forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagorova južnoamerička odiseja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 08/04/2016 : 08:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by nagor

Skiptar počneš čitati i misliš si na onim uvodnim stranicama "pa nije ovo toliko vrhunsko", ali onda se pri kraju drugog broja počne "talasati" i sve skupa završava bombastično... Akcija vrhunska, završni twist neočekivan, crtež maestralan... Završiš čitanje sa mišlju "ovo je bilo baš odlično!"


Da bas tako! Pocetak je onako dosadnjikav, naporan (osim vrhunskog crteza), ali sto dalje radnja odmice to vise strip rastura.



Slažem se! Ako Skiptar usporedim sa svim Zagorovim epizodama ocjenjenim od 1-10 onda kod mene dobiva dobiva visoku 9.5/10.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 08/04/2016 : 17:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Skiptar je samo akcija + twist na kraju.
Važna priča, ali ne pretjerano dobra.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 08/04/2016 : 17:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote


Južnoamerička odiseja-Zagor u elementu



Pomalo probavljam neke priče te se tek spremam napisati štogod osvrta al za početak ću samo reći- ćaća se vraća !!!
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 08/04/2016 : 17:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Skiptar je samo akcija + twist na kraju.
Važna priča, ali ne pretjerano dobra.



Više duha ima u jednoj stranci skriptara (il žezla) nego u zadnjih 100 burinih priča van ove odiseje.

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/04/2016 : 20:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

crni goinze, sto dade nisku ocenu skiptaru?



Daleko je Skiptar od najboljih Bosselijevih prica. Evo toliko je ostavio utisak na mene da sam morao da bacim pogled na komentare recenzije i sta sam napisao. Potpuno sam zaboravio da je u prici bio Rihter.

Nista nam novo nije ponudio Bosseli, cela prica se svodi na jurnjavu i tucu, kao video igrica. Nema produbljivanja mita o Atlantidi(vise se Burattini trudi da produbi mit u Mumiji sa Anda i Zenama ratnicima), nema nekih pamtljivih scena, ni akcionih ni emocionalnih. Kain je ljustura onoga sto je nekad bio.

Jedino sto je dobro i novo je ona caka sa Deksterom Grinom i to vadi celu pricu. To i vrlo dobar Rubinijev crtez!

Nego Kaspere kakav ti je ostatk sage?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 08/04/2016 : 20:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by tinton

Skiptar je samo akcija + twist na kraju.
Važna priča, ali ne pretjerano dobra.



Više duha ima u jednoj stranci skriptara (il žezla) nego u zadnjih 100 burinih priča van ove odiseje.




Ako će nam Bure biti mjerilo, onda stvarno...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 08/04/2016 : 20:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by tinton

Skiptar je samo akcija + twist na kraju.
Važna priča, ali ne pretjerano dobra.



Više duha ima u jednoj stranci skriptara (il žezla) nego u zadnjih 100 burinih priča van ove odiseje.




Ako će nam Bure biti mjerilo, onda stvarno...



Dobro, stoji i ta. Ali nije ni ostao neko da dostojno izazove Bosellija. Bar što se Zagor staffa tiče...

Nakon promašenog Islandskog ciklusa i površnih Hurona Boselli ovdje vraća onaj duh drugog zlatnog doba iz 90-ih.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 08/04/2016 : 21:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pa naravno da nije.

Pogotovo što se tiče uspješnica u Islandskom ciklusu i Huronima.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 08/04/2016 : 21:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by kasper

crni goinze, sto dade nisku ocenu skiptaru?



Daleko je Skiptar od najboljih Bosselijevih prica. Evo toliko je ostavio utisak na mene da sam morao da bacim pogled na komentare recenzije i sta sam napisao. Potpuno sam zaboravio da je u prici bio Rihter.

Nista nam novo nije ponudio Bosseli, cela prica se svodi na jurnjavu i tucu, kao video igrica. Nema produbljivanja mita o Atlantidi(vise se Burattini trudi da produbi mit u Mumiji sa Anda i Zenama ratnicima), nema nekih pamtljivih scena, ni akcionih ni emocionalnih. Kain je ljustura onoga sto je nekad bio.

