forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagorova južnoamerička odiseja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

Dobrica Cosic
New Member

202 Posts

Member since 10/12/2016

Posted - 19/12/2016 : 15:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dobrica Cosic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by kasper

cangaceirosi su necitljivi, djubre od epizode


Da, najlosija JA epizoda.

Ubedljivo najlosija prica JA sage
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7888 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 19/12/2016 : 22:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
cela jebena i hvaljena saga po juznoj americi je gola-govna.
zadnja a mozda i poslednja dobra epizoda zagora je kameni div,tj jest te svescice.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 19/12/2016 : 23:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
OK, meni nije jasno to u vezi Izgubljenog svijeta, posto je priča toliko pitka a jaka, kao da ju je pisao Nolitta, a ne Boselli. No nema veze, uživajte u čemu uživate.
Go to Top of Page

Dobrica Cosic
New Member

202 Posts

Member since 10/12/2016

Posted - 20/12/2016 : 07:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dobrica Cosic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

cela jebena i hvaljena saga po juznoj americi je gola-govna.
zadnja a mozda i poslednja dobra epizoda zagora je kameni div,tj jest te svescice.


Nisi u pravu, a Tex uopšte nema nikakvu sagu...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/12/2016 : 11:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
procitah Izvan granica sveta, bas dobro. i odlicna je ovo kombinacija Bure & Prisko
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 24/12/2016 : 11:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Vrlo dobar Mignacco u Pod nebom juga/Kamena šuma/Vrijeme sudbine. Priča koja za tri koplja tuče generički Izgubljeni svijet.
Go to Top of Page

Dobrica Cosic
New Member

202 Posts

Member since 10/12/2016

Posted - 24/12/2016 : 11:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dobrica Cosic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Vrlo dobar Mignacco u Pod nebom juga/Kamena šuma/Vrijeme sudbine. Priča koja za tri koplja tuče generički Izgubljeni svijet.

Nisam čitao, i meni ipak izgleda na listanje bolja...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 14/01/2017 : 09:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Od jučer je na kioscima Izgubljeni svijet. Baš me zanimaju komentari na ovu mnogima hvaljenu (a meni poprilično bljutavu) epizodu.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18383 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/01/2017 : 11:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dobrica Cosic

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by kasper

cangaceirosi su necitljivi, djubre od epizode


Da, najlosija JA epizoda.

Ubedljivo najlosija prica JA sage


ne slažem se...najgori su Kajuni.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 16/01/2017 : 10:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Vrlo dobar Mignacco u Pod nebom juga/Kamena šuma/Vrijeme sudbine. Priča koja za tri koplja tuče generički Izgubljeni svijet.



Ne slažem se ... Ideja je čak i dobra, ali scenarij je katastrofa. Izgubljeni svijet je bolji i scenaristički i crtački, jedino sama ideja nije nešto duboka, klasična avanturistička priča ...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/02/2017 : 00:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#583 - Ognjena zemlja
#584 - Izvan granica sveta
#585 - Borba za život

E moj Burattini, moglo je to puno bolje. Priči nedostaje fokusa, centralne ideje. Ovdje nije previše bitan ni Dekster, ni oni zatvorenici, pa ni sam Zagor, Burattini se najviše zabavio sa domorodcima ali ne da ih inkorporira u priču poput Nolitte kad je pisao o izgubljenim plemenima Darkvuda, nego je njegov najveći interes bio ispričati neku pripovijest o domorodcima ali isključivo vezanu uz London i Darvina. Nema pravog ritma, nedostaje koherentnosti, npr. imamo uzbudljivu scenu na olujnom brodu i onda poslije toga pričanje i prepričavanje o tome kako su se ovi snašli u Engleskoj. Ajde da mi je barem bilo stalo do nekoga od njih, ali ne možeš se poistovjetiti s nikim jer je sve površinski pisano, da Burattini uspio u tome priča bi bila spašena, ovako ništa. Ali barem je Prisco bio odličan, njegovi likovi pršte dinamikom, ima osjećaj za kadar, akciju, ma odličan.

