forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Evolucija je jedina istina.
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 60

lwood
Advanced Member



Colombia
46483 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/07/2015 : 19:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Takodjer, veoma je ozbiljna stvar to da se netko osobno obraca nepoznatom covjeku na nacin: "ti bi spaljivao na lomaci"/"zalis za srednjovjekovnim vremenima" i slicno. Takvom covjeku ocito nije dobro i ja bih ga cisto za njegovo dobro iskljucio s foruma.


... a i ti brate CV ko da si jučer inernet otkrio. lwood ne pakira svoje upise u celofan i filozofiju. Kaže iskreno i izravno što mu je na pameti i kao takav mi je draži od većeg dijela foruma pa koliko god se ja slagao ili ne slagao s njim. Postoje različiti ljudi, različiti karakteri i različiti načini komunikacije... i iskreno meni je lwoodov način puno bliži nego tvoj. To nisu razlozi za zazivanje ničijeg izbacivanja.
Dakle, moj dobronamjerni savjet: prilagodi se ili ignoriraj... ko što ja ignoriram ovog što glumi samilost i krščansko milosrđe... sačuvao nas vaš bog od takvih



Ma, ajde, Tonto, ne pravi se glup.
Jedna je stvar govoriti iskreno i otvoreno, druga je stvar provocirati osobne sukobe i spustati razgovor na sramotnu razinu.
Jedna je stvar ne slagati se s necijim misljenjem, pa o tome argumentirano pisati, posve druga dobacivati nekome besmislene osobne uvrede.
Ako je tebi Iwoodov nacin drazi od mog - time nisi rekao nista sto bi opravdalo njegovo ponasanje, samo si rekao da si i sam takav, samo trenutno imas pametnijega posla.
Internet nisam otkrio jucer. A nisu ni Markos i njegovi moderatori. Zato su i predvidjeli da ce biti sranja i postavili po meni veoma razumna pravila foruma:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=32168

1. Najstrože je zabranjeno vrijeđanje na nacionalnoj, vjerskoj, rasnoj, političkoj i sličnoj osnovi i bilo kakvoj osnovi. Ovaj sajt i njegovi članovi potiču toleranciju, dijalog i razumijevanje i svi članovi koji budu prekršili ovo pravilo biti će izbačeni sa Foruma.





kakvo je to moje ponašanje?
oču li morat u Haag?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46483 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/07/2015 : 19:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by tinton

Problem je u tome što nije Stari zavjet jedini dio kojeg ne treba shvaćati doslovno.



"Problem" je u tome sto biblijske knjige (nijedna od njih) nisu pisane za samostalno citanje kakvo mi danas prakticiramo.
Novi zavjet nije ni teoloski traktat, ni katekizam, ni self-help pamflet, ni prirucnik za amaterske prozelite. To nisu knjige koje su se pisale da se ponude na trzistu, da se dohvate kad je kome ceif pa samostalno promisljaju i interpretiraju i "kriticki" rasclanjuju. To su knjige pisane unutar zajednice iniciranih, za inicirane.
Ova "suvremena" citanja Novoga zavjeta imaju smisla otprilike koliko bi imala i citanja vremenske prognoze u stilu: "Ajme, ovo je tako dosadno, uvijek iste fraze, formulaicko izrazavanje, kako neinventivno, kako suhoparno! Zasto ne kazete nesto tipa: "Olovne i teske snove snivaju/oblaci nad tamnim gorskim stranama/monotone sjene rijekom plivaju/zutom rijekom medju golim granama"? Tako se govori o vremenu! Pisite kako dobri pisci pisu!"
Sa Starim zavjetom je jos dodatni problem sto ni krscani nisu ti inicirani za koje je pisan od drugih iniciranih. Cak ni vecina krscanskih hebraista ne zna nista o gematriji, nista o misticnom znacenju tekstova koje se i medju Zidovima otkrivalo samo izabranima. A jos manje to znaju kojekakvi krscanski apostati koji su taj tekst ionako uglavnom citali kroz citate na Fejsbuk grupama koje ga krezubo ismijavaju.
Uzmimo primjer kabale. Nekoc je kabala bila nesto sto se otkrivalo samo najiznimnijim ucenicima Talmuda. Vjerovalo se da onaj koji ce uci u misticno znanje mora biti kompletno psihofizicki pripremljen, jer ce inace ili poludjeti ili otpasti od vjere ili postati heretik. Danas ju "prakticira" "umjetnica" koja sebe naziva "Madonnom", koja ne samo da ne zna nista o Talmudu, nego cak nije ni Zidovka.

