forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/10/2016 : 10:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by anto


joj kakvim si sve,meni tako sjajnim stripovima, dao šestice,srce će mi prepući




Onda bolje da ti ne kažem šta mislim o Aldebaranu.





Kazi nam pa da potvrdim ono da uvijek dajemo oprečne ocjene :)



Aldebaran je po meni ok za pročitati jednom i to ako baš nema nečeg pametnijeg pri ruci. Rekao bih da njegovu primarnu publiku čine ne previše zahtjevni ljubitelji SF-a i tinejdžeri. Dotiče tu Leo i neke malo složenije teme, ali ne radi to na (meni) previše zanimljiv način. Moja ocjena je 4/10.*

*Cenzurirano da Anto ne doživi infarkt.

P.S.
O ovom ostalom se oglasim nekad kasnije. Sad nemam previše vremena jer sam na poslu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/10/2016 : 11:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Svaka čast Shaneru!

Stil ti je jako dobar pa i odličan, tečan, čitak i "melodiozan", iz rečenica ti nenametljivo izbijaju znanje i upućenost podjednako o stripovima i o knjigama, i s velikim guštom čitam tvoje kraće i duže osvrte na stripove i knjige.

No za jedno ti se divim, i zapravo ne mogu dokučiti: čime se baviš i što radiš u životu, kad imaš toliko vremena za čitanje mnoštva knjiga i stripova.

Otprilike dvije knjige tjedno i jedan duži strip svaka dva-tri dana, i tako konstantno mjesecima i godinama, iščitavaš čitave biblioteke (recimo Europom u 30 knjiga), pa bih ljubomorno želio znati kad i kojom čarolijom to stižeš.

Moj naklon!




i ja se slažem sa svim navedenim.
Šaner ne piše previše,ali svaki post mu je na mestu.U svakom pogledu.I pre svega konkretan.
Ovakvi forumaši su pravo blago za forum.

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by anto


joj kakvim si sve,meni tako sjajnim stripovima, dao šestice,srce će mi prepući




Onda bolje da ti ne kažem šta mislim o Aldebaranu.





Kazi nam pa da potvrdim ono da uvijek dajemo oprečne ocjene :)



Aldebaran je po meni ok za pročitati jednom i to ako baš nema nečeg pametnijeg pri ruci. Rekao bih da njegovu primarnu publiku čine ne previše zahtjevni ljubitelji SF-a i tinejdžeri. Dotiče tu Leo i neke malo složenije teme, ali ne radi to na (meni) previše zanimljiv način. Moja ocjena je 4/10.*

*Cenzurirano da Anto ne doživi infarkt.

P.S.
O ovom ostalom se oglasim nekad kasnije. Sad nemam previše vremena jer sam na poslu.




4/10 - e šaneru pajseru!!!

Kao prvo,Aldebaran je sjajan za pročitati više puta - ovo ne kažem samo na osnovu mog iskustva.Imam dva prijatelja,u stvari prijatelja i prijateljicu (+ njena dva sina),sve ljudi u godinama i suvi intelektualci (načitani kakvi mi možda nikada nećemo biti),kojima redovno jednom godišnjem dajem Aldebarana (i Betelgeza) na čitanje.
Ova gospođa je pre neki mesec i kupila Betelgez (Aldebaran nije mogla da nađe jer je rasprodat).
I svaki put,svako od nas,sa istim guštom uživamo u Leovim maštarijama.

Primarna publika - tinejdžeri i nezahtevna SF klijentela??
Svašta.Publika Svetova Aldebarana su svi čitaoci od 10 do 110 godina, željni kvalitetnog i zabavnog štiva.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/10/2016 11:12:10
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 01/10/2016 : 11:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Shaner je student koji radi na radiju.

