forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Nedirka 1 - Djevica iz bordela
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

risbozg
Advanced Member



Croatia
15030 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/09/2021 : 10:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Slažem se..Nedirka je super strip...

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/09/2021 : 10:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zare80

Nedirka je fenomenalan strip, ocigledno ljudi imaju neku odbojnost prema njemu, ali je bolja od bar 50 posto rasprodanih naslova. Da je usla u Kolorku, rasprodala bi se 100% posto se ljudi loze na brojeve i slaganje na policama


markos da je znao da gura u tu kolorku i Nedirku i Žeroma... sve bi se to bolje prodavalo zbog slagomanije.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

magirus
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 30/07/2003

Posted - 13/09/2021 : 11:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send magirus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by zare80

Nedirka je fenomenalan strip, ocigledno ljudi imaju neku odbojnost prema njemu, ali je bolja od bar 50 posto rasprodanih naslova. Da je usla u Kolorku, rasprodala bi se 100% posto se ljudi loze na brojeve i slaganje na policama


markos da je znao da gura u tu kolorku i Nedirku i Žeroma... sve bi se to bolje prodavalo zbog slagomanije.



I odličnog Gospodin Jeana
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/09/2021 : 12:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by magirus
I odličnog Gospodin Jeana



I meni je Jean dragi strip, ali izgleda da nas je malo takvih.

Nakon obeshrabrujućih Markovih izjava o njegovoj budućnosti nabavio sam i preostalo na engleskom. Napatio sam se zbog malog formata i malih slova, a čini mi se da kasnije autorima ponestaju ideje.

Što se tiče Nedirke koju sam čitao 2008. u NBM-ovom polovnom izdanju (2 epizode) dat ću joj još jednu šansu i pročitati sve 4 epizode. Prvi put mi nije ostavila ni blizu takav utisak kao mnogima ovdje, iako mi to nije loš i nesimpatičan strip, ali ni približno ovim ovacijama.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3130 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 13/09/2021 : 12:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by magirus
I odličnog Gospodin Jeana



I meni je Jean dragi strip, ali izgleda da nas je malo takvih.

Nakon obeshrabrujućih Markovih izjava o njegovoj budućnosti nabavio sam i preostalo na engleskom. Napatio sam se zbog malog formata i malih slova, a čini mi se da kasnije autorima ponestaju ideje.


I ja sam ubrzo nakon što je bilo jasno da neće biti nastavka, nabavio englesko izdanje Jeana. Mada meni nije bila muka oko manjih slova. Uostalom, nakon Vjetra među dinama sve ostalo više ni ne računam u sitno

Edited by - Red Marquis on 13/09/2021 12:23:05
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/09/2021 : 15:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ja već petu noć započinjem Vetar među dinama,i nakon stranice i po,toliko se umorim da odmah zaspim.Najozbiljnije.

ovaj album treba prepisivati kao lek.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6929 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/09/2021 : 16:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Vidim opet najezda ovih iz Ni oka, ni gospodara.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/09/2021 : 17:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ja već petu noć započinjem Vetar među dinama,i nakon stranice i po,toliko se umorim da odmah zaspim.Najozbiljnije.

ovaj album treba prepisivati kao lek.



Čitaj neku lakšu literaturu koja ne napreže toliko, Sandmana npr.

Ako ne pomogne probaj Jimmy Corrigana.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1766 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 13/09/2021 : 19:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
I ja bih voleo da vidim nastavak Gospodjice Nedirke kao i pomenutog Gospodina Jean-a.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/10/2021 : 15:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Strip kupljen na fibrinom pospremanju. Iako od istog tima kreativaca već posjedujem ljepoticu koja mi je vrlo dobar strip, ovo sam preskakao jer ne naginjem ovakvoj tematici.

Od dua Kerascoet imam sve druge stripove koje je objavila fibra i crtački mi leže. Što se tiče huberta, sudeći po dosad objavljenom opusu kod fibre (plus najava za novi strip koji je definitivno na mojoj wishlisti) a kojeg isto posjedujem, vidim da su mu omiljeni likovi žene koje pokušavaju plivati u izrazito muškom svijetu dobro natopljenom licemjerjem.