Izvolite pricati iz guzice o tim temama koliko vam drago, ali budite svjesni da nemate pojma o cemu pricate.
Kad covjek malo zna, uvijek si umislja da zna jako puno i jako ga se cesto cuje kako prica o tom svom jadnom znanju, kako zastupa snazne stavove, iznosi misljenja, ismijava druge, dobacuje zajedljive primjedbe.
Ja vas mogu samo pozvati da se usudite nauciti nesto pa da vidite hocete li tada promijeniti misljenje.






tako je

spalimo madonnu jer je kabalistkinja

spalimoooooo

spalimo madonnu jer kao ne-židovka prakticira kabalu


spalimoooooooo

iako je abraham isaac kook,nekad glavni rabin izraela na postavljeno pitanje:tko može proučavati kabalu

odgovorio:svatko ko želi

burn bitch,burn

imal ko šibice?



možda je neče spalit. možda je poshumno izvedu na suđenje.
https://en.wikipedia.org/wiki/Cadaver_Synod

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 19/07/2015 : 20:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
ivude jedan,

ti si jedan najobičniji demon i sluga zla

ivuda ti tvoga

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7752 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/07/2015 : 20:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Takodjer, veoma je ozbiljna stvar to da se netko osobno obraca nepoznatom covjeku na nacin: "ti bi spaljivao na lomaci"/"zalis za srednjovjekovnim vremenima" i slicno. Takvom covjeku ocito nije dobro i ja bih ga cisto za njegovo dobro iskljucio s foruma.


... a i ti brate CV ko da si jučer inernet otkrio. lwood ne pakira svoje upise u celofan i filozofiju. Kaže iskreno i izravno što mu je na pameti i kao takav mi je draži od većeg dijela foruma pa koliko god se ja slagao ili ne slagao s njim. Postoje različiti ljudi, različiti karakteri i različiti načini komunikacije... i iskreno meni je lwoodov način puno bliži nego tvoj. To nisu razlozi za zazivanje ničijeg izbacivanja.
Dakle, moj dobronamjerni savjet: prilagodi se ili ignoriraj... ko što ja ignoriram ovog što glumi samilost i krščansko milosrđe... sačuvao nas vaš bog od takvih



Ma, ajde, Tonto, ne pravi se glup.
Jedna je stvar govoriti iskreno i otvoreno, druga je stvar provocirati osobne sukobe i spustati razgovor na sramotnu razinu.
Jedna je stvar ne slagati se s necijim misljenjem, pa o tome argumentirano pisati, posve druga dobacivati nekome besmislene osobne uvrede.
Ako je tebi Iwoodov nacin drazi od mog - time nisi rekao nista sto bi opravdalo njegovo ponasanje, samo si rekao da si i sam takav, samo trenutno imas pametnijega posla.



Vjerovatno i jesam... i zbog toga ono što si ti doživio kao uvredu ja nikad ne bi. Ako se triba popičkarat onda se popičkarat i sutra opet poć na pivu skupa. Ne vjerujem finim i kulturnim ljudima, ništa dobro nisam od takvih doživio (čast rijetkim izuzecima), lažovi su to skrivenih namjera.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46483 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/07/2015 : 20:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by igor 12

ivude jedan,

ti si jedan najobičniji demon i sluga zla

ivuda ti tvoga



imaš li ovu spravu u teretani?



