forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Evolucija je jedina istina.
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 60

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 04/11/2014 : 18:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Tonka24

Ima i gore od toga... ali to su vec ekstremi... teska opsjednuca...bio je jedan jedini slucaj, cure nevjerovatne ljepote ali u sta se to pretvori za vrijeme obreda, to je strasno... sjecam se slucja jedne cure od 13 godina... cetvorica odraslih muskaraca jedva su je drzali...dobro dosta o tome... iako smatram da vas koje ne vjerujete treba odvesti ba da vidite... obratili bi se odmah.

Mislis da bi onda poceo vjerovat u sotonu


Ne mozes vjerovati u Boga a ne vjerovati u Sotonu i obratno tako da sto se toga tice ako vjerujes u jednoga onda vjerujes i u drugoga.
Samo ne mozes sluziti dvojici gospodara ;)
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 04/11/2014 : 18:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by xilrion

misliš ovo:



Ovo je jedini slucaj smrtnosti kod egzorcizma, barem oni slucajevi koji su poznati, zasto je Bog to dozvolio on najbolje zna, nasi putevi nisu njegovi putevi nitisu njegovi putevi nasi putevi.
Zanimljivo je da opsjednuce moze biti bez obzira bio ti vjernik po spagi ili najveci gresnik.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 04/11/2014 : 18:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Tonka24

Ima i gore od toga... ali to su vec ekstremi... teska opsjednuca...bio je jedan jedini slucaj, cure nevjerovatne ljepote ali u sta se to pretvori za vrijeme obreda, to je strasno... sjecam se slucja jedne cure od 13 godina... cetvorica odraslih muskaraca jedva su je drzali...dobro dosta o tome... iako smatram da vas koje ne vjerujete treba odvesti ba da vidite... obratili bi se odmah.

Mislis da bi onda poceo vjerovat u sotonu


Ne mozes vjerovati u Boga a ne vjerovati u Sotonu i obratno tako da sto se toga tice ako vjerujes u jednoga onda vjerujes i u drugoga.
Samo ne mozes sluziti dvojici gospodara ;)

E jebiga onda

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4130 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 04/11/2014 : 19:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24
Godinama sam proucavao tu tematiku a i prisustovao sam na vise od desetak egzorcizama.


quote:
Originally posted by Tonka24
iako smatram da vas koje ne vjerujete treba odvesti ba da vidite... obratili bi se odmah.


Gdje se to može pogledat?
Ima li kakvog popusta za grupnu kartu?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 04/11/2014 : 19:27:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Varas se ako mislis da svatko tko hoce dolazi tamo... treba ti dozvola Biskupa i egzorcista...
Salis se sa stvarima o kojima ocito nemas pojma... postedi me jeftinog loserangiranog humora
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/11/2014 : 20:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

Kad bi vidio pocetak ne bi ti bilo do zafrkancije...



Ozbiljno pitam.
Vjerujem, da su ti ljudi poremećeni. U to nema sumnje.
Nećeš me uvjerit da je "sotona" iza toga, ali stvarno me zanima kako to izgleda. Nisam si mislio, da toga ima toliko kod nas ima.

Ako nije toliko tajno, reci koju riječ o tome.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 04/11/2014 : 20:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
vjerojatno nitko od vas nije bio na psihijatriji nikad, kakav crni sotona, najobicnija psihijatrija.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 04/11/2014 : 21:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message
Jači su mi likovi koji veruju u vanzemaljce itd...nego ovi što veruju u klasičnu evoluciju. Adaptacije ima, ali evolucija čika darvina je laž. Čak šta više 1000 puta opovrgavana. A setimo se samo dečijih primera sklapanja majmunske lobanje i svinjske vilice kao dokaz karike u evolucijskom nizu.
No lepo je živeti u zabludi.
A u ovakvim raspravam ni malo nije dobro, podmetnuti egzorcizam kao neki dokaz. Egzorcizam je kranji ekstrem. Koji ni malo nije zanimljiv, već čak šta više odbojan. Da, jeste malo neverovatan. Kada vidiš osobu koja od jednom progovori 2,3 jezika ili poludi, da sa svojih 40tak kg može da savlada 3 stokilaša.
http://youtu.be/vaRLZj7PnFA?t=3m1s



Uostalom, zar nije rečeno, da ko i iz mrtvih ustane neće poverovati

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost

Edited by - Villain on 04/11/2014 21:17:08
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 04/11/2014 : 21:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Daj bar jednu, znanstvenu potvrdu koja opovrgava evoluciju.
Ne zajebavam te, nego me bas interesira.

I nemoj se lovit za nek opskurne sarlatane koji se igraju s kostima poput lego kockica nego mi daj neke dokaze.

Edit: da naglasim, teoloske me rasprave ne zanimaju - samo ove znanstvene

Trljam ruke.

