forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Adolf
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

night
Senior Member



Serbia
1333 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 28/06/2014 : 14:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Odlican, stvarno odlican strip. Tako dobro prikazuje atmosferu. Prica je odlicna, a crtez je solidan.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/07/2014 : 13:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Reprint Adolf 2 u prodaji danas.

Trouble will find me
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1346 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 12/07/2014 : 09:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Reprint Adolf 2 u prodaji danas.

E bravo!
Go to Top of Page

dilan kucko
Average Member



Montenegro
835 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 12/07/2014 : 11:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dilan kucko a Private Message  Reply with Quote
taman sam htio da pitam :)
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5276 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 12/07/2014 : 20:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Kad je uvoz za Bg
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/07/2014 : 20:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Iduci tjedan

Trouble will find me
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/07/2014 : 21:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Reprint zbog greske? Isprva sam pomislio da se vec sve rasprodalo
Zasto nema vise onog topica sa rasprodanim izdanjima fibre?
Go to Top of Page

Manabo
New Member



259 Posts

Member since 28/08/2013

Posted - 06/09/2014 : 00:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Manabo a Private Message  Reply with Quote
Odličan, odličan strip. Stalno me vuklo da čitam dalje i dalje i uspio sam sve tri knjige progutati u četiri dana.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/09/2014 : 08:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Brutalan i mučan strip ali kad u 1300 stranica nije niti jednom dosadan i jedva čekaš da okreneš sljedeću stranicu znaš da je to odličan strip. Odlično napisan i nacrtan. Jedina zamjerka je što bih bio volio da se strip čita sa desna na lijevo.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 24/09/2014 : 15:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Imam dosta zamjerki Adolfu, ali svejedno je strip jako dojmljiv ako samo zbog crteža. Mislim da me od Tezukinog opusa najviše interesira Buda.


Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4586 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 07/11/2014 : 15:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Brutalan i mučan strip ali kad u 1300 stranica nije niti jednom dosadan i jedva čekaš da okreneš sljedeću stranicu znaš da je to odličan strip. Odlično napisan i nacrtan. Jedina zamjerka je što bih bio volio da se strip čita sa desna na lijevo.



Uzeo si mi svaku rec iz usta... isto mislimo.

sangue navajo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/11/2014 : 22:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Nakon Adolfa,kristalno mi je jasno zašto Tezuku zovu bogom mange.

Taniguči me je osvojio svojim neobičnim stripovima o običnim stvarima,svojim osavremenjavam devete umetnosti,nabojem emocija koje nam pruža u svojim delima.
Sa druge strane,Tezuka je klasičar;ali kakav!
Snagom svoje priče ovaj me je strip najviše podsetio na Eternauta;iako žanrovski nemaju ništa zajedničko.
Na 1300 stranica imamo strip u kome su pomešani brojni žanrovi - ratni,špijunski,akcioni,avanturistički,ljubavni,istorijski,drama,...Kroz živote nekoliko običnih ljudi sagledavaju se sve strahote svetskog rata,holokausta,ljudskog poimanja pravde;autor na samom kraju šalje sjajnu poruku svim generacijama,nacijama i rasama.

Vidim da Adolf predstavlja magnum opus poslednje decenije Tezukine karijere - da li su i ostali stripovi koje Fibra planira objaviti ovako dobri?

Ne znam šta još da kažem - Adolf me je stvarno oduševio;slobodno ga mogu svrstati među najbolje od stripa što sam pročitao ikad.U ovoj godini,najbolji!Naša majka rat,Spomenar moga oca i ovogodišnje Tvrđe,moji kandidati za ovogodišnjeg oskara,uz dužno poštovanje,mogu da mu "draškaju jaja".

