forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagorova južnoamerička odiseja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/04/2016 : 22:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Slazem se za recenzije, ali ovaj topik je jedan od retkih ovde u Bonelli podforumu koji je dosta kvalitetan sve vreme, ima vrlo malo offtopica i dosta ljudi je ostavilo svoje mini recenzije i zapazanja odiseje, ocekujem da ce i ubuduce biti tako. Vise puta sam ga celog iscitao od prve stranice.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/04/2016 : 22:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ja čekam da se VČ uhvati "Izgubljenog svijeta" pa ću vjerovatno sve ispočetka pročitati, možda ostavim i koji komentar.

VČ #107
Scenarij: Mauro Boselli
Crtež: Michele Rubini
Naslovnica: Gallieno Ferri

Edited by - solar on 12/05/2016 15:05:59
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/04/2016 : 22:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Boselli se ovdje bavi ozbiljnim stvarima,Goinže definitivno griješiš kada kažeš da ovdje nema dublje filozofije.




E pa posto ste svi navalili i nemilosrdni ste, moracu jos jedanput da procitam ovu pricu u skorije vreme, pa cu javiti misljenje.
Kako ono kazu, samo budala ne menja misljenje, ali ne garantujem nista.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 11/04/2016 : 22:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Nešto su mjenjali s tim komentiranjem...ne kužim ovaj novi mehanizam
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 11/04/2016 : 22:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Poncho

Boselli se ovdje bavi ozbiljnim stvarima,Goinže definitivno griješiš kada kažeš da ovdje nema dublje filozofije.




E pa posto ste svi navalili i nemilosrdni ste, moracu jos jedanput da procitam ovu pricu u skorije vreme, pa cu javiti misljenje.
Kako ono kazu, samo budala ne menja misljenje, ali ne garantujem nista.



Obrati pozornost na motiv volje. Kao i niz antagonizama živo-mrtvo, drevno-moderno-futurističko, Afrika-Novi svijet ilitiga Amerika

Edited by - Poncho on 11/04/2016 22:46:06
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/04/2016 : 22:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Nešto su mjenjali s tim komentiranjem...ne kužim ovaj novi mehanizam


U čemu je problem?
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 11/04/2016 : 22:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by Poncho

Nešto su mjenjali s tim komentiranjem...ne kužim ovaj novi mehanizam


U čemu je problem?


Ne znam... al nije ni važno. Ima ova tema
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 11/04/2016 : 22:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Poncho, stavi komentar ispod recenzije (logiraš se ponovno na stranici recenzije, klikneš ocijeni strip i pejstaš komentar). Ovdje će tvoj komentar vidjeti desetak ljudi, ispod recenzije će vidjeti miljun. :D
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/04/2016 : 22:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Imas odmah desno od glavne ocene rezenzenta odnosno iznad prosecne ocene citatelja ikonicu ,,Ocijeni strip" i na to kliknes i otvorice ti se prostor za komentarisanje i davanje ocena. Samo moras biti ulogovan na sajtu.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/04/2016 : 23:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Ne znam... al nije ni važno. Ima ova tema

Važno je!

Reci što je problem pa ćemo napraviti screen-capture sa uputama.

edit:
Odlično, vidim da si u međuvremenu uspio!

Edited by - solar on 27/04/2016 03:31:51
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 11/04/2016 : 23:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Poncho

Boselli se ovdje bavi ozbiljnim stvarima,Goinže definitivno griješiš kada kažeš da ovdje nema dublje filozofije.




E pa posto ste svi navalili i nemilosrdni ste, moracu jos jedanput da procitam ovu pricu u skorije vreme, pa cu javiti misljenje.
Kako ono kazu, samo budala ne menja misljenje, ali ne garantujem nista.


Ja sam pročitao drugi put na ljeto.
I dojam se nije popravio. Jedino sam shvatio zašto mi se nije svidio.
Prvo sam mislio da je zbog spoilera, najava, iščekivanja, pa sam nakon novog čitanja shvatio da se jednostavno radi o Bosellijevom Zagoru kakvog ja ne obožavam. Ne mogu reći da ne volim jer se radi o solidnom stripu, ali jednostavno je Boselli već imao puno bolje momente.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 12/04/2016 : 01:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Nagor i DJ su se ocigledno uzeleli Bosselija toliko da bi progutali sve sto napise.

Ne kazem ja da je los Skiptar Tin Hinan, samo je daleko podbacio u odnosu na ono sto je ocekivano. Bosseli sve vreme gradi big-picture i ocekivao sam da cemo ovde u Skiptru dobiti jos nesto sto nadogradjuje tu sliku a ustvari nismo dobili nista. Kazati da je Skiptar bolji od Morske strave i Povratka Kaina je ludost. A meni je Skiptar slabiji i od Poslednje Tule.



