forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagorova južnoamerička odiseja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 03/08/2015 : 22:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Cast Boselliju i Rubiniju i njihovim fanaticnim poklonicima, ovdje se radi o epizodi koja je najkvalitetnija sveukupno gledajuci sve pricu, scenarij i crtez. Postoji mi jos jedna draza prica, ne nuzno i bolja, a to je Krv u Bahiji od Mignacca.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/08/2015 : 09:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leonid

Pitanje za one koji su pročitali JA sagu.
Hoće li cijelo vrijeme vrijeme Richter biti glavni neprijatelj?


Izvini, druže, ali...šta te briga, bre? Uzmi stripove i uživaj!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 04/08/2015 : 09:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Leonid

Pitanje za one koji su pročitali JA sagu.
Hoće li cijelo vrijeme vrijeme Richter biti glavni neprijatelj?


Izvini, druže, ali...šta te briga, bre? Uzmi stripove i uživaj!



"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/08/2015 : 10:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je Richter završio svoju priču ali nikad se ne zna.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 04/08/2015 : 10:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ne vjerujem. Poprilično sam siguran da će se još vratiti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1590 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 04/08/2015 : 10:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Cast Boselliju i Rubiniju i njihovim fanaticnim poklonicima, ovdje se radi o epizodi koja je najkvalitetnija sveukupno gledajuci sve pricu, scenarij i crtez. Postoji mi jos jedna draza prica, ne nuzno i bolja, a to je Krv u Bahiji od Mignacca.



drago mi je ovo pročitati...

...meni trenutno

Burattini/Pesce - Ponekad se vraćaju - crtež 9, priča 2 (tako debilnih dijaloga nije bure imao ni prije ni poslije)

Boselli/Rubini – Žezlo Tin-Hinana - crtež 9,5, priča 9 (akcija na brodu fenomenalna)

Paolucci/Perniola/Mangiantini - Aligator Bayou (ono što je izašlo) - crtež 4, priča 8



"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/08/2015 : 15:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Ne vjerujem. Poprilično sam siguran da će se još vratiti.




I ja mislim da cemo ga opet videti, previse je ono neatraktivan kraj za negativca njegovog kalibra.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 04/08/2015 : 15:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Cast Boselliju i Rubiniju i njihovim fanaticnim poklonicima, ovdje se radi o epizodi koja je najkvalitetnija sveukupno gledajuci sve pricu, scenarij i crtez. Postoji mi jos jedna draza prica, ne nuzno i bolja, a to je Krv u Bahiji od Mignacca.



Ne postoje ti ovdje fanaticni poklonici Boselija, a ni Rubinija. Svi su podlozni kritici kad zajebu stvar
E, sad, na stranu to sto su meni 2 Boseli/Rubini price ipak bolje od Mumije sa Anda, ali zaista za nijansu, razbio je Buratini tu.

Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 18/08/2015 : 14:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Hoće li Zagor na kraju južnoameričke odiseje uspjeti 'izliječiti' Dextera Greena od zla kojim ga je zarazio nekromant Yetizad?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/08/2015 : 15:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Bolje da to ne znamo unaprijed već da otkrijemo sami prilikom čitanja kada dođe vrijeme.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 18/08/2015 : 17:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Nisam pobornik ovakvih fraza i antispojlerske paranoje. Važno je putovanje, a ne cilj; mene u ovom trenutku taj podatak zanima jer po treći put iščitavam 'Žezlo Tin-Hinan' (daleko je veći užitak u Rubinijevom crtežu u Ludensovom izdanju, u usporedbi s onim Veselog četvrtka) i on mi nimalo neće pokvariti doživljaj kad za tri godine budem dovršavao južnoameričku odiseju.

Edited by - VALTER on 18/08/2015 17:40:52
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/08/2015 : 20:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pitanje je je li Dexter uopce zacaran.
Meni se u onom trenutku cinio poprilicno razuman.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/08/2015 : 21:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I meni se činio svjestan najviše zbog onoga izraza lica prije nego se okrenuo i ostavio Zagora u pijesku, kao da se premišljao i teška srca donio odluku.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 18/08/2015 : 21:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Yetizad je rekao da je u Greenu ostao "crv Zla"; napokon, bio je podvrgnut stravičnom obredu u kojem je sudjelovao onostrani entitet.
Kako god, Dexter Green je preživio južnoameričku sagu: u jednoj epizodi Dampyra susrećemo ga ostarjelog u prostorijama Globetrotters kluba u Londonu 1890. (pedesetak godina nakon ovih događaja), u društvu Brama Stokera. Ta je epizoda Dampyra u Italiji objavljena u listopadu 2011., dakle upravo negdje u stadiju južnoameričke odiseje u kojem smo sada mi (sve ovo sam pročitao u jednom VČ-ovom uvodniku).
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 18/08/2015 : 23:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Yetizad je rekao da je u Greenu ostao "crv Zla"; napokon, bio je podvrgnut stravičnom obredu u kojem je sudjelovao onostrani entitet.
Kako god, Dexter Green je preživio južnoameričku sagu: u jednoj epizodi Dampyra susrećemo ga ostarjelog u prostorijama Globetrotters kluba u Londonu 1890. (pedesetak godina nakon ovih događaja), u društvu Brama Stokera. Ta je epizoda Dampyra u Italiji objavljena u listopadu 2011., dakle upravo negdje u stadiju južnoameričke odiseje u kojem smo sada mi (sve ovo sam pročitao u jednom VČ-ovom uvodniku).