Što se tiče traženja dlake u jajetu,morao bih da pomenem jedan jedini detalj, koji mi se nije svideo.
To je činjenica SPOJLER da se Adolf Kaufman našao u Izraelu,nakon WWII.Mislim, svi su nacisti bežali od Evrope i jevreja koji su ih proganjali u najudaljenije kutke sveta,a ovaj se našao pametan pa "došao mečki na rupu".Mislim da je to Tezuka mogao drugačije odraditi,naći neku logiku zašto je Kaufmana dovukao u jevrejsku državu KRAJ SPOJLERA

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 29/11/2014 01:07:17
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/11/2014 : 01:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Baš me zanima kako ide prodaja Adolfa??

Takođe moram reći,nažalost, da je ovo možda i najlošije Fibrino izdanje iz knjigovezačkog aspekta.
Sve vreme dok sam čitao strip, čulo se neko pucketanje; sva tri primerka su mi se nenormalno iskrivila.U prvoj i trećoj knjizi tabak se odvojio od platna (sa donje strane) u dužini od santimetar i po,dva.Ništa nije strašno,sve se može rešiti uz malo lepka,ali naviknut na perfektna Fibrina izdanja,začudio sam se da se ovako nešto desilo.
Jedino ne verujem da ću ovo nekome dati na čitanje,jer se bojim šta bi se moglo desiti nakon nepažljivijeg rukovanja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1249 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 29/11/2014 : 20:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
Pa našao se u Libanonu, ne u Izraelu, vidi se to iz teksta u stripu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/11/2014 : 22:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vid

Pa našao se u Libanonu, ne u Izraelu, vidi se to iz teksta u stripu.


Da u pravu si,prevideo sam taj podatak.
Ali svejedno je preblizu jevreja,sa obzirom na to da ih je pobio nebrojeno tokom WWII.
I dalje mi je utisak da je tu Tezuka malo zbrzio priču.
No,da ne tražim dlaku u jajetu,Adolf mi je fenomenalan strip,i taj detalj je manje više nebitan.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/11/2014 : 09:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Baš sam to jučer podigao iz knjižnice.
Vidim ima sam prva tri pa sam razmišljao hoći li...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2504 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 01/12/2014 : 10:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Ovako bi ja rangirao ono što sam do sada pročitao od Tezuke:
1. Ode to Kirihito
2. Buddha
3. Adolf
4. Dororo
5. Black Jack (nisam pročitao sve)
6. Ayako
7. Appolo's Song
8. MW
9. Kimba, the White Lion
10. Swallowing the Earth


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5276 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/12/2014 : 16:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Ovako bi ja rangirao ono što sam do sada pročitao od Tezuke:
1. Ode to Kirihito
2. Buddha
3. Adolf
4. Dororo
5. Black Jack (nisam pročitao sve)
6. Ayako
7. Appolo's Song
8. MW
9. Kimba, the White Lion
10. Swallowing the Earth



Onda hocemo i prva dva sa liste...Markuse reaguj
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/12/2014 : 16:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by corto33

Ovako bi ja rangirao ono što sam do sada pročitao od Tezuke:
1. Ode to Kirihito
2. Buddha
3. Adolf
4. Dororo
5. Black Jack (nisam pročitao sve)
6. Ayako
7. Appolo's Song
8. MW
9. Kimba, the White Lion
10. Swallowing the Earth



Onda hocemo i prva dva sa liste...Markuse reaguj



quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Mhejl

Ako se ne varam, "Fibra" planira da krene sa "Adolfom". Zatim i sa ostalim značajnijim Tezukinim dijelima.


Adolf, zatim Buda, Kirihito i ekipa...


