forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/08/2014 : 09:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

@Zagor12 - valjda će dobro ispast. I Daredevilu isto palčeve držim za seriju
@mladjo - Hvala

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Zlotvor


10) Strip koji bi trebao po tebi doživjeti ekranizaciju a još nije je...?
Preacher
I popravni za Hellblazera
Općenito, Vertigovi naslovi su mi nekako najprivlačniji za ekranizaciju.



Ja bio siguran da ćeš reć 100 Bullets


Metci, Luzeri i Prote su mi bili u fotofinišu. Ipak je ovaj pun bizarnih likova pa bi nekako najvolia da bude on. Jebiga, kad sam pošemeren dječak




Luzeri su ekranizirani prije 4 godine, s Jeffreyem Deanom Morganom i Zoe Saldana u glavnim ulogama!





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 30/08/2014 : 09:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Odgovorio bih barem na sedmo pitanje.
quote:
Originally posted by mladjo

7) Da li bi se, da imaš financijske mogućnosti, bavio strip - izdavaštvom u HR išto bi izdavao?


Svakako, da imam novaca, bih. A izdavao bih ono što i svaki drugi izdavač. Dakle, ono što me zanima i što vjerujem da zaslužuje pažnju publike. Uglavnom stripove koji nikad nisu izdavani ovdje ili barem nisu dobili kvalitetno izdanje.


Nabroj njih pet-šest....molim.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 30/08/2014 : 10:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje


Nabroj njih pet-šest....molim.



Batman #66:












Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 30/08/2014 10:34:18
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 30/08/2014 : 11:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Luzeri su ekranizirani prije 4 godine, s Jeffreyem Deanom Morganom i Zoe Saldana u glavnim ulogama!






Znan da jesu, ali loše. Otprilike ka i Hellblazer - nit' smrde, nit' mirišu.

I njih na popravni

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 31/08/2014 : 14:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Odgovorio bih barem na sedmo pitanje.
quote:
Originally posted by mladjo

7) Da li bi se, da imaš financijske mogućnosti, bavio strip - izdavaštvom u HR išto bi izdavao?


Svakako, da imam novaca, bih. A izdavao bih ono što i svaki drugi izdavač. Dakle, ono što me zanima i što vjerujem da zaslužuje pažnju publike. Uglavnom stripove koji nikad nisu izdavani ovdje ili barem nisu dobili kvalitetno izdanje.


Nabroj njih pet-šest....molim.


Ovo su neki od stripova koje bih izdavao u idealnim uvjetima. Znači, kada bih financijski bio dobro potkovan i kada bi prava bila osigurana.

- The Spirit (Will Eisner)
- Lone Wolf and Cub (stari i novi)
- kompletni Judge Dredd
- Dr. Slump
- Groo
- Jonah Hex (Palmiotti/Gray)
- Charley's War
- Krazy Kat
- Little Lulu
- Hellboy/BPRD/Lobster Johnson/Abe Sapien
- Matt Marriott
- Profesionalci
- Yakari
- stripovi Yvesa Chalanda
- Suicide Squad (Ostrander/Yale)
- Promethea
- American Splendor
- Fantastic Four (Lee/Kirby)
- Berserk
- stripovi Yoshihira Tatsumija
- Stray Bullets
- Incredible Hulk (Peter David)
- Li'l Abner
- Jerry Spring
- Dragon Ball
- Monster
- Shade the Changing Man
- Mr. A
- Binky Brown Meets the Holy Virgin Mary
- A Bride's Story
- Historie
- stripovi Wallyja Wooda
- Batman Adventures (Puckett/Parobeck)
- Martha Washington
- Doctor Strange (Lee/Ditko)
- My Friend Dahmer
- Acme Novelty Library
- The Kampung Boy
- Eightball
- Teen Titans (Wolfman/Perez)
- Miss Fury
- Bringing Up Father
- Gasoline Alley
- Plastic Man (Jack Cole)
- The Drifting Classroom
- Pogo
- Stranci u raju
- Marvels
- Thimble Theatre (E. C. Segar)
- Donald Duck/Uncle Scrooge (Carl Barks)
- Mickey Mouse (Floyd Gottfredson)
- X-Statix
- Peanuts
- stripovi Harveyja Kurtzmana
- Punisher (Garth Ennis)
- Maison Ikkoku
- Rose of Versailles
- Planetes
- Spider-Man (Lee/Ditko/Romita)
- stripovi Richarda Corbena
- Terry and the Pirates (Milton Caniff)
- Flash Gordon (Alex Raymond)
- Planetary
- stripovi Lyonela Feiningera
- Captain Marvel/Strange Tales/Warlock (Jim Starlin)
- Little Orphan Annie (Harold Gray)
- stripovi Lynda Warda
- JLA (Grant Morrison)
- Barnaby
- stripovi Dana DeCarla
- Ranma 1/2
- stripovi Jacka Jacksona
- Fourth World
- Ashita no Joe
- Kapetan Amerika (Jack Kirby)
- stripovi Basila Wolvertona
- GeGeGe no Kitarō
- Vagabond
- Akira
- 20th/21st Century Boys
- REAL
- Zorro (Alex Toth)
- Lance
- Batman (Moench/Jones)
- The Question (O'Neil/Cowan)
- Dick Tracy (Gould)
- Skippy
- Fullmetal Alchemist
- Spider-Man: Kraven's Last Hunt
- Kapetan Amerika (Brubaker)
- Animal Man (Morrison)
- Journey into Mystery (Gillen)
- Yokohama Kaidashi Kikō
- Randall
- Nick Fury, Agent of SHIELD (Jim Steranko)
- Mafalda
- Concrete
- War Stories
- Stormwatch/The Authority (Warren Ellis)
- Enemy Ace (Kanigher/Kubert)
- Blazing Combat