Edited by - solar on 11/02/2017 00:39:15
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/02/2017 : 10:36:19  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ostaje i dalje dojam da je JA saga razvikana, slaba, nikakva.
Vratite Zagora u Darkwood, ne izmišljajte više sage i izgubljene svijetove, tamo mu je mjesto.
Sve su to pokušaji koji neće uspjeti, jer mi koji volimo Zagora, voljet ćemo ga svakako, a novi fanovi će se teško mobilizirati.
Kad ode naša generacija, neće to nitko više čitati.
Go to Top of Page

Dobrica Cosic
New Member

202 Posts

Member since 10/12/2016

Posted - 11/02/2017 : 11:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dobrica Cosic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ostaje i dalje dojam da je JA saga razvikana, slaba, nikakva.
Vratite Zagora u Darkwood, ne izmišljajte više sage i izgubljene svijetove, tamo mu je mjesto.
Sve su to pokušaji koji neće uspjeti, jer mi koji volimo Zagora, voljet ćemo ga svakako, a novi fanovi će se teško mobilizirati.
Kad ode naša generacija, neće to nitko više čitati.

Promasio si celu loptu, Zagora treba slati na nova putovanja i otvarati nove vidike na novim destinacijama. Darkwood je potrosen poprilicno i teme sa prodavcima viskija i traperima. To je isto kada bi ti svakoga dana sedeo ispred svoje prodavnice i ispijao pivo pricajuci iste price.
Go to Top of Page

Dobrica Cosic
New Member

202 Posts

Member since 10/12/2016

Posted - 11/02/2017 : 11:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dobrica Cosic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

#583 - Ognjena zemlja
#584 - Izvan granica sveta
#585 - Borba za život

E moj Burattini, moglo je to puno bolje. Priči nedostaje fokusa, centralne ideje. Ovdje nije previše bitan ni Dekster, ni oni zatvorenici, pa ni sam Zagor, Burattini se najviše zabavio sa domorodcima ali ne da ih inkorporira u priču poput Nolitte kad je pisao o izgubljenim plemenima Darkvuda, nego je njegov najveći interes bio ispričati neku pripovijest o domorodcima ali isključivo vezanu uz London i Darvina. Nema pravog ritma, nedostaje koherentnosti, npr. imamo uzbudljivu scenu na olujnom brodu i onda poslije toga pričanje i prepričavanje o tome kako su se ovi snašli u Engleskoj. Ajde da mi je barem bilo stalo do nekoga od njih, ali ne možeš se poistovjetiti s nikim jer je sve površinski pisano, da Burattini uspio u tome priča bi bila spašena, ovako ništa. Ali barem je Prisco bio odličan, njegovi likovi pršte dinamikom, ima osjećaj za kadar, akciju, ma odličan.

To sto se tebi ne svidja, meni je odlicnio, ynaci stvar ukusa.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/02/2017 : 13:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dobrica Cosic

quote:
Originally posted by velka031

Ostaje i dalje dojam da je JA saga razvikana, slaba, nikakva.
Vratite Zagora u Darkwood, ne izmišljajte više sage i izgubljene svijetove, tamo mu je mjesto.
Sve su to pokušaji koji neće uspjeti, jer mi koji volimo Zagora, voljet ćemo ga svakako, a novi fanovi će se teško mobilizirati.
Kad ode naša generacija, neće to nitko više čitati.

Promasio si celu loptu, Zagora treba slati na nova putovanja i otvarati nove vidike na novim destinacijama. Darkwood je potrosen poprilicno i teme sa prodavcima viskija i traperima. To je isto kada bi ti svakoga dana sedeo ispred svoje prodavnice i ispijao pivo pricajuci iste price.