Jedino sto je dobro i novo je ona caka sa Deksterom Grinom i to vadi celu pricu. To i vrlo dobar Rubinijev crtez!




Nema akcije, nema emocija, nema pamtljivih scena?!

Onaj završni dio je jedna od najjačih akcijskih scena u serijalu bez ikakve dvojbe. Pamtljive scene su spust po rijeci, okršaj sa "Bogom praha", Zagorov i Cainov posjet bazi Drugdje, morska potjera, akcija na kraju, Dexter...

Što se tiče emocija, onaj dio kad oni luđaci pokušavaju uhvatiti Zagorovu "dušu" i kad ih Zagor spusti rječima u stilu "malo ste se prevarili druškani, nisam ja neki nobody"... Naježio sam se koliko je to bilo jako. To je pravi Zagor. Ne može se našeg junaka samo tako uhvatiti. Njegov duh je ipak nešto posebno.

Produbljivanje mitologije ovdje nije ni potrebno više. Boselli nije više glavni na Zagoru. Lijepo će završiti svoje niti (atlantida, baza Drugdje, Richter...) sa ovom JA odisejom i to je to.

Mada, nadam se da će sa Europskom odisejom opet stvoriti nešto jako i zbog čega ćemo ponovno uživati čitati.

Edited by - nagor on 08/04/2016 21:35:45
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 08/04/2016 : 21:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by kasper

crni goinze, sto dade nisku ocenu skiptaru?



Daleko je Skiptar od najboljih Bosselijevih prica. Evo toliko je ostavio utisak na mene da sam morao da bacim pogled na komentare recenzije i sta sam napisao. Potpuno sam zaboravio da je u prici bio Rihter.

Nista nam novo nije ponudio Bosseli, cela prica se svodi na jurnjavu i tucu, kao video igrica. Nema produbljivanja mita o Atlantidi(vise se Burattini trudi da produbi mit u Mumiji sa Anda i Zenama ratnicima), nema nekih pamtljivih scena, ni akcionih ni emocionalnih. Kain je ljustura onoga sto je nekad bio.

Jedino sto je dobro i novo je ona caka sa Deksterom Grinom i to vadi celu pricu. To i vrlo dobar Rubinijev crtez!




Nema akcije, nema emocija, nema pamtljivih scena?!

Onaj završni dio je jedna od najjačih akcijskih scena u serijalu bez ikakve dvojbe. Pamtljive scene su spust po rijeci, okršaj sa "Bogom praha", Zagorov i Cainov posjet bazi Drugdje, morska potjera, akcija na kraju, Dexter...

Što se tiče emocija, onaj dio kad oni luđaci pokušavaju uhvatiti Zagorovu "dušu" i kad ih Zagor spusti rječima u stilu "malo ste se prevarili druškani, nisam ja neki nobody"... Naježio sam se koliko je to bilo jako. To je pravi Zagor. Ne može se našeg junaka samo tako uhvatiti. Njegov duh je ipak nešto posebno.

Produbljivanje mitologije ovdje nije ni potrebno više. Boselli nije više glavni na Zagoru. Lijepo će završiti svoje niti (atlantida, baza Drugdje, Richter...) sa ovom JA odisejom i to je to.

Mada, nadam se da će sa Europskom odisejom opet stvoriti nešto jako i zbog čega ćemo ponovno uživati čitati.


Nagore i Kasper, od rijeci do rijeci, potpis.
Skiptar je meni bolji i od Morske strave. Mnogo napetija i neizvjesnija prica.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 08/04/2016 : 23:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor



Produbljivanje mitologije ovdje nije ni potrebno više. Boselli nije više glavni na Zagoru. Lijepo će završiti svoje niti (atlantida, baza Drugdje, Richter...) sa ovom JA odisejom i to je to.

Mada, nadam se da će sa Europskom odisejom opet stvoriti nešto jako i zbog čega ćemo ponovno uživati čitati.



