forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Evolucija je jedina istina.
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 60

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 19/07/2015 : 12:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Problem je u tome što nije Stari zavjet jedini dio kojeg ne treba shvaćati doslovno.



"Problem" je u tome sto biblijske knjige (nijedna od njih) nisu pisane za samostalno citanje kakvo mi danas prakticiramo.
Novi zavjet nije ni teoloski traktat, ni katekizam, ni self-help pamflet, ni prirucnik za amaterske prozelite. To nisu knjige koje su se pisale da se ponude na trzistu, da se dohvate kad je kome ceif pa samostalno promisljaju i interpretiraju i "kriticki" rasclanjuju. To su knjige pisane unutar zajednice iniciranih, za inicirane.
Ova "suvremena" citanja Novoga zavjeta imaju smisla otprilike koliko bi imala i citanja vremenske prognoze u stilu: "Ajme, ovo je tako dosadno, uvijek iste fraze, formulaicko izrazavanje, kako neinventivno, kako suhoparno! Zasto ne kazete nesto tipa: "Olovne i teske snove snivaju/oblaci nad tamnim gorskim stranama/monotone sjene rijekom plivaju/zutom rijekom medju golim granama"? Tako se govori o vremenu! Pisite kako dobri pisci pisu!"
Sa Starim zavjetom je jos dodatni problem sto ni krscani nisu ti inicirani za koje je pisan od drugih iniciranih. Cak ni vecina krscanskih hebraista ne zna nista o gematriji, nista o misticnom znacenju tekstova koje se i medju Zidovima otkrivalo samo izabranima. A jos manje to znaju kojekakvi krscanski apostati koji su taj tekst ionako uglavnom citali kroz citate na Fejsbuk grupama koje ga krezubo ismijavaju.
Uzmimo primjer kabale. Nekoc je kabala bila nesto sto se otkrivalo samo najiznimnijim ucenicima Talmuda. Vjerovalo se da onaj koji ce uci u misticno znanje mora biti kompletno psihofizicki pripremljen, jer ce inace ili poludjeti ili otpasti od vjere ili postati heretik. Danas ju "prakticira" "umjetnica" koja sebe naziva "Madonnom", koja ne samo da ne zna nista o Talmudu, nego cak nije ni Zidovka.
Izvolite pricati iz guzice o tim temama koliko vam drago, ali budite svjesni da nemate pojma o cemu pricate.
Kad covjek malo zna, uvijek si umislja da zna jako puno i jako ga se cesto cuje kako prica o tom svom jadnom znanju, kako zastupa snazne stavove, iznosi misljenja, ismijava druge, dobacuje zajedljive primjedbe.
Ja vas mogu samo pozvati da se usudite nauciti nesto pa da vidite hocete li tada promijeniti misljenje.



Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 19/07/2015 : 12:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
super,

evo ja više neću bibliju čitat samostalno

već ću priupitat don damira stojića

đe u bibliji piše da silovana žena ne može zatrudnit

blago pastvi sa takvima

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/07/2015 : 12:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
lešinaru,to šta si sad napisa stoji jedino za Židove.
SZ je nesumnjivo njihov.koliko su u njega strpali od drugih religija s kojima su došli u kontakt nije trenutno ni bitno.
šta se tiče krščanstva to je u najmanju ruku smiješno.
ti bi radija globalnu religiju ,misionarija svuda po svitu,među svim mogučim kulturama a istovremeno se izvlačija da to "običan čovik" ne može svatit?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/07/2015 : 12:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by igor 12

super,

evo ja više neću bibliju čitat samostalno

već ću priupitat don damira stojića

đe u bibliji piše da silovana žena ne može zatrudnit

blago pastvi sa takvima




a taman tako.
to su i radili stolječima pa in sad smeta kad je svak čita.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 19/07/2015 : 13:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

ti bi radija globalnu religiju ,misionarija svuda po svitu,među svim mogučim kulturama a istovremeno se izvlačija da to "običan čovik" ne može svatit?