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/09/2014 : 00:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
1. Kako si uša i svijet stripa i jesi li oduvik bia BD fan(atik) ka što si danas?

Još kao klinac (koji ne zna da čita) sam voleo da mi majka čita stripove (ne sećam se koji su to stripovi bili, čini mi se neki kaubojci,ali ne oni iz ZS/LMS edicija);a onda su mi kada smo pošli na selo kupili Eskimku Enju (Ken Parker,LMS) i Oklahomu Džeka (Kapetan Miki,ZS), i ja sam se odmah navukao na ovu pošast i od tog dana, a imao sam sedam godina, pa do danas aktivno čitam i skupljam ove zezalice.
Što se tiče BD fanatika - pre svega, ne vidim sebe tako; iako mi je BD strip najbliži srcu, podjednako danas čitam i "štujem" i amere, i ostale evropske,južnoameričke i azijske stripove.
A na BD sam se navukao preko Bluberija,Tangija i Laverdira,Bernarda Prinsa,Asteriksa,Taličnog,... negde pre oko 7. razreda osnovne škole.Do tada je za mene postajao samo Boneli.

2. Koliko misečno trošiš na stripove? Odgovori u postotku, neka ostane diskrecija oko plaće.

Previše.

3. O kojem bi sportašu, glazbeniku ili nekoj drugoj, tebi dragoj poznatoj ličnosti volia da postoji biografski strip?

Ne volim biografske stripove o poznatim ličnostima.Mnogo su mi draži o onim malim,običnim ljudima.

4. Čitaju li tvoja supruga i klinci stripove?

Supruga ne;mada u nekoj izuzetnoj prilici mogla bi da pročita Taličnog,Asteriksa ili nešto slično.
Na klincima već radim; u stvari radim na tome da zavole čitanje.Sinovima koji još ne znaju da čitaju, kad god mogu čitam neku knjigu (trenutno smo u Džeronimo Stilton fazi) ili strip (humoristički BD,Dizni,...) ili sa ovim od tri godine neke knjige sa životinjama.
Najstarije dete, ćerka, čita knjige za lektiru, tako da nema volje još i za stripovima, ali čekam pogodan trenutak da je uvučem i u devetu umetnost.

5. Tri najdraža domaća strip autora.

Teško pitanje, ima ih dosta.Recimo, Andrija Maurović,Jules Radilović i Željko Pahek.I normalno, Bane Kerac.

6. Tri najdraža inozemna strip autora.

Još teže pitanje.U stvari, toliko je teško, da nema šanse da dam odgovor.
Ali daću tri imena, čiji trenutni rad najbudnije pratim - Luis Trondhajm,Režis Loazel i Leo.

7. Najbolji strip (bilo "jednopuc", bilo serijal)?

Eternaut

8. Budućnost stripa na području bivše Juge. Gdje vidiš strip scenu za 10, 20 godina?


Vidim je u tiražu od 500, pa i manje primeraka.Možda nešto i od kiosk izdanja u većem tiražu (Boneli,37-reprint Alan Forda,a možda se nekim čudom i neka manga probije, mada čisto sumnjam).
Dok ima ljudi kao što su Marko Šunjić,Slobodan Jović,Dadote,Bernard radovčić,Vuk Marković i ostali entuzijasti koji se bore da održe strip scenu, biće i nje,i molimo se Bogu da im sve ovo ne dopizdi jedan dan.
U suštini, i pored buma na domaćoj strip sceni, nisam neki optimista na duže staze, jer ne vidim da se stvara nova baza čitaoca.Nadam se da grešim.

