forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 33 - O'Boys
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/04/2014 : 19:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


“Vjerujte mi na riječ, kad vidite svoga dragog brata kako umire pred vašim očima, znate da od tog trenutka više ništa neće biti kao prije. Ta je loša sreća za mene bila prevelik teret. Stoga sam, kad sam upoznao Charleyja Williamsa, pomislio kako bismo mogli skupa prijeći dobar dio puta.

On crnac s gitarom i svojom vražjom glazbom, a ja mali bijelac koji ima muda i anđeosku facu, kako je govorio Čelična Ruka, lupež od moga oca. I tako smo postali “hobosi“ i godinama “podmazivali čelik“ kroz našu dobru, staru Ameriku, ne razbijajući previše glavu! Život je bio pred nama, a isto tako i nevolje…

A onda se jedan od nas više nikada nije vratio. Nikada. To je ta vražja priča nas dvojice! Došlo je vrijeme da vam je ispričam.“

Huck Finn, Mississippi 1935.

Kolorka 33 • O'Boys • 180 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Steve Cuzor • Philippe Thirault • Crtež Steve Cuzor • Prijevod Petra Hrebac • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 30.4.2014. • Cijena 180 Kn

Trouble will find me

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/04/2014 : 21:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ovo deluje kao opak strip!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/04/2014 : 22:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ovo ko strip za mene
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 29/04/2014 : 22:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Iz kojih ovo sve filmova i pjesama ne priziva scene i likove.
Već mi sline cure...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/04/2014 : 23:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Na ovo si mislio Johnny?

http://www.imdb.com/title/tt0070030/
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/04/2014 : 23:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Hehe, i ja primetio ovo odavno. Na osnovu previewa deluje odlicno iako su mi autori iskreno, potpuno nepoznati Ne secam se da je jos nesto bilo od ovih autora?
I naslovna ubija
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/04/2014 : 23:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Imam 2 albuma na čekanju. Mora da valja dok se fibra ovog uhvatila

Have mercy
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 30/04/2014 : 11:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Bogme, opaka ova Fubrina tura
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/04/2014 : 11:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Na ovo si mislio Johnny?

http://www.imdb.com/title/tt0070030/





Yup, između ostalog i na to.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 30/04/2014 : 17:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Na osnovi preview-a ovo mi je broj 1 u ovoj turi.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/04/2014 : 17:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Kupuje se..naravno.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/04/2014 : 18:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nisam baš upoznat sa francuskom scenom pa neka nitko ne zamjeri na pitanju; da li je ovo neka moderna strip verzija Twainovog Huckleberry Finna

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/04/2014 : 18:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Nisam baš upoznat sa francuskom scenom pa neka nitko ne zamjeri na pitanju; da li je ovo neka moderna strip verzija Twainovog Huckleberry Finna

Skoro..na dobrom si tragu

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/04/2014 : 19:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Super jer mi je u djetinjstvu ta knjiga bila jako draga.
Šteta što mi komp ne može otvarati pdf fajlove da vidim preview ali pokušat ću s mobitelom.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3071 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 13/05/2014 : 08:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message  Reply with Quote
Suncana neradna nedjelja...
sjedim u autu u dvoristu i citam ovaj strip pazeci na 17-mjeseci starog sina...
on uziva drzeci volan u rukama i pritiscuci sve moguce dugmice i rucice koje moze dohvatiti a ja uzivam dok me vozi prica...
ne ometa me ni cesto mijenjanje radio stanica,ni povremeno struganje brisaca po suhoj sajbi...samo uzivam u voznji...

malo kad razmislim o samom stripu ne vjerujem da bi u nekoj drugoj prilici uzivao bas toliko u njemu koliko sam tad...
tko zna zasto ali je tad nekako sve leglo kako treba...

Uglavnom od mene sve pohvale Marku za ovaj album, a o samom albumu i radnji drugi put...