Priključio se tek 2012. To ne mora ništa značiti, ali moze biti da je tada prošao kroz krizu upisa na faks i promjene boravišta, mozda se osjećao otuđeno i tragao za smislom.
Nedavno je promijenio stan i to u devetom mjesecu - tipično studentski (spomenuo je to tamo kod knjiga, da još nije donio sve knjige i tek su mu stigle police). Definitivno stanuje s djevojkom/zenom jer je u stanu vide neke biljke, svijećnjaci, slike na zidovima i ima na polici spuštenu fotografiju, a svi znamo da na policama ne stoje autoportreti, nego obiteljske fotografije.

Helpdesk mi se čini previše zahtjevnim da bi mogao biti na forumu na poslu, stoga tipujem na radio :)

EDIT: Btw zbog tako visoke ocjene za Spomenar, odlučih ga ponovno pročitati. Sestra mi ga je poklonila za neki od rođendana, a ja sam nekako uvijek nesklona sestrinom ukusu za knjizevnost i film (jer ja volim puno smeća i ne razlikujem high-brow i low-brow, dok je ona prirodno kalibrirana na Kunderu, Pink Floyd i crno-bijelu kinematografiju).
Ali stvarno! Uistinu odličan strip. Mozda mi je malo zasmetala činjenica da su djeca neproporcionalno sićušna u odnosu na odrasle, a papir mi je predebeo pa stalno mislim da sam preskočila neku stranicu, ali ako su to jedine stvari koje mi ometaju čitanje stripa, onda je to pobjeda. Slazem se s ocjenom.
Desetka bi ipak bila rezervirana za atraktivniji crtez, ali to je ipak stvar ukusa.


Edited by - Mrkva on 01/10/2016 11:16:55
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/10/2016 : 11:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Hvala na "istraživačkom radu". OK, student i posao na radiju, ali tu su i blog i recenzije na Goodredas, i svašta nešto.

Plus forumašenje i život s djevojkom / ženom, pa pretpostavljam da ili pati od nesanice, ili je klijent Mr. Jinxa pa mu dan traje barem 48 sati.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 01/10/2016 : 11:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Aldebaranom sam bio oduševljen skoro sve do kraja. Sa Betelgez i Antares kvalitet (mašta, scenarij...) pada strašno - sve do nezanimljivog. Malo se nakratko uzdiže na početku Antaresa ali samo na kratko. Crtanje je prosečno, nezanimljivo, dvodimenzionalno....Dok sam bio Betelgezom razočaran, ANtares me se uopšte nije dojmio, tako, da sam prodo sve Fibrine.

Kod nabavke nekih stripova dobio sam i Cinebook komplete, pa sad ni ja nemam šta da radim s tim papirom.

Ne slažem se sa Shanerom u nekolko ocjena, ali ovde je baš pogodio.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/10/2016 : 11:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
E,nemojte mi više potcenjivati Aldebaran/... !!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/10/2016 11:32:09
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 01/10/2016 : 13:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
Ne znaju ljudi šta valja.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/10/2016 : 14:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Tinejdzeri ko nas Kasper
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/10/2016 : 18:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav svima!

Došao doma s posla, nahranio mačke, raskomotio se, pa da se i ja uključim u razgovor.

Prije svega hvala svima na lijepim riječima. Čovjeku je toplo oko srca kad vidi da nekome nešto znače njegova piskaranja.

Što se tiče Aldebarana i onih tinejdžera htio sam reći da je to publika kojoj će se gotovo sigurno svidjeti, naravno da se može svidjeti i bilo kome drugome. Ja bih prvi bio najsretniji kad bi me svaki strip kojeg uzmem u ruke oduševio, no nažalost nije tako. Svi mi imamo nešto što nam legne i nešto što nam jednostavno ne odgovara i to je sve ok.(Meni je recimo legao prošli album Lady Gage. ) Ali razumijem tvoju ljutnju i podizanje glasa za ono što voliš. Tako i treba. dcopic i ti ste rekli/objasnili/pokazali koliko vam Aldebaran znači i učinili ste to s entuzijazmom i ljubavlju, i da time potaknete makar pet ljudi da ga pročita i da od njih oduševi samo jednoga napravili ste više od bilo kakve moje "kritike".