Planira li se ovo zaista ili su to samo glasine?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/04/2016 : 23:22:54  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Rana faza planiranja, premda još ništa nije službeno potvrđeno.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 08/04/2016 : 23:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Ha, navodno je Nolitta, kako sam negdje čitao, bio protiv takve ideje jer je smatrao da je Europa previše "povijesna" za jedan, da tako kažem, mitski lik kao što je Zagor.
Ipak, ne mora biti, Zagor se može uklopiti i u takav kontekst. Sve dok god iza svega stoji neka solidna ideja.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 09/04/2016 : 12:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
meni zasada, u najkraćim crtama

povratak u pećinu - 6.5
revidirano nakon drugog čitanja. na prvu su me previše smetale buretove nezgrapne rečenice. ostaju one i dalje, ali u svjetlu svježe pročitane mumije s anda, drugi nastavak mi je sad puno smisleniji. šteta što bure nije bolji pripovjedač.


skiptar tin-hinan - 8.5
nešto praznog hoda i ponešto recikliranja samog sebe u početnim dijelovima od strane bossa. s druge strane čitav niz moćnih trenutaka i situacija, da ne ponavljam kao papagaj, nagor je izlistao neke. moj osobni favorit je bog prašine. ne sjećam se niti jedne spodobe koja se ikad pojavila u zagoru gdje je jedina opcija rikverc i potpraši pete. čak se i sa monstrumom iz hiljadu lica straha zagor sukobio jedan na jedan.


u carstvu kajuna - 3
bezvezarija.

put zlata - 8
ovo sam istinski uživao, možda čak i više od skiptra, jer je mnogo laganije štivo za čitat. ross mcgunn je jedna od najvećih faca zadnjih desetak godina na zagoru. sjajan lik, jasna motivacija. onaj razgovor vezanog zagora i njega je vrh
- i što sad? ubit ćeš me tu vezanog kao nekog bijednika?
- izazivaš me, zagore?
- nema potrebe. vidi se da umireš od želje da vidiš tko je od nas dvojice jači.
i onda legendarna makljaža. šteta da braća di vitto nisu malo bolji u crtanju tuče.


Mumija Sanda - dio sa dexterom i barrancom - 8, texwillerovski dio sa lokalnim kriminalcima - 5.5

izvrsni su mi bili ovi dijelovi koji su se ticali dextera, barannca i viracochinih kćeri. bure je u svom stilu morao eksplicitno sve objasniti kroz dexterov monolog pri kraju treće sveske, no za divno čudo, to je bilo i potrebno i na mjestu. imamo lijepo posloženu i uvezanu kronologiju zbivanja i s lakoćom možemo smjestiti i povezati bilo koju epizodu koja se tiče tog kontinuiteta. sa zanimanjem očekujem amazonke i marie laveau.




Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/04/2016 : 14:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nagor i DJ su se ocigledno uzeleli Bosselija toliko da bi progutali sve sto napise.

Ne kazem ja da je los Skiptar Tin Hinan, samo je daleko podbacio u odnosu na ono sto je ocekivano. Bosseli sve vreme gradi big-picture i ocekivao sam da cemo ovde u Skiptru dobiti jos nesto sto nadogradjuje tu sliku a ustvari nismo dobili nista. Kazati da je Skiptar bolji od Morske strave i Povratka Kaina je ludost. A meni je Skiptar slabiji i od Poslednje Tule.

Sve ove scene sto je nagor naveo ja sam zaboravio sem posete Bazi Drugde i preokret s Deksterom na kraju. Iako me je Bosseli razocarao u Skiptru i dalje mu verujem i nadam se da ce u zavrsnici JA sage konacno zavrsiti pricu sa Atlantidom, ali brinem se da ce opet ostati status quo i da se nista nece promeniti. Sto je steta. Bas smo pre neki dan raspravljali o tome na glavnoj Zagor temi Pijani Patak, sticky, King i ja, ali i nismo dosli do nekog zakljucka.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 09/04/2016 : 15:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Goinže, morali smo te popraviti jer si rekao da nema pamtljivih scena. Skiptar tu nije razočarao. :)

Meni se čini da jedina Bosellijeva priča koja će razočarati na ovoj odiseji biti upravo ta završna na Antartici, tako da, goinže, spremi te otrovne strelice za kraj. :)

Jednostavno, sumnjam da se jedno takvo maestralno putovanje koje je počelo Nestalim istraživačem može završiti na način da ćemo svi biti zadovoljni. Možda griješim... nadam se da griješim.

