forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagorova južnoamerička odiseja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 17/02/2016 : 22:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
moreno...

kakav je laurenti??

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 19/02/2016 : 01:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Slabašna priča o Amazonkama s neuvjerljivim i blijedim pojavljivanjem Madame Laveau, ovaj puta lišene karizme i svedene na pomoćnicu ratobornih žena koje su izgubile fertilitet. Nadam se da je priča o pobuni crnaca u Bahiji bolja.



Cim je Buratini preuzeo... Strasno, a toj prici sam se bas veselio.
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1070 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 19/02/2016 : 07:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Ja sam od te priče pročitao samo "Pirane" kada su izašle jer sam tad bio u Italiji.
Zapamtio sam da ima dosta dijaloga između Zagora i Marie, laurentijeve cure jako dobro izgledaju , Baranco je dosta dobar lik
(što mi ludensovci sada možemo vidjeti u aktualnoj priči), te da je Marie u toj svesci samo sporedan lik. Znam da je i atlantidska tehnologija u igri.
Pošto mi se sviđa sama ideja priče, imam dobra očekivanja od nje.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 20/02/2016 : 02:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Laurenti je odlican, ali dzaba. Vidjeces. Jeste Mari sporedan lik, ali kad je vec ubacio, mogao je bar i da smisli cemu sluzi.
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 20/02/2016 : 08:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Laurenti je odlican, ali dzaba. Vidjeces. Jeste Mari sporedan lik, ali kad je vec ubacio, mogao je bar i da smisli cemu sluzi.



dobro to mu je specijalka...ubacivanje starih likova koji služe da im zagor n kraju nešto objasni...

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/02/2016 : 08:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Da, Marie u toj priči, po pitanju karaktera, nema velike veze s onom iz Osvete vudu.


edit: naslovnica VČ #100
Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Mauro Laurenti
Naslovnica: Gallieno Ferri

Edited by - solar on 12/05/2016 15:19:28
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14637 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 20/02/2016 : 09:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Da, Marie u toj priči, po pitanju karaktera, nema velike veze s onom iz Osvete vudu.


Pa je li moguće da Burattini uništi sve što dotakne, ili pretjerujete?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/02/2016 : 09:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ma priča je ok, nije katastrofa.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14637 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 20/02/2016 : 09:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam na Marie.
Teško mi je i zamisliti karakterno drugačiju Marie od one iz osveta vudu ili iz afričke sage.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6362 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 20/02/2016 : 09:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Nema ni rasno-emancipatorskog elementa, koji je bio prisutan i u Osveti Vudu i naročito u Carstvu Songhaya. Sad je Marie odjednom pripadnica 'drevnog sestrinstva'.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 20/02/2016 : 10:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Meni je mnogo draže što je stavio među amazonke nastavivši atlantidski ritam razvoja koju je nametnuo Boselli sa prethodne dve priče nego da je reciklirao Osvetu Vudu ili U carstvu Songhaya i usudio se ni na šta. Ovo je hrabar potez, i veoma dobro izveden. Kome se sviđa, a kome ne,stvar je ukusa.
Marie je toliko dobro obrađena u Bosellijevim pričama da je u njima za neku poentu samodovoljna.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/02/2016 : 21:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da se lakše može pratit...

Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6362 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/02/2016 : 08:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Jučer sam ponovno iščitavao Vesele četvrtke, od Mumije s Anda do Krvi nad Baijom.

Moram reći da mi je još Mignacco - Ferrijeva priča o znanstvenoj ekspediciji koja traži izvor Amazone, terorizirajući pleme Jivaroa, još najbolja priča dosad, nakon Žezla Ti-hina. Usprkos jednostavnosti i predvidljivosti, i kako netko reče, 'distorzičnom' Ferriju, nekako sam se najviše uvukao u ovu priču koja ima glavu i rep. A tu su i zanimljive Ferrijeve posvete samom sebi kao naslovničaru Mister Noa.