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/12/2014 : 18:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Ovako bi ja rangirao ono što sam do sada pročitao od Tezuke:
1. Ode to Kirihito
2. Buddha
3. Adolf
4. Dororo
5. Black Jack (nisam pročitao sve)
6. Ayako
7. Appolo's Song
8. MW
9. Kimba, the White Lion
10. Swallowing the Earth



A Feniks??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5276 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/12/2014 : 20:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by corto33

Ovako bi ja rangirao ono što sam do sada pročitao od Tezuke:
1. Ode to Kirihito
2. Buddha
3. Adolf
4. Dororo
5. Black Jack (nisam pročitao sve)
6. Ayako
7. Appolo's Song
8. MW
9. Kimba, the White Lion
10. Swallowing the Earth



Onda hocemo i prva dva sa liste...Markuse reaguj



quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Mhejl

Ako se ne varam, "Fibra" planira da krene sa "Adolfom". Zatim i sa ostalim značajnijim Tezukinim dijelima.


Adolf, zatim Buda, Kirihito i ekipa...


Ma bravo

Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5276 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/12/2014 : 20:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Nakon Adolfa,kristalno mi je jasno zašto Tezuku zovu bogom mange.

Taniguči me je osvojio svojim neobičnim stripovima o običnim stvarima,svojim osavremenjavam devete umetnosti,nabojem emocija koje nam pruža u svojim delima.
Sa druge strane,Tezuka je klasičar;ali kakav!
Snagom svoje priče ovaj me je strip najviše podsetio na Eternauta;iako žanrovski nemaju ništa zajedničko.
Na 1300 stranica imamo strip u kome su pomešani brojni žanrovi - ratni,špijunski,akcioni,avanturistički,ljubavni,istorijski,drama,...Kroz živote nekoliko običnih ljudi sagledavaju se sve strahote svetskog rata,holokausta,ljudskog poimanja pravde;autor na samom kraju šalje sjajnu poruku svim generacijama,nacijama i rasama.

Vidim da Adolf predstavlja magnum opus poslednje decenije Tezukine karijere - da li su i ostali stripovi koje Fibra planira objaviti ovako dobri?

Ne znam šta još da kažem - Adolf me je stvarno oduševio;slobodno ga mogu svrstati među najbolje od stripa što sam pročitao ikad.U ovoj godini,najbolji!Naša majka rat,Spomenar moga oca i ovogodišnje Tvrđe,moji kandidati za ovogodišnjeg oskara,uz dužno poštovanje,mogu da mu "draškaju jaja".

Što se tiče traženja dlake u jajetu,morao bih da pomenem jedan jedini detalj, koji mi se nije svideo.
To je činjenica SPOJLER da se Adolf Kaufman našao u Izraelu,nakon WWII.Mislim, svi su nacisti bežali od Evrope i jevreja koji su ih proganjali u najudaljenije kutke sveta,a ovaj se našao pametan pa "došao mečki na rupu".Mislim da je to Tezuka mogao drugačije odraditi,naći neku logiku zašto je Kaufmana dovukao u jevrejsku državu KRAJ SPOJLERA




Ozbiljna tvrdnja...ako ovo bude tacno oprosticu ti tvoje nastavnicko
gledanje na stripove
Inace Eternaut je jos uvek jedini strip zbog koga sam istinski osetio strah...
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 01/12/2014 : 21:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Inace Eternaut je jos uvek jedini strip zbog koga sam istinski osetio strah...


I ja sam se tako osječao. Jbnti i to u 51 godini života!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2504 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 02/12/2014 : 14:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Feniks imam komplet ali nisam još dovoljno pročitao, da bih mogao procjeniti.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 02/12/2014 : 15:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Ovako bi ja rangirao ono što sam do sada pročitao od Tezuke:
1. Ode to Kirihito
2. Buddha
3. Adolf
4. Dororo
5. Black Jack (nisam pročitao sve)
6. Ayako
7. Appolo's Song
8. MW
9. Kimba, the White Lion
10. Swallowing the Earth



Znači vreme je za liste :)
Onda:

serijali
1. Phoenix
2. Black Jack
3. Buddha
4. Adolf
5. Dororo
6. Astro Boy

one shots
1. Book of Human Insects
2. Ayako
3. Ode to Kirihito
4. Appolo's Song
5. Barbara
6. MW

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000