Opa! Znaci sve je to dio Bosellijevog Universea!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 19/08/2015 : 10:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Žezlo TH i vrlo sam zadovoljan ovom početnom gigantskom pričom. Sviđa mi se taj klasični Boselijevski pristup sa skupinama i mnogo likova, kao i miksanje nauke i magije. Obećava lijepu potjeru i otvara vrata mnogim zapletima. Boseli je ovdje Zagoru dao prostora da bude Zagor tj. junak izvan mogucnosti drugih likova... (scena sa kačenjem na leteći brod i sl.). Jedina stvar koja mi je blago zasmetala je prelagan poraz Kušitskih negromanata i njihovih zanimljivih (i moćnih) stvorenja/oružja... Dojmilo me božanstvo praha, nešto između svijesti i oružja, ali onako trenutno efektnog da daje neki osjećaj prebanalne/brze/šokantne smrti...

Crtež mi je vrhunski, Rubini je dostojan nasljednik Andreučija, čak i liče jedan na drugog u svom stilu. Naslovnice su, s druge strane, dosta loše izvedene pogotovo treća...

Sveukupno bih dao 9/10, ovakve priče trebaju Zagoru, ako je nastavak sage u sličnom tonu, vrlo mu se radujem, a koliko sam vidio ima barem 11-12 priča u cijeloj sagi. Nadam se da će se barem pola njih vezati za događaje iz ove epizode...

Početak sljedeće priče mi je jako dobar, sviđa mi se balans nadnaravanih i regularnih razbojničkih priča...

Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 20/08/2015 : 20:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote


Sad, moram priznati da nisam redovno kupovao brojeve Zagorove Južnoameričke sage, sem "Skiptara Tin-Hinan", što je bilo umjereno prijatno poboljšanje, prije svega zbog sjajnog Rubinijevog crteža.

E sad, kupio sam paketić VČ brojeva, koji se sastojao iz trodijelne i po priče Na putu za Panamu/Put zlata/Pacifik/Mumija sa Anda. Koliko shvatam, čitava poenta JA sage je u tome da ponudi nešto DRUGAČIJE, određeno osvježenje, u lokacijama i inače.

A šta imamo u ovoj priči? Pa, svakako ništa novo, već jednu od hodajućih zbirki SBE klišea, koje smo vidjeli toliko puta:

- nestalo blago za koje se nadmeće nekoliko frakcija
- stalno zarobljavanje Zagorovih pratilaca, koje on stalno spašava i trčkara tamo-amo
- skriveno seoce odbjeglih robova
- lokalnog bossa koji već nakon jednog susreta razvije nezdravu opsesiju Zagorom
- popa/borca za pravdu koji ima mračnu prošlost u vezi sa datim blagom

Itd... itd... naravno, klišei sami po sebi nisu problem, i, da se razumijemo, priča je miljama ispred Buratinijevih scenarističkih brljotina, i solidna je. No... čovjek očekuje više od JA sage negoli jedno korektno, ali jezivo neinspirativno recikliranje starih zapleta koje se, eto, dešava u Panami.

Braća Di Vito se osjetno više trude negoli u poslednjim epizodama Mister Noa, ali ne dostižu nivo prvorazrednih crtača. Ipak, sasvim respektabilno.

Interesuje me da li je ostatak JA odiseje ovakav, odnosno vrijedi li uzimati brojeve. Ipak, svakako bih uzeo brojeve koje je crtao Rubini, eventualno Prisco. Vidjećemo.