Pa rekao sam vec da Biblija nije prirucnik za amaterske prozelite. Misionarenje (osim kod odredjenih protestantskih sljedbi) nije nikad bilo oblik direktne prodaje neke knjige. Mi nismo akviziteri Novoga Zavjeta, vec krstitelji.
A to da "obican covik" to (o cemu Biblija govori) ne moze "svatit" stoji, da.
Ima nas svakakvih - od nepismenih do doktora znanosti, od pukih legalista do mistika. Mlado, staro, musko, zensko, pametno, glupo - "svako" to (o cemu Biblija govori) "svaca" na svoj nacin, netko vise, netko manje, netko dublje, netko plice. A svatko nesavrseno.
U idealnom slucaju bismo svi bili i Tome Akvinski i Terezije od Maloga Isusa, ali ni tada ne bismo ni poceli shvacati. A u realnom zivotu ima dosta "obicnih couka" koji uzasno malo toga "svacaju", da.
Ako imas jos koje pitanje, samo ti reci. Meni su super ovi nasi razgovori, ugodan si sugovornik, covik uljudan, nacitan, svjetski.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 19/07/2015 : 13:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Pravi bi kršćanin trebao čitati Bibliju svaki dan, pomalo, kao što bi se trebao moliti svaki dan.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/07/2015 : 13:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by lwood

ti bi radija globalnu religiju ,misionarija svuda po svitu,među svim mogučim kulturama a istovremeno se izvlačija da to "običan čovik" ne može svatit?



Pa rekao sam vec da Biblija nije prirucnik za amaterske prozelite. Misionarenje (osim kod odredjenih protestantskih sljedbi) nije nikad bilo oblik direktne prodaje neke knjige. Mi nismo akviziteri Novoga Zavjeta, vec krstitelji.
A to da "obican covik" to (o cemu Biblija govori) ne moze "svatit" stoji, da.
Ima nas svakakvih - od nepismenih do doktora znanosti, od pukih legalista do mistika. Mlado, staro, musko, zensko, pametno, glupo - "svako" to (o cemu Biblija govori) "svaca" na svoj nacin, netko vise, netko manje, netko dublje, netko plice. A svatko nesavrseno.
U idealnom slucaju bismo svi bili i Tome Akvinski i Terezije od Maloga Isusa, ali ni tada ne bismo ni poceli shvacati. A u realnom zivotu ima dosta "obicnih couka" koji uzasno malo toga "svacaju", da.
Ako imas jos koje pitanje, samo ti reci. Meni su super ovi nasi razgovori, ugodan si sugovornik, covik uljudan, nacitan, svjetski.



ne pitan ja tebe ništa niti mi ti išta i moš odgovorit šta več ne znan.
dovoljno san upozna ljudi koji su kako ti to kažeš "duboko" u tome i koji se tin profesionalno bave.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/07/2015 : 13:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
uglavnom lešinaru ,za tebe je mali čouk odličan kad triba isisat novaca za razne stvari za crkvu ali kad isti počnu čitat i kako kažeš nerazumijevat onda postaju opasni jelde?
cc,nije ni čudo da plačeš za srednjovjekovnim vrimenima.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 19/07/2015 : 13:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message
Na koju foru ti vec odavno nisi popio trajni ban, nikad necu "svatiti".
Aha, da, sorry, zaboravio sam - dvostruka mjerila, da.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/07/2015 : 13:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
haha,trajni ban.
vrlo duhovito lešinaru.
ti bi meni zabranija da pišen jerbo ti smeta šta pišen.
divne li tolerancije.
jesil to na vjeronauku naučija ili od inkvizicije?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 19/07/2015 : 15:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message
Ne, ja bih da, recimo, mladjo napravi isto sto je prije par stranica napravio sa stinkyjem.

quote:
Originally posted by mladjo

Stinky, što se mene tiče i dalje piši te tvoje kvaziintelektualne napise koji ne služe ničemu jer i ne znače ništa ali vrijeđati i ponižavati ljude nećeš.
Već sam sto puta rekao - ziher je taj tvoj prepotentni i bahati stav zapravo ispušni ventil jer si u stvarom životu puno puno manje od onoga što jesi i što bi želio biti ali to ne opravdava a) ja sam najveći a vi mi niste ni do malog prsta stav b) vrijeđanje i spuštanje svima.
Stoga ili stani ili ćeš biti udaljen sa foruma.





Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 19/07/2015 : 16:06:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message
lwood -

Jel tebi Krscanstvo opcenito komedija il se tvoja odbojnost uglavnom odnosi na rimokatolicku crkvu?

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 19/07/2015 : 16:23:56  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

lwood -

Jel tebi Krscanstvo opcenito komedija il se tvoja odbojnost uglavnom odnosi na rimokatolicku crkvu?



