Graya i Randalla Mutanta.

Pokušaj Darkwoodske odiseje bi bio savršen. Srešću Burattinija sledećeg proleća pa ću videti hoću li uspeti išta. Inače mi je samom pao na pamet jedan solidan koncept od tri vezane priče (nije ambiciozan poput onog mog nesretnog epskog pokušaja u Autorskom izlogu pre par godina) i za to sam već napisao sinopsise. Ako se Bure bude navukao na to, šaljem mu ih na poklon.

Kad sam već tu, odradio sam scenario za 9 kratkih priča koje zajedno čine jednu celinu, a inspirisane su Danteovim Paklom (zbog sinonima čuvene Mračne šume (Selva Oscura) i Darkwooda). Jedna priča je već nacrtana (ovo joj je te načeta prva tabla http://mrgan-art.blogspot.com/2014/09/zagor-ii.html). Meni samom je koncept i dalje sjajan (znate kako je kad odradite nešto, pa kad pogledate na to opet nakon par meseci imate daleko kritičniji pogled i ne sviđa vam se?)

Ugl. odoh ja predaleko...Hteo sam da zaključim kako je neverovatno da su neiscrpne teme poput Zagora i Darkwooda mogle da nalete na bilo čiju krizu kreacije. Autorima je dovoljno dobiti samo jednu ideju a da od nje naprave nešto veličanstveno. Burattini se treba malo više posvetiti simbolici iz književnosti, a manje se baviti Nolittom i italijanskim best-sellerima čija je fabula iste baze kao i španska sapunica, ako želi da napravi nešto što je više emocija i dubina, a manje plitko i bazirano na detektivskim i ostalim sterilnim konceptima

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 10/01/2015 13:33:11
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/01/2015 : 01:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Uh samo ideja na mogucnost price koju bi mogli zajedno raditi Capone i Bocci je sjajna! Ako se to zaista desi mislim da ce to biti prekretnica za ceo serijal.

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/01/2015 : 12:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nikakva prekretnica, going. Samo jedan fantastičan momenat. Bocci nema nikakvu želju da crta Zagora. On voli urbane, horror i srednjovekovne tematike.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 12/01/2015 : 15:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Burattini je strastven igrac i to ne moze da mu se negira...veliki zagorolog i zagorofil
koji shvata da su najblistavije Zagorove price i dalje one Nolittine
i to pokusava da iznjedri
ali problem je sto je njegova definicija Nolittinog sjaja pogresna, povrsna i sterilna

A s druge strane, mogu misliti kako mu kljuca u glavu kada Boselli samo navrati, inspirisan nekim knjizevnim ostvarenjima koji nemaju velike poveznice sa sustinom Zagora i pokupi sve ovacije u fanovskim redovima...a medju istima svako malo za sebe nalece na vazda iste kritike


Baš ta redovito isticana Burattinijeva ljubav spram Zagora i jest njegov problem. Burattini je oduvijek infatilno zaljubljen u Zagora i stoga nije sposoban spoznati njegovu bit i veličinu. Burattini nikad nije Zagora doveo u pitanje, iznio antitezu. Stoga i nema sinteze kod njega. Burattini jest veliki zaljubljenik u Zagora i to mu je najveća mana.

Boselli pak pristupa hladnije glave ali i ispravnije razumijeva što Zagor jest. Kad se iscrpio u Zagorologiji (kraj afričke sage) , mudro odstupa i odlazi drugima. Navraća sviježiji, dok se Bure prilepio kao anakonda uz Zagora i guši ga.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 12/01/2015 : 15:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by solar


"Morska strava" ima avanturu, ali ima i dublju dimenziju. Cain je genijalan lik, kontradiktoran, u početku nije posve jasno na kojoj je strani, ali Zagor mu se suprotstavlja (scena na početku) i na kraju ga mijenja tako da ovaj više nije isti lik kao i na početku priče.
Tu je još i hrpa ostalih likova i pojava, uključujući i famoznog Krakena.


