forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Terminator: Genisys - 1.7.2015
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/07/2015 : 17:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ja odoh večeras najverovatnije da ga pogledam.
Cijena? Sitnica: 17€.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 04/07/2015 : 17:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ja odoh večeras skeptično
Pa se čujemo posle :)

@ markolar 6.20EUR? U jbt. Kod nas karta 4KM tj.2 EUR



I to ne 3D (to je još skuplje), nego 2D Digital.
Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 04/07/2015 : 18:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message  Reply with Quote
To je vama ko nama 17 kn :)
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/07/2015 : 21:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Evo iz kina.:-).dobri dojmovi...SF je toliko siroko podrucje da svasta mozes nakalemiti na ovu nazovi tako novu trilogiju...kod mene 8,80€..+0.50€ parking :P

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 05/07/2015 : 11:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote


SPOILER

Nije loše...ali i dalje bled nastavak legendarne franšize

Prvi deo, 2029. i 1984 godina,je fantastičan, o sceni sa dva Arniea da ne govorim (osim što je očigledno da je pravi Terminator mogao da bude onako sočno odrađen samo tih davnih 80-ih godina...zamenski glumci npr.ona tri mangupa su bukvalno bleda kopija svojih originala što se tiče glume. Loše oponašanje nečeg postojećeg. No dobro.). T1000 brutalan, ježio sam se od njega koliko i od Roberta Patricka 90-ih godina. Reaktivirani T800 jedva nekako, ali o tome ću kasnije. Sve u svemu, odličan hype.

Posle, da ne govorim previše detalja, nije uopšte loše, ali kvalitet pomalo opada. Nemam ništa protiv filozofije alternativnih prošlosti i budućnosti, to je ionako samo malo kalemljenje stare priče. Pre svega, drago mi je što konačno nisam znao šta da očekujem (što John Connor reče: "sve što se dalje desi, meni je totalna nepoznanica"), nisu se oslanjali na stari šablon prva tri dela već su pokušali da publici ponude nešto novo uz ommage staroj slavi. Tako nešto mogu samo da cenim. Elem, radnja, komplikovanje sa lažnim prošlostima, novi John Connor, uopšteno emotivni i akcioni deo priče mi je lepo legao. Ali mi je falilo duše u svemu tome. Emilia Clarke je odlična Sarah, Jai Courtney odličan Kyle, za Jason Clarkea mi je trebalo malo vremena (neprihvatljiv u prvom delu filma, sjajan u ostatku), J.K.Simmons odličan kao i uvek (mogli su mu dati malo veću minutažu), Arnold je vazda Arnold...Pretpostavljam da je scenario taj koji mi smeta, kao i režija (scenografija, kadrovi)...falio mi je utisak brutalne realističnosti koju sam imao u sva prethodna četiri dela, konceptualne težine (Skynet kao kritika sveopštoj digitalizaciji mi je njaaaaaa...To je vojna veštačka inteligencija i tačka) i...ne znam. Kao što rekoh, ideja, kao i glumačka postava, je odlična, ali je realizacijom razvodnjena, neiskorištena, nedorečena...nije me prikovala za stolicu. Akcione sekvence odlične, nepreterane, ali fali adrenalina koji je zaštitni znak franšize. Sve u svemu, ambiciozno, ne baš najveštije izvedeno, ali prihvatljivo...jedva...ne znam...čekam blu ray da ga pogledam u miru doma svoga.
Borba između "Matorog" i T300 odlična, timsko sređivanje villaina takođe, Arnijevo žrtvovanje isprva tipično pa mi je malo smetalo, ali me je "upgrade" posle obradovao. Sami kraj pomalo mlak. After Credits scenu ću morati da sačekam jer ovi moji seljaci-sugrađani ne znaju šta znači "IMA JOŠ, LJUDI!!!!"

Terminatori:
-ogoljeni T-800 terminatori (bez kože, dakle) su mi neuverljivi, ni blizu onoj dvojici iz Terminatora 1 i Terminator Salvationa. To je inače ono što je mene kao klinca prikovalo za franšizu. Volim to ganjanje čistog Terminatora i nekog čoveka. U ovom filmu sam to dobio, ali vizuelna izvedva tog T-a me ničim nije oduševila. Tu su prvi i prethodni deo dominacija.
-Arnold uvek dostojan sebe. Ali, da njegov nadimak "Pops" nisu preveli "Matori" u kinu, verovatno bi mi hebeno išlo na živce.
-T1000 odličan, da je bolji ne bi valjao
-Nanotehnološki T3000 šokantan, brutalan ali pomalo preteran. Možda bi bio sjajan da sve ostalo nije razvodnjeno. Lično, smeta mi što je upgrade T-serije otišao u smeru nanotehnologije.
-T-5000 (Skynet u formi Terminatora) me je kao rešenje debelo razočaralo.

