forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 20/08/2014 : 17:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Vidim, da mladjo jos nije odgovarao... ajmo mladjo...

1. Kako i kada je počelo tvoje druženje sa stripovima?

2. Omiljena stripovska uspomena/anegdota iz djetinjstva?

3. Koje junake skupljaš i koliko imaš stripova doma?

4. Najbolji i najlošiji strip koji si ikad pročitao?

5. Je si li kada profitirao na račun toga što čitaš stripove (u školi, društvu, kod cura?)?

6. Da li ima kakav serijal koji trenutno kod nas ne izlazi, a kojega bi ti htio skupljati?

7. Da možeš biti neki lik iz stripa, kojeg bi odabrao?

8. Tvoje mišljenje o Bonelliju?

9. Zagor ili Nathan i zašto?

10. Sto mislis o ovom forumu i forumašima?

Edited by - nagor on 20/08/2014 17:53:21
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 20/08/2014 : 17:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Forumaši koji su do sad odgovarali:

PijaniPatak
JustCharlie
Acestroke
Tutta
King Warrior
Manhunter
DeeCay
Tinton
Lwood
Dsormaz
Rommel
dr strangelove
Obi-Wan
1Euro
Teller
DODSDERD
nagor
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/08/2014 : 17:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
A sad postavi pitanja. :) :P

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 20/08/2014 : 23:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Joooj jest dobra tema... Hajd kada završite sa Mladjom te i mene mlao pitajte! Dosadno mi je...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/08/2014 : 23:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Joooj jest dobra tema... Hajd kada završite sa Mladjom te i mene mlao pitajte! Dosadno mi je...


To ćeš morati nagovarati mladju jer je on preuzeo štafetu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 22/08/2014 : 21:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Ajmo Mladjo
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/08/2014 : 21:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

Ajmo Mladjo


da nije čovjek banovan?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 23/08/2014 : 15:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Ako Mladjo ne bude odgovorio onda možete li mene pitati?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/08/2014 : 16:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Ako Mladjo ne bude odgovorio onda možete li mene pitati?


Dobro strpi se.
Mozda ces doci na red. Neka ljudi prozivaju koga zele.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/08/2014 : 16:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by sergej773

Ajmo Mladjo


da nije čovjek banovan?




Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/08/2014 : 16:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo večeras :))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 23/08/2014 : 16:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
[quote]Originally posted by WOLF-HUNTER

Ako Mladjo ne bude odgovorio onda možete li mene pitati?
[/quote

Krivi pristup. Ako želiš privući pažnju moraš otvoriti neki topic. Što gluplje to bolje (nešto kao Tonka). Pisanje recenzija nije dovoljno. To ionako nitko ne čita. E da, i moraš sam sebi stavljati lolove (bar pet).

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 23/08/2014 : 16:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus
E da, i moraš sam sebi stavljati lolove (bar pet).



ovo mi je inače najjača baza forumaša, gotovo svaki drugi to radi!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/08/2014 : 17:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus
E da, i moraš sam sebi stavljati lolove (bar pet).


A zašto ti nikad ne stavljaš lolove... bar jedan (ne računa se potpis).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 23/08/2014 : 21:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus

[quote]Originally posted by WOLF-HUNTER

Ako Mladjo ne bude odgovorio onda možete li mene pitati?
[/quote

Krivi pristup. Ako želiš privući pažnju moraš otvoriti neki topic. Što gluplje to bolje (nešto kao Tonka). Pisanje recenzija nije dovoljno. To ionako nitko ne čita. E da, i moraš sam sebi stavljati lolove (bar pet).