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 19/07/2015 : 20:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
hehehe

sve su takve,mučeničke

samo za razliku od ovih heretika,

ja ne priznajem

pa makar mi i koljeno vrtio

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 19/07/2015 20:11:12
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 19/07/2015 : 21:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Takodjer, veoma je ozbiljna stvar to da se netko osobno obraca nepoznatom covjeku na nacin: "ti bi spaljivao na lomaci"/"zalis za srednjovjekovnim vremenima" i slicno. Takvom covjeku ocito nije dobro i ja bih ga cisto za njegovo dobro iskljucio s foruma.


... a i ti brate CV ko da si jučer inernet otkrio. lwood ne pakira svoje upise u celofan i filozofiju. Kaže iskreno i izravno što mu je na pameti i kao takav mi je draži od većeg dijela foruma pa koliko god se ja slagao ili ne slagao s njim. Postoje različiti ljudi, različiti karakteri i različiti načini komunikacije... i iskreno meni je lwoodov način puno bliži nego tvoj. To nisu razlozi za zazivanje ničijeg izbacivanja.
Dakle, moj dobronamjerni savjet: prilagodi se ili ignoriraj... ko što ja ignoriram ovog što glumi samilost i krščansko milosrđe... sačuvao nas vaš bog od takvih



Ma, ajde, Tonto, ne pravi se glup.
Jedna je stvar govoriti iskreno i otvoreno, druga je stvar provocirati osobne sukobe i spustati razgovor na sramotnu razinu.
Jedna je stvar ne slagati se s necijim misljenjem, pa o tome argumentirano pisati, posve druga dobacivati nekome besmislene osobne uvrede.
Ako je tebi Iwoodov nacin drazi od mog - time nisi rekao nista sto bi opravdalo njegovo ponasanje, samo si rekao da si i sam takav, samo trenutno imas pametnijega posla.



Vjerovatno i jesam... i zbog toga ono što si ti doživio kao uvredu ja nikad ne bi. Ako se triba popičkarat onda se popičkarat i sutra opet poć na pivu skupa. Ne vjerujem finim i kulturnim ljudima, ništa dobro nisam od takvih doživio (čast rijetkim izuzecima), lažovi su to skrivenih namjera.




Ako se dovoljno dugo nastavis pravit glup, ja cu pocet vjerovat da i jesi glup.
Ali da se mi drzimo teme.
Jedna je stvar "popickarat se", a druga vrijedjat nekoga po vjerskoj osnovi.
Ja sam sad cuo da si ti ateist. Zamisli da ti sad napisem, u Iwoodovom stilu, za koji tvrdis da ti pase: "A! Ti si ateist? Super! Onda ste ti i tvoja cura/zena ubili vec barem jedno dijete, a tijekom zivota cete, bilo skupa, bilo s pitajbogakim, pobit jos barem desetak."
Onda mi ti uzvratis u stilu: "Dobro, covjece, sta je tebi, uopce me ne poznajes, kako ti pada na pamet tako razgovarat sa mnom?"
A ja cu na to: "Istina boli, a? A? A?!!! Djecoubojico! Djecoubojico! DJECOUBOJICO!"
Onda pocnem stavljat slike abortirane, raskomadane djece, nabrajat sve masakre koje su ateisticki rezimi proslog stoljeca pocinili, citirat nacisticke napise o tome kako mentalno retardirani ne zasluzuju zivot...
Hmmm...
Reci ti meni jel to "popickarat se pa sutra na pivu", ili "popickarat se pa sutra na noz".
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/07/2015 : 21:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Slijedeći koji se bude pravio pametan i zaoštravao raspravu, biti će udaljen sa foruma.
Stoga - mir.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7752 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/07/2015 : 21:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
@ CV
Slobdan si vjerovat, da sam glup kad već forsiraš tu frazu.
Rekao sam ti već, ne vidim lwoodove uvrede, odnosno ne doživljavam ih kao i ti... doživljavam to samo kao podbadanje i podjebavanje i nemam problema s tim.
Tvoj dijaloški primjer mi je bezvezan i na prvu rečenicu bi ti odgovorio: "aj ne pizdi"... jer znam da normalan čovik to ne može napisat, a znam da si normaln, kao što znam i da je lwood normalan. Popičkarat pa na nož kod mene ne postoji, može bit samo s pivom ili bez nje.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16765 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 19/07/2015 : 21:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Ljudi su u ovih zadnjih 100 i nešto više godina tehnološki napredovali, no, duhovno su na vrlo niskim razinama.
Ako gledamo mutaciju genoma onda dosta toga nije jasno, jer jedni tvrde da će evolucija to riješiti, a drugi tvrde da ne će.
Duhovno, čovjek ne može riješiti mutaciju gena, no može napraviti mnogo toga na nekim drugim poljima.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7752 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/07/2015 : 21:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
mladjo, ako misliš da sam zaoštravao raspravu slobodno me udalji, nemam zamjerki.