Pa rekao je vec milijardu puta, na svakoj mogucoj temi, gdje god je stigao, da je citava judeokrscanska tradicija tek slucajan amalgam mitema preuzetih iz drugih bliskoistocnih religija.
I to je OK - ako hoce vjerovati u nesto sto nema nikakve znanstvene podloge, njegova stvar. Ako hoce na to skretati svaki moguci razgovor - i to je OK.
Ali pojedincima koje i ne poznaje govoriti da su ucili od inkvizitora, da "obicnog couka" gledaju kao budalu iz koje ce musti lovu i slicno - e, to je vec nesto drugo.
Cisti provokator koji izaziva osobne sukobe.
Ponovit cu: nije mi jasno kako nije trajno izbacen s foruma.

Edited by - culture vulture on 19/07/2015 16:24:30
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 19/07/2015 : 17:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by tinton

Problem je u tome što nije Stari zavjet jedini dio kojeg ne treba shvaćati doslovno.



"Problem" je u tome sto biblijske knjige (nijedna od njih) nisu pisane za samostalno citanje kakvo mi danas prakticiramo.
Novi zavjet nije ni teoloski traktat, ni katekizam, ni self-help pamflet, ni prirucnik za amaterske prozelite. To nisu knjige koje su se pisale da se ponude na trzistu, da se dohvate kad je kome ceif pa samostalno promisljaju i interpretiraju i "kriticki" rasclanjuju. To su knjige pisane unutar zajednice iniciranih, za inicirane.
Ova "suvremena" citanja Novoga zavjeta imaju smisla otprilike koliko bi imala i citanja vremenske prognoze u stilu: "Ajme, ovo je tako dosadno, uvijek iste fraze, formulaicko izrazavanje, kako neinventivno, kako suhoparno! Zasto ne kazete nesto tipa: "Olovne i teske snove snivaju/oblaci nad tamnim gorskim stranama/monotone sjene rijekom plivaju/zutom rijekom medju golim granama"? Tako se govori o vremenu! Pisite kako dobri pisci pisu!"
Sa Starim zavjetom je jos dodatni problem sto ni krscani nisu ti inicirani za koje je pisan od drugih iniciranih. Cak ni vecina krscanskih hebraista ne zna nista o gematriji, nista o misticnom znacenju tekstova koje se i medju Zidovima otkrivalo samo izabranima. A jos manje to znaju kojekakvi krscanski apostati koji su taj tekst ionako uglavnom citali kroz citate na Fejsbuk grupama koje ga krezubo ismijavaju.
Uzmimo primjer kabale. Nekoc je kabala bila nesto sto se otkrivalo samo najiznimnijim ucenicima Talmuda. Vjerovalo se da onaj koji ce uci u misticno znanje mora biti kompletno psihofizicki pripremljen, jer ce inace ili poludjeti ili otpasti od vjere ili postati heretik. Danas ju "prakticira" "umjetnica" koja sebe naziva "Madonnom", koja ne samo da ne zna nista o Talmudu, nego cak nije ni Zidovka.

Izvolite pricati iz guzice o tim temama koliko vam drago, ali budite svjesni da nemate pojma o cemu pricate.
Kad covjek malo zna, uvijek si umislja da zna jako puno i jako ga se cesto cuje kako prica o tom svom jadnom znanju, kako zastupa snazne stavove, iznosi misljenja, ismijava druge, dobacuje zajedljive primjedbe.
Ja vas mogu samo pozvati da se usudite nauciti nesto pa da vidite hocete li tada promijeniti misljenje.






tako je

spalimo madonnu jer je kabalistkinja

spalimoooooo

spalimo madonnu jer kao ne-židovka prakticira kabalu


spalimoooooooo

iako je abraham isaac kook,nekad glavni rabin izraela na postavljeno pitanje:tko može proučavati kabalu

odgovorio:svatko ko želi

burn bitch,burn

imal ko šibice?

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 19/07/2015 : 17:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by tinton

Problem je u tome što nije Stari zavjet jedini dio kojeg ne treba shvaćati doslovno.