Eto dao si mi pravu ideju, ima da napravim topic par-exellanca
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/08/2014 : 21:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
1. Kako i kada je počelo tvoje druženje sa stripovima?
Evo jedan post od ranije:
Moja stripovska odiseja počela je tamo negdje (sada već poprilično daleke) 84 ili 85 godine, stripovima "Bubnjevi Smrti" (prvi strip koliko me sjećanje pamti, makar jepitanje koliko su ta prva sjećanja validna), "Klopka za Zagora" i "Sedma Žrtva" od dobrog starog strica Martya. Bilo je to drugo vrijeme, vrijeme prvih Commodoraca,primanja u pionire, a informacija (svaka, pa tako i ona o stripu) cijenila se mnogo više nego sada, kada se jednim klikom miša može doći do željenog saznanja. Stripove su čitali svi. Apsolutno svi. Sve i jedan klinac. Tada je Bonelli bio sve. I niti smo znali , niti smo se opterećivali sa drugim stvarima. HC izdanje od Blueberrya, činilo se kao nešto daleko, skupo, nedostižno, nepotrebno. Nije tada, naravno, bilo internet aukcija, a glavni izvor stripova su bili momci na Trešnjevačkom placu. Sjećam se ljeta 93. Tada sam pokupovao sve Martije koji su mi falili( njih sedamdesetak.) za jednog klinca od četrnaest godina, zaljubljenog u stripove to je bio jedan od bitnijih događaja u njegovoj stripovskoj "karijeri". Naravno, žeđ za otkrivanjem drugih stvari, te neizbježna promjena ukusa koja dolazi uz to, promijenili su moje shvaćanje stripovskog svijeta, otkrile su se nove granice, a neke su zauvijek izbrisane i moj stripovski ego danas nije isti kao ranije, ali... Zašto mi je (ipak) više draži Bonelli? Zbog onog dječaka koji je u jedno ljeto skupio sve Martije. Zbog onih zajedničkih čitanja sa drugim klincima u ljetnim noćima. Zbog svih onih razmjena, loših i dobrih.Zbog mladosti. Zbog uspomena.


2. Omiljena stripovska uspomena/anegdota iz djetinjstva?
Kada sam našao klinca koji je mijenjao Mikije za Zagore i to u omjeru 1:1 :)) Par puta sam ga pitao da li on to stvarno želi, a on je rekao da da. Svakakvih klinaca ima...:))

3. Koje junake skupljaš i koliko imaš stripova doma?
Stripovima sam se vratio 2007. godine i sada ih imam više od 3000. Nakon povratka stripovima kupovao sam ih kao sumanut ali onda sam skužio da mi veliki broj stripova stoji nepročitan. Čemu kupovati stripove ako ih ne stigneš pročitati? Tako da sam usporio sa kupnjom i sada se broj nepročitanih stripova smanjio na otprilike dvjestotinjak (ali naravno da i dalje raste i da će rasti. Samo sad kupujem onoliko koliko mogu pročitati:))

4. Najbolji i najlošiji strip koji si ikad pročitao?
Što se tiče najboljega, teško je to odvojiti od subjektivnog gledanja na stvari ali ako i maknemo emocije na stranu, teško je sada ovako napamet izdvojiti jednog najboljeg - ima tu i Bonellija i svega drugog. SF mi je primarno najdraži žanr ali Blueberryjevi stripovi su na mene uvijek ostavljali objektivno najpozitivniji utisak. Također, neke epizode Martija Misterije, poput Robova strašnog sna, smatram najboljim stripovima koje sam pročitao.
Što se tiče najlošijeg - Tajni trokut integral. Katastrofa.

5. Je si li kada profitirao na račun toga što čitaš stripove (u školi, društvu, kod cura?)?
Kad sam bio klinac, imao sam hrpu stripova, pa sam uvijek bio omiljen u društvu :)) A cure to nikad nije zanimalo. Poslije kad je došao Dylan Dog malo se to promijeilo, ali uglavnom curke nisu zanimale te stvari.

6. Da li ima kakav serijal koji trenutno kod nas ne izlazi, a kojega bi ti htio skupljati?
Lone Wolf and cub. A i hrpu drugih.