Tako i u ovom stripu imamo jednu otpuštenu služavku koja se u potrazi za ubojicama svoje sestre snalazi tako da se bavi društveno najizopcenijim poslom (dovoljno je vidjeti frišku licemjernu hajku u novinama nad bivšom prostitutkom) ali unutar kojeg u sm seansama ostvaruje nadmoć nad društveno moćnim osobama.

U sjeni krimica tako imamo u bordelu i sukobe i spletke za utvrđivanjem hijerarhije među prostitutkama, poigravanje sa stvarnim licnostima (jo baker mi je iznenadjenje), ima interesantnu krimi misteriju koja me podsjeća na neke teorije o jacku ripperu (što me podsjetila da bih trebao obnoviti Pakao). Strip nije remek djelo ali je sve u svemu solidan strip, čini mi se da fibra neće objaviti ostale brojeve ali i ovaj diptih je jedna zaokružena cjelina koju se isplati pročitati.




Evo i ja nabavio strip na fibrinom popustu i bas su dobri utisci. Umnogome se slazem sa svime sto je napisao Kerempir osim samog zakljucka, ovo nije solidan strip, ovo je jako jako dobar strip skoro pa odlican!
Do sada sam procitao samo Lepoticu od istih aturoa ali scenarista Hubert se ovde, po meni bolje, pokazao nego u Lepotici. Koncizniji je, napetiji, sokantniji i cini mi se i dublji. Jako dobro pise zenske likove i njihove odnose i smesta ih u jako teske situacije u svetu u kojem upravljaju dvolicni i koristoljubivi muskarci. Dzek trbosek atmosfera je isto veliki plus.
Zao mi je sto se ovaj strip tako slabo prodaje i iskreno se nadam da cemo videti nastavak (Markos je napisao na prvoj stranici da ce ga biti ali to je bilo pre vise godina) i mozda bi prodaja bila malo bolja da je Nedirka ipak objavljena u Kolorci, medjutim vidimo i da je Lepotica odavno na popustu od 50% i da se jos uvek nije rasprodala.
Ja svakako nabavljam i ostale Hubertove stripove (izvolite gospodine, muska koza) a i radujem se svakom novom stripu crtackog tandema Kerascoet, bas mi leze.

Moja ocena bi bila 8,5/10

@shaner, nestrpljivo iscekujem recenziju! Bas bih voleo da procitam tvoju podrobnu analizu ovog stripa jer svasta ovde ima da se analizira i o svacemu da se prica! Nadam se da ces je poslati uskoro i da cemo je do Nove godine videti na sajtu!

@anto, da li sam sada nakon ovog pozitivnog osvrta ponovo stekao poverenje gradske opstine Cacak?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6929 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/10/2021 : 23:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da ti se Nedirka svidjela i da si odlučio pratiti Huberta i Kerascoet. Ne znam kad će recenzija, ni koliko će obimna biti, već sam i zaboravio što sam dosad napisao. Nadam se da ću ju napokon dovršiti ove godine.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/10/2021 : 23:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
dobro je goinže,sad se iskupio za sve komenatare kojima si me ugrizao za srce u zadnje vreme :)

drago mi je da ćeš ispratiti Hjuberta i Keraskoet (Izvolte,Koža,Sotonija,Lepota tame(ako je nisi čitao)),ali ne zaboravi ni Zanzimov Otok žena.

Gospođica Nedirka je rasprodata,i verujem da će Markos objaviti i drugi diptih.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4862 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 23/03/2023 : 17:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zarmix


Hahaha, pa visoke je kriterije postavila Fibra izborom stripova. Ocjenu donosim u tim okvirima. Tako da ovo prolazno meni znači da je strip sasvim u redu, da nije gubljenje vremena pročitati ga, da je skroz prikladna zabava, da ću pročitati nastavke kad mi dođu pod ruku, ali da nije remek djelo, niti nešto što treba okovati zlatnim lancima za police kako ga ne bi ukrali gosti s tuluma, niti je za prepričavanje unucima u dugim zimskim večerima kad se sruši router i da nije za neku veliku preporuku (među svom silom boljih naslova), niti ću ga poželiti ponovo isčitavati. Ukratko s vremenom će se zaboraviti na njega, ali daleko od toga da je loš. No teško da će ući u izbor stripova koje moraju pročitati svi stripofili koji drže do sebe prije nego što se presele na vječna lovišta.



