forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Obljetnice, obljetnice...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 27/04/2014 : 23:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Kada nitko neće, moram ja -

SRETNA VAM 20-a GODIŠNJICA IZLASKA BONELLIJA U HRVATSKOJ !


Naime, ovaj mjesec se navršava (VEĆ!) 20 godina kako je 'Slobodna dalmacija' započela izdavati naše omiljene sveščice na kioscima.
Tako su prazni i nepotrebni bili ti kiosci od kada su iz njih nestala 'Dnevnikova' izdanja, i skoro dvije i pol godine 'zjapili prazni', a onda, jednog dana, slučajno ugledah u jednom od njih -



Zapisah u taj strip - 20.04.1994.


velka031
Advanced Member



Croatia
16874 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 27/04/2014 : 23:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Bravo za topic!
Kakav je to dan bio kada sam ugledao ovaj strip, nisam mogao vjerovati! Kiosci su opet dobili smisao postojanja!
A kako li samo leti vrijeme...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 27/04/2014 : 23:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Sjecam se i ja dana kad sam ugledao Ples smrti na kiosku. Vracao se iz skole s ekipom, prolazili kraj kioska i stao kao ukopan

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/04/2014 : 23:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sjećam se kada sam na kiosku kupio ''Lov na vuka'' prvog Zagora kojeg je izdala SD... točnog datuma se više ne sjećam ali taj dan je za mene bio poseban iako je to veselje kratko trajalo jer sam brzo ostao bez stripova koje sam u to vrijeme nabavio.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 28/04/2014 : 07:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
ples smrti u kiosku na putu za faks, koje je to otkrice bilo! cinilo mi se da su vekovi prosli od dnevnikovog gasenja i jos koji vek od starta sd :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7620 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 28/04/2014 : 07:52:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
koliko je samo u tih 20 godina kiosk redovno izdanje stripa poskupilo...sa prvobitnih 6 kuna na 18, a pitanje je vremena kad će opet ići gore za par kuna...znači tri puta veća cijena nego u startu...a da je izdanje tri puta bolje od ovog šta je radila SD,i nije...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/04/2014 : 08:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ova sjajna priča je označila moj povratak Bonelliju nakon otprilike 10 godina.
U međuvremenu sam čitao "umjetnički vrijedne", "ozbiljnije", "pametnije" i tako to stripove, tada rijetke albume (Marketprintov Feniks i jednog Storma, sarajevski Safiri, Kordejeve stvari, dva Miličevićeva Kena i njegov Comicon, te do 1991. Stripoteku, Gigant, Super eks, a slijedeće tri godine ono što se moglo naći u knjižari Moderna vremena u Kinoteci i u Raulovoj i Edvinovoj striparnici na Kvatriću.
Ispočetka sam se stidljivo vratio Bonelliju samo s Dylanom i Martinom, sve razmišljajući kako to više nije za mene, a onda se odmah nakon prvog broja navukao na Nathana.
Ostalo je povijest, u kojoj mi jedino Lazarus nikad nije legao, čak ni na stražama u vojsci na kojima sam čitao doslovce sve i svašta.
I na tim stražama sam se opet vratio i Zagoru, konkretno pričom Tajna služba koja mi se krajem lipnja 1997. u stražarskoj kućici u vojarni na splitskoj Kili u 6 sati ujutro prilično svidjela, a koju sam tada prvi put čitao.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 28/04/2014 10:44:24
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4990 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 28/04/2014 : 08:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
litra goriva tada je bila 4,oo KN, danas je 1o,oo


pa kad stripove rade iz nafte očekujemo daljnja usklađenja cijena ¸¸


45 godina Alan Forda u HR ZLATNI KLASIK No.3 već na kioscima


• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 28/04/2014 : 09:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
i sam sam ostalo kao ukopan kada sam prošao pored kioska i ugledao logo dylana doga među gomilom novinskih naslova.
sasvim neočekivano, bez ikakve najave, bez ikakve reklame (doduše, nikada nisam kupovao slobodnu dalmaciju tako da ne znam da li je tamo bila informacija ili najava o pokretanju tj. povratku bonelli stripova na ove prostore).
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 28/04/2014 : 10:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Sjećam se tog događaja i mog veselja. Unutra je bila fenomenalna poetska epizoda mislim crtana od Casertana. Čini mi se da ona u Italiji nije bila dio redovne serije, a možda se i varam...
Za razliku od DD, prvi SD Zagor koji je nacrtao Polese bio mi je katastrofa, ali ipak to mi nije umanjilo veselje zbog povratka Zagija.

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/04/2014 : 10:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ike666

Čini mi se da ona u Italiji nije bila dio redovne serije, a možda se i varam...