Edited by - nagor on 09/04/2016 15:42:36
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/04/2016 : 16:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pa ni meni nema pamtljivih scena osim one tučnjave u muzeju i tog twista na kraju.
Više pamtljivih scena ima i u Thuli, i u Sumeranima.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 09/04/2016 : 18:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson

meni zasada, u najkraćim crtama


skiptar tin-hinan - 8.5
nešto praznog hoda i ponešto recikliranja samog sebe u početnim dijelovima od strane bossa. s druge strane čitav niz moćnih trenutaka i situacija, da ne ponavljam kao papagaj, nagor je izlistao neke. moj osobni favorit je bog prašine. ne sjećam se niti jedne spodobe koja se ikad pojavila u zagoru gdje je jedina opcija rikverc i potpraši pete. čak se i sa monstrumom iz hiljadu lica straha zagor sukobio jedan na jedan.




Da, priča u jednom trenutku ima prazan hod. Ali nakon trauma uzrokovanih Buretom i nakon slabijih Bosellijevih post afričkih radova ovo je melem na ranu.

Osim standardno vještog Bosellijevog scenarija valja se obratiti na dubinski smisao. Sukob dobra i zla, svjetla i tame, života i smrti. Ovo je esencijalni Zagor koji tamani beživotne hodajuće mrtvace.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/04/2016 : 00:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Meni Skiptar ne spada čak ni u prosjek Bosellija na Zagoru, za razliku od toga, posljednje dvije priče su odlične, a ona sa Cayunima je dno.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 11/04/2016 : 21:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Žezlo Tin-Hinan ili Ćaća se vraća!

Nakon Burine diktature truljenja i Bosellijevih postafričkih promašaja sada slobodno možemo reći- ćaća se vraća!!!
Nakon Burine invokacije (bez obzira na sve ipak ću reći dojmljive invokacije) sa Povratkom u pećinu Boselli preuzima uzde da bi započeo novu odiseju-južnoameričku odiseju. Možda malo nesiguran od postafričkih podbačaja Boselli je išao na sigurno-igra na nostalgiju. Ovdje govorimo o nostalgiji za zlatnim dobom Zagorove renesanse koja je začeta sa opjevanom sjevernoameričkom odisejom. Prije svega Boselli asocira na svoje ultimativno remek djelo-Morska strava. Cijela ta atmosfera je tu, isti su motivi, iste su scene. Priča započinje famoznim prologom, odmah nas Boselli asocira na renesansna doba. Opet su Zagor i Cain (Zabranjujem ti! Cain govori Zagoru u Bogu praha, vratio se u starom sjaju) leđa o leđa okruženi sa gamadi i tamane ih masovno. Pustolovina se vratila!

Ako je Boselli i išao na sigurno te se referirao na samog sebe time nije umanjio važnost ovog djela-dapače time mu je osigurao snagu. Režirao je klasični bosellijanski epski blockbuster. Pustolovina se vratila na velika vrata, nema više buretinizama ovo je akcijski Zagor-istinski heroj. Dok nas je Bure davio sa sporim tempom Bosellijev Zagor stupa u akciju, ne okoliša. Nije ni Boselli lišen prepričavanja, ali on (sa sebi svojstvenim talentom) zna izvesti taj element. Kod Bosellija priča je uz vatru, ona je legenda, poetika, ona ima mitski karakter. Boselli priča Priču!
Da odmah kažem, nije ovo onaj sam vrh. Ova priča ipak pati od mana, ali njezin duh je onaj pravi Zagor i time zaslužuje gornji dom. Boselli vraća velike teme, vraća herojštinu. Uzdiže Zagora, ponovno ga aktivira. Čak je i Chico živnuo! Majstorski unosi cijeli niz motiva i oprečnosti; dobro-zlo, drevno-moderno-futurističko, svjetlo-tama, živo-neživo, vatra-prašina, Afrika-Amerika, parobrod-jedrenjak, znanost-magija, znanstvena znatiželja-puritanski strah od novoga, slobodna volja-neslobodni zombiji…. Boselli udara ozbiljno !!!

