forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagorova južnoamerička odiseja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4208 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 06/10/2016 : 22:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Zagor VC#113 Kamena šuma
Mignacco / Sedioli
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 07/10/2016 : 01:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

Mignacco / Sedioli




Tim iz snova
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/10/2016 : 08:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gru

quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

Mignacco / Sedioli




Tim iz snova


Pa ipak, sasvim zadovoljavajuca prica + crtez.
Sedioli se potrudio kao nikada prije.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 27/10/2016 : 11:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam priču sa dinosaurusima i nije me oduševila. Istina, priča je zabavna, uvijek je zanimljivo vidjeti Zagora u izgubljenim svjetovima i sl., scenarij je vješt, ali nema nekih detalja koje bi je svrstale u vrhunske i proglasile najboljom iz JA sage kao što je navedeno nekoliko puta na topiku. Npr. puno mi je bolja epizoda Žezlo Tin-Hinan. Naravno, crtež je besprijekoran, možda jedan od najbolje nacrtanih Zagora ikad. Zabavna priča sa vrhunskim crtežom.
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 27/10/2016 : 22:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
ja sam na ludensu tako da još nisam pročitao dinosaure...ali se slažem da je žezlo tin-hinan daleko najbolji od priča koje je izdao ludens...

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 31/10/2016 : 11:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Proročanstvo i Kamenu šumu.

Proročanstvo je OK epizoda, zanimljiva je pojava historijske ličnosti. Radnja oko sveštenika Tomasa je banalna, da ne kažem glupa, sve ostalo može proći. Crtež je dobar, spadam u one koji vole Vernija. 7/10

Kamena šuma ima OK elemente, ali je sveukupno loše izvedena. Native ekipa je cool, ima par zanimljivih stvari vezano za njih, ali opet ih se moglo puno bolje iskoristiti, ne ide se svaki dan u te predjele. SPOILER!!! Nevjerovatno mi je glupo da Zagor nakon kratkog vremena već uspijeva pohvatati kako funkcioniše Tehuelče jezik, whaaaat, to su strašno različiti jezici od Indo-Evropskih i fonološki i gramaticki, ali doduše Zagor je nadčovjek :) Crtež je OK, spadam u grupu koja ne voli Sediolija, bolji je nego u nekim ranijim radovima, dekolte zna nacrtati :) 6/10

Obje priče su mogle biti mnogo bolje. Potencijal koji nude predjeli JA je ogroman, a ovdje se osim par zanimljivosti i naivnih radnji malo šta moglo vidjeti. Koliko do sad mogu procijeniti, ova saga je puno slabija od sjeverno-američke (Cibola i to ...)



Go to Top of Page

hamzik
Junior Member



Sweden
406 Posts

Member since 27/04/2012

Posted - 06/12/2016 : 23:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send hamzik a Private Message  Reply with Quote
Ponekad se vracaju - 81% (8, 8, 8, 9) Burattini/Pesce



Moram priznati, Burattini me ovdje iznenadio. On se obicno dobro snalazi sa detektivskim misterijama i old school-avanturama a manje sa ovim velikim mitoloskim zalogajima. Ali dizem mu kapu, kako je samo fino ovdje sklopio indijansku mitologiju, Zagorov preobrazaj u duha sa sjekirom (koji smo vidjeli u njegovom Nulta godina Darkwooda) i sagu o drevnim civilizacijama Atlantide i Mu za koju je najprije Boselli polozio temelj u prijasnim odisejama. A sto je najbolje, to nije napravio sa tim da uzdigne Zagora u neko bozanstvo, nego obrnuto. Bure je uzdigo mit na novi nivo i sklopio kockice koje se namjestaju posljednjih dvadesetak godina, ali samog Zagora je spustio na zemlju ko obicnog smrtnika u centru spektakularnih dogadaja. Zagorova hrabrost i zalaga za pravdu ga je stavila na ovaj put, ne sudbina koja je davno napisana i nepromjenjiva. Bravo Bure! Sa tim potezom zapravo uzdigne herojstvo Zagora jos vise nego bi neko bozanstvo ikad moglo.

Sama prica je prepuna akcije i sibolike i u najboljem stilu Sclavija lebdi negdje izmedu jave i sna, ili zapravo vizija i prisjecanja kljucnih dogadaja. Uvod prve sveske me odusevio, Zagor trci kroz svoje kraljevstvo u lov na jelena a svi mi znamo sta to znaci. Nesto speciljalno nas ceka kad jelen baci pogled na Zagora. I uvod druge sveske nam daje viziju, ali umjesto jelena, Shyer je ta koja nam daje okus avanture sto ceka u JA sagi. Majstorski odradeno Bure! Spreman sam za novu odiseju.

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-sr-549-550-ponekad-se-vracaju/1350/


Edited by - hamzik on 06/12/2016 23:13:58
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/12/2016 : 23:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kada se sjetim druge sveske ove priče muka me spopadne, definitivno može konkurirati za najlošiji broj od svih 600+ iz redovne serije.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 07/12/2016 : 00:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jasa

Pročitao sam priču sa dinosaurusima i nije me oduševila. Istina, priča je zabavna, uvijek je zanimljivo vidjeti Zagora u izgubljenim svjetovima i sl., scenarij je vješt, ali nema nekih detalja koje bi je svrstale u vrhunske i proglasile najboljom iz JA sage kao što je navedeno nekoliko puta na topiku. Npr. puno mi je bolja epizoda Žezlo Tin-Hinan. Naravno, crtež je besprijekoran, možda jedan od najbolje nacrtanih Zagora ikad. Zabavna priča sa vrhunskim crtežom.