Oh oh Kejn je mnooogo zanimljiv lik u Morskoj stravi. Da ne moram sad kucati analizu za D.J.-a ne bih nikad ulovio neke stvari. Metodoloski, Boselli je savrseno gradio i izgradio lik kroz celu pricu, apsolutni kresendo sa fortissimo possibile udarom na kraju. Kasnije pojave su nesto slabije (u okviru lika receno) samo zato sto je u njima njegov karakter stabilizovan, definisan i izgradjen. Prolog MS-a je simbolican u svakoj slicici, kao i prebacivanje na raspevanog Chica u Mo-Hi-La. Dalja prica (prve dve sveske) vodjene bez greske. I pre mi je bila najdraza prica u serijalu (jer mi je prva koju sam sebi ikada nabavio), ali sada mi je definitivno no.1



meni naprotiv je ispala, vjerojatno i iz top 10.

ali svakako je odlična priča, eksplozivna. početak izvanredan, zatim dolazi ipak pad, na kraju se opet diže.

što se tiče Caina, slažem se s vama. ja sam se toga tek ovlaš dotaknuo, ali napisao sam da se s pozicije Cainovog lika gotovo radi o "bildungsromanu";))
no, s koje pozicije razmatram Morsku stravu i uklapam u Zagora, nek ostane iznenađenje do Dj-eve objave;)


Jel to imamo podlogu za novu temu o razotkrivanju jednog mita?

Što to ne bi valjalo s "Morskom stravom" ? Živo me zanima, to mi je ipak NO.1
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 12/01/2015 : 19:05:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Više vrijedi jedan scenarist u rangu Bosellija i Caponea....nego 10 Mignacca i Paoluccija.
Kod scenarista je lakše dovesti "goste" iz drugih Bonelli serijala.Trebalo bi se češće dovesti pokojeg stručnjaka za horor ili misteriju pa nek napiše dvodijelnu ili trodijelnu priču.
Burattini si utuvio u glavu da ima pravo određivati sve veće ideje,a ostalima prepustiti specijale i maxije.
Nerviraju me takvi ljudi koji samo znaju držati status quo.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 12/01/2015 : 19:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Kapone što više da piše, on me trenutno jedini barem malo podseća na Tonineli eru, ali u pozitivnom smislu.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/01/2015 : 18:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo procitao sam Zaliv Aligatora.

Zanimljiva i fina pricica. Malo mi se previse otegla u poslednjoj svesci Na putu za Panamu ali Perniola je hteo da nam rasplete sve konce ove price sa sto je vise moguce akcije.
Ciko je imao fin fazon na pocetku price ali ga posle skoro uopste nema.


Mangiantini odlican u crtanju mocvarnih predela i svih zivotinja koje tu obitavaju, ali idalje los u crtanju Zagora. Zagor mu lici na nekog pubertetliju sa masnom slepljenom kosom koja se jedva pomera.

Ferrijeve naslovne strane su mi se bas svidele, ko da je stari majstor dobio malo vise inspiracije zbog ovog novog puotvanja.

Ocene bi izgledale ovako(unapred se radujem recenziji):
Prica 7
Scenario 8
Crtez 7
Naslovna strane 10


Do sada ocena sage bi izgledala ovako
7.5/10 - Burattini/Pesce - Ponekad se vraćaju
7.5/10 - Boselli/Rubini – Skiptar Tin-Hinana
7.5/10 - Paolucci/Perniola/Mangiantini - Aligator Bayou

Edited by - going going on 16/01/2015 18:34:44
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/01/2015 : 15:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam i pocetak Rauchove i DiVittove price ,,Na putu za Panamu" !
Zagor konacno staje na tlo Juzne Amerike (tj. Paname) i odmah ga docekuju problemi.


A ko bi drugi nacrtao prvu pravu Juznoamericku pricu od iskusnih Mister Noovaca brace DiVitto (iako je na Mister Nou bolji Diso, dobro je sto ovu pricu crtaju upravo DiVittovi jer se Diso bas i nije najbolje snasao na Teksu).Za sada mi se svidja njihov crtez, posle mekog Mignacca oni bas crtaju ostro i nekako tvrdo!
Za razliku od onog Maxija Dvorac na nebu gde su i prica i crtez bili na nezadovoljavajucem nivou.

Radujem se i zeljno iscekujem nastavke!

