forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagorova južnoamerička odiseja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 12/10/2015 : 15:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Nije Bosellijev Zagor uvijek toliko smiren i skuliran. Ovo ispod je pravi Nollita klasik Zagor!

Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1248 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 12/10/2015 : 16:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by Mhejl

Još jedan detalj koji me je žestoko iznervirao, i koji pokazuje koliko noviji scenaristi, na čelu sa Buratinijem, NE KONTAJU Zagora je njegov komentar kada mu prvi put pričaju o kapetanu Mišnu. Kada mu ispričaju da se radi o čovjeku koji je napadao plantaže i oslobađao robove u vrijeme kada je ropstvo još uvijek bilo legalno u Panami, Zagor kaže nešto u stilu "ha, dobro je to, ali ne opravdava kršenje zakona".


Zagor postao pravnička papiga.



Previše se družio sa Satkom
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/10/2015 : 18:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
EPH kupio i Ludens.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 12/10/2015 : 19:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

EPH kupio i Ludens.

Otkud ti ta informacija?

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 12/10/2015 : 19:32:19  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Još čekamo da Zagor počne izgovarati rečenice poput "dugovi se moraju vraćati" i "pacta sunt servanda" kad lokalni tajkun siromašku ovrši farmu.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/10/2015 : 19:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by tinton

EPH kupio i Ludens.

Otkud ti ta informacija?


Poveži malo prošle psotove s mojim.
Ali priznajem da sam se zeznuo jer se tu radi o VČ-u.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 12/10/2015 : 19:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by tinton

EPH kupio i Ludens.

Otkud ti ta informacija?


Poveži malo prošle psotove s mojim.
Ali priznajem da sam se zeznuo jer se tu radi o VČ-u.

Aha, ja imam par forumaša čiji postovi dobiju veću pažnju nego ostali

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/10/2015 : 02:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Dodsferde, što veliš na twist na kraju Žezla Tin-Hinan? Sad ćeš mi sigurno reći da je to tvoje stručno oko za "očitog Bosellija" predvidjelo na početku prve stranice, zar ne?
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/10/2015 : 08:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ninel

quote:
Originally posted by Mhejl

Još jedan detalj koji me je žestoko iznervirao, i koji pokazuje koliko noviji scenaristi, na čelu sa Buratinijem, NE KONTAJU Zagora je njegov komentar kada mu prvi put pričaju o kapetanu Mišnu. Kada mu ispričaju da se radi o čovjeku koji je napadao plantaže i oslobađao robove u vrijeme kada je ropstvo još uvijek bilo legalno u Panami, Zagor kaže nešto u stilu "ha, dobro je to, ali ne opravdava kršenje zakona". Jebote, Zagor to da kaže?! Zagor, koga smo u 1000 priča vidjeli da se bori za pravdu i potlačene, uz zakon sve dok je to moguće, ali i protiv, ako ustreba?! Pa sjetimo se epizoda u kojima je pomogao južnjačkim robovima u bijegu sa plantaža, što je bilo vrlo "nelegalno" u tadašnjem SAD-u! Čovjek ne zna šta da kaže na ovakve scenarističke poteze, koji ga pretvaraju u hodajući zakonik, balvanaša američke administracije, činovničića itd., sem: jebite se.


Odlično napisano, Mhejle!


je..za Nobelovu nagradu...
U Zagoru tražite strip bez mana i nelogičnosti a čitate američka sranja gdje majmun u pajkicama skaće iz nebodera na neboder pomoću pajkovih niti koje izbacuje iz prsta...
Zagor je strip za zabavu i ako ste tolike picajzle da vam sve u njemu smeta što je naivno, odaberite sebi drugu literaturu...
ili ste prepametni ili prestari za Zagora...
Pročitao taj PUT ZLATA i odlična priča, kao sve do sada iz JA odiseje...jedino me u prošloj onaj Mangatini iznervirao.

i zanimljivo da je PUT ZA PANAMU postao RUTA ZA PANAMU, zašto onda sljedeći broj nosi naslov PUT ZLATA a ne RUTA ZA ZLATO?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 19/10/2015 09:35:59
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/10/2015 : 10:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Dodsferde, što veliš na twist na kraju Žezla Tin-Hinan? Sad ćeš mi sigurno reći da je to tvoje stručno oko za "očitog Bosellija" predvidjelo na početku prve stranice, zar ne?