"Problem" je u tome sto biblijske knjige (nijedna od njih) nisu pisane za samostalno citanje kakvo mi danas prakticiramo.
Novi zavjet nije ni teoloski traktat, ni katekizam, ni self-help pamflet, ni prirucnik za amaterske prozelite. To nisu knjige koje su se pisale da se ponude na trzistu, da se dohvate kad je kome ceif pa samostalno promisljaju i interpretiraju i "kriticki" rasclanjuju. To su knjige pisane unutar zajednice iniciranih, za inicirane.
Ova "suvremena" citanja Novoga zavjeta imaju smisla otprilike koliko bi imala i citanja vremenske prognoze u stilu: "Ajme, ovo je tako dosadno, uvijek iste fraze, formulaicko izrazavanje, kako neinventivno, kako suhoparno! Zasto ne kazete nesto tipa: "Olovne i teske snove snivaju/oblaci nad tamnim gorskim stranama/monotone sjene rijekom plivaju/zutom rijekom medju golim granama"? Tako se govori o vremenu! Pisite kako dobri pisci pisu!"
Sa Starim zavjetom je jos dodatni problem sto ni krscani nisu ti inicirani za koje je pisan od drugih iniciranih. Cak ni vecina krscanskih hebraista ne zna nista o gematriji, nista o misticnom znacenju tekstova koje se i medju Zidovima otkrivalo samo izabranima. A jos manje to znaju kojekakvi krscanski apostati koji su taj tekst ionako uglavnom citali kroz citate na Fejsbuk grupama koje ga krezubo ismijavaju.
Uzmimo primjer kabale. Nekoc je kabala bila nesto sto se otkrivalo samo najiznimnijim ucenicima Talmuda. Vjerovalo se da onaj koji ce uci u misticno znanje mora biti kompletno psihofizicki pripremljen, jer ce inace ili poludjeti ili otpasti od vjere ili postati heretik. Danas ju "prakticira" "umjetnica" koja sebe naziva "Madonnom", koja ne samo da ne zna nista o Talmudu, nego cak nije ni Zidovka.

Izvolite pricati iz guzice o tim temama koliko vam drago, ali budite svjesni da nemate pojma o cemu pricate.
Kad covjek malo zna, uvijek si umislja da zna jako puno i jako ga se cesto cuje kako prica o tom svom jadnom znanju, kako zastupa snazne stavove, iznosi misljenja, ismijava druge, dobacuje zajedljive primjedbe.
Ja vas mogu samo pozvati da se usudite nauciti nesto pa da vidite hocete li tada promijeniti misljenje.






tako je

spalimo madonnu jer je kabalistkinja

spalimoooooo

spalimo madonnu jer kao ne-židovka prakticira kabalu


spalimoooooooo

iako je abraham isaac kook,nekad glavni rabin izraela na postavljeno pitanje:tko može proučavati kabalu

odgovorio:svatko ko želi

burn bitch,burn

imal ko šibice?


A tko tu priziva spaljivanje bilo koga?
Čovjek je sasvim lijepo obrazložio.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 19/07/2015 : 17:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by culture vulture

Izvolite pricati iz guzice o tim temama koliko vam drago, ali budite svjesni da nemate pojma o cemu pricate.
Kad covjek malo zna, uvijek si umislja da zna jako puno i jako ga se cesto cuje kako prica o tom svom jadnom znanju, kako zastupa snazne stavove, iznosi misljenja, ismijava druge, dobacuje zajedljive primjedbe.
Ja vas mogu samo pozvati da se usudite nauciti nesto pa da vidite hocete li tada promijeniti misljenje.


Ma oni samo lupetaju, krevelje se i hihoću, prave se pametni i misle da znaju sve o svemu.
Već sam rekao, neke od njih ne treba shvaćati ozbiljno već se s njima treba sprdati.

Edited by - dsormaz1 on 19/07/2015 17:44:57
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 19/07/2015 : 18:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message
Da, ne treba ih shvacati ozbiljno u smislu da se s njima ulazi u rasprave, jer oni i ne raspravljaju, nego dobacuju nepovezane gluposti, u nadi da ce nekoga isprovocirati na bilo kakvu reakciju. Jednom u 100 slucajeva i uspiju i to im je dovoljno da prezive dan.

Ali ih s druge strane treba itekako ozbiljno shvatiti, jer miniraju potencijalno produktivne rasprave, izazivaju osobne sukobe i, opcenito, kvare klimu na forumu. Da su po svjetonazoru krscani, ili desnicari (ima li i desnicara koji nisu krscani? valjda ima), vec bi odavno dobili banove. Ovako im to prolazi, jer moderatorima ne dignu zivac svjetonazorski.