Ja ionako nemam što pametno više ovdje reći.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46483 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/07/2015 : 15:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
http://hoopermuseum.earthsci.carleton.ca/lobby.html

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46483 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/07/2015 : 22:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
http://phenomena.nationalgeographic.com/2015/07/23/a-fossil-snake-with-four-legs/?utm_source=Facebook&utm_medium=Social&utm_content=link_fb20150724ph-snakelegs&utm_campaign=Content&sf11282067=1

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Sawaar
New Member



Croatia
139 Posts

Member since 20/10/2003

Posted - 25/07/2015 : 17:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Sawaar a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

http://phenomena.nationalgeographic.com/2015/07/23/a-fossil-snake-with-four-legs/?utm_source=Facebook&utm_medium=Social&utm_content=link_fb20150724ph-snakelegs&utm_campaign=Content&sf11282067=1


Ista stvar na http://www.jutarnji.hr/otkrivena-zmija-s-cetiri-noge-fosil-star-113-milijuna-godina-znanstvenicima-otkrio-zapanjujuce-odgovore/1388423/
Ali ono što me fascinira je komentar ispod (tip iz Novog Marofa). Mislim da je evolucija kod ljudi krenula unatrag.

Edited by - Sawaar on 25/07/2015 17:42:26
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/07/2015 : 18:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by Sawaar

quote:
Originally posted by lwood

http://phenomena.nationalgeographic.com/2015/07/23/a-fossil-snake-with-four-legs/?utm_source=Facebook&utm_medium=Social&utm_content=link_fb20150724ph-snakelegs&utm_campaign=Content&sf11282067=1


Ista stvar na http://www.jutarnji.hr/otkrivena-zmija-s-cetiri-noge-fosil-star-113-milijuna-godina-znanstvenicima-otkrio-zapanjujuce-odgovore/1388423/
Ali ono što me fascinira je komentar ispod (tip iz Novog Marofa). Mislim da je evolucija kod ljudi krenula unatrag.

Regresija..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46483 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/07/2015 : 14:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
da se vratimo na sapiense


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7865 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 28/07/2015 : 15:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

gdje se ti pozicioniraš, ken?

ne bih rekao da si dawkinsovac, ali opet - nešto (pre)liberalno ima kod tebe, pa nisi ni pravi božji ratnik;)
ajde, da čujemo ovu tešku dvojbu



ne pozicioniram se striktno bilo gdje
dawkinsovac ne mogu biti jer me teorija evolucije ne zanima ništa više od bilo koje druge, nisam čitao sebični gen, niti ću
rođen sam i odgojen u katoličkoj obitelji, sada sam bliže ateizmu, nego agnosticizmu, ali duhovno ne odbacujem, i dalje mislim da je isusova priča najveća ikad ispričana
i žalosti me koliko se izvrće i koji zlotvori ju tumače