Dobro, to nisam mogao predvidjeti i to mu je jedan od najboljih poteza koje je napravio.
Vidjet' ćemo dalje hoće li saga od toga profitirati ili se razvući u dosadu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/10/2015 : 10:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by ninel

quote:
Originally posted by Mhejl

Još jedan detalj koji me je žestoko iznervirao, i koji pokazuje koliko noviji scenaristi, na čelu sa Buratinijem, NE KONTAJU Zagora je njegov komentar kada mu prvi put pričaju o kapetanu Mišnu. Kada mu ispričaju da se radi o čovjeku koji je napadao plantaže i oslobađao robove u vrijeme kada je ropstvo još uvijek bilo legalno u Panami, Zagor kaže nešto u stilu "ha, dobro je to, ali ne opravdava kršenje zakona". Jebote, Zagor to da kaže?! Zagor, koga smo u 1000 priča vidjeli da se bori za pravdu i potlačene, uz zakon sve dok je to moguće, ali i protiv, ako ustreba?! Pa sjetimo se epizoda u kojima je pomogao južnjačkim robovima u bijegu sa plantaža, što je bilo vrlo "nelegalno" u tadašnjem SAD-u! Čovjek ne zna šta da kaže na ovakve scenarističke poteze, koji ga pretvaraju u hodajući zakonik, balvanaša američke administracije, činovničića itd., sem: jebite se.


Odlično napisano, Mhejle!


je..za Nobelovu nagradu...
U Zagoru tražite strip bez mana i nelogičnosti a čitate američka sranja gdje majmun u pajkicama skaće iz nebodera na neboder pomoću pajkovih niti koje izbacuje iz prsta...


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/10/2015 : 10:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
nije ista stvar
nije isto progutati nevjerojatne situacije i mogućnosti (zagorovo izmicanje mecima, uvijek najjači, najbrži pa i najpametniji, spidermanovo penjanje po zgrade, bacanje mreže) dok god su one u duhu njegovih likova i samog stripa
problem dođe kad likovi počnu djelovati na način koji nije svojstven njima samima
tako će veći problem izazvati to što će Zagor početi šlatati Virginu u prolazu (kao pijanci konobarice po krčmama) nego njegovo milijunto grebanje metka po slijepoočnici sa udaljenosti od pola metra
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/10/2015 : 12:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

nije ista stvar
nije isto progutati nevjerojatne situacije i mogućnosti (zagorovo izmicanje mecima, uvijek najjači, najbrži pa i najpametniji, spidermanovo penjanje po zgrade, bacanje mreže) dok god su one u duhu njegovih likova i samog stripa
problem dođe kad likovi počnu djelovati na način koji nije svojstven njima samima
tako će veći problem izazvati to što će Zagor početi šlatati Virginu u prolazu (kao pijanci konobarice po krčmama) nego njegovo milijunto grebanje metka po slijepoočnici sa udaljenosti od pola metra


pa nerado priznajem ali si u pravu...sami likovi su drugaćije koncepirani..Spajdi je več zamišljen ko nadčovjek dok bi Zagor trebao biti/ostati što ljudskiji...to je problem previše scenarista na serijalu...dok je pisao samo Nolitta Zagor je bio uvijek isti, sa dolazkom više scenarista i crtaća počeo se mijenjat...dok se crtačka preobrazba može i prezrteti, kad se mijenjaju Zagorove osobine, to je puno frustrirajuće...šteta što Zagor nema samo dva scenarista i dva crtaća u staffu...tad bi takvih propusta bilo manje...
Ponekad se zapitam dal su ti novi scenaristi pročitali bar 2 Zagorova stripa u životu ili bar 1 iz doba Nollite.
Sergio je Zagoru udahnuo osobine i izgled i bar ono prvo morali bi sačuvati kroz cijeli serijal...jer čovjek izgled mijenja, osobine ostaju...bar kod večine.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/10/2015 : 16:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Evo, vidiš telleru, kako i ti možeš filozofirati sa sjekirom kad hočeš... Ovo ni stinky ne bi bolje sročio... :)

U biti potvrdio si da je Mhejl u pravu kad veli da nije u redu Zagora pretvarati u uredskog pravnika, koji će citirati zakonske odredbe.

