forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Terminator: Genisys - 1.7.2015
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/07/2015 : 20:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ako je ovo po kvalitetu kao trojka, onda yebi ga. To je jedini Terminator film koji nisam odgledao do kraja. Izdržao sam do malo preko polovine.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/07/2015 : 20:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
U tri riječi: bezdušno, kaotično, apsurdno.


Ah, da, i pretpostavljao sam da će biti tako. Ostatak recenzije ću pročitati sutra navećer nakon što pogledam film.

I na rotten tomatos ima jaku nisku ocjenu.

http://www.rottentomatoes.com/m/terminator_genisys/

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/07/2015 : 20:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ako je ovo po kvalitetu kao trojka, onda yebi ga. To je jedini Terminator film koji nisam odgledao do kraja. Izdržao sam do malo preko polovine.



Eh, kraj je jedini dio koji valja. Stvarno je dobar završetak trojke. Pogledaj još danas.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/07/2015 : 20:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ako je ovo po kvalitetu kao trojka, onda yebi ga. To je jedini Terminator film koji nisam odgledao do kraja. Izdržao sam do malo preko polovine.




Ako si uspio pogledati do kraja ono nebulozno smeće od četvrtog dijela...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/07/2015 : 20:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Tijekom prve trećine film konstantno rajca prikazivanjem varijacija znanih sekvenci iz prvog i drugog, poznati kostur je tu i očekujem da će priča krenuti u određenom smjeru.

Onda stignu manje pa veće promjene, i ispočetka se sve čini sasvim zgodnim i zanimljivim, sve dok ne ubace motiv alternativnih prošlosti i s njim povezanih "nemogućih" sjećanja, pa se "jedinica" i "dvojka" počinju ubrzano podrivati da bi do kraja bile i srušene, a srž čitave priče posve izmijenjena.

Na kraju tako zapravo više ništa nije kao na početku - osim borbe ljudi protiv Skyneta - iako se kroz veći dio filma sugerira da jest i da mora biti, a sve je pretumbano na način koji mi je vrlo nesimpatičan.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 01/07/2015 21:04:57
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/07/2015 : 21:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by manhunter

Ako je ovo po kvalitetu kao trojka, onda yebi ga. To je jedini Terminator film koji nisam odgledao do kraja. Izdržao sam do malo preko polovine.




Ako si uspio pogledati do kraja ono nebulozno smeće od četvrtog dijela...



Bio sam u biskopu, bilo mi je bezveze da idem ranije kad sam već platio kartu...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 02/07/2015 : 15:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
mrzim kad sam u pravu. jurski, max i terminator su pokazali da je tehnologija, kako god vizualno atraktivna bila, pojela dušu filmu. ekipa se jednostavno pogubi u nastojanju da stari dobar film učini boljim i modernim. vrijeme je za nove, originalne filmove. previše razočaranja u kratkom vremenu.

please, don't be back.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/07/2015 : 18:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

mrzim kad sam u pravu. jurski, max i terminator su pokazali da je tehnologija, kako god vizualno atraktivna bila, pojela dušu filmu.



to su vjerojatno rekli i za filmove u boji
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 02/07/2015 : 18:29:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Da, tehnologija je kriva što novi Terminator ima lošu priču, scenarij i glumu.


Sreća da su Guardians of the Galaxy snimani praktički bez imalo CGI-a, inače bi i oni bili loš, bezdušan film.

A da ne kažem za Toy Story serijal. Da nije rukom crtan, bio bi užas.