@Mrkva
Prave krive si boje dodala na taj portret života mog...

Već duže vrijeme nisam student i zapravo uopće nije toliko bitno šta radim, dovoljno je što ne nosim posao doma. To znači jako puno. Dakle klasični 40-satni radni tjedan i slobodno vrijeme. Stripovi, knjige i filmovi/serije su mi, nakon druženja s prijateljima (dragi ljudi su uvijek na prvom mjestu), najomiljeniji načini provođenja vremena još od djetinjstva i uvijek se trudim naći mjesta za njih u dnevnom rasporedu. (Recimo zgodan trik je ustati se sat vremena ranije ujutro i otići u omiljeni kafić popiti kavu i čitati knjigu prije posla. Iako bi mi zapravo trebalo Mr. Jinxovo Nulto vrijeme ) Ovo moje pojačano čitanje u zadnje vrijeme je nekakav (uzaludan) pokušaj da popunim rupe koji i nije toliko zdrav. Idealno bi mi bilo da sam u fazi u kojoj sam pročitao/pogledao sve što me interesira i pratim samo nove stvari. U takvoj situaciji bi se našao možda jedan film svakih tjedan dana, a strip i knjiga i rjeđe. Ovako stalno imam osjećaj kao da nešto propuštam.

Inače, ima tu na forumu dosta ljudi koji su pročitali i pogledali daleko više od mene (počevši s tobom Johnny ) samo što ne pišu svi o svemu što im prođe kroz ruke. Ja sam shvatio da mi godi taj proces pisanja i pokušaja sređivanja svojih misli i dojmova, a na dijeljenje toga tu na forumu su me zapravo, kroz jednu raspravu na istom ovom topicu nekih 30-ak ili koliko već stranica ranije, potakli mr murdoc i boddhisatva (ljudi, predugo vas već nema, dajte se oglasite ).

I drago mi je što ti se Spomenar svidio nakon drugog čitanja. Ako već nisi, obavezno pročitaj i ostale Taniguchijeve radove u izdanju Fibre, vrijedni su toga.

A sad dosta pisanja! Idemo radije čitati neki dobar (ili loš) strip.

P.S.
Zanimljivo mi je što si spomenula radio. Više ljudi mi je reklo da imam glas za radio i da bih se trebao time baviti. Čak sam se jednom mislio javiti na neki oglas, ali sam na kraju odustao. Tko zna, možda mi je suđeno da tamo završim.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/10/2016 : 18:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
@ Shaner

quote:
dovoljno je što ne nosim posao doma. To znači jako puno



Apsolutno točno. Ja svoj posao živim 24 h dnevno (dobro, slikovito rečeno, jer treba i spavati), i stalno nekog vraga gledam, o nečemu ili nešto čitam i o nečemu (drugom) pišem. U zadnje vrijeme i govorim te radim neke intervjue, a sve to treba pripremiti, koncipirati i baciti na papir, plus sve što dođe kasnije nakon odrađenih razgovora da bi isti u određenom mediju bili oblikovani na odgovarajući način.

Tako se posljednjih tjedana gombam s diktafonima, marantzima i montažnim stolovima, i što je najbolje sve mi se itekako sviđa, sve je kreativno, zanimljivo i zabavno. Plus govorne vježbe, ispravljanje retrofleksnog "r", vježbanje disanja iz ošita i koješta drugo, zabava na sve strane.


quote:
ima tu na forumu dosta ljudi koji su pročitali i pogledali daleko više od mene (počevši s tobom Johnny )



Za ovo nekako sumnjam, barem što se knjiga tiče, a i ako jest istina, to je samo zbog razlike u godinama. Kad to nadoknadiš, siguran sam da ćeš me daleko prešišati.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/10/2016 : 21:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ja svoj posao živim 24 h dnevno (dobro, slikovito rečeno, jer treba i spavati), i stalno nekog vraga gledam, o nečemu ili nešto čitam i o nečemu (drugom) pišem.