9. Ko su ti dragi forumaši prema stripovskom ukusu - čije mišljenje o stripu smatraš validnim?

Ni sa jednim forumašem mi se ukus ne poklapa više od 80% (otrprilike); ali najsličnije razmišljanje imam sa Ernijem Pikeom,Markosom i Stbojanom.Onako, na prvu.

10. Za kraj: HC ili SC? I zašto?

HC za ono što mislim da ću više puta uzinati u ruke,čitati i pozajmljivati - zbog boljeg kvaliteta izdanja i dužeg roka trajanja.

Generalno - Boneli,kao i mange i američki trejdovi gde je serijal malo duži SC,a BD,evropski i južnoamerički strip, kao i japanci i ameri gde je serijal kraći, HC.One shotovi (bez Bonelija),grafičke novele i američki novinski, takođe HC.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/09/2014 00:40:25
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/09/2014 : 00:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sutra uveče - 10 vrućih pitanja za Džonija Difula (hteo sam prvo za Wolf huntera, ali skontah da nemam pojma šta bih mogao da ga pitam)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8374 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 02/09/2014 : 16:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Zlotvore, nema riječi kojima bih opisao svoje razočaranje

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 03/09/2014 : 19:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

@Zagor12 - valjda će dobro ispast. I Daredevilu isto palčeve držim za seriju
@mladjo - Hvala

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Zlotvor


10) Strip koji bi trebao po tebi doživjeti ekranizaciju a još nije je...?
Preacher
I popravni za Hellblazera
Općenito, Vertigovi naslovi su mi nekako najprivlačniji za ekranizaciju.



Ja bio siguran da ćeš reć 100 Bullets


Metci, Luzeri i Prote su mi bili u fotofinišu. Ipak je ovaj pun bizarnih likova pa bi nekako najvolia da bude on. Jebiga, kad sam pošemeren dječak

mogao si onda reci i Hitman

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/09/2014 : 20:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

sutra uveče - 10 vrućih pitanja za Džonija Difula (hteo sam prvo za Wolf huntera, ali skontah da nemam pojma šta bih mogao da ga pitam)




Sad sam tek ovo vidio, pa samo da kažem da još tjedan dana neću biti pri kompu tj. internetu, već ovako postam preko smartphonea.

Tako da ne moraš žuriti s pitanjima jer ću im se stići poštenije posvetiti tek u slijedeću srijedu ili četvrtak.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/09/2014 : 15:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

3. O kojem bi sportašu, glazbeniku ili nekoj drugoj, tebi dragoj poznatoj ličnosti volia da postoji biografski strip?

Ne volim biografske stripove o poznatim ličnostima.Mnogo su mi draži o onim malim,običnim ljudima.



U stvari, hteo sam prvo da napišem, da jedina ličnost čiju bih biografiju voleo da vidim u stripu, je Michael Jordan.
Ovo je jedina osoba čije sam postere držao u svojoj sobi;čije sam utakmice i filmove (one dokumentarne) proždirao desetinama puta;jedina osoba za koju se može reći da sam je obožavao u jednom podužem delu svog života.I jedina osoba čiju bih biografija možda voleo da imam u stripu.Ali baš zbog ovog možda odustah da to uopšte i pomenem.

Ali sad baš vidih da postoji strip o Džordanu http://www.fantagraphics.com/browse-shop/michael-jordan-bull-on-parade-pre-order--4.html?vmcchk=1

Interesantno - ako ga neko objavi kod nas, možda ga i nabavim.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 06/09/2014 : 15:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
A dolazio na basket u dresu Barklija... obmano, ime ti je Anto.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/09/2014 : 15:32:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nego, ljudi, da malo oživimo temu; sa obzirom da je Džoni trenutno nedostupan, da ne bi imali prazan hod, postaviću pitanja sledećem kandidatu.
reč je o živoj ikoni ovoga foruma,čoveku čije je znanje o stripu veliko, a ukus istančan - jaki !

evo i pitanja:

1.Fibra VS Darkwood (plusevi & minusi)

2.Top ten stripova neobjavljenih kod nas (pod "nas" mislim na ex Yu prostore na kojima se govori srpskohrvatski ili hrvatskosrpski jezik), a koje bi žarko želeo da vidiš na "domaćem" jeziku

3.Koji tekući serijali od Bookglobea i Strip Agenta, po tebi, neće završiti nedovršeni (ako ima takvih)?