Takodjer, veoma je ozbiljna stvar to da se netko osobno obraca nepoznatom covjeku na nacin: "ti bi spaljivao na lomaci"/"zalis za srednjovjekovnim vremenima" i slicno. Takvom covjeku ocito nije dobro i ja bih ga cisto za njegovo dobro iskljucio s foruma.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 19/07/2015 : 19:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by culture vulture

Da, ne treba ih shvacati ozbiljno u smislu da se s njima ulazi u rasprave, jer oni i ne raspravljaju, nego dobacuju nepovezane gluposti, u nadi da ce nekoga isprovocirati na bilo kakvu reakciju. Jednom u 100 slucajeva i uspiju i to im je dovoljno da prezive dan.

Da, prosipavaju gluposti i hrane se time, to im valjda dođe kao neka dnevna doza koja treba nekom ovisniku da bi mogao kako-tako funkcionirati kroz dan.
quote:
Ali ih s druge strane treba itekako ozbiljno shvatiti, jer miniraju potencijalno produktivne rasprave, izazivaju osobne sukobe i, opcenito, kvare klimu na forumu. Da su po svjetonazoru krscani, ili desnicari (ima li i desnicara koji nisu krscani? valjda ima), vec bi odavno dobili banove. Ovako im to prolazi, jer moderatorima ne dignu zivac svjetonazorski.

Pa moderacija promtno i odlučno reagira samo kad se dirne u neke njihove dogme i svetinje, kao npr. u homoseksualce, komuniste, Jugoslaviju, druga Tita i sl...onda odmah reagiraju i sankcioniraju (više puta osjetio na vlastitoj koži).
Kad se pljuje po kršćanima i njihovim svetinjama, kao npr. na zadnjih par stranica topica, gdje su neki likovi na najbezobrazniji i najvulgarniji način ismijavali Bibliju i vrijeđali vjerske osjećaje nekih ljudi, iako se i to kosi s pravilima, preko toga se šutke prelazi.
quote:
Takodjer, veoma je ozbiljna stvar to da se netko osobno obraca nepoznatom covjeku na nacin: "ti bi spaljivao na lomaci"/"zalis za srednjovjekovnim vremenima" i slicno. Takvom covjeku ocito nije dobro i ja bih ga cisto za njegovo dobro iskljucio s foruma.


Ja ipak ne bih nikoga izbacivao ni zbog toga ni zbog ovoga što sam gore naveo, čisto iz razloga kršćanskog milosrđa i samilosti koju osjećam prema tim ljudima. Meni je njih žao jer ne znaju što rade, ne vide sebe.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 19/07/2015 : 19:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
a patetike mila majko,

vas dva mora da se osjećate


ko petar i pavao


među lavovima




Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7790 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/07/2015 : 19:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
quote:
Takodjer, veoma je ozbiljna stvar to da se netko osobno obraca nepoznatom covjeku na nacin: "ti bi spaljivao na lomaci"/"zalis za srednjovjekovnim vremenima" i slicno. Takvom covjeku ocito nije dobro i ja bih ga cisto za njegovo dobro iskljucio s foruma.

... a i ti brate CV ko da si jučer inernet otkrio. lwood ne pakira svoje upise u celofan i filozofiju. Kaže iskreno i izravno što mu je na pameti i kao takav mi je draži od većeg dijela foruma pa koliko god se ja slagao ili ne slagao s njim. Postoje različiti ljudi, različiti karakteri i različiti načini komunikacije... i iskreno meni je lwoodov način puno bliži nego tvoj. To nisu razlozi za zazivanje ničijeg izbacivanja.
Dakle, moj dobronamjerni savjet: prilagodi se ili ignoriraj... ko što ja ignoriram ovog što glumi samilost i krščansko milosrđe... sačuvao nas vaš bog od takvih

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 19/07/2015 : 19:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by igor 12

a patetike mila majko,

vas dva mora da se osjećate


ko petar i pavao


među lavovima



Među lavovima??
Prije bih rekao izgubljenim mačićima.
Otud ta samilost koju osjećam.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 19/07/2015 : 19:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Takodjer, veoma je ozbiljna stvar to da se netko osobno obraca nepoznatom covjeku na nacin: "ti bi spaljivao na lomaci"/"zalis za srednjovjekovnim vremenima" i slicno. Takvom covjeku ocito nije dobro i ja bih ga cisto za njegovo dobro iskljucio s foruma.