Još jedan detalj koji me je žestoko iznervirao, i koji pokazuje koliko noviji scenaristi, na čelu sa Buratinijem, NE KONTAJU Zagora je njegov komentar kada mu prvi put pričaju o kapetanu Mišnu. Kada mu ispričaju da se radi o čovjeku koji je napadao plantaže i oslobađao robove u vrijeme kada je ropstvo još uvijek bilo legalno u Panami, Zagor kaže nešto u stilu "ha, dobro je to, ali ne opravdava kršenje zakona". Jebote, Zagor to da kaže?! Zagor, koga smo u 1000 priča vidjeli da se bori za pravdu i potlačene, uz zakon sve dok je to moguće, ali i protiv, ako ustreba?! Pa sjetimo se epizoda u kojima je pomogao južnjačkim robovima u bijegu sa plantaža, što je bilo vrlo "nelegalno" u tadašnjem SAD-u! Čovjek ne zna šta da kaže na ovakve scenarističke poteze, koji ga pretvaraju u hodajući zakonik, balvanaša američke administracije, činovničića itd., sem: jebite se.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 20/08/2015 : 20:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Ukratko, ta prica je bezveze u odnosu na sve sto slijede poslije nje. Vrijedi d=ti nastaviti, posebno jer ide Mumija sa Anda, koja je 3 nivoa iznad.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 12/10/2015 : 00:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Rubini nije normalan! U ovoj priči sve pršti od dinamike i hebenih perspektiva.

Ovo ispod je vjerojatno najbrutalniji udarac tomahawka u serijalu.

Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 12/10/2015 : 08:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Kada se naviknete na Rubinija onda počinjete shvatati kakav je to crtač i šta je crtačka ekipa Zagora imala da ne beše onog ludaka Bozelija. Da se razumemo, nije on nepogrešiv ali kakve dileje crtaju Zagora on je 235847238 kopalja ispred njih. Mene je sa Skiptarom kupio a na onu epizodu sa dinosaurusima-Izgubljeni svet je razbio.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 12/10/2015 : 10:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Mene je Rubini kupio još u Kamenom divu, crtač kao stvoren za Zagora, koji pršti dinamikom i akcijom i gdje on može pokazati sve svoje kvalitete.

Ovako ćemo ga gledati u Texu, gdje će na barem 40 stranica crtati Texa & Carsona + nekoga tko ih je pozvao u pomoć, kako sjede oko vatrice i prepričavaju prošle i buduće događaje.

Eh.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 12/10/2015 : 10:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

Kada se naviknete na Rubinija onda počinjete shvatati kakav je to crtač i šta je crtačka ekipa Zagora imala da ne beše onog ludaka Bozelija. Da se razumemo, nije on nepogrešiv ali kakve dileje crtaju Zagora on je 235847238 kopalja ispred njih. Mene je sa Skiptarom kupio a na onu epizodu sa dinosaurusima-Izgubljeni svet je razbio.


Znas kako je, Boselli je dvostruka sablja. Da ga nije bilo sto bi Rubini, a prije njega i Andreucci crtali? Ne bi bilo ni prica s Cainom, ni mnogih drugih modernih klasika.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 12/10/2015 : 10:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Mene je Rubini kupio još u Kamenom divu, crtač kao stvoren za Zagora, koji pršti dinamikom i akcijom i gdje on može pokazati sve svoje kvalitete.

Ovako ćemo ga gledati u Texu, gdje će na barem 40 stranica crtati Texa & Carsona + nekoga tko ih je pozvao u pomoć, kako sjede oko vatrice i prepričavaju prošle i buduće događaje.

Eh.


Vidjet cemo ga i u prvoj knjizi Morgan Losta!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 12/10/2015 : 11:03:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Još jedan detalj koji me je žestoko iznervirao, i koji pokazuje koliko noviji scenaristi, na čelu sa Buratinijem, NE KONTAJU Zagora je njegov komentar kada mu prvi put pričaju o kapetanu Mišnu. Kada mu ispričaju da se radi o čovjeku koji je napadao plantaže i oslobađao robove u vrijeme kada je ropstvo još uvijek bilo legalno u Panami, Zagor kaže nešto u stilu "ha, dobro je to, ali ne opravdava kršenje zakona". Jebote, Zagor to da kaže?! Zagor, koga smo u 1000 priča vidjeli da se bori za pravdu i potlačene, uz zakon sve dok je to moguće, ali i protiv, ako ustreba?! Pa sjetimo se epizoda u kojima je pomogao južnjačkim robovima u bijegu sa plantaža, što je bilo vrlo "nelegalno" u tadašnjem SAD-u! Čovjek ne zna šta da kaže na ovakve scenarističke poteze, koji ga pretvaraju u hodajući zakonik, balvanaša američke administracije, činovničića itd., sem: jebite se.


Odlično napisano, Mhejle!

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 12/10/2015 : 12:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Još jedan detalj koji me je žestoko iznervirao, i koji pokazuje koliko noviji scenaristi, na čelu sa Buratinijem, NE KONTAJU Zagora je njegov komentar kada mu prvi put pričaju o kapetanu Mišnu. Kada mu ispričaju da se radi o čovjeku koji je napadao plantaže i oslobađao robove u vrijeme kada je ropstvo još uvijek bilo legalno u Panami, Zagor kaže nešto u stilu "ha, dobro je to, ali ne opravdava kršenje zakona".


Zagor postao pravnička papiga.
Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000