po pitanju prihvaćanja otkrića i odnosa prema znanosti, apsolutno pripadam znanstvenim, slobodnim i liberalnim principima
vjernici, dogmatici - to su ljudi čiji izbor i uvjerenje prihvaćam i cijenim - oni se ne daju smesti otkrićima i znanstvenim dokazivanjem, uvjereni su u svoje i to im je dovoljno
a kreacionisti?
po meni, to je najgori soj ljudi koji hoda pod kapom nebeskom, to su najopasniji pripadnici ljudskog roda, oni koji su sposobni stvoriti pakao na zemlji
znanstvenik istražuje, mjeri, računa... uvijek ostaje otvoren da slobodno, na temelju obavljenih istraživanja zaključi ovako ili onako, kako u datom trenutku može, nekad je to ispravno, nekad ne, pa se spoznaje mijenjaju kroz godine i stoljeća - ali uvijek se do zaključaka dolazi slobodnim razmišljanjem

s druge strane kreacionisti koriste svoje i tuđe spoznaje i istraživanja, i to samo one koje mogu iskoristiti u jednom jedinom cilju - dokazivanju unaprijed postavljenih zaključaka, a 'dokazivanje' se sastoji od manipulacije dokazima
jeza me hvata od takvih ljudi
da su bezopasni, bili bi smiješni

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 28/07/2015 : 15:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Prvo što mi je palo na pamet kada sam video ovu vest zmiji sa nogama je bilo da se i u Bibliji kaže da je zmija kažnjena zbog pragreha da "gamiže". Da li to znači da je pre toga imala noge?

Kao što sam već više puta rekao, Biblija i nauka se ne isključuju. Ni kreacionizam, ni evolucija, već kreativna revolucija. Šteta što sam u manjini... :)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/07/2015 : 16:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Ides..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46483 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/07/2015 : 09:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
@ huntere, isklučuje se da su postojali u isto vrime.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16765 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 29/07/2015 : 13:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by stinky

gdje se ti pozicioniraš, ken?

ne bih rekao da si dawkinsovac, ali opet - nešto (pre)liberalno ima kod tebe, pa nisi ni pravi božji ratnik;)
ajde, da čujemo ovu tešku dvojbu



ne pozicioniram se striktno bilo gdje
dawkinsovac ne mogu biti jer me teorija evolucije ne zanima ništa više od bilo koje druge, nisam čitao sebični gen, niti ću
rođen sam i odgojen u katoličkoj obitelji, sada sam bliže ateizmu, nego agnosticizmu, ali duhovno ne odbacujem, i dalje mislim da je isusova priča najveća ikad ispričana
i žalosti me koliko se izvrće i koji zlotvori ju tumače

po pitanju prihvaćanja otkrića i odnosa prema znanosti, apsolutno pripadam znanstvenim, slobodnim i liberalnim principima
vjernici, dogmatici - to su ljudi čiji izbor i uvjerenje prihvaćam i cijenim - oni se ne daju smesti otkrićima i znanstvenim dokazivanjem, uvjereni su u svoje i to im je dovoljno
a kreacionisti?
po meni, to je najgori soj ljudi koji hoda pod kapom nebeskom, to su najopasniji pripadnici ljudskog roda, oni koji su sposobni stvoriti pakao na zemlji
znanstvenik istražuje, mjeri, računa... uvijek ostaje otvoren da slobodno, na temelju obavljenih istraživanja zaključi ovako ili onako, kako u datom trenutku može, nekad je to ispravno, nekad ne, pa se spoznaje mijenjaju kroz godine i stoljeća - ali uvijek se do zaključaka dolazi slobodnim razmišljanjem

s druge strane kreacionisti koriste svoje i tuđe spoznaje i istraživanja, i to samo one koje mogu iskoristiti u jednom jedinom cilju - dokazivanju unaprijed postavljenih zaključaka, a 'dokazivanje' se sastoji od manipulacije dokazima
jeza me hvata od takvih ljudi
da su bezopasni, bili bi smiješni