Burattini je na Salonu stripa u Beogradu rekao da će se u finalu sljedeće priče s Marie Laveu i Amazonkama dogoditi nešto neviđeno. Ja to nisam vidio, osim ako se ne misli na Marienu rečenicu da je u Amazoniju došla zarudnjeti.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11358 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/03/2016 : 20:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Mignacco/Ferri - Zeleni lavirint

Nastavio sam sa citanjem Juznoamericke sage posle sestomesecne pauze!

Svrha ovog stripa je bila posveta Mister Noovim naslovnim stranama. A to je i jedina pozitivna strana ovog stripa.

Mignacco pise klasicnu akcionu pricu. I ja nemam nista protiv takvih prica kada su napisane dobro i dinamicno. Ova epizoda nije takav slucaj.
Zamorno, dosadno, puno nelogicnih scena akcije i nerealnih tuca (Zagor vise puta pobedi preko 20 Hivarosa samo sa sekirom jer ne zeli da ih ubija a ni jedan ne uspe da ga rani nijednom; zatim Zagor uspeva jednom rukom da Cika prebaci preko ograde utvrdjenja Hivarosa dok ih oni gadjaju strelama), karakterizacija likova 0, ni jedan interesantan dijalog zbog cega traze izvor Amazona, ni jedna zanimljiva legenda o tom izvoru, nikakva aluzija na Manaus, ni na Mister NOa, ni na vaznost ocuvanja Amazona... Bas nam nista nije ponudio u ovoj prici Mignacco, a mogao je svasta da ubaci da makar malo zacini pricu.

Ferri i nije toliko los. Idalje mu crtez ima dinamicnost i malo atmosfericnosti, ali su likovi dosta izobliceni i premrsavi. Najgori Ferrijev rad idalje ostaje onaj katastrofalni treci gigant.
Naslovna strana iznenadjujuce dobra!

Prica 6
Scenario 4
Crtez klimava, bas klimava 7 (samo zbog omaza naslovnim stranama Mister NOa)
Naslovna strana 9

Do sada ocena sage bi izgledala ovako
7.5/10 - Burattini/Pesce - Ponekad se vraćaju
7.5/10 - Boselli/Rubini – Skiptar Tin-Hinana
7.5/10 - Paolucci/Perniola/Mangiantini - Aligator Bayou
7.5/10- Rauch/Di Vitto - Na putu za Panamu
9/10 - Burattini/Prisco - Mumija sa Anda
6/10 - Mignacco/Ferri - Zeleni lavirint

Edited by - going going on 16/03/2016 00:47:56
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6362 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/03/2016 : 08:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Priča o cangaceirosima obećava; odličan Bisijev crtež.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11358 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/04/2016 : 15:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote



Nastavljamo sa Juznoamerickom sagom
Procitao Burattinijevu i Laurentijevu pricu o Amazonkama u prasumi Amazonije kojima se pridruzila stara Zagorova poznanica Mari Lavo!



Ovo nije na nivou Mumije sa Anda ali je svakako zanimljiva prica. Burattini ubacuje neke nove elemente u pricu o Atlantidi i svakako je hrabar potez, kao sto je i Patak naveo par postova iznad, sto za pojavu Mari Lavo nije reciklirao Bosselijeve price vec joj je pridodao novu ulogu i zadatak. To je pozitivna novina u ovoj prici.

Ko nije citao pricu, dalje mu ne preporucujem da cita jer sadrzi spoilere.