Oh, wait...
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 02/07/2015 : 18:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by xilrion

mrzim kad sam u pravu. jurski, max i terminator su pokazali da je tehnologija, kako god vizualno atraktivna bila, pojela dušu filmu.



to su vjerojatno rekli i za filmove u boji



krivo si shvatio. niti sam nostalgičar niti zazirem od novih tehnologija, dapače. ali ako film nije dobar onda nije dobar. ovo su po meni osrednji filmovi koji samo spektakularno izgledaju. ne pomaže im niti onaj nostalgični element. znam da se radi o akcijskim blockbusterima, ali to ne znači da akcija i vizuala trebaju poništiti sve ostalo. želim reći da su mogli bolje to odraditi.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1958 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 02/07/2015 : 19:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by xilrion

mrzim kad sam u pravu. jurski, max i terminator su pokazali da je tehnologija, kako god vizualno atraktivna bila, pojela dušu filmu.



to su vjerojatno rekli i za filmove u boji



krivo si shvatio. niti sam nostalgičar niti zazirem od novih tehnologija, dapače. ali ako film nije dobar onda nije dobar. ovo su po meni osrednji filmovi koji samo spektakularno izgledaju. ne pomaže im niti onaj nostalgični element. znam da se radi o akcijskim blockbusterima, ali to ne znači da akcija i vizuala trebaju poništiti sve ostalo. želim reći da su mogli bolje to odraditi.


Mad Max:Fury road nije bas toliko dobar koliko ga svi hvale ali je u odnosu na Jurski svijet i Terminatora:Genisys remek djelo.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/07/2015 : 00:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ah, očekivano... film je razočaranje i uvreda za svakog ozbiljnog fana.

Windowse 10 kao novi Skynet još i mogu prežvakati, ali te jadne pokušaje humora i potpuno promašene karakterizacije likova, pogotovo Kylea Reesea, ne mogu. Ovo je najlošiji film u franšizi... do sada. Što se tiče ozbiljnosti, Terminator 3 je Šindlerova lista prema ovome... Salvation je loš, ali barem ne vrijeđa... Genisys je uvreda. :(
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/07/2015 : 07:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
I T3 i T4 barem drže kontinuitet i razvijaju priču, a ovo sve ruši.
Pri tome su izmjene i kakti novi temelji vrlo slabi, a u nekim dijelovima i katastrofalni.

Lukavo su u trailer potrpali sve scene kopirane/varirane iz prva dva filma i tako navukli fanove, a onda krenuli s podrivanjem.

A što tek reći za sasvim nesuvisao i nepotreban motiv još ranijeg susreta Sarah i terminatora, kad je njoj bilo svega 9 godina? Čemu to?


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 03/07/2015 07:36:20
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 03/07/2015 : 08:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Ah, očekivano... film je razočaranje i uvreda za svakog ozbiljnog fana.

Windowse 10 kao novi Skynet još i mogu prežvakati, ali te jadne pokušaje humora i potpuno promašene karakterizacije likova, pogotovo Kylea Reesea, ne mogu. Ovo je najlošiji film u franšizi... do sada. Što se tiče ozbiljnosti, Terminator 3 je Šindlerova lista prema ovome... Salvation je loš, ali barem ne vrijeđa... Genisys je uvreda. :(


Auuu! "Cuvao" sam se dok mi se prijatelj (koji je takoder veliki fan) ne vrati s godisnjeg pa da ga pogledamo na IMAX-u, ali sad cu mozda preskociti da se ne razocaram. Inace meni je 3. dio bio odlican, ustvari sokirao me je koliko mi je bio dobar. 4. dio nisam ni gledao, bez Arnija meni to nije to.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/07/2015 : 08:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ja idem u nedjelju pogledati film u IMAX-u i mislim da će to biti čist odličan film
Drop dead haters

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/07/2015 : 15:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

I T3 i T4 barem drže kontinuitet i razvijaju priču, a ovo sve ruši.
Pri tome su izmjene i kakti novi temelji vrlo slabi, a u nekim dijelovima i katastrofalni.

Lukavo su u trailer potrpali sve scene kopirane/varirane iz prva dva filma i tako navukli fanove, a onda krenuli s podrivanjem.

A što tek reći za sasvim nesuvisao i nepotreban motiv još ranijeg susreta Sarah i terminatora, kad je njoj bilo svega 9 godina? Čemu to?




Da, trojka i četvorka, iako se može naći puno zamjerki, nisu išle na takvog time-loop-fuck... Dobro si rekao u recenziji - nije problem biti ambiciozan, problem je kad to sve skupa ispadne traljavo, pokvareno i bez smisla.