Smetalo mi je:
-Ono šta mogu odmah da kažem da mi ne valja je vizualizacija Skyneta, i hologramska koja me previše podseća na Resident Evil, i infiltraciona sa početka filma.
-Takođe, pomalo glupo, "Matori" uspeva da napravi Time-travel mašinu u 1984.godini, a T3000 uz sve znanje koje mu je dao Skynet ne uspeva učiniti isto u 2017.godini?
-"Matori" provodi decenije i decenije, navodno programiran da uči od ljudi, sa Sarah Connor a ipak je zove "Sarah Connor" imenom i prezimenom, dok je u T:Judgment Day bilo dovoljno da se svom malom vođi i programeru obraća sa "John" očinski i ljudski.
-"Matori" T800 je bio borbeno nesposobniji pred drugim T800 u filmu i T1000 nego pred daleko naprednijim i fatalnijim T3000.

Leglo ko budali šamar:
-Odnos između Kyla, Sarah i "Matorog" sjajan. Nadmetanje između "Matorog" i Kylea u punjenju šaržera pogotovo:). Hemija između Sarah i Kylea uspela. Sarah i "Matori" takođe...
-"Matori" ima sjajne nove replike...teoretski:)...
-Kompletan deo o budućnosti 2029. odličan, dostojno prva dva dela i lepo produbljeno (osim izgleda armije T800)
-Finalna bitka u Skynetu

Ne znam koju ocenu da dam...6,5 bi otprilike bilo realno.
Inače, ocena kompletne franšize:

Terminator- 10
Terminator: Judgment Day- 9
Terminator: Rise of the mashines -4
Terminator: Salvation 5,5
Terminator: Genisys 6,5

Sreća pa sam otišao skeptičan

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 05/07/2015 11:59:14
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 06/07/2015 : 13:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Najbolji su mi ovi sta spominju cijene...kao skupo...a placa im 7-8 000 eura
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 06/07/2015 : 13:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak


Sreća pa sam otišao skeptičan



Nema na čemu.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 06/07/2015 : 21:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by PijaniPatak


Sreća pa sam otišao skeptičan



Nema na čemu.



Ali baš, hvala

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/07/2015 : 09:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Najbolji su mi ovi sta spominju cijene...kao skupo...a placa im 7-8 000 eura


Ono je bilo potpuno ironicno s moje strane..8.80 je za 2D bez naocala...i nemam toliku placu..puno manje...bijeda ...no money,no problemo..theoretically!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/07/2015 : 09:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Btw interesantno u filmu koliko su tehno frikovi i ovisnici o tehnologiji u filmu pokazali jednu sadasnju(jos ne u tolikoj mjeri) a s naglaskom na buduce uploadovanje svojih podataka na servere i tako da budu s smartphoneom,tabletom i TV-om 24h online:-)..bolest...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 07/07/2015 : 19:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
The Problem: There’s so much cringe-worthy comic relief in this movie that it makes Terminator 3’s infractions look minimal by comparison. There’s the above image of Pops smiling, the familial bickering between Pops and Sarah, the cheesy pre-destined romance between Kyle and Sarah, and the insane decision to play the Cops TV show theme when the trio get arrested. Jesus Christ.

How To Fix It: Just cut it, cut it all, and if they want to avoid the aching self-seriousness of Salvation, throw in some dark humour instead. T3 was goofy but it did manage a few of these (“Your levity is good… it relieves tension… and the fear of death”), so surely Genisys should’ve been up to the task.

http://whatculture.com/film/terminator-genisys-12-simple-fixes-that-would-have-made-it-awesome.php
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/07/2015 : 20:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
S onolikim proizvoljnostima, kaosom pa i debilnostima u scenariju ne bi mu pomoglo baš ništa, a pogotovo da bude "awesome".


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 07/07/2015 : 20:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

S onolikim proizvoljnostima, kaosom pa i debilnostima u scenariju ne bi mu pomoglo baš ništa, a pogotovo da bude "awesome".