Negativna novina u ovoj prici, po mom misljenju, je nastavak onoga sto je Burattini zapoceo u Ponekad se vracaju a to je povezivanje/brkanje (a mozda i banalizovanje) Indijanske mitologije i Zagorovog Indijanskog predodredjenja sa Atlantidom. Ispada da je i Sijer na neki nacin Virakocina kcer kao sto su i Amazonke i one bliznakinje sa Anda. Tako ispada da su Indijanci u stvari na neki nacin Atlantidjani. To mi se ne svidja. Bure sam sebi skace u usta i zeli sto je moguce vise da nadogradi Nultu godinu Darkvuda koja mu je jedna od najboljih prica. Bolje bi bilo da nije uopste ubacivao Sijer u celu ovu pricu oko Atlantide ili da ju je ubacio na drugaciji nacin.



Sto se tice Mari Lavo, njena uloga u ovoj prici je sporedna ali opet vrlo interesantna. Ona mi se oduvek svidjala kao lik i Bure je najavio da u ovoj prici mozemo da vidimo nesto do sada nevidjeno u Zagorovom serijalu. Verovatno misli na to sto je Mari Lavo dosla u Amazoniju da bi zatrudnela, a provela je dva dana sa Zagorom. Mogao je to Burattini i malo bolje da naglasi,a li je to vrlo interesantna prica ciji bih nastavak voleo da vidim. Zagorov sin ili mozda cerka koji ce takdoje da odraste u zastitnika pravde u Amazoniji i cuvara Atlantidske tajne? To bi moglo da se obradi u posebnoj novoj ediciji koja ne bi imala veze sa redovnim kontinuitetom (kao Billotina Planeta Mrvih u DD). Ali iako je Bure zacetnik ove ideje, tesko da cemo to dozvieti dokle god je on, tvrdoglavi tradicionalista, urednik serijala.
Cini mi se da Burattini ima mnoge smele ideje, ali se prosto plasi da ih sprovede u delo jer smatra da treba da bude tradicionalista i jer mu prigovara uzak broj ljudi u Italiji koji se izdaju za velike Zagorovce. Zaista steta.


Da se vratimo na samu pricu, pored ovih zanimljivh momenata, prica pati od par starih Burattinijevih boljki a to su neki nepotrebni dijalozi i otezanje price. Takodje nema nekog velikog i harizmaticnog neprijatelja vec su to obicni banditi koji nisu nista posebniji od bilo kojih sa kojima se Zagor do sada susretao. U tom pogledu ova prica je mnogo manjih razmera i znacaja od Osvete Vudu i Carsta Songhaya. Imamo Baranka, ali njegova karakterizacija nije produbljena pa i nije nesto za isticanje.
Isto i Amazonke su mogle bolje da se iskoriste i da se ubace tu par dobrih dijaloga i tuca, da vidimo kako izgleda njihova organizacija, cime se bave. Sve je nekako povrsno obradjeno.
Ostaje zal sto veliki potencijal ove price nije u potpunosti iskoriscen. Da je Burattini bio bolje raspolozen i zeljan da napise epskiju pricu, ili da mu je pomogao u razradi Bosseli ili neki drugi inspirsaniji scenarista mogli smo da dobijemo pricu za pamcenje.

Ali nije ni sve tako crno, ova prica je zabavna, ima dosta akcije, ali i dosta nepotrebnih dijaloga. U svakom slucaju i vise nego solidna prica.

Laurenti nije na nivou legendarnih prethodnih prica sa Mari Lavo koje je on ilustrovao, ali ima par odlicnih scena i osecaj za kadriranje mu je izuzetan. A i uzeleo sam ga se nesto pa sam mu mozda dao i ocenu za cifru vecu nego sto je trebalo.