Baš u tome je draž
Tex tako funkcinira sasvim ok već 70 godina.
Promjena osnovne ideje je uništila mnoge serijale (Mister No najviše boli), ne želimo takvu sudbinu Zagoru, on nije iz Atlantide, on je iz Darkwooda.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/02/2017 : 13:17:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar
npr. imamo uzbudljivu scenu na olujnom brodu i onda poslije toga pričanje i prepričavanje o tome kako su se ovi snašli u Engleskoj.



tacno kad je krenulo prepricavanje strip je otisao u tri lepe. a valjao je do tada.
nego koga interesuju avanture u ognjenoj zemlji ima kolorku estabana

Edited by - kasper on 11/02/2017 13:18:37
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/02/2017 : 13:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
od cele ove sage valjaju ove rubinijeve epizode, i ona mumija sa anda. ajd boze pomozi da antartik bude dobar
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 11/02/2017 : 18:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

od cele ove sage valjaju ove rubinijeve epizode, i ona mumija sa anda. ajd boze pomozi da antartik bude dobar



+1

Sktiptar/žezlo i mumija su mi jedine baš dobre priče unutar ove sage. Iako nisam još do kraja pročitao Izgubljeni svijet (pratim Ludensovo izdanje), prvi broj ove priče mi je uspio držati pozornost što se ne može reći za ostale epizode. Veći dio sage sam se tjerao da pročitam priče do kraja i jedino što mi je na kraju ostalo u pamćenju su crtači i određene scene iz par epizoda. A čak nisam imao nikakvih očekivanja od ove sage (ni od Antartike ne očekujem ništa).

Do sada sam redovnu seriju kupovao čisto iz navike, ali vjerojatno ću ispratiti još ovu sagu do kraja pa onda kupovati samo probrane priče, i to na temelju crtača (npr. Bisijev Hellgate i Russovo čudovište iz Philadelphie).
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 11/02/2017 : 18:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Ne znam jeli zbog godina ili nečega drugog, ali ovaj deja vu sa JA odisejom mi je svakim brojem sve veće razočarenje. Sjetim se one prve nolittine odiseje i priča sa kapetanom zmijom, surom stenom, vudua itd. pa ne znam koja mi je epizoda bolja. Sve je imalo neki smisao. Zagor se jednostavno vraćao kući i na tom putu prolazio avanture koje su mi nekako karakteristične za njega. S njim i Chicom u glavnim ulogama.
Pa odlična odiseja koja počinje sa nestalim istraživačem, okršajem u Los Angelesu, sedam gradova Cibole itd Pa mini odiseja koja počinje vrhunskom Morskom stravom a završava Mortimerom (ako se ne varam).
JA odiseja mi je niz nepovezanih avantura napisanih kako bi se zadovoljila norma godišnjih brojeva. Nema onog nekog suspensea, nema nekog smisla u Zagorovom hvatanju Dextera Greena kad mu ovaj uvijek na neku glupost izmigolji, nema nečega što bi unaprijedilo našeg junaka.
Izdvojio bi jedino Rauchovu priču U kraljevstvu Cajuna koja mi je baš dobro sjela i Zeleni lavirint samo zbog Ferrijevog hommagea samome sebi

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/02/2017 : 19:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
To ti je kad se udruže Burattini, Rauch i Mignacco pa naprave nekoliko prosječnih priča, jedino je Mumija sa Anda pogodak ovo ostalo prilično bezvezno.

Devedesetih je Boselli bio glavni pa je i cijela odiseja bila puno bolja a sad je obrnuto, ne znam kakva je Antarktika, ali sa Izgubljenim svijetom i Žezlom Tin-hinana je rasturio, Sertao je prosjek.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/02/2017 : 20:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam pročitao "Sraz titana", Rubini je otišao još korak dalje u odnosu na prošli broj, briljantan crtež!!
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 11/02/2017 : 22:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Dobrica Cosic

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by kasper

cangaceirosi su necitljivi, djubre od epizode


Da, najlosija JA epizoda.

Ubedljivo najlosija prica JA sage


ne slažem se...najgori su Kajuni.