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/10/2015 : 16:53:22  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by nagor

Dodsferde, što veliš na twist na kraju Žezla Tin-Hinan? Sad ćeš mi sigurno reći da je to tvoje stručno oko za "očitog Bosellija" predvidjelo na početku prve stranice, zar ne?


Dobro, to nisam mogao predvidjeti i to mu je jedan od najboljih poteza koje je napravio.
Vidjet' ćemo dalje hoće li saga od toga profitirati ili se razvući u dosadu.



Ma kakva dosada. Dosadno sigurno neće biti.

Ovakve scene ispod ne mogu nikako biti dosadne:

http://2.bp.blogspot.com/-qE77W893qUY/VAojpTKEp-I/AAAAAAAAAcU/de-27DO-TdU/s1600/Zagor%2BJA%2B025%2B056.jpg

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/10/2015 : 17:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Izgleda zanimljivo, nadam se da neće biti previše sličnosti sa Jurskim parkom.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 20/10/2015 : 23:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
ŽEZLO TIN-HINAN

- Pogledaj tko je to. Uhvatili smo najveći plijen. Duguješ mi poslušnost Zagore.
- Poslušnost tebi? Ne shvaćam što se događa, ali vjerujem da si pogrješio u računu, kušite.

Kako mi je odlična ta scena. Zar je to strašilo od Yetizada stvarno mislio da su njegove sila zla dovoljne da uhvate dušu našeg plemenitog i jakog darkvudskog junaka. Ma nema šanse! Dobro pobjeđuje zlo i na to metafizičkoj razini. Naježio sam se koliko dobro mi je to ispalo - efektno dokazana Zagorova plemenitost i nadmoč i na toj duhovnoj razini.



Uglavnom, ova priča je još jedan blockbuster u Bosellijevoj režiji. Ne treba on ovdje ništa više produbljivati. Nije potrebno. Ova priča je već utemeljena u moćnoj mitologiji, koju treba samo dobro ispratiti (ovdje to super radi) i efektno završiti (vidjet ćemo na kraju sage). „Žezlo Tin-Hinan“ počinje relativno klasično i lagano… dug i efektan prolog u srcu Afrike, dolazak Arapkinje u Darkwood, zombiji, akcija, Cain (iako ovo nije „Cainova priča“, ovo je „Dexterova priča“)… dolazimo do gradacije (zajednička Zagorova i Cainova akcija na rijeci)… ali kad stignemo do obale oceana… eh tek tada kreće prava stvar, krešendo, koji kulminira završnicom za pamćenje na i u Richterovoj letjelici i twistom na zadnjim stranicama, koji je malo tko mogao predvidjeti čitajući „Tajnu Sumerana“ ili „Tron bogova“.

Čini mi se da se Boselli odlučio polako oprostiti od serijala. Ovdje je upario sve svoje najjače elemente, svu svoju mitologiju... Atlantidu, Caina, pradavne sile zla, Kush odnosno Afriku, magiju, znanost, agente baze Drugdje… i sve to ovdje postavio u pokret. Ovo nije samo priča/saga za ljubitelje dobre avanture, ova je nagrada za sve prave vjerne fanove Zagora. Sve najbolje od Zagora je tu. Sumnjam, da će serijal zadržati ovu razinu nakon što se razriješe ovi Bosellijevi storyline-ovi. Buretovi „Il ritorni xy neprijatelja“ nisu ta razina.

Rubini? Taj je na Zagoru ko Cezar… Veni („Kameni Div“), vidi („Žezlo Tin-Hinan“), vici („Izgubljeni svijet“). Došao je, vidio i osvojio najviši crtački vrh serijala do kojega su, po meni, došli još jedino Ferri, Andreucci i Della Monica. Maestralan crtač, koji rastura fenomenalnim dinamičnim kadriranjem. Nadam se da će se u budućnosti vratiti Zagoru.