Da, mislio sam to gore dodati, ali mislim, da je to jasno samo po sebi. Ne može ovo biti nikako "awesome".
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/07/2015 : 23:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ljetna razbibriga i nista vise...idemo dalje..hasta la vista,Sarah!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 08/07/2015 : 00:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ah, razbibriga su Nindža kornjače. Terminator mi je više od toga. :)

Kladim se da će ovaj novi Star Wars biti dobar SW film. Ispoštovat će mitologiju i dodati nešto novo.

Šteta, što scenaristi terminatora to ne znaju. :(
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 08/07/2015 : 00:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ah,Megan..kakve kornjace...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 08/07/2015 : 00:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Ah,Megan..kakve kornjace...



Da, April...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/07/2015 : 23:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Upravo se vratio iz IMAXA.
Ma ovo je odličan film!
Cijelo vrijeme ima i akcije i radnje (više ima događanja u ova dva sata nego u cijelom LOST-u) priča je odlična (makar su te dvije ili tri glavne stvari ostale nerazjašnjene ali zato su tu nastavci) akcijske scene su efektne i odlično odrađene i sve u svemu ja filmu dajem ocjenu 7.2/10. Očito je da se desio totalni reboot serijala i treba stvari gledati iz te perspektive. meni to ne smeta jer kada se i ova trilogija završi (biti će nadam se još barem dva filam sa Arnijem) imati ćemo (izuzev četvorke koja mi je nešto lošija ali i dalje čist solidna) serijal od 7 Terminator filmova, od kojih 6 sa Švarcijem, koji će predstavlajti jednu od najboljih filmskih SF franšiza koju ćemo svi mi, htjeli to priznati ili ne, gledati opet i opet Barem ja

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 10/07/2015 : 08:09:55  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Terminator nikad nije ni bio terminiran..samo je sad upgradeovan..:-)

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 10/07/2015 : 09:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Evo za neuke, tu je sve jednostavno objašnjeno...


itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 10/07/2015 : 19:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
lagano mi se povraća od tih rebootova koji nisu na onoj razini na kojoj bi mogli biti da ih radi netko tko ima viziju i talenta. nije dovoljno samo umiješati sve potrebne sastojke da bi imali film. fali ono nešto.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/07/2015 : 19:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
James Cameron žali što je prava za prčkanje po prošlosti priče i vraćanje u 80-e u serijalu samo za 1 dolar prodao Gale Anne Hurd.

Godine 2019. prava će opet biti njegova, a Business Insider najavljuje da bi fanovi uskoro mogli opet vidjeti njegov utjecaj na franšizu.

Bilo bi sjajno kad bi se 2019. kao redatelj vratio serijalu, pa popravio štetu koja već jest i koja će dotad još biti počinjena.


http://www.businessinsider.com/james-cameron-sold-rights-to-terminator-for-1-2015-7





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 10/07/2015 : 20:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Od jucer u autu slusao soundtrack..izmorilo me...kuzim muziku da je efektna u filmu,ali previse je muzickih sekvenci gdje dolazi do naglog pojacavanja do nekog vrha gdje sam morao smanjiti tri puta da bi se normalno slusalo pogotovo title "Sarah&Kyle"...izbrisao sve i ostavio zadnju.."Terminated"..ta dam dam ta dam... :-)

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 10/07/2015 : 20:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Čekam Camerona da se vrati. Jedino on ima muda, utjecaja i pravo na legitiman nastavak. Neka sa svojim štrumf-efektima iz Avatara rekreira tu mraćnu budućnost u stilu jedinice i dvojke. To mora biti brutalna budućnost, mračna i bez nade...



Neka to bude treći film, priča o Johnu Connoru, onom Johnu iz početka "dvojke" i priča o pokretu otpora, film, koji će završiti slanjem Reesa u prošlost i završiti sagu... kraj priče... kraj trilogije.

But there was one man who taught us to fight, to storm the wire of the camps, to smash those metal motherfuckers into junk. He turned it around. He brought us back from the brink. His name is Connor. John Connor.




Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 12/07/2015 : 16:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam dva dana nakon sto je izisao...vec smor u zivotu nisam dozivio...jedan od gorih filmova koje sam pogledao...5 min akcije i onda pola sata bezvezne price, lete iz 84 u 2029 jako jako los film za moj pojam.Ljudi s kojima sam isao su zaspali.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000