E, ali tvoj posao su filmovi. Kao mlađi sam često maštao da ću postati filmski kritičar (i poduzimao apsolutno ništa da se to desi), ali sam se uvijek pitao da li bi mi to ubilo volju za gledanjem filmova. Mislim, ja ih gledam jer želim, nitko me ne tjera na to, nisam plaćen za to i neće se desiti apsolutno ništa ako sutra odlučim da više nikad neću pogledati niti jedan film. Imam osjećaj da mi ne bi bio toliki gušt kad bi mi to bila obaveza, to bi mi stvaralo pritisak. Možeš li reći nešto na tu temu iz prve ruke?

quote:


quote:
ima tu na forumu dosta ljudi koji su pročitali i pogledali daleko više od mene (počevši s tobom Johnny )



Za ovo nekako sumnjam, barem što se knjiga tiče, a i ako jest istina, to je samo zbog razlike u godinama. Kad to nadoknadiš, siguran sam da ćeš me daleko prešišati.




Hm, nisam baš siguran. Pitanje je i koliko ću ja izdržati ovaj tempo. Tamo nekad u studentskim danima mi je znalo biti toliko dosta i previše knjiga da po godinu dana ne bih pročitao ništa (osim za faks, naravno). Vidjet ćemo da li će nekad opet nastupiti takav period.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 01/10/2016 : 21:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

... i zapravo uopće nije toliko bitno šta radim, dovoljno je što ne nosim posao doma. To znači jako puno. ...


.... su me zapravo, kroz jednu raspravu na istom ovom topicu nekih 30-ak ili koliko već stranica ranije, potakli mr murdoc i boddhisatva (ljudi, predugo vas već nema, dajte se oglasite ).




ukratko: i moje reči.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/10/2016 : 22:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
@ Shaner

Da ovdje ne idem off topic, poslao sam ti PM.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 01/10/2016 22:32:01
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 02/10/2016 : 11:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner


Idealno bi mi bilo da sam u fazi u kojoj sam pročitao/pogledao sve što me interesira i pratim samo nove stvari. U takvoj situaciji bi se našao možda jedan film svakih tjedan dana, a strip i knjiga i rjeđe. Ovako stalno imam osjećaj kao da nešto propuštam.


Same here, ali stvarno mi se čini da je upravo to nemoguće. Ja sam oduvijek bila manijak čitanja, ali stalno otkrivam nove i nove "klasike". Onda još imam tu tragičnu krivnju ljubavi prema trivijalnoj knjizevnosti (recimo, knjiga Jude Deveraux Baršunasto obećanje spada u top 10 knjiga by Mrkva) i to čini čitanje faustovskim zadatkom. No, ionako to sve ide po principu širećih krugova u vodi...što više pročitaš, to više novih zeliš pročitati.

Sad ima smisla zašto je Difool tako medij-iziran, i hvala nebesima da je tako (klikam po njegovim linkovima i informiram se) :)
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 03/10/2016 : 13:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Stakleni mačevi
7/10


Ovaj strip uzeo sam u ruke dan nakon što sam pročitao Antares i prva misao mi je bila da je naslovnicu nacrtao Leo! Sličan crtež njegovom, ali moram priznati da mi su mi crtež i boje Laure Zuccheri za nijansu bolje! Priča se događa u zamišljenom svijetu sličnom našem gdje pratimo mladu djevojčicu Yamu, koja zbog spleta nesretnih okolnosti koje su se dogodile nakon proročanskog pada staklenog mača na zemlju, u jednom danu ostaje bez oba roditelja i prisiljena je pobjeći iz svog sela. Mirno djetinjstvo zamijenila je neizvjesna sudbina, ali hrabra mala djevojčica čvrsto je odlučila da će se jednoga dana vratiti i osvetiti svoje roditelje. Potrebno je samo pokušati izvući mač iz "kamena", sukobiti se sa moćnim neprijateljem i spasiti planetu koja umire! Sitnica za jednu malu djevojčicu!
Kao što sam prije napisao, jako lijep crtež, zanimljiva bajkovita priča sa neobičnim stvorenjima, vanzemaljcima, paralelnim svijetovima, smještena u nekakav zemaljski srednji vijek u kojem kao i u priči o kralju Arthuru i Excaliburu također imamo mač u kamenu, napravljen od stakla, smrtonosan za sve koji ga dotaknu. Gotovo za sve. Imamo tu svega, od zanimljivih građevina, do narodnih nošnji, pa tako osim viteza imamo i mješavinu starih kultura srednje amerike sa indijancima, starim egipćanima i Japana iz doba samuraja.