Edited by - Zlotvor on 04/11/2014 21:23:38
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 04/11/2014 : 22:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Tonka24

Kad bi vidio pocetak ne bi ti bilo do zafrkancije...



Ozbiljno pitam.
Vjerujem, da su ti ljudi poremećeni. U to nema sumnje.
Nećeš me uvjerit da je "sotona" iza toga, ali stvarno me zanima kako to izgleda. Nisam si mislio, da toga ima toliko kod nas ima.

Ako nije toliko tajno, reci koju riječ o tome.


Toga ima masu.
Mamlaz spominje psihijatriju.
Neka mi od vas netko kaze kako je moguce da dijete od 13 godina govori perfektno latinski, hebrejski... a nikad prije nije ucilo slovca od tih jezika... da li je to poremecaj? Reci mi kako osoba koja te nikada u zivotiu nije vidjela zna i govori tvoje najdubljetajne za koje samo ti znas? Reci mi je li poremecaj da djevojcica od 13 godina govori dubokim muskim glasom? Kakav je to poremecaj da zenu od 58 kila ne mogu obuzdati tri odrsla covjeka? Dda li je poremecaj kad netko levitira? Da li je poremecaj glavom napraviti cijeli krug, kasnije nikakvi ozljeda nema?Kako je moguce da pokretima ociju osoba digne stol u zrak pola metra tezak preko 60 kila?
Ja vjerujem u Boga ali vjeruj mi neke stvari kad sam vidio, dodatno su ucvrstile moju vjeru...
Kako to izgledabolje da ne znas... u pocetku mislis da osoba glumi, ali kad sam budes prisutan kao pomoc egzorcistu vidis da je to mracna istina, kad sam okusis na vlastitoj kozi...
Ppazi izjavu jedne opsjednute osobe... nakon muke od 2 sata borbe kaze ona pri kraju " Bijednici, mislite da me je lako istjerati iz nje?Mislite da ste snazni?Mogao bih vas sve ovdje rastrgati u komadice, ali ON mi ne dopusta to..."

I pazi taj dan mrtvih, noc vjestica... vi niste ni svjesni stvarnosti, znam da je za vas glupost iprilika zabavit se bla bla... ali vjerujte mi sotona ne zna sto je to sala, nema salio sam se... time direktno otvarate zlu vrata...

Moja majka je bila tradicionalna vjernica, isla je jednom u 2 godine u Crkvu, ali Boga je smatrala izmisljotinom... jednom kad sam bio pozvan na obred...odbacila me autom na jesto dogadaja... slucajno ili ne naletjela je opsjednuta osoba i egzorcist i tad je prisustovala reakciji te osobe na egzorcista... zena se obratila istog momenta, kaze da ne moze vjerovati vlastitim ocima.. da je uvjek Boga dozivljavala povrsno da je mislila da je daleko od nas...

Pogledaj si video gore... imas jos toga dosta na YT

Sotona nas najvise hvata preko strasti i pozude, 90 % opsjednutih osoba su zene.
Vi mislite da ne postoji, da se ne tice vas... to je andeo svjetla superiorniji od nas tisucu puta.
Ali ima Netko jaci odnjega kome jeon samo pas na lancu,majmun Boziji...stoga nije nam se bojati ako se pouzdamo u Boga.

Eto nisam trebao pricati o ovome ali eto razvezao mi se jezicina.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 04/11/2014 : 22:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

vjerojatno nitko od vas nije bio na psihijatriji nikad, kakav crni sotona, najobicnija psihijatrija.


Ja sam bio na psihijatriji na ugljanu, drze ih po kavezima doslovno... vjeruj mi velika razlika je izmedu psihicki bolesne osobe i opsjednuca.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 04/11/2014 : 22:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
@Zlotvor
Odi u polacu svake zadnje nedjelje u mjesecu na duhovnu obnovu...ima opsjednutih na lopate, odi i uvjeri se samo znaj to sto tamo vidis je apsolutna nula sto se dogada na obredima egzorcizma.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 04/11/2014 : 22:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message


Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 04/11/2014 : 22:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Prvo, moj post je bio upucen Villainu.
I interesira me evolucija, a ne teologija.
Ne tvrdim da ne postoji duhovni zivot (to sto ga ja ne poznam/koristim/osjecam je drugi par postola), ali me ta tema ne interesira.

