forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Nedirka 1 - Djevica iz bordela
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 27/01/2017 : 19:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
@ anto

Ovo "prolazno" odnosilo se na zarmixovu ocjenu, koju sam pak ja ocijenila prestrogom :)
(jer zarmix sigurno čezne da sazna što ja mislim o njegovoj ocjeni :)
Ne znam za ostale, no Nedirku ne bih okarakterizirala posebno "muškom" - ali, percepcija muškog i zenskog uvelike mi se promijenila otkad sam se priključila forumu (prije nikad ne bih uzela čitati Spaghetti Brothers ili 5 je savršen broj, a ne bih ni mislila da se Polina moze osobito svidjeti nekom muzjaku) - stoga mozda i nisam više tako objektivna kako si volim umišljati :)

Ljepotu tame nisam pročitala, ali ću. A evo i obećajem da ću se oglasiti oko toga čim je pročitam :)

@ Shaner

Mustro, pa znaš da i ja pratim tvoje recenzije - to me i nagnalo da uzmem Sagu :) Doduše, nije ti uvijek za vjerovati (khm, Aldebaran), ali barem argumentiraš čak i kad neki strip zakolješ.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/01/2017 : 19:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
@shaner
strpićemo se

quote:
Originally posted by Mrkva

@ anto

Ovo "prolazno" odnosilo se na zarmixovu ocjenu, koju sam pak ja ocijenila prestrogom :)
(jer zarmix sigurno čezne da sazna što ja mislim o njegovoj ocjeni :)
Ne znam za ostale, no Nedirku ne bih okarakterizirala posebno "muškom" - ali, percepcija muškog i zenskog uvelike mi se promijenila otkad sam se priključila forumu (prije nikad ne bih uzela čitati Spaghetti Brothers ili 5 je savršen broj, a ne bih ni mislila da se Polina moze osobito svidjeti nekom muzjaku) - stoga mozda i nisam više tako objektivna kako si volim umišljati :)

Ljepotu tame nisam pročitala, ali ću. A evo i obećajem da ću se oglasiti oko toga čim je pročitam :)


da,da,sad tek ukapirah da se to odnosilo na zarmixovu ocenu.
glede ovog "muškog",ma to ja ponekad glumim balkanskog alfa mužjaka,pa delim stripove na muške i ženske;mada za Sagu sam bio ozbiljan.

quote:
Originally posted by Mrkva



@ Shaner

Mustro, pa znaš da i ja pratim tvoje recenzije - to me i nagnalo da uzmem Sagu :) Doduše, nije ti uvijek za vjerovati (khm, Aldebaran), ali barem argumentiraš čak i kad neki strip zakolješ.



a kakva je Šanerova ocena Aldebarana?
(nešto se ne sećam da sam je video)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 27/01/2017 19:41:45
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 27/01/2017 : 21:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Jedna od meni najdražih fibri, Gospođica Nedirka ...8/10, zabavno, zanimljivo, kreativno...jedva čekam drugi dio.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/01/2017 : 00:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


a kakva je Šanerova ocena Aldebarana?
(nešto se ne sećam da sam je video)



Potisnuo si.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 28/01/2017 : 00:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva
Ovo "prolazno" odnosilo se na zarmixovu ocjenu, koju sam pak ja ocijenila prestrogom :)
(jer zarmix sigurno čezne da sazna što ja mislim o njegovoj ocjeni :)


Hahaha, pa visoke je kriterije postavila Fibra izborom stripova. Ocjenu donosim u tim okvirima. Tako da ovo prolazno meni znači da je strip sasvim u redu, da nije gubljenje vremena pročitati ga, da je skroz prikladna zabava, da ću pročitati nastavke kad mi dođu pod ruku, ali da nije remek djelo, niti nešto što treba okovati zlatnim lancima za police kako ga ne bi ukrali gosti s tuluma, niti je za prepričavanje unucima u dugim zimskim večerima kad se sruši router i da nije za neku veliku preporuku (među svom silom boljih naslova), niti ću ga poželiti ponovo isčitavati. Ukratko s vremenom će se zaboraviti na njega, ali daleko od toga da je loš. No teško da će ući u izbor stripova koje moraju pročitati svi stripofili koji drže do sebe prije nego što se presele na vječna lovišta.

Edited by - zarmix on 28/01/2017 01:12:01
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/01/2017 : 14:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by anto


a kakva je Šanerova ocena Aldebarana?
(nešto se ne sećam da sam je video)



Potisnuo si.




izgleda.
ne sećam se da si ijednom nešto napisao za Leove stripove.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/01/2017 : 00:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by anto


a kakva je Šanerova ocena Aldebarana?
(nešto se ne sećam da sam je video)



Potisnuo si.




izgleda.
ne sećam se da si ijednom nešto napisao za Leove stripove.



Ma u nekom razgovoru sam ostavio kratak komentar na Aldebaran, ne sjecam se vise ni na kojem topicu. Ukratko, nije mi se bas pretjerano svidio.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 29/01/2017 : 01:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Shaneru, idi spavati.

EDIT: Gle, kakvu sam glupost napravila. Ostao mi je samo komentar za spavanje, a nisam c/p link na Aldebaran komentar :):

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=56&TOPIC_ID=40280#2005750

Da ostanem on topic, vidim da Kerascoët imaju na BD Music doprinos o Aniti O'Day: ukratko, premda mi je draga O'Day, definitivno su se zapečatili kao pretenciozni u mojim očima :)

Edited by - Mrkva on 29/01/2017 08:55:39
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/01/2017 : 10:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Mrkvo šta učini?! Brzo briši taj link, zar ne vidiš da je to toliko pogodilo Anta da je skroz potisnuo cijelu priču? Želiš mu infarkt izazvati?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/01/2017 : 18:38:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
praviću se da ništa nisam video.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/01/2017 : 21:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

praviću se da ništa nisam video.