Kada na kraju pogledamo svu tu mješavinu svega mogućeg, nema tu ništa novo, ali svakako vrijedi pročitati. Ako ste mladi po godinama i volite fantasy onda je ovaj strip upravo za vas!

Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 03/10/2016 : 17:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by dcopic

Aldebaran
10/10


Betelguse
10/10


Antares
10/10


Ova priča koja se kroz 16 albuma proteže na tri planete koje se vrte oko zvijezda Aldebaran, Betelguse i Antares, nezaobilazno je štivo za sve ljubitelje SF-a.

Netko će se primiti za glavu kada vidi ovako visoke ocjene. Crtež je lijep, ali ništa posebno, a priča je vrlo zanimljiva, ali ne i genijalna. Ali ja jednostavno obožavam ovaj strip i istraživačke avanture Zemljana na drugim planetama ispričane na ovakav način. Leo, koji je napisao scenarij i nacrtao sve epizode stvarno si je dao truda izmislivši različite i vrlo zanimljive oblike života, toliko drugačije od naših, biljke, životinje, izgled planeta... U odličnu priču je ubacio zanimljive likove, prikazao stoljetnu izoliranost ljudi na Aldebaranu, sekte i vjerske fanatike, društvene odnose, Mantrisu i sve vezano uz nju, vanzemaljce... Jako sam zadovoljan i završetkom Aldebarana i Betelgusea, a naravno i ukupnim završetkom u Antaresu, što mi je vrlo bitno za konačnu ocjenu + činjenica da ću se ovim knjigama s guštom vraćati i u budućnosti.

Stvar koja mi jedino smeta u ovom stripu je to što se svi muškarci redom do ušiju zaljubljuju u Kim, od prve do zadnje epizode, što na kraju postaje pomalo dosadno i zamorno.

Leo je radio i na drugim stripovima slične tematike u suradnji sa drugim autorima, Kenija, Namibija, Daleke zemlje... Ima i jedan samo svoj projekat "Preživjeli", koji prati preživjele iz broda Tycho Brahe, koji je putujući na Aldebaran zbog nekakve kvantne anomalije završio na nepoznatoj planeti. Ne znam koliko albuma ove avanture je do sada izašlo. U svakom slučaju nadam se da će Leo napraviti još poneku priču vezanu za ovih 16 albuma, a možda i nastavak. Što nije nemoguće s obzirom kako je priča završila...


tako je majstore i nikako drugačije!!

a što bi se neko hvatao za glavu ako si fenomenalno zabavnom stripu dao desetke - jesi li kome uzeo novac iz džepa ili mu spavao sa ženom?

i složio bih se za ovo sa Kim - to sam isto i ja našao kao glavnu zamerku u serijalu.

Preživeli će se završiti u toku sledeće godine sa petim albumom (ako Leo ne prolongira priču kako kod Antaresa na šesti tom),a ja se iskreno nadam da ćemo Fibrin integral videti što pre.