Na razini scenarija Boselli iskazuje svu svoju superiornost ostatku Zagorova staffa. Ovo je pravi blockbuster i Boselli se razmeće svim svojim talentom za vođenje velike priče. Vješto gradi veliku priču sa mnoštvom likova i vodi više paralelnih radnji. Boselli je jedini sposoban u smislenu priču spojiti i Zagora, Caina, tuarege, zombije, kušitske nekromante, janjičare, marince, tajne agente, lude profesore. To je pravi epski spektakl, pustolovina koja vas ostavlja bez daha. Tu su spektakularne akcijske scene, mnoštvo likova, dojmljivi zlikovci i njihovi henchmeni (ne Burini lokalni klošari), vrsni saveznici, brzi ritam, dojmljivi dijalozi, vrhunske lokacije, dašak inteligentnog humora… U jednom trenutku priča mu zastaje, razbija se ritam, kao da Boselli uzima predah. Možda još njime vlada nesigurnost. Onda opet ubacuje u petu i priča eksplodira. Atlantidsko čudo od leteće podmornice je malo „over the top“ i da se primjetiti da je nakon misterioznog početka opet počeo banalno izlagati magiju pred čitateljem. Tu je boljku Boselli i prije pokazivao.
Boselli opet pokazuje da je veliki erudit. Glatko ubacuje niz dojmljivih referenciji kojima obogaćuje cijelu priču. Čak i ironično se osvrće na same stripovske klišeje (Bog praha 90.str Richter o klišejima zločinaca koji ne ubijaju zarobljenika na licu mjesta već ga ostavljaju na životu).

Velikog mahera Bosellija dostojno prati maher Rubini. Ima problema sa Chicom ali van toga briljira. Budi sjećanja na neprežaljenog Andreuccija. Fantastično prenosi spektakl na papir.

Ova priča zaslužuje pomniju analizu, ali za prvu ruku ovu priču potvrđujem kao pravog Zagora.

Edited by - Poncho on 11/04/2016 21:43:39
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/04/2016 : 21:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Kopiraj komentar na recenziju Skiptra.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 11/04/2016 : 22:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Među ogromno naslanjanje na samog sebe od strane Bosellija treba i primjetiti da je u (pomalo iritantnom) Dexteru Greenu išao kopirata Nata Murda. Dexter Green je koristan kao pokretač odiseje, ali lik je bezvezna pojava, nema ni zrno Murdove karizmatičnosti.

Profesor Richter je i prije opako bacao na Hellingena a sad sa ožiljkom je preočito da je kopija. Istina za volju područje znanstvenog interesa je drugačije. Richterova jedina prednost je da je on pravi švabo a ne ko Garth Hellinegn nekakav feminizirani dačer.


Edited by - Poncho on 11/04/2016 22:11:52
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/04/2016 : 22:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Poncho uneo si svezinu na forum sa svojim mini recenzijama i zapazanjima! Samo tako nastavi, nije te bilo duze vremena, ali zato si sad nadoknadio!

Ocekujem isto ovo i za ostatak Juznoamericke odiseje.

Edited by - going going on 11/04/2016 22:29:20
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/04/2016 : 22:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, zato i kažem da kopira ove komentare na recenzije jer ovdje na topicu to brzo potone.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 11/04/2016 : 22:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Već sam pročitao prvu četvrtinu odiseje, sad to ponavljam i probavljam pomalo. Ovaj Bosellijev povratak zaslužuje dublju analizu.

Jedan od aspekata ove priče je volja. Mada sintagma trijumf volje asocira na nacizam ovdje je ipak riječ o "pozitivnom" konceptu volje. Boselli se ovdje bavi ozbiljnim stvarima,Goinže definitivno griješiš kada kažeš da ovdje nema dublje filozofije.
Definitivno još jedno osvježenje u odnosu na burin manirizam.

Edited by - Poncho on 11/04/2016 22:37:37
Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000