Ma dobro, nije ti sjeo strip najbolje pa nista. Barem nisi rekao da je los. To vec ne bi bilo objektivno. Inace nisu ni meni bas sve Bosellijve price super, ali ova je. Od Povratka Caina mi je mnogo bolji, kao i do Thule. Morska strava ima mnogo jacu prvu svesku (koja mozda i je jedna od najjacih u serijalu), ali onda pada, dok Skiptar raste i raste.
Uglavnom molim se da neki dobar scenarista dode na Zagora, posto Bosellija vise nema.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 12/04/2016 : 13:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Islandska prića je konfuzno smeće koje Boselli površno odradio. Tir-hinan je prvi pravi Boselli još tamo od ambicioznog zadnjeg Kandraxa (koji mu nije uspio doduše).

Sclavijevim riječima kotač života je našao svoj centar (jel ono tako ide? ). Sad možemo dostojno pratiti pustolovinu dalje. E sad zašto je nakon ovoga uslijedila bezvezna ubačena pričica je pitanje ozbiljnosti planiranja projekta.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 12/04/2016 : 21:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Fino se Boselli referirao na više mjesta i time pokazao svu svoju erudiciju i smisao za stil. 1001 noć, Zora živih mrtvaca, gusari sa onim ukrcavanjem marinaca...

Go to Top of Page

hamzik
Junior Member



Sweden
406 Posts

Member since 27/04/2012

Posted - 13/04/2016 : 10:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send hamzik a Private Message  Reply with Quote
Jedva cekam da se mogu ubaciti u ovaj topic. Ali prvo ponavljam gradivo. Zavrsio sam SA-odiseju. Sad cu se baciti na kljucne price iz Africke odiseje i Richter sage.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 13/04/2016 : 10:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Ovo što je do sada objavio Ludens je podosta loše, priče su dosadne i nezanimljive. Još je onaj Hellingn maxi dobar prema "SA odiseji".

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 13/04/2016 : 12:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Rekao bih da je Boselli vratio pomalo izgubljenu Cainovu reputaciju nakon afričke sage. Ovdje se opet razmahao, u jednom trenutku je čak ušutkao Zagora!

Zanimljiv je i Cainov komentar na Richterovo futurističko Atlantidsko oružje-proglasio je to kukavičkim oružjem u odnosu na oštricu mača.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 15/04/2016 : 17:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Nakon žestokog početka odiseje, iz nekog razloga vodstvo je ubacilo pričicu koja je bezveze napravljena za maxi ediciju. Nisu imali ništa pametno a pričica se odvija u New Orleansu pa je dobro došla. Dala bi se od impresivne scenografije toga grada i Louisiane te od zahvalne etničke grupe Cajuna napraviti vrhunska priča- no ova priča je klasična bezlična bezvezarija. I to nije sve, crtež je alanfordovski karikaturalan. Teški užas
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 15/04/2016 : 18:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
nije tako losa ko sto kazes ,meni je cak i dobra a nisu je ubacili bez razloga vec zato sto su kasnili radovi na epizodama koje slede i da nebi zagor kasnio naslo se takvo resenje
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/04/2016 : 20:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Za svaku epizodu također su otvorene posebne teme, evo linkova:

Povratak u pećinu
Sjeme zla
Žezlo Tin-Hinan
Negromanti iz Kusha
Bog prašine
Dvoboj na oceanu
Alligator Bayou
U kraljevstvu Cajuna
Beskrajna noć
Ruta za Panamu
Put zlata
Pacifik
Mumija s Anda
Na tragu Dextera Greena
Cuzco
Grad na Kordiljerima
Zeleni labirint
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/04/2016 : 16:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ali se te teme gube vremenom, dok su ovde ipak skupljeni i lako nalazivi komentari kompletne sage. Od svih tih odvojenih, ovoj temi dajem prioritet

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/04/2016 : 22:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Što nas tek očekuje. Gledam i slinim:



Edited by - nagor on 26/04/2016 22:30:24
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/04/2016 : 22:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/04/2016 : 22:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/04/2016 : 23:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nagore bolje smanji ocekivanja da bi bise uzivao. Moj osvrt na Burattinijevu pricu o Amazonkama imas na prethodnoj ili pretprosloj strani. Interesantna ideja ali potencijal nije u potpunosti iskoriscen scenarijem.


Sinoc sam bas procitao i Krv u Bahiji i ta prica ima vrlo zanimljivu ideju (iako manje pompeznu i bitnu za sagu od Burattinijevih Zena ratnica) i interesantno je istorijsko-socijalno vreme i podneblje ali nazalost opet je izvedba zakazala. Mignacco lepo gradi pricu i napetost u prve dve sveske da bi u poslednjoj sve tako zbrzao i banalno resio da je stvarno steta. Krv u Bahiji je pokusala da bude nova Krv Apaca, ali nije uspela ni idejno ni scenaristicki.
Ne da mi se da sad pisem opsirniji komentar kao za prethodne epizode ali cu se potruditi da ga napisem u narednih nekoliko dana i dam ocene dok je gradivo jos sveze. Sad se nade polazu u Bosselija i Sertao!
Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000