Od kud znaš da znanstvenici slobodno razmišljaju? Pa i darvinisti su započeli svoja istraživanja na temelju nekih spoznaja, nametnuli svoje gledište bez ikakvih uvjerljivih dokaza. Kad je ta evolucija/revolucija išta dobrog donijela čovječanstvu?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/07/2015 : 16:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Je..postanak vrsta

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/07/2015 : 16:23:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by stinky

gdje se ti pozicioniraš, ken?

ne bih rekao da si dawkinsovac, ali opet - nešto (pre)liberalno ima kod tebe, pa nisi ni pravi božji ratnik;)
ajde, da čujemo ovu tešku dvojbu



ne pozicioniram se striktno bilo gdje
dawkinsovac ne mogu biti jer me teorija evolucije ne zanima ništa više od bilo koje druge, nisam čitao sebični gen, niti ću
rođen sam i odgojen u katoličkoj obitelji, sada sam bliže ateizmu, nego agnosticizmu, ali duhovno ne odbacujem, i dalje mislim da je isusova priča najveća ikad ispričana
i žalosti me koliko se izvrće i koji zlotvori ju tumače

po pitanju prihvaćanja otkrića i odnosa prema znanosti, apsolutno pripadam znanstvenim, slobodnim i liberalnim principima
vjernici, dogmatici - to su ljudi čiji izbor i uvjerenje prihvaćam i cijenim - oni se ne daju smesti otkrićima i znanstvenim dokazivanjem, uvjereni su u svoje i to im je dovoljno
a kreacionisti?
po meni, to je najgori soj ljudi koji hoda pod kapom nebeskom, to su najopasniji pripadnici ljudskog roda, oni koji su sposobni stvoriti pakao na zemlji
znanstvenik istražuje, mjeri, računa... uvijek ostaje otvoren da slobodno, na temelju obavljenih istraživanja zaključi ovako ili onako, kako u datom trenutku može, nekad je to ispravno, nekad ne, pa se spoznaje mijenjaju kroz godine i stoljeća - ali uvijek se do zaključaka dolazi slobodnim razmišljanjem

s druge strane kreacionisti koriste svoje i tuđe spoznaje i istraživanja, i to samo one koje mogu iskoristiti u jednom jedinom cilju - dokazivanju unaprijed postavljenih zaključaka, a 'dokazivanje' se sastoji od manipulacije dokazima
jeza me hvata od takvih ljudi
da su bezopasni, bili bi smiješni



Od kud znaš da znanstvenici slobodno razmišljaju? Pa i darvinisti su započeli svoja istraživanja na temelju nekih spoznaja, nametnuli svoje gledište bez ikakvih uvjerljivih dokaza. Kad je ta evolucija/revolucija išta dobrog donijela čovječanstvu?






COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16765 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 29/07/2015 : 16:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
A vas dvojica ste sigurno nekakvi stručnjaci kad znate da je to baš tako? Od kud znamo što su nam darvinisti podvalili? Plus teorije da smo nastali od vanzemaljaca.

http://net.hr/danas/znanost/kostur-zagolicao-mastu-ufologa-vjeruju-da-se-radi-o-izvanzemaljcu/

Edited by - Kruger on 29/07/2015 16:31:09
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2943 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 30/07/2015 : 23:41:51  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message
Obzirom kako smrdljivac ne smatra uputnim odgovoriti, tj. ne može (strašna vremena su nas snašla), ne smatram se više obveznim držati izvan ove teme.

Time rečeno, valjalo bi opet ponoviti trenutnu situaciju, koja jest:

- evolucija putem prirodnog odabira jest dio kurikuluma osnovnih škola u RH (a i šire),

- također u srednjim školama (ovisno o programu),

- ali najbitnije - na fakultetima ,

A i zanimljivo je stanovište zadnja tri pape glede iste.

Trebaju li primjeri?

Nisu li oni glavni baje koji vam govore što bi trebali mislit?

Ne predstavlja li mimoilaženje s njihovim stanovištima odstupanje?

Enivejz, kako je moguće tupiti dalje unatoč svemu navedenom?





https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 60 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000