Prica 9
Scenario 6
Crtez 9
Naslovne strane 7

Do sada ocena sage bi izgledala ovako
7.5/10 - Burattini/Pesce - Ponekad se vraćaju
7.5/10 - Boselli/Rubini – Skiptar Tin-Hinana
7.5/10 - Paolucci/Perniola/Mangiantini - Aligator Bayou
7.5/10- Rauch/Di Vitto - Na putu za Panamu
9/10 - Burattini/Prisco - Mumija sa Anda
6/10 - Mignacco/Ferri - Zeleni lavirint
8/10 - Burattini/Laurenti - Žene ratnice


Moje mini-recenzije za Mumiju sa Anda(http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=36&TOPIC_ID=45275#1886988) i http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=36&TOPIC_ID=45275#1854656Na putu za panamu(http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=36&TOPIC_ID=45275#1854656) se nalaze na 36oj stranici topika.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/04/2016 : 16:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Prije par dana sam ponovo pročitao Ferrijev "Zeleni labirint" i uživao u crtežu koji istina nije baš precizan ali ima dušu, dok je priča jako tanka.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11358 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/04/2016 : 16:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Prije par dana sam ponovo pročitao Ferrijev "Zeleni labirint" i uživao u crtežu koji istina nije baš precizan ali ima dušu, dok je priča jako tanka.



Slazem se za Zeleni lavirint. Bas tanka, odnosno nikakva prica.
A sta kazes za Zene ratnice?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10828 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/04/2016 : 16:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
crni goinze, sto dade nisku ocenu skiptaru?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/04/2016 : 17:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by solar

Prije par dana sam ponovo pročitao Ferrijev "Zeleni labirint" i uživao u crtežu koji istina nije baš precizan ali ima dušu, dok je priča jako tanka.



Slazem se za Zeleni lavirint. Bas tanka, odnosno nikakva prica.
A sta kazes za Zene ratnice?


Davno sam to pročitao, možda prije dvije godine, ne sjećam se puno toga ali znam da mi je smetalo što se u prve dvije epizode stalno ponavljaju manje-više iste scene jurcanja i puškaranja kroz đunglu da bi na kraju sve ono što je važno bilo strpano u četrdesetak stranica, znači nedostaje ravnoteže.
Laurenti nas je već naučio na svoj fušeraj, tj. on može i zna, samo neće, dovoljno je pogledati neke njegove ilustracije koje nemaju veze sa Zagorom kako su lijepo i detaljno odrađene.
Za opširniji osvrt morat ću ponovno pročitati.

Edited by - solar on 07/04/2016 17:16:33
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7057 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 07/04/2016 : 19:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

crni goinze, sto dade nisku ocenu skiptaru?


To se i ja pitam! A sto ces, to mu je crna mrlja na ukus.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10828 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/04/2016 : 21:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by kasper

crni goinze, sto dade nisku ocenu skiptaru?


To se i ja pitam! A sto ces, to mu je crna mrlja na ukus.



vala da znas, odlican Zagor
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 07/04/2016 : 21:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Skiptar počneš čitati i misliš si na onim uvodnim stranicama "pa nije ovo toliko vrhunsko", ali onda se pri kraju drugog broja počne "talasati" i sve skupa završava bombastično... Akcija vrhunska, završni twist neočekivan, crtež maestralan... Završiš čitanje sa mišlju "ovo je bilo baš odlično!"
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7057 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 07/04/2016 : 21:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Skiptar počneš čitati i misliš si na onim uvodnim stranicama "pa nije ovo toliko vrhunsko", ali onda se pri kraju drugog broja počne "talasati" i sve skupa završava bombastično... Akcija vrhunska, završni twist neočekivan, crtež maestralan... Završiš čitanje sa mišlju "ovo je bilo baš odlično!"


Da bas tako! Pocetak je onako dosadnjikav, naporan (osim vrhunskog crteza), ali sto dalje radnja odmice to vise strip rastura.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7057 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 07/04/2016 : 21:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Ustvari i neke Nolittine price su takve, na pocetku ne otkrivaju adute. Sjecam se kad sam prvi put citao Zimsku Zmiju. Kao pricuo sam da bi strip trebao biti jedan od najboljih Zagora. I tako ja poceo citati, a ono sve nekako lagano, prosjecno, nista specijalno za Zagor strip, ali sto vise strip odmice to shvacas da se radi o necem zaista specijalnom.
Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000