forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19338 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/08/2014 : 13:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Dudley Smith



Zašto imati npr. LMS kolekciju MM, kada možeš imati iste epizode ali u puno boljem Libellusu?



Pitanje nije baš relevantno.

Zašto imati ovo:


kad možeš kupiti automobil iz 2014. godine?


Jer ovaj auto bolje izgleda, a to nije slucaj u zs.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 18/08/2014 : 15:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
^Čovjek priča istinu.^

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 18/08/2014 : 16:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote
Usporedba sa nekim oldtajmerom vs novim autom ili necim slicnim jednostavno ne pije vodu.

LMS- los otisak, los papir, izbacene scene, stranice, naslovnice, dijalozi. Ukratko- cenzura i los kvalitet. Osim nostalgije ne vrijedi nista. Kakva god da je ocuvanost uvijek ce imati ovo gore navedeno.
Tako da ne vidim razloga da neko ne kupuje LL izdanje ako je u mogucnosti, ili da ne kupuje VC knjige- steta samo ritma izlazenja.





Mornie utúlië, mornie alantië
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/08/2014 : 18:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ovaj oldtajmer na slici je možda i previše ispoliran i doređen da bi preneo moje razmišljanje.
Zašto bi neko kupio automobil stariji od 40 godina, kada za iste pare, ili manje, može da kupi novi, po svemu bolji automobil? Zato što voli oldtajmere, iz nostalgije, nekog hira, šta znam...

LMS Marti Misterija koji je glanc (kao ovaj auto na slici) vredi svake pare. Ja imam i LMS i LL izdanje. Prvo iz nostalgije i za čitanje, drugo za pokazivanje. Isto tako i MN ediciju. Naravno da sam pročitao i LL izdanje, ali mi je ono staro ipak draže.

Nego, da ne kvarimo temu ovde, da se prebacimo na novi topic?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/08/2014 : 19:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Informacije radi... koliko para se može dobit za glanc LMS/ZS kolekciju i tko bi to uopće kupio?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/08/2014 : 20:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Mislim da bi se bez problema moglo dobiti 30 000 €, možda bi trebalo vremena za takvu ponudu ali naletio bi već netko tko ima te novce a žarko želi takvu kolekciju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 18/08/2014 : 21:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Mislim da bi se bez problema moglo dobiti 30 000 €, možda bi trebalo vremena za takvu ponudu ali naletio bi već netko tko ima te novce a žarko želi takvu kolekciju.

Izbrisi zadnje tri nule i eto moje ponude za glanc kolekciju ZS i LMS. A da budem iskren, za toliko bih ih i prodao kad bi mi dopali saka.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/08/2014 : 22:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Tako to ide, nekome ne vrijedi ništa a nekome ogromne pare. Za mene ima samo nostalgičnu vrijednost a kada bi to gledao u novčanom smislu Libellusove i slične HC biblioteke vrijede mi više.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/08/2014 : 22:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ja bi ipak radije nešto ovako:





Ono staro gvožđe koje si ti stavio vjerovatno nema ni radio....
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 18/08/2014 : 22:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Moj dream car je Chevrolet Impala '64., ali previše offtopičarimo.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 18/08/2014 : 23:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
U Italiji se cijene svega od Bonellija ikad izaslog krecu 20000-30000 eura...

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16773 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 18/08/2014 : 23:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
ako ćemo gledat nagorovo objašnjenje, treba ga po.prcat.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16773 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 18/08/2014 : 23:50:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

ja bi ipak radije nešto ovako:





Ono staro gvožđe koje si ti stavio vjerovatno nema ni radio....



a što to konkretno??
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/08/2014 : 00:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
pa manhunter je stavio sliku nekog oldtimera (koji predstavlja ZS i LMS) a ja sam stavio sliku Porsche Panamaera 2014 (koji predstavlja Libellus npr).
Pa sad vidi kakvu opremu ima ovaj "moj" automobil a kakvu ima manhunterov,....tako je razlika između Lms/Zs i Libellus,...
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 19/08/2014 : 00:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Predlazem da se naslov topica promjeni u, "Otisli smo u PM definitnvo: part 2"

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/08/2014 : 10:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
nagore...ućutkaj hebene trollove