A dusevna obnova mi ne treba. Hvala na sugestiji.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 04/11/2014 : 22:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Nisam vidio gornji post, ispricavam se.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 04/11/2014 : 22:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Cekam njegov odgovor, a onda vi nastavite s egzorcizmom.
Doduse, cudi me kako to da nisi otvorio zaseban topik, ali ajde.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 04/11/2014 : 22:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Evo otvorit cu pa se prebacite tamo.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/11/2014 : 22:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Neka mi od vas netko kaze kako je moguce da dijete od 13 godina govori perfektno latinski, hebrejski... a nikad prije nije ucilo slovca od tih jezika... da li je to poremecaj? Reci mi kako osoba koja te nikada u zivotiu nije vidjela zna i govori tvoje najdubljetajne za koje samo ti znas? Reci mi je li poremecaj da djevojcica od 13 godina govori dubokim muskim glasom? Kakav je to poremecaj da zenu od 58 kila ne mogu obuzdati tri odrsla covjeka? Dda li je poremecaj kad netko levitira? Da li je poremecaj glavom napraviti cijeli krug, kasnije nikakvi ozljeda nema?Kako je moguce da pokretima ociju osoba digne stol u zrak pola metra tezak preko 60 kila?


To si sve vidio u živo? Vidio si kako osoba levitira? Kako se osobi okreće glava za 360 stupnjeva?

Osoba počne govorit latinski?
Mozak je još neistraženo područje, ali znanost radi na tome. ;)
http://en.wikipedia.org/wiki/Foreign_accent_syndrome

quote:
Ja vjerujem u Boga ali vjeruj mi neke stvari kad sam vidio, dodatno su ucvrstile moju vjeru...


Pretpostavimo, da je stvarno paranormalno u igri. Zašto baš mora biti krščanstvo u igri? Možda je staroegipatski demon u igri ili kakav indonezijski ili šta ti ja znam? Ne mora nužno značit da su Jahve i sotona tu. Možda je neki znanstvenik u CERN-u otvorio prolaz u drugu dimenziju pa je zahvatilo tu osobu, za koju biskupi misle, da je opsjednuta.

quote:
Sotona nas najvise hvata preko strasti i pozude, 90 % opsjednutih osoba su zene.
Vi mislite da ne postoji, da se ne tice vas... to je andeo svjetla superiorniji od nas tisucu puta.


Većina su žene? Ne čudi me to. Njih tradicionalno društvo jako gazi i ugnjetava (svakom slučaju više od muškaraca, koji imaju sve privilegije). Žena više trpi u takvim tradicionalnom krščanskim zajednicama i normalno je, da će ona prije »puknut«.


Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 04/11/2014 : 22:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Odgovori na drugom topicu
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/11/2014 : 22:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Oke.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46048
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 04/11/2014 : 22:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message
quote:
Originally posted by Zlotvor

Daj bar jednu, znanstvenu potvrdu koja opovrgava evoluciju.
Ne zajebavam te, nego me bas interesira.

I nemoj se lovit za nek opskurne sarlatane koji se igraju s kostima poput lego kockica nego mi daj neke dokaze.

Edit: da naglasim, teoloske me rasprave ne zanimaju - samo ove znanstvene


Kažem, adaptacija postoji, evolucija, kakvu je predstavljaju ne.
http://en.wikipedia.org/wiki/Speciation
Obično to bude neka druga reč pa se doda evolucija. Ajde, pitam se pitam kome tako odgovara? Van toga to je klasičan SF. Treba pogledati samo one emisije sa današnjim zagovornicima evolucije. Pa kad predstavljaju život na nekim drugim planetama itd...pa bolje ideje možeš naći u SBE ediciji, Marvel je već...

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0002929713000736

"Tatica" od prilike liči na današnjeg aboridžina. Sad u ovoliku špekulaciju godina, ni to ne verujem al ajde. Uglavnom svaki iole normalan čovek koji bi se našao u ber grils situaciji, ličio bi na pećinskog čoveka posle par meseci.
Uglavnom svašta nešto ćeš naći na raspravama kreacionista i evolucionusta...

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 04/11/2014 : 23:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Pogledat cu ove linkove sutra pa ti repliciram.
Moram se ujutro rano dignit, a i mob mi ne dopusta vise od 512 znakova pa sam limitiran.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46567 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/11/2014 : 23:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

Koliko mi je poznato egipatski bogovi su zapravo bili demoni...
Jako mi je poznata tematika Đavla, egzorcizma, sotone itd...
Godinama sam proucavao tu tematiku a i prisustovao sam na vise od desetak egzorcizama.




aj mi onda objasni zašto se i danas koristi Amen/Amin na kraju molitve u Židova,krščana i muslimana?
ostalo od Amona a?
a pošto voliš Bibliju čudi me da nisi citira da je Mojsije bija upučen u "sve tajne egipčana"?
nešto ti biže detalji.


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 04/11/2014 : 23:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Ha ha ha kako lupas to je strasno...
To su bili zaista bogovi po tebi?



Stvarno me iznenadujes.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46567 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/11/2014 : 23:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

Ha ha ha kako lupas to je strasno...
To su bili zaista bogovi po tebi?



Stvarno me iznenadujes.



ne,al očito si preuzak za svatit neke stvari.
sve današnje religije vuku korijenje od starijih religija.
to je poanta .
ma koliko ih pokušavale očistit

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 60 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000