Jedva čekam Preživjele!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/10/2016 : 14:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Hombre
8/10


Nakon crnobijelog objavljenog kao broj 31 u biblioteci Orka, na red za čitanje je došao i Hombre u boji, Kolorka broj 50. Tandem Segura&Ortiz bili su mi odlični na Texu, a odlični su i ovdje. Svaka čast Ortizu na crtežu i bojama, jako lijepo! Hombre nam u kratkim pričama prikazuje jedan težak i gadan svijet nakon valjda nuklearnog rata, gdje su mnogi ljudi kako bi nekako preživjeli postali okrutniji od divljih zvijeri. I sam Hombre je prošao svašta i vrlo teške trenutke, ali za razliku od većine ostalo mu je dovoljno ljudskosti da može pobrati simpatije čitatelja. Iako su epizode stare tridesetak godina odlično se drže i danas. Ništa čudno ako samo pogledamo koliko je danas ta tematika popularna u filmovima, serijama, knjigama, videoigrama...
Postapokaliptični svijet, brutalnost, degutantne scene, tko voli takve stvari, uživati će!

Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/10/2016 : 15:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Frank Cappa
8/10


I moj prvi susret sa Manfredom Sommerom bio je kao i u slučaju Ortiza, na Texu! Obadvojica Španjolci! Frank Cappa je ratni dopisnik, koji u ruci uvijek prvo drži fotoaparat i olovku, ali u slučaju potrebe vješt je i sa rukama i sa oružjem. Pratimo kratke priče u kojima Frank obilazi mnoga svjetska žarišta, izvještava, fotografira, Vijetnam, Nikaragva, Kongo... pokušava biti samo promatrač svih tih tragedija, ali na kraju uvijek bude upleten u probleme i borbe.
Ako bi htjeli pročitati jedan dobar ratni strip odličnog scenarija i crteža, onda je ovo strip za vas!

P.S. Moram pohvaliti odličan uvod koji diže ukupan dojam koji imam o ovom stripu za jednu ocjenu. Prvo nešto o karijeri Manfreda Sommera, a zatim odličan tekst Salvadora Vazqueza De Parge, kako piše: jednog od najvećih teoretičara španjolskog stripa 20. stoljeća. Pročitati obavezno!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/10/2016 : 20:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
/
quote:
Originally posted by dcopic

Frank Cappa
8/10

P.S. Moram pohvaliti odličan uvod koji diže ukupan dojam koji imam o ovom stripu za jednu ocjenu. Prvo nešto o karijeri Manfreda Sommera, a zatim odličan tekst Salvadora Vazqueza De Parge, kako piše: jednog od najvećih teoretičara španjolskog stripa 20. stoljeća. Pročitati obavezno!



jel to znači da mu daješ 9/10 ?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/10/2016 : 20:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Ne! Zbog tog odličnog teksta je osmica!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/10/2016 : 21:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
a inače je sedmica???
ajde dario nemoj zajebavati,pa strip je vrh :)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 12/10/2016 : 07:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Je, odličan je strip, ali nije ostavio neki vau efekt na mene. Čim sam pročitao prvih nekoliko stranica znao sam što me čeka na preostalih 300. Te ratne teme iz Vijetnama, Nikaragve i drugih područja su mi malo dosadile. Inače, pročitao sam cijeli strip u jednome danu što samo govori da mi je bio dobar i sa veseljem ću se jednoga dana vratiti Franku Cappi.
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 15/10/2016 : 23:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Nego, postoji li zasebni topik o stanju na skladištu Fibre ili da pitam ovdje? :)Znam da se na službenoj stranici može vidjeti koje je izdanje rasprodano, ali mene zanima koja su izdanja na isteku zaliha.

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/10/2016 : 09:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ne postoji
Go to Top of Page

klaudye
Starting Member



76 Posts

Member since 02/12/2014

Posted - 16/10/2016 : 14:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send klaudye a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo

Nego, postoji li zasebni topik o stanju na skladištu Fibre ili da pitam ovdje? :)Znam da se na službenoj stranici može vidjeti koje je izdanje rasprodano, ali mene zanima koja su izdanja na isteku zaliha.



Već je Markos u nekoliko navrata izjavio da nema namjeru obznaniti Fibrino stanje skladišta. Iako bi meni također bilo puno lakše posložiti prioritete kada bi barem bila informacija (popis) izdanja koja su pred rasprodajom, npr - kad pojedinog izdanja ostane na skladištu manje od 50 komada označiti ga "pred istekom zaliha".
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000