quote:
Originally posted by DODSFERD

Evo slijedećih pitanja, htio bih da se odazove nagor i odgovori na njih

1. Što te je uopće nagnalo da počneš čitati stripove i kada se to dogodilo
2. Koji strip u tvojoj kolekciji je najstariji po datumu izlaska (mislim na to izdanje koje imaš a ne njegovo originalno)
3. Smatraš li da su danas stripovi općenito preskupi i da bi se bolje prodavali da su jeftiniji.
4. Po kojem povijesnom ili sličnom događaju bi volio čitati strip i koji autori bi po tebi bili idealni da to realiziraju
5. Da si kojim slučajem izdavač, da li bi izdavao samo one stripove za koje znaš da imaju dovoljno interesa kod publike ili bi se vodio po onome što se tebi osobno sviđa bez obzira na popularnost istoga.
6. Da li u svojoj kolekciji imaš neke stripove koji ti nisu važni a kojih se prvom prilikom misliš riješiti i o čemu se točno radi
7. Očekuješ li da jednoga dana Zagor doživi i svemirsku sagu u dalekoj budućnosti, možeš li ga uopće zamisliti u tom vremenu i prostoru
8. Da li ima kakav serijal koji trenutno kod nas ne izlazi a kojega bi ti htio skupljati
9. U kojoj mjeri se danas strip serijali svode na recikliranje starih, već viđenih ideja a koliko tu ima stvari koje su nove i unikatne, da li je uopće moguće stalno otkrivati ''toplu vodu'' čak i kod onih scenarista koji su vrlo sposobni i maštoviti
10. Zamisli ovakvu situaciju; naslijedio si nekakvu kuću ili nekretninu i u jednoj skrivenoj prostoriji pronađeš kompletnu ZS i LMS kolekciju u fantastičnom glanc stanju... kako je to sada tvoje ti bi učinio slijedeće:
- stavio bi kolekciju na aukciju i prodao za velike novce
- sve bi zadržao jer se takva kolekcija ne prodaje
- zadržao bi samo Zagora a ostalo prodao
- prodao bi samo najvrijednije i najtraženije brojeve


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 19/08/2014 : 14:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

nagore...ućutkaj hebene trollove

Za to postoje moderatore

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/08/2014 : 15:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Evo me, evo me... stižem...


1. Što te je uopće nagnalo da počneš čitati stripove i kada se to dogodilo?


Normalno, sve je počelo za Zagorom tamo negdje u petom mjesecu 1994e. Bio sam nešto bolestan, mama je sumnjala na upalu slijepog crijeva i završio sam u bolnici. Ispalo je da je u pitanju sam malo jača angina. Bio sam par dana u bolnici, i stari mi je donio dva stripa. Zagor SD broj 2 »Riječni duh« i Dylan Dog SD broj 1 »Ples smrti«. Dylan mi je bio prebrutalan, ali sa Zagorom je kliknulo.

Iz malog sam mjesta (čitaj: bez kioska) i nisam imao baš dostupa do stripova. Bio je jedan stariji frend, koji je išao u srednju i imao je sve Zagore od Slobodne Dalmacije (prvih dvadesetak brojeva redovne i prvih 6,7 brojeva extra serije). Te sam najprije pročitao, a kasnije odkupio. Imao je i neke Nathane. Znam, da su mi se dopale naslovnice, a i priče su mi bile oke, ali u ono vrijeme je baš palio i žario Boselli sa svojim klasnim pričama i ništa me nije moglo odvuči od Zagora.

2. Koji strip u tvojoj kolekciji je najstariji po datumu izlaska (mislim na to izdanje koje imaš a ne njegovo originalno)


Još uvijek imam bolničkog »Riječnog duha«.
Imam i neke ZS Zagore tamo oko broja 350... mislim, da su ti najstariji.


3. Smatraš li da su danas stripovi općenito preskupi i da bi se bolje prodavali da su jeftiniji.


Mislim da cijena na kraju na ni nema puno veze. Promijenila se kultura slobodnog vremena. Prije si uzeo devet zlatnih serija, danas downloadaš devet sezone serije. Ali neću krivit internet niti mlade. Drugo je doba, ali za strip će biti mjesta… u jednom ili u drugom obliku.

4. Po kojem povijesnom ili sličnom događaju bi volio čitati strip i koji autori bi po tebi bili idealni da to realiziraju?

Sviđa mi se 18 stoljeće. Mislim da se kod belgijsko-francuske škole može naći praktično svako jače povijesno razdoblje. Trebao bih tamo malo pogledati. U svakom slučaju, moj idealni povijesni strip bi bio u boji i sa realističnim crtežom.


5. Da si kojim slučajem izdavač, da li bi izdavao samo one stripove za koje znaš da imaju dovoljno interesa kod publike ili bi se vodio po onome što se tebi osobno sviđa bez obzira na popularnost istoga?

Trebalo bi voditi računa o jednom i drugom, ali mislim da bi prevladala moja osobna preferenca. Povijesni strip sa realističnim crtežom i Bosellijev zagor u HC-u.

6. Da li u svojoj kolekciji imaš neke stripove koji ti nisu važni a kojih se prvom prilikom misliš riješiti i o čemu se točno radi?

Stoji mi doma na polici sve od Zagora, večina Dylana, SD/LD Nathan, VČ Dampyr, SD/LD Mister No... Ništa od toga ne mislim prodavati iako skoro ništa osim Zagora nisam uspio pročitati... To su serijali, koje sam odllučio do kraja života usvojiti... prije ili kasnije ću početi i sa čitanjem.

Kupio sam par puta na oglasnicima gomile bonellija, koji su bili prodavani u bescijenje (recimo giganti za 6 kuna), a uopće mi ne trebaju. Tog bi se najprije rješio, odnosno najradije bi to poklonio nećacima, koji su baš u godinama za početi (prvi, drugi razred osnovne).