P.S. Marko, ovaj album sigurno ima sve stranice

Be yourself; everyone else is already taken.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/05/2014 : 09:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Bojs, Bojs. Malo mi je ovo dosadnjikavo, previse teksta sipali ovi scenaristi. vidi se da su se spremali za ovaj strip po deteljima zivota Misisipija iz tog vremena, napakovali su lepu on the road avanturu, crtez prilicno lepuskast i prijatan, al ne mogu reci da mi je ovaj strip prijatno iznenadio.
po Skarbeku sam uvideo na ljudi vole reference na velika dela, ovde se glavi junak zove ne bez razlog Hak Fin. sveukupno cenim da ce ovaj strip dobro ici, i da ce se visoko plasirati na izboru stripa godine.
takodje Fibri nedostaju komercijalni Francuzi, valjda ce Bojsi tu da pomognu

Edited by - kasper on 13/05/2014 09:56:08
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
379 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 14/05/2014 : 08:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Daleko od toga da je strip los, ali slazem se s kasperom strip me nakon citanja ostavio nekako ravnodusnim, ne vjerujem da ce me povuci na jos jedno citanje(iako su prisutni svi sastojci za jedno fantasticno stivo).
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 17/05/2014 : 14:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
O'Boys - Philippe Thirault / Steve Cuzor


+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Manabo
New Member



259 Posts

Member since 28/08/2013

Posted - 17/05/2014 : 14:46:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Manabo a Private Message  Reply with Quote
Meni se strip baš svidio. Ako ništa drugo bar se dobro s vremena na vrijeme maknuti od crvenih mundira, rendžera ili Darkwooda.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 27/05/2014 : 13:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ovo je svakako strip za one kojima nedostaju starinski BDovi (me included).
Odlično nacrtan, dobro obojen (ima nelogičnosti, ali sve dobro izgleda i funkionalno je), priča oke (naročito prvi deo, posle je malo usporenija, ali vozi).
Dlaka u jajetu uvek može da se traži i nađe, ali je u moru bućkuriša koji stiže iz Fr ovo prijatno iznenadjenje.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 27/05/2014 : 14:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
To što je 'dobro obojen' meni je ispalo minus. Boje su mi preintezivne. Odvraćaju mi pažnju.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 27/05/2014 : 14:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, meni se čini da su dobro izabrane game u skoro svim scenama. Opšta "jačina" boja meni prenosi onaj osećaj žege podneblja u kome se dešava radnja.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 30/06/2014 : 23:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
strip je generalno ok.... ima sve sto treba da ima jedan strip... odlicna tema, interesantan zaplet, solidan scenario, crtez je skroz na mestu, itd, itd..., ali mene jednostavno strip nije nesto "zakacio"... nekako sve je tu, ali mi je i pored toga utisak totalno "flat"... sto ne znaci da je sam strip los ili nesto slicno... ipak, ja ostadoh ravnodusan nakon citanja... kao ok., ali nista vise od toga... sta ja znam, skoro pa kao da je Boneli "malo zavirio" medj' FB...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/07/2014 : 20:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Prije svega, ovaj strip je jedan veliki homage jednoj vremenskoj epohi koja me je odujivek fascinirala.
Citajuci, odnosno putujuci uz ovaj strip, mozemo se prisjetiti velikog Mark Twaina i njegovog Huckleberry Finna,mozemo zaviriti i u kinematografiju koja nam je pricala o hobosima i otkriti slicnosti sa filmovima popud odlicnoga Emperor of the North i karaktera pod imenom Shack, mozemo osluhnuti Bluegrass i Blues te sa Robert Johnsonom odlutati u legendu Cross Road Blues u kojemu Willie Brown na raskrscu sklapa pakt sa vragom, mozemo i jos puno toga jer ovaj strip je velika sarena putujuca prica ..prica o jednoj od najvaznijih strvari u zivotu..prica o prijateljstvu.


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 30/07/2014 : 09:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
A, murdoc, zato od tebe neko vrijeme ni riječi na forumu..
Osim što si se odmarao na Baliju, trebalo je i sve te stripove pročitati!


Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/07/2014 : 19:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

A, murdoc, zato od tebe neko vrijeme ni riječi na forumu..
Osim što si se odmarao na Baliju, trebalo je i sve te stripove pročitati!




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000