Kajuni su svemirski brod prema Zelenom labirintu.
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 11/02/2017 : 22:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Onako, otrpilike kroz sjecanje (sto odmah znaci da nije nesto pamtljivo) mumija s anda nije ostavila pretjerano dobar dojam. OK, burattini je dao netipicnu pricu za njega mada je imao i prije odstupanja od svog klasicnog stila. Prica ima glavu i rep i zbog toga dosta manje pati od problema od kojih pate ostale price (osim zasada izgubljenog svijeta i zezla tin hinan), a to su nasilno uklopljeni dogadjaji. Npr. mignacco, ubacio je taj povijesni dogadjaj sa robovima i toliko je ovisio o njemu da tu skoro nista nije funkcioniralo, likovi nisu mogli disati, a sve kao rezultat ima citateljevo sto brze citanje samo da se sto prije rijesi tog stripa. Price su lisene emocija, ispunjenosti likova, svi su jednostavni, tu su samo da bi bili tu, a ne da nesto postignu. Glavni problem mumije s anda je silina stranica. Preko tri sveske potrosene, a zbog cega? Samo da bi zagor na kraju dosao do neke informacije za odlazak dalje. Uz to, imamo jos popratni dogadjaj koji samo odvraca zagora od pravog cilja, tj. popunjava prostor. Jasno, nije sve crno, bolje stvari prevladavaju. Isprva sam mislio kako je lose burattini odradio barrancov lik, ali ustvari je prava stvar sto nam nije otkrio prave motive vec nas ostavio da mislimo. Rijetkost za vidjeti. Jos kroz sjecanje koliko ostaje, tu su prisutni i ajmo reci bosellijevski elementi u prici sa dozom sci/fi atmosfere.

Prica spada u bolje u ja sagi, daleko bolje nego rauchove sa potenciranjem nekakvih sukoba izmedju odredjenih likova. Npr. u kraljevstvu cajuna i na ruti za panamu je autor htio izgraditi nekakav dojam pomalo epskih razmjera s obzirom na mjesto radnje, ali i to je opet ispalo nasilno ukomponirano tako da ostavlja citatelja ravnodusnim + jadni crtezi likova takodjer ne pomazu.

Edited by - doom on 11/02/2017 22:47:50
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 12/02/2017 : 00:00:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Sad me Sraz titana podsjetio na još nešto što mi pomalo ide na živce s ovom sagom (mada i ne samo s njom): forsirani povratak starijih likova.

MOGUĆI SPOILERI

Kužim za onog Dutronc lika iz Aligator Bayou, ali za većinu ostalih likova (poput Marie Laveau, Rodrigues Lobo, Henry Summers i njegova žena,...) mi nema smisla da se pojavljuju u Južnoj Americi.
Nije stvar u tome da su objašnjenja zašto su oni tamo loša ili neuvjerljiva, nego je više do toga što djeluje kao da su prisilno ubačeni u priču samo zato jer je riječ o priči u sklopu sage. To jest, samo kako bi cijela saga dobila na većoj važnosti. Ono, u posljednje tri-četiri priče u svaku priču je ubačen najmanje jedan novo-stari lik.
Kužim, fanovima je drago vidjeti poznate i drage likove, ali velik dio priča ove sage je mogao i bez njih. Štoviše, sve mi više liči kao da su "veći" i fanovima draži likovi rezervirani isključivo samo za sage. Mislim, i Kain je ponovno vraćen u priči u sklopu sage, mada je u njegovom slučaju dobro što se pojavljuje u takvim situacijama. Iako je bilo slučajeva kada je Burattini i u sklopu običnih priča izvan saga znao vraćati takve likove (npr. Gambit), radije bih da sam ove gornje likove vidio u jednoj zasebnoj priči izvan kakve turneje po svijetu (s više nastavka i prikladnom tematikom) nego ovako prisilno ubačene u sagu gdje bi možda ipak trebali stvarati novije likove (npr, kao u Putu zlata ili Mumiji s Anda). Ovako u većini slučajeva samo stavljaju stare likove u pomalo netipične situacije za njih (mada to nije uvijek nužno loše) i time cijelu sagu pretvaraju u "sagu povrataka". Ali opet, s obzirom da je Burattini glavni, to me i ne bi trebalo čuditi.

Ovo mi je upalo u oko samo zato jer su u tri-četiri priče ZAREDOM napravili takvo nešto. Štoviše, bit ću iznenađen ako u iduće dvije priče ne bude ubačen još neki takav lik iz ranijih saga. (možda mi netko od VČ čitatelja može to potvrditi bez spoilera, u obliku kratkog "da" ili "ne" odgovora?)
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/02/2017 : 15:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
"Ove nedelje stići ćemo na Antarktik, a tamo ćemo saznati..."
Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000