7. Očekuješ li da jednoga dana Zagor doživi i svemirsku sagu u dalekoj budućnosti, možeš li ga uopće zamisliti u tom vremenu i prostoru?


Sve je moguće kod Zagora. Ne bih imao ništa protiv da se neki dobar scenarist okuša i u tome. Ne bi bilo prvi puta da Zagor završi na svemirskom brodu ili u svemiru (vidi »Dvoboj u svemiru« ). Prije bih htio vidjeti Zagora u Evropi i neku veliku Darkvudsku odiseju (20ak brojeva čistog kontinuiteta).

8. Da li ima kakav serijal koji trenutno kod nas ne izlazi a kojega bi ti htio skupljati?

Rado bih vidio Jedno doba, jedna priča i Dampyra u izdanju Ludensa. VČ mi je nekako predaleko.


9. U kojoj mjeri se danas strip serijali svode na recikliranje starih, već viđenih ideja a koliko tu ima stvari koje su nove i unikatne, da li je uopće moguće stalno otkrivati ''toplu vodu'' čak i kod onih scenarista koji su vrlo sposobni i maštoviti?


Bonelli ima tu najviše problema, ali mišljenja sam da kod Bonellija kreativnost ubija ta masovnost i nepotrebna popratna izdanja. Zamisli, da izlazi jedan ili dva Dylana, Zagora, Texa na godinu. To bi vjerojatno bile priče, kojih se nitko ne bi sramio objaviti. Općenito, mislim, da je kod te »masovne« umjetnosti (fillmova, knjiga, stripova) malo toga skroz originalno… sve je to reciklaža starih ideja i motiva... ali svake toliko iskoči nešto što je bolje od ovog prije. To vrijedi čekati.


10. Zamisli ovakvu situaciju; naslijedio si nekakvu kuću ili nekretninu i u jednoj skrivenoj prostoriji pronađeš kompletnu ZS i LMS kolekciju u fantastičnom glanc stanju... kako je to sada tvoje ti bi učinio slijedeće:
- stavio bi kolekciju na aukciju i prodao za velike novce
- sve bi zadržao jer se takva kolekcija ne prodaje
- zadržao bi samo Zagora a ostalo prodao
- prodao bi samo najvrijednije i najtraženije brojeve


Prodao bih sve. Nisam sentimentalno vezan na LMS/ZS. Razumijem i one, koji bi to htjeli zadržati… oni, koji su proveli djetinjstvo maštajući o tome kako bi bilo lijepo jednog dana imati sve na polici. Vjerojatno nema ničeg boljeg na ovom svijetu nego obistiniti san, kojeg sanjaš od najranijih nogu.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19338 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/08/2014 : 16:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Samo malo...

Ludens nije izdavao Mister noa, vec strip agent.
Kazes da imas vc dampyra, a zatim da bi htio ludens dampyra jer ti je vc predaleko?
Postoji domace izdanje dampyra, strip agent je izdavac.
Jedno doba je izdao darkwood, a ne vc.

:)

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 19/08/2014 : 16:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Vrlo odličan topic Samo otkud automobili u ovoj temi? Možda je Acestroke u pravu kada je rekao da smo otišli u PM part 2, mada ja mislim da je ovo part 3 ali ja se u to ne miješam...

Samo nemojte mene da izaberete, inaće bacam bombu ili dolazim vojskom kod vas

P.S.
Otkud kojeg vraga fotke moje nove limuzine na ovom topicu?
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/08/2014 : 16:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Samo malo...

Ludens nije izdavao Mister noa, vec strip agent.
Kazes da imas vc dampyra, a zatim da bi htio ludens dampyra jer ti je vc predaleko?
Postoji domace izdanje dampyra, strip agent je izdavac.
Jedno doba je izdao darkwood, a ne vc.

:)




Vidim, da si pažljvo čitao.

Da, istina za Mister No-a i Jedno doba.

Dampyra sam kupio u kompletu, prvih 36 brojeva... kasnije sam se lovio sa ta zadnja 4 broja... i još uvijek nisam kupio zadnju debeljucu. Daleko su mi striparnice.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 19/08/2014 : 16:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Pa ne moraš ići u striparnice.
Možeš naručit

Trljam ruke.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/08/2014 : 19:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Naletio sam jednom u SNK na nekoliko Dampyr knjiga od Strip Agenta, djelovalo mi je zanimljivo i sviđa mi se taj sistem 2 u 1 ali nisam htio ništa uzeti jer je izdavač brzo stao sa tim serijalom.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Zagor i Ogi
Average Member



Serbia
851 Posts

Member since 16/09/2013

Posted - 20/08/2014 : 14:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Ogi a Private Message  Reply with Quote
Ja bih ostavio samo Zagora...

The only good thing in life isZAGOR
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 20/08/2014 : 17:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
ajde da prebacimo na drugu stranu... :)
Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000