Uglavnom, „Žezlo Tin-Hinan“ je odličan Zagor!



PS: Fora mi je kako je jedan od najjačih henchmena u serijalu moj imenjak. Goran je dobro namučio našeg duha sa sjekirom :) . Baš mi je drago da mi se ime spominje u mom omiljenom serijalu i to u tako odličnoj priči. :)


Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/10/2015 : 00:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja baš nisam ponosan na našeg imenjaka, dugo su ga njegovi gospodari vrtjeli oko malog prsta, trebao je ranije prelomiti situaciju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/10/2015 : 00:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Goran... dobar borac, koji je u stripu od prve stranice pa do zadnje. Nije neki bezvezni razbojnik, kojeg naš junak razbije onako usput. Goran ga je dobro namučio. :)
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 21/10/2015 : 08:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
taj janjičar goran i nije ostavio neki dojam.prvo poturica a onda negromantski sluga.čovjek rođen da služi drugima,bez svojeg istinskog ja.dojam stečen nakon čitanja žezla.možda nekadašnji poturica a sadašnji negromantski sluga skupi snage i dostojanstva pa se othrva porivu da samo služi



Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 21/10/2015 08:25:43
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/10/2015 : 12:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Goran je negativac, ne treba biti simpatičan. Rijetko tko od tih sporednih negativaca toliko namuči Zagora. U onoj borbi na brodu je Goran bio jako zajeban protivnik. ;)
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/11/2015 : 22:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
U kraljestvu Cajuna

Ovo je baš nekako generična priča, bez nekog posebnog šmeka. Mislio sam da će taj „šmek“ biti činjenica da se nastavlja na stare „Pobunjenike iz Louisiane“, ali to nije puno pomoglo. Iako se vraćaju glavni likovi iz te stare priče, nema neke veće gradacije ni kod likova ni kod priče. Priča me smorila, nekako je prespora i preduga, ali kraj je ipak efektan. Perniolin odnosno Paoluccijev najjači adut ovdje je Badeaux, opak i karakteran cajun, koji traži povratak na čelo svoje zajednice nakon što su ga jedni njegovi izdali. Badeauxov story arc odnosno kulminacija priče je najjači dio i ona kišovita noćna završnica mi je dobro sjela. Maringyjeva konačna sudbina je također jako efektna. Završnica priče je jedini dio gdje me nije smetao crtež. Nakon genijalnog Rubinija u „Žezlu Tin-Hinan“, ovaj Mangiantini i njegov tinejdžerski Zagor stvarno dolaze kao hladan tuš. Završnicu je dobro nacrtao, ali kako crta Zagora mu ne mogu oprostiti.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/11/2015 : 18:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Koliko je epizoda U kraljevstvu Cajuna efektna govori to da se ne secam niti jednog jedinog lika koje je nagor gore spomenuo. Dosadna i otegnuta prica. Ni naredna Pacifik ne nudi nista posebno, ali je ipak malcice zanimljivija.



Pohvala za nagora sto pise svoje osvrte u ovom topiku da imamo celu Juznoamericku odiseju na jednom mestu, a ne razbacanu po silnim ludens topicima pojedinacnih izdanja.

Edited by - going going on 20/11/2015 18:22:29
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/02/2016 : 20:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Slabašna priča o Amazonkama s neuvjerljivim i blijedim pojavljivanjem Madame Laveau, ovaj puta lišene karizme i svedene na pomoćnicu ratobornih žena koje su izgubile fertilitet. Nadam se da je priča o pobuni crnaca u Bahiji bolja.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/02/2016 : 22:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
E odlicno sto je neko digao ovaj topik!
Ajmo Hrvatski citatelji slobodno pisite o Panami i Mumiji sa Anda na ovom topiku, da ne bude razbacano po pojedinacnim Ludens topicima.
Ja sam za sada stao kod Mumije sa Anda, svaki dan planiram da nastavim sa citanjem ali nikako da krenem.
Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000