Akhm: http://paulgravett.com/1001_comics/1001_detail/miss_dont_touch_me

Izgleda ipak nije bilo toliko teško


Možda ga neću čitati ponovo i ponovo, ali pročitao sam ga u dahu. Nakon što mi je godinama prolazio ispod radara. Iz kojeg god razloga. Možda me naslov navodio na krivu predodžbu kakav strip je zapravo unutra. A unutra je provokativni erotski triler, pošprican elementima noira i horora. Kojem blago karikutaralan i "mekan" crtež tipičan za novi francuski val i dinamika pripovjedanja čine efektan kontrast na takav tip priče. Pun simbolike iz domene psihoseksualne analize, društvenih normi i morala, te odnosa i uloga spolova. Kojom se uopće ne treba zamarati dok se čita strip. Ali onaj tko se hoće time zamarati može to nadugo i naširoko dekonstruirati i razglabati. To što su autori jedan klasični whodunnit murder msystery stavili u jedan ovakav provokativni over the top scenarij, može se promatrati kao komentar na zasićenost modernog čitatelja, koji je sve već vidio i na sve šokantno već oguglao, pa da bi ga se uznemirilo (uzbudilo?) treba mu ponuditi nešto ekstremnije - čime su čitatelja de facto poistovjetili sa klijentelom mjesta radnje iz stripa. Glavni lik je intrigantan, a na kraju priče nam donekle ostaje misterija. I zato veseli da strip, premda je ova prva priča potpuno razrješena, ima nastavak.

Kad će taj broj 2?

Edited by - vukozec on 23/03/2023 17:18:22
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/03/2023 : 22:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
da,kaće dvojka??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

blueberry9
New Member

214 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 24/03/2023 : 02:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
+1000
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/03/2023 : 15:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
možda Bora,Vuk ili Kristijan izdaju ceo serijal Nedirke??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2446 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 24/03/2023 : 18:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Da, kod njih ce se zvati Nedodirka.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3130 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 24/03/2023 : 19:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Da, kod njih ce se zvati Nedodirka.


Edicija Srpski čitaoci srpskim izdavačima.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/03/2023 : 19:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
hahahaha

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3522 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/03/2023 : 23:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Kontam da davne 2014 nije postojala mogućnost dobijanja prava na izdavanje integrala, ali možda se u međuvremenu nešto promenilo jer jedan integralčić koji bi sakupio sva četiri albuma Nedirke bi bio božiji. A kao šlag na tortu ne bih se bunio da kao kolorku dobijemo novi strip dua Kerascoet - De Cape et de Mots
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28962 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/03/2023 : 23:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
De cape et de mots je Nika, nije to za Kolorku.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28962 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/03/2023 : 23:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

možda Bora,Vuk ili Kristijan izdaju ceo serijal Nedirke??



Trouble will find me
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6929 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/03/2023 : 00:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

De cape et de mots je Nika, nije to za Kolorku.


Bitno da ide.

I lijepo je vidjeti da pratiš ovu temu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/03/2023 : 22:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

De cape et de mots je Nika, nije to za Kolorku.


koji je Nedirka broj u Kolorci?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 12/09/2023 : 13:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Doći će na red.


Desetak godina od prva dva albuma, pročitao sam i druga dva i mogu reći da su mi se čak i više dopali. Delovalo je da će priča da skrene u patetiku, ali nije.
Dakle, zaista, zašto ovo ne bila jedna Kolorka, sva 4 albuma? Verujem da kompletista ima dovoljno da kupe dovoljan broj primeraka koji bi otplatili izdavanje.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.72 seconds. Snitz Forums 2000