Još jednom.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/04/2017 : 09:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Odličan strip! Danas pročitao i ugodno se iznenadio.
Što strip dalje odmiče to je zanimljiviji



Slažem se - zabavno, intrigantno, šokantno! u početku me crtež podjećao na druge dijametralno suprotne stripove, ali kako radnja oodmiče, jednostavno se 'uvučeš', te sa zebnjom čekaš kraj.
Go to Top of Page

oscar
Starting Member



Serbia
48 Posts

Member since 15/04/2016

Posted - 12/01/2018 : 09:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send oscar a Private Message  Reply with Quote
Super je Nedirka :) Zanimljivi dijalozi, prica koja te lako uvuce i autentican crtez. Cekamo nastavak !
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 03/09/2021 : 08:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Strip kupljen na fibrinom pospremanju. Iako od istog tima kreativaca već posjedujem ljepoticu koja mi je vrlo dobar strip, ovo sam preskakao jer ne naginjem ovakvoj tematici.

Od dua Kerascoet imam sve druge stripove koje je objavila fibra i crtački mi leže. Što se tiče huberta, sudeći po dosad objavljenom opusu kod fibre (plus najava za novi strip koji je definitivno na mojoj wishlisti) a kojeg isto posjedujem, vidim da su mu omiljeni likovi žene koje pokušavaju plivati u izrazito muškom svijetu dobro natopljenom licemjerjem.

Tako i u ovom stripu imamo jednu otpuštenu služavku koja se u potrazi za ubojicama svoje sestre snalazi tako da se bavi društveno najizopcenijim poslom (dovoljno je vidjeti frišku licemjernu hajku u novinama nad bivšom prostitutkom) ali unutar kojeg u sm seansama ostvaruje nadmoć nad društveno moćnim osobama.

U sjeni krimica tako imamo u bordelu i sukobe i spletke za utvrđivanjem hijerarhije među prostitutkama, poigravanje sa stvarnim licnostima (jo baker mi je iznenadjenje), ima interesantnu krimi misteriju koja me podsjeća na neke teorije o jacku ripperu (što me podsjetila da bih trebao obnoviti Pakao). Strip nije remek djelo ali je sve u svemu solidan strip, čini mi se da fibra neće objaviti ostale brojeve ali i ovaj diptih je jedna zaokružena cjelina koju se isplati pročitati.
Go to Top of Page

Mozes77
New Member

100 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 12/09/2021 : 13:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozes77 a Private Message  Reply with Quote
Strip me je oduvao. Toliko da mi je medju najboljim stvarima koje sam citao/gledao.
Kraj i razresenje "ko je ubica?" su me tako odusevili da scenaristi skidam kapu. Odoh citati Ljepoticu od istih autora, verujem da ce mi se i on svideti.

E da, cekam i drugi deo.
Nadam se da ce brzo:)
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 12/09/2021 : 13:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Prije par godina sam nabavio Miss don't touch me od NBM-a, drugo izdanje iz 2015 koje sadrži sve četiri albume. Ali ne odrićem se ni Fibre 1. Odličan strip.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 12/09/2021 13:43:44
Go to Top of Page

Mozes77
New Member

100 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 12/09/2021 : 14:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozes77 a Private Message  Reply with Quote
Ja se nadam da ce to fibra izdati skoro, pa da ne moram uzimati strano izdanje.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/09/2021 : 15:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Marko je čak u nekom trenutku govorio da neće izdati preostali diptih, ali ja nekako vjerujem da će ipak (jednom) ugledati svjetlo dana.

Inače meni je Nedirka jedan od najdražih Fibrinih stripova. Recenzija je još uvijek u pripremi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mozes77
New Member

100 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 12/09/2021 : 19:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozes77 a Private Message  Reply with Quote
Radujem se recenziji i nadam se da ce nekog navesti da kupi ovaj fenomenalan strip.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 12/09/2021 : 19:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Pitanje:

Hoće li markos prije izdati drugi diptih ili Shaner recenziju? ;)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Mozes77
New Member

100 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 12/09/2021 : 19:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozes77 a Private Message  Reply with Quote
Nebitno. Bitno je da obojica urade ono sto treba.😁
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 12/09/2021 : 20:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Majku mu Shaneru pa zar nakon svih ovih godina forumašenja imaš samo 2 recenzije na sajtu? Pre ćemo dočekati da Dekara odradi novog Zerocalcarea nego tvoju recenziju Nedirke
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/09/2021 : 21:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ja se neću žaliti ako bude tako.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/09/2021 : 22:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mozes77

Strip me je oduvao. Toliko da mi je medju najboljim stvarima koje sam citao/gledao.
Kraj i razresenje "ko je ubica?" su me tako odusevili da scenaristi skidam kapu. Odoh citati Ljepoticu od istih autora, verujem da ce mi se i on svideti.

E da, cekam i drugi deo.
Nadam se da ce brzo:)


tako se priča,bro!!!
quote:
Originally posted by Shaner

... ali ja nekako vjerujem da će ipak (jednom) ugledati svjetlo dana.

Inače meni je Nedirka jedan od najdražih Fibrinih stripova. Recenzija je još uvijek u pripremi.


yeah!!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/09/2021 22:05:32
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 13/09/2021 : 06:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Nedirka je fenomenalan strip, ocigledno ljudi imaju neku odbojnost prema njemu, ali je bolja od bar 50 posto rasprodanih naslova. Da je usla u Kolorku, rasprodala bi se 100% posto se ljudi loze na brojeve i slaganje na policama
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000