Edited by - going going on 17/01/2015 15:27:32
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 17/01/2015 : 20:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Povraci su na dnevnom redu. Ocekujem do broja 700, pored Hellingena, jos i Supermikea, Rakosija i Kandraxa, izmedju ostalih.

Nadam se da ce u slucaju Kandraxa biti dobar scenario, za vizuelni dio ce sigurno Nuccio biti zaduzen.



Ehh kamo srece da me prime pa da ja crtam povratak Supermajka

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/01/2015 : 22:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo topica za Ludens "Povratak u pećinu" tj. "Ponekad se vraćaju" u VČ-izdanju, možda ne bi bilo loše dio te rasprave prebaciti ovdje da sve bude na jednom mjestu.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46309&whichpage=1

Edited by - solar on 20/01/2015 23:54:39
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/01/2015 : 23:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
- copy/paste komentara "Ponekad se vraćaju" odnosno "Povratak u pećinu" s drugog topica:

quote:
Originally posted by Džedson

zanimljiv prvi nastavak. ovo pretendira biti jedan od onih esencijalnih zagora, koji se dotiču i njega samoga kao lika. odmah to diže interes, bez sumnje. bure do sada tu nije puno čačkao, sad se odvažio, i povezao svoju nultu godinu darkwooda sa prastarom pričicom zeleni ponor. bumo vidjeli kako će se to nastaviti i što će još ubaciti, jedva čekam. pešćenica vrlo solidan za sada.


quote:
Originally posted by Curunir

imaš pravo.
ovo je izvrstan zagor, a crtež mi je vrhunski, obožavam ribarovića
ovakva je kombinacija rijetkost u novom zagoru.
trebali su ući u taj ponor, otvoriti posve nov podzemni svijet u 30 nastavaka, a ne ići brati kavu u brazil.


Edited by - solar on 17/03/2015 07:36:27
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/01/2015 : 23:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Zasad je malo iznad prosjeka. Vidi se da se Bure malo potrudio i pohvalno je što je uspio izvući iz naftalina taj Zeleni ponor i sve fino povezati, sam temelj priče je čak zanimljiv. Mogu se primijetiti i razna eksperimentiranja, npr. rijetko kad vidimo Zagora in medias res - odmah na početku upadamo u središte radnje, Zagor ima tu viziju, propada u zemlju, tko, što, kako, zašto, ideja je odlična. Izvedba je mogla biti puno bolja - sve te scene nisu dovoljno dobre da bi navukle čitatelja na apsolutnu pozornost kako bi progutao strip u jednom dahu. Pesce je solidan, Ferrijeva naslovnica je intrigantna, ALI...

... Priča je opet PREPUNA prepričavanjima (Burattinijev trademark) - okej, to dobro i dođe recimo zbog Zelenog ponora koji je dosta nebitna epizoda (bila do sada) - ali ona su preduga za ovako dinamično zamišljenu fabulu i kao takva umrtvljuju cjelokupni tok radnje i koncentraciju čitatelja. Također, u svoj toj dinamici, barem zasad, priča dobiva pomalo praznog hoda, neki događaji su prebrzi i ne uspijevaju ostvariti željeni epski dojam kakvoga je, vjerujem, autor i zamislio (ipak je ovo svojevrsni prolog JA odiseji).

I neki dijalozi, tj. rečenice su živi užas. Grozni su. Vjerujem da je to i do lošeg prijevoda, ali jednostavno ne mogu okrenuti drugi obraz na rečenicu tipa: "Nije ugodno hodati uz nekoga kome po licu moraš dešifrirati unutarnje osjećaje". Koja. Pička. Materina. Tko, dovraga, tako priča?! Imam osjećaj da je ovdje prijevod DEBELO zakazao, a nisam pojma imao da se odjednom imenica "Darkwood" na hrvatskom jeziku piše po Vuku.

Zasad bi ocjene bile ovakve (možda malo previsoke); priča 7, scenarij 6, crtež 6, naslovnice 7


Edited by - solar on 20/01/2015 23:52:20
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 21/01/2015 : 15:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goghy

Fenomenalno! Jedva cekam nastavak

Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000