Da, Ples smrti je bio prvi Dylanov gigant.

http://www.sergiobonelli.it/scheda/8145/Totentanz.html

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/04/2014 : 11:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

koliko je samo u tih 20 godina kiosk redovno izdanje stripa poskupilo...sa prvobitnih 6 kuna na 18, a pitanje je vremena kad će opet ići gore za par kuna...znači tri puta veća cijena nego u startu...a da je izdanje tri puta bolje od ovog šta je radila SD,i nije...


Možda nije izdanje 3 puta bolje nego su standard i plaće napredovali za toliko.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18409 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 28/04/2014 : 11:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Je, proljetelo je tih 20 godina,,,idemo u novih 20!
Iako nije to to...nista bez logoa zlatne serije i lunov magnus stripa...za nas nostalgike..e, kad bi se tad slobodna ili kasnije ludens ili veseli odlucili ozivjet te edicije...to bi tek bila ludnica...mislim da je najvise prokockao jer nije krenuo sa tom logoima na izdanjima veseli cetvrtak...mogli su al nisu.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 28/04/2014 : 12:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

koliko je samo u tih 20 godina kiosk redovno izdanje stripa poskupilo...sa prvobitnih 6 kuna na 18, a pitanje je vremena kad će opet ići gore za par kuna...znači tri puta veća cijena nego u startu...a da je izdanje tri puta bolje od ovog šta je radila SD,i nije...


slažem se, kvalitet se i nije popravio ali zato cijena jeste

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/04/2014 : 12:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
U cenama smo vazda bili i ostali sjajni

2 eura možda i jeste 16 kuna...
ali 2 eura italijanu nije isto što i 16 kuna hrvatu tj. 4 marke bosancu
svaka nam dala, nikad nam se ne digao

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 28/04/2014 : 15:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Lipi su to osnovnoskolski dani bili sa zagorom u rukama i iscekivanju USA'94

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16874 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/04/2014 : 22:18:09  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ike666

Sjećam se tog događaja i mog veselja. Unutra je bila fenomenalna poetska epizoda mislim crtana od Casertana. Čini mi se da ona u Italiji nije bila dio redovne serije, a možda se i varam...
Za razliku od DD, prvi SD Zagor koji je nacrtao Polese bio mi je katastrofa, ali ipak to mi nije umanjilo veselje zbog povratka Zagija.



Uh, i meni je taj Poleseov Zagor bio kao samar... Srecom da su uslijedili kraljevi Donatelli i Ferri, a ovaj potonji k tome jos i na prici koja mu savrseno odgovara, to me je tek vratilo koju godinu unatrag i pricama kao sto su Hagot ili 1000 lica straha, eh... Tajanstvenog samostana uvijek cu se s radoscu sjetiti!!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/04/2014 : 22:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Zar vec ima toliko?
Jezzz...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 28/04/2014 : 23:42:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Zar vec ima toliko?
Jezzz...



Kad pomislim da je proslo vise godina nego sam imao kad sam ga kupio, a proslo je tako brzo, stresem se

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4990 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 29/04/2014 : 09:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Je, proljetelo je tih 20 godina,,,idemo u novih 20!
Iako nije to to...nista bez logoa zlatne serije i lunov magnus stripa...za nas nostalgike..e, kad bi se tad slobodna ili kasnije ludens ili veseli odlucili ozivjet te edicije...to bi tek bila ludnica...mislim da je najvise prokockao jer nije krenuo sa tom logoima na izdanjima veseli cetvrtak...mogli su al nisu.



UVIJEK NETKO STIGNE! Ako su potrebna nekakava prava za taj naziv onda je možda nešto teže...
No, kad bi krenuo mix svih junaka pod oznakom "LMS" ili "ZS" ja bih - radi uspomene na školske/srednjo-školske dane sve kupovao, iako neke junake baš ne preferiram ¸¸

45 god. Alan Forda u HR ZLATNI KLASIK 3 na kioscima SUPER Klasik 30 na kioscima


• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/04/2014 : 11:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Je, proljetelo je tih 20 godina,,,idemo u novih 20!

A nakon tih 20 lagano dolazi kraj životnog puta... zato lakše malo s tim željama.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 29/04/2014 : 17:51:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Uh zar već dvadeset godina!?!

Sjećam se kao i jučer tih dana, imao sam ogromnu količinu ZS, LMS i drugih izdanja, ali bile su prazne te godine bez novih Bonellija na kiosku. Sjećam se da sam početkom 90-ih dvaput godišnje išao u Trst i dok su svi bili u šopingu, ja sam punio vrećice sa stripovima. Kupovao sam one gdje je na koricama bio popis dotad izašlih epizoda kako bih bio koliko toliko u toku sa novim izdanjima.

U to vrijeme se je u HR pojavila i nova valuta, a kako sam studirao sjećam se da sam kod kuće pripremao kovanice za svaki slijedeći broj! I uživao u čitanju kao nikada prije. Lijepa vremena.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000