... a i ti brate CV ko da si jučer inernet otkrio. lwood ne pakira svoje upise u celofan i filozofiju. Kaže iskreno i izravno što mu je na pameti i kao takav mi je draži od većeg dijela foruma pa koliko god se ja slagao ili ne slagao s njim. Postoje različiti ljudi, različiti karakteri i različiti načini komunikacije... i iskreno meni je lwoodov način puno bliži nego tvoj. To nisu razlozi za zazivanje ničijeg izbacivanja.
Dakle, moj dobronamjerni savjet: prilagodi se ili ignoriraj... ko što ja ignoriram ovog što glumi samilost i krščansko milosrđe... sačuvao nas vaš bog od takvih


Moja samilost prema tebi i tebi sličnima nije nikakva gluma. Ja vas doista ne bih kažnjavao zbog onog što trkeljate ovdje.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/07/2015 : 19:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by Tutta

lwood -

Jel tebi Krscanstvo opcenito komedija il se tvoja odbojnost uglavnom odnosi na rimokatolicku crkvu?



Pa rekao je vec milijardu puta, na svakoj mogucoj temi, gdje god je stigao, da je citava judeokrscanska tradicija tek slucajan amalgam mitema preuzetih iz drugih bliskoistocnih religija.
I to je OK - ako hoce vjerovati u nesto sto nema nikakve znanstvene podloge, njegova stvar. Ako hoce na to skretati svaki moguci razgovor - i to je OK.
Ali pojedincima koje i ne poznaje govoriti da su ucili od inkvizitora, da "obicnog couka" gledaju kao budalu iz koje ce musti lovu i slicno - e, to je vec nesto drugo.
Cisti provokator koji izaziva osobne sukobe.
Ponovit cu: nije mi jasno kako nije trajno izbacen s foruma.



koje kmečanje iruda ti.
kme ,kme zlocesti lwood nije izbacen trajno s foruma.
šmrc,šmrc.

ps aj sad se isključi po 666.-ti put s ovog topica.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 19/07/2015 : 19:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Takodjer, veoma je ozbiljna stvar to da se netko osobno obraca nepoznatom covjeku na nacin: "ti bi spaljivao na lomaci"/"zalis za srednjovjekovnim vremenima" i slicno. Takvom covjeku ocito nije dobro i ja bih ga cisto za njegovo dobro iskljucio s foruma.


... a i ti brate CV ko da si jučer inernet otkrio. lwood ne pakira svoje upise u celofan i filozofiju. Kaže iskreno i izravno što mu je na pameti i kao takav mi je draži od većeg dijela foruma pa koliko god se ja slagao ili ne slagao s njim. Postoje različiti ljudi, različiti karakteri i različiti načini komunikacije... i iskreno meni je lwoodov način puno bliži nego tvoj. To nisu razlozi za zazivanje ničijeg izbacivanja.
Dakle, moj dobronamjerni savjet: prilagodi se ili ignoriraj... ko što ja ignoriram ovog što glumi samilost i krščansko milosrđe... sačuvao nas vaš bog od takvih



Ma, ajde, Tonto, ne pravi se glup.
Jedna je stvar govoriti iskreno i otvoreno, druga je stvar provocirati osobne sukobe i spustati razgovor na sramotnu razinu.
Jedna je stvar ne slagati se s necijim misljenjem, pa o tome argumentirano pisati, posve druga dobacivati nekome besmislene osobne uvrede.
Ako je tebi Iwoodov nacin drazi od mog - time nisi rekao nista sto bi opravdalo njegovo ponasanje, samo si rekao da si i sam takav, samo trenutno imas pametnijega posla.
Internet nisam otkrio jucer. A nisu ni Markos i njegovi moderatori. Zato su i predvidjeli da ce biti sranja i postavili po meni veoma razumna pravila foruma:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=32168

1. Najstrože je zabranjeno vrijeđanje na nacionalnoj, vjerskoj, rasnoj, političkoj i sličnoj osnovi i bilo kakvoj osnovi. Ovaj sajt i njegovi članovi potiču toleranciju, dijalog i razumijevanje i svi članovi koji budu prekršili ovo pravilo biti će izbačeni sa Foruma.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/07/2015 : 19:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

lwood -

Jel tebi Krscanstvo opcenito komedija il se tvoja odbojnost uglavnom odnosi na rimokatolicku crkvu?



ne,ja bar pokušavan gledat stvari objektivno.
za razliku od nekih 95% ljudi koje ne vide u svom oku ni šleper trupaca a kamoli brvno

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 60 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000