7. Da možeš biti neki lik iz stripa, kojeg bi odabrao?
Bluebery. Ali u današnjem svijetu i bez vojske:))

8. Tvoje mišljenje o Bonelliju?
Bonelli je odlična izdavačka kuća. Svojedobno je na forumu bio topic "Da li je Bonelli smeće" i dosta toga je u njemu bilo postavljeno krivo. Prvo, Bonelli ima izvrsnih stripova. Marti Misterija, Dilan Dog, Nathan Never su stripovi koji bi mogli zadovoljiti i standarde francuske škole. Veliki broj stripova je jednostavno kvalitetan. Ali ono što se zaboravlja je da u Bonelliju rade jako veliki broj stripova i da je neminovno da neki budu lošiji od drugih. Uzmimo dva primjera:
Primjer 1:Uzmimo dva junaka, npr. Asterixa i Blueberryja. Zamislite da oni ne izlaze jednom godišnje nego jednom mjesečno. Što mislite da bi i dalje taj strip zadržao jednaku kvalitetu apsolutno svih epizoda? Naravno da ne bi. Bilo bi tu puno manje kvalitetnih epizoda.
Primjer 2: Zamislimo da Zagor izlazi u ritmu Asterixa i Blueberryja. Znači zamislimo da je kroz tridesetak godina izašlo isto toliko cjelovitih epizoda. I recimo da sad uzmemo najbolje Zagorove epizode poput Demona ludila ili Nestalog istraživača. Što bi dobili? Junaka koji bi imao sve vrhunske epizode kojih se ne bi posramila ni jedna francusko - belgijska izdavačka kuća!
dakle, stvari treba postaviti u kontekst;Bonelli ima jako veliki broj prosječnih stripova ali oni su najviše izraz hiperprodukcije koju ta firma ima. Ili još jedan primjer: uzmite neki filmsku kompaniju (Holivudsku) koja snima ogroman broj filmova godišnje - da li vam je baš svaki njen film odličan?


9. Zagor ili Nathan i zašto?
Zagor - čisto subjektivno. Makar je u zadnje vrijeme i on dosta napredovao u objektivnom smislu. Ove nove epizode su puno bolje (s tim da je meni novo sve od '91 na ovamo:)) ali subjektivno ću uvijek biti više vezan za zagora iz ZS razdoblja, makar su te epizode objektivno daleko lošije od novih (i zato mlađa publika koja je odrastala na SD Zagoru ne kuži zašto mi toliko glorificiramo taj stari period. Jednostavno nemaju tu nostalgičarsku crtu.)

10. Sto mislis o ovom forumu i forumašima?
Dobar je forum. Služi kao izvro informacija o novim izdanjima i o stripovima općenito, a i ima dosta kvalitetnih forumaša koji mu daju poseban šmek.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/08/2014 : 23:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Bum sutra ja postavil nekom

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 23/08/2014 : 23:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo
2. Omiljena stripovska uspomena/anegdota iz djetinjstva?
Kada sam našao klinca koji je mijenjao Mikije za Zagore i to u omjeru 1:1 :)) Par puta sam ga pitao da li on to stvarno želi, a on je rekao da da. Svakakvih klinaca ima...:))



Ukojem smjeru...on je htel Mikija ili je daval Mikije!?
Meni je kapetan Miki (ako je o njemu riječ) uvijek ispred Zagora, iako ga nisam čital godinama. Zagora nikad ni nisam čital

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/08/2014 : 23:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Onda si ti bio taj klinac, ne mogu biti dva takva :))
Ja sam njemu dao Mikija, a on meni Zagore. O tempora, o mores

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 24/08/2014 : 00:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Onda si ti bio taj klinac, ne mogu biti dva takva :))
Ja sam njemu dao Mikija, a on meni Zagore. O tempora, o mores



nisam ;)

ali, jel imaš kojeg Mikija ak slučajno naletim na kakvog Zagora da znam gdje ga mogu utrapit!?

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/08/2014 : 01:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Imao sam i ja svoje "ljeto 93". Bilo je to ljeto 1998e ili 99e... frend me odveo na tavan svoje kuće, di mu je stari u prašnjavom kutu držao jedno pet, šest kutija punih zlatnih serija... od Zagora do Bleka i Marka... meni je to bio jedan od najboljih dana u životu... otvoriš kutiju, a unutra sve puno Zagora... bljedunavi ali moćni... ne mogu uopće opisati taj osjećaj čiste sreće i blagostanja... prekrasan dan... pravo blago za jednog klinca zaluđenog stripovima... :)


Edited by - nagor on 24/08/2014 01:40:24
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/08/2014 : 18:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sta bi sa pitanjima?
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 26/08/2014 : 18:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
ništa, sve je najnormalnije...mladjo je na redu i ne misliš valjda je to mogućće smisliti u svega par dana :)

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/08/2014 : 00:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Sta bi sa pitanjima?



Evo budem sutra

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 27/08/2014 : 00:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Bum sutra ja postavil nekom



tisuću mu gromova, ipak nisi postavil pitanje.
Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000