Izgubljeni svijet je Boselli u stilu Nolitte, vise nego ikad. Iz jednostavne ideje pravi veliku pustolovinu sa Zagorom u centru, a ima i emocija. Tko voli Nolittu tesko da mu se ovo nece svidjeti.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 07/12/2016 : 00:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Izgubljeni svijet je sama sustina Zagora.
Go to Top of Page

Dobrica Cosic
New Member

202 Posts

Member since 10/12/2016

Posted - 18/12/2016 : 20:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dobrica Cosic a Private Message  Reply with Quote
''Izgubljeni svet'' me nije odusevio, ne znam zašto su mnogi doživeli tu priču kao nesto posebno? Voleo bih da to čujem?

Mada ću je pročitati još jednom u sklopu isčitavanja cele sage koja će se u Srbiji završiti negde oko 15.04.2017.godine sa izlaskom trećeg dela priče o Antartiku.

Mislim da je saga ok i da ima i boljih priča od ''Izgubljenog sveta''.
Go to Top of Page

Dobrica Cosic
New Member

202 Posts

Member since 10/12/2016

Posted - 18/12/2016 : 20:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dobrica Cosic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

procitao kamenu sumu,0riginal broj 581,i mogu reci odlicna prica..sedioli je puno napredovao,jako dobro je nacrtao ovu epizodu

I meni deluje impresivno.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/12/2016 : 09:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
isto. Ono je nekakva na silu napisana atlantidska epizoda.
quote:
Originally posted by DODSFERD

Kada se sjetim druge sveske ove priče muka me spopadne, definitivno može konkurirati za najlošiji broj od svih 600+ iz redovne serije.

Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 19/12/2016 : 10:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Saga je kita da prostite, ove zafnje epizode su malo popravile utisak. One prije citao bi po par dana koliki su smor.

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 19/12/2016 : 13:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dobrica Cosic

''Izgubljeni svet'' me nije odusevio, ne znam zašto su mnogi doživeli tu priču kao nesto posebno? Voleo bih da to čujem?



Ja sam ovo rekao još ljetos, pa me Nagorolog (koji nije niti pročitao ovu banalnu i šablonsku priču) prozivao, a Solar mi prijetio izbacivanjem.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/12/2016 : 13:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Izgubljeni svijet je sama sustina Zagora.



samo da je jos malo duzi, ziva steta sto nije islo u tri nastavka
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/12/2016 : 13:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by Dobrica Cosic

''Izgubljeni svet'' me nije odusevio, ne znam zašto su mnogi doživeli tu priču kao nesto posebno? Voleo bih da to čujem?



Ja sam ovo rekao još ljetos, pa me Nagorolog (koji nije niti pročitao ovu banalnu i šablonsku priču) prozivao, a Solar mi prijetio izbacivanjem.



"Prozvao" sam te jer se ponašaš ko razmaženo dijete, a ne zbog kritike priče. Najprije si nagazio D.J-a i onda si još namjerno (kurvinski) spojlao dio priče. Kme kme...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 19/12/2016 : 14:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Kome teku suze radosnice zbog ove priče, zaslužuje da ga se "nagazi".

SPOJLERI
Što se tiče spojlanja, saznanje da se Henry "Kradljivac sjena" Summers i ruska kneginja Nadia Rezanova (vidi: "Aljaska"), sada udana Summers, pojavljuju u ovoj priči, nikom neće pokvariti "užitak" u čitanju iste.

Edited by - solar on 19/12/2016 15:22:18
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/12/2016 : 14:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Klasično kurvinsko spojlanje.... da sam moderator, ne bi ti toliko dugo trajao po ovim topicima... ;)
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1069 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 19/12/2016 : 14:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Za dotičnoga sam znao da se pojavljuje u "Izgubljenom svijetu", no za gđu nisam.
Eh, da sam se strpio još mjesec dana...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 19/12/2016 : 14:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Cangaceirosi su svakako bolja priča od Izgubljenog svijeta, koji je samo crtački superioran, a inače je riječ o šablonskom, stoput viđenom, bezličnom ostvarenju.

Izbubljeni svijet je jedan od rijetkih Bosellijevih radova na Zagoru koji bi se mogao nazvati podbačajem (tu mi još ulaze Huroni i Tajna Sumerana.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/12/2016 : 15:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
cangaceirosi su necitljivi, djubre od epizode
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/12/2016 : 15:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

cangaceirosi su necitljivi, djubre od epizode


Da, najlosija JA epizoda.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/12/2016 : 15:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
@VALTER
Nije u redu da ovako namjerno ljudima spojlaš priču i nije tu u pitanju samo nagor ili netko drugi ko ti ide na živce, nego svi koji čitaju ovaj topic.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 19/12/2016 : 15:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Cangaceirosi su svakako bolja priča od Izgubljenog svijeta, koji je samo crtački superioran, a inače je riječ o šablonskom, stoput viđenom, bezličnom ostvarenju.

Izbubljeni svijet je jedan od rijetkih Bosellijevih radova na Zagoru koji bi se mogao nazvati podbačajem (tu mi još ulaze Huroni i Tajna Sumerana.



Nevjerojatno ali sa svime se slazem s drugom VALTEROM. Cak me je i odusevio svojim poznavanjem serijala ali jos vise nevjerojatno relnim pogledom na taj strip. Ove tri epizode su svakako najveci Bosellijevi flopovi bez obzira na dobar crtez.

P.S. oprastam se na krace vrijeme od foruma, veceras krecem na put u Francusku u pokrajinu koja je od 01.10.2016. preimenovana u Grand Est.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000