Da, taj dio sa mladom Sarah i zaštitnikom Arniejem je baš obećavao po trailerima, ali na kraju nismo dobili nikakav odgovor. On je jednostavno tu jer ga je kao netko tu poslao. Scenaristi to očito štede za nastavke. Pitanje je da li će ih uopće biti.

Ma najviše me je zasmetao taj usiljeni humor. "Talk to the hand" iz trojke je još i dobar prema forsiranju terminatorovog smijanja. Jedno 4-5 puta smo morali gledati scenu poput ove ispod. Tako se ne respektira prva dva filma. :(



Ajde, dobra stvar je bio početak. Bilo je par dobrih (iako kratkih) scena iz budućnosti. Iako mi nije sjeo John Connor, koji voli pričati o hladnom pivu. Onaj John Connor iz uvoda dvojke ne djeluje kao tip koji voli ćaskati o hladnom pivu. Eh... :)

Edited by - nagor on 03/07/2015 15:48:46
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/07/2015 : 15:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by nagor

Ah, očekivano... film je razočaranje i uvreda za svakog ozbiljnog fana.

Windowse 10 kao novi Skynet još i mogu prežvakati, ali te jadne pokušaje humora i potpuno promašene karakterizacije likova, pogotovo Kylea Reesea, ne mogu. Ovo je najlošiji film u franšizi... do sada. Što se tiče ozbiljnosti, Terminator 3 je Šindlerova lista prema ovome... Salvation je loš, ali barem ne vrijeđa... Genisys je uvreda. :(


Auuu! "Cuvao" sam se dok mi se prijatelj (koji je takoder veliki fan) ne vrati s godisnjeg pa da ga pogledamo na IMAX-u, ali sad cu mozda preskociti da se ne razocaram. Inace meni je 3. dio bio odlican, ustvari sokirao me je koliko mi je bio dobar. 4. dio nisam ni gledao, bez Arnija meni to nije to.



Ma, moraš pogledati, ali ne smiješ očekivati ozbiljan film. Uostalom, ako si pogledao trailer, pogledao si već i film.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 03/07/2015 : 17:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
znači i kronike Sare Connor su remek-djelo prema ovome? ili sam krivo skopčao :)
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/07/2015 : 18:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

znači i kronike Sare Connor su remek-djelo prema ovome? ili sam krivo skopčao :)



Neke epizode jesu. :)

... u biti, sve epizode su bolje. :)

Edited by - nagor on 03/07/2015 18:04:56
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 03/07/2015 : 19:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Za mene postoje dva Terminatora i dvojka je savršen kraj priče.
Pogledao sam i treći i četvrti, probao seriju, ali nije išlo.
Pogledat ću i novi. Da sam iz Zagreba, sigurno bih išao u kino, a ovako moram birat, pa prednost dajem Ant-Manu, F4, MI:RN (jer ne mogu često u Zg).
Ne očekujem ništa od filma.

Iako, malo sam očekivao i od JW, pa mi je dosta nadmašio očekivanja i postao drugi najbolji i serijalu.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/07/2015 : 22:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Sutra u kino...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 03/07/2015 : 23:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Bio danas i pogledao - šta reči? Skoro ništa nisam dobio za 6.20 €...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/07/2015 : 14:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Svarci se u muzeju vostanih lutaka Madame Tussauds u Los Angelesu pridruzio grupi posjetitelja. Postavio se među lutke i nepomicno cekao ... dok nije dosla grupica koja se slikala sa njim (kao jednim od lutaka) a on ih posteno prestrasio.

Kasnije odsetao po ulici slavnih gdje se pretvarao da je poulicni performer. "Pod krinkom Terminatora sam se prosetao po Hollywoodu. Izuzetno iskustvo."



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/07/2015 : 16:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ja odoh večeras skeptično
Pa se čujemo posle :)

@ markolar 6.20EUR? U jbt. Kod nas karta 4KM tj.2 EUR

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/07/2015 : 17:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Kod nas je 4,5 eura
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000