4.Da imaš mogućnosti da i sam objaviš nešto - kakva bi izdanja radio ?

5.Koji je top ten stripova za prošlu godinu, a kojih je top five za prvih osam meseci ove ?

6.Opiši mi tvoju kolekciju stripova (broj, koliko imaš Bonelija,koliko stranaca,... - okvirno)

7.Do kada će trajati ovaj (da ga tako nazovemo) izdavački bum u Srbiji?

8.Predstavlja li ti ćirilica problem u čitanju stripova?

9.Pet novinskih američkih stripova koje bi voleo da imaš u kolekciji?

10.Šta je bolje posle seksa - cigara ili strip?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/09/2014 : 20:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


evo i pitanja:

1.Fibra VS Darkwood (plusevi & minusi)

2.Top ten stripova neobjavljenih kod nas (pod "nas" mislim na ex Yu prostore na kojima se govori srpskohrvatski ili hrvatskosrpski jezik), a koje bi žarko želeo da vidiš na "domaćem" jeziku

3.Koji tekući serijali od Bookglobea i Strip Agenta, po tebi, neće završiti nedovršeni (ako ima takvih)?

4.Da imaš mogućnosti da i sam objaviš nešto - kakva bi izdanja radio ?

5.Koji je top ten stripova za prošlu godinu, a kojih je top five za prvih osam meseci ove ?

6.Opiši mi tvoju kolekciju stripova (broj, koliko imaš Bonelija,koliko stranaca,... - okvirno)

7.Do kada će trajati ovaj (da ga tako nazovemo) izdavački bum u Srbiji?

8.Predstavlja li ti ćirilica problem u čitanju stripova?

9.Pet novinskih američkih stripova koje bi voleo da imaš u kolekciji?

10.Šta je bolje posle seksa - cigara ili strip?


1.U odnosu jedan na drugi?
Fibra-hrvatski jezik.
Darwood-povoljnija cijena(iako Fibrin Walking će biti jeftiniji).
Više izdanja sa mekim koricama.
2.Neću pisati one koji su najavljeni a ni one koji su započinjali pa prekidali izlaženje.Ovako iz glave na brzinu:
1,2Bourgeonovi stripovi(Cian i Družina sumraka),3.Vinland Saga,4.Black Crow,5.Hip Flask,6.Castaka,7.Alix Senator,8.The Expedition,9.Asgard,10.Elric.
Kao što vidite,sve je bd osim jedne mange i jednog usa bd-a.
Vjerovatno ima tone dobrih stripova koje nisam čitao ili kojih se sad ne mogu sjetiti.
3.Od SA će završiti svi.Od BG će završiti samo oni koji se prodaju.
4.Da sam truli bogataš:jeftine BD meke albume na kiosku;15 kn svaki tjedan:)
5.Stvarno mi se ne da gledati šta je sve objavljeno lani i do sad ove godine.
6.Koliko imam?Nemam pojma.Od Bonellija Tex kiosk i zagor klasik te možda još 40 zagora iz SD/lu ere.Kiteve od Montanarija i Grasanija,Kenove od Fibre ,PIBD,Uglavnom,trudim se da smanjim ono što imam(pogledajte moje aukcije).
7.Nemam pojma.
8.Da.Iako sam čitao neke PZ na ćirilici ipak mi to dosta sporije ide.
9.1.Lance u boji,2.Steve Canyon,3.Terry i pirati??(nisam čitao ali vjerovatno bi mi bilo ok),4.PV u boji,5.Flash Gordon u boji(Raymond i Barry).
10.Opet seks.Čitati volim kad sam sam a cigare ni cigarete ne pušim.

.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 06/09/2014 : 20:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

nego, ljudi, da malo oživimo temu; sa obzirom da je Džoni trenutno nedostupan, da ne bi imali prazan hod, postaviću pitanja sledećem kandidatu.
reč je o živoj ikoni ovoga foruma,čoveku čije je znanje o stripu veliko, a ukus istančan - jaki !

evo i pitanja:

7.Do kada će trajati ovaj (da ga tako nazovemo) izdavački bum u Srbiji?



Pardon, sto se nepozvan ubacujem radi 7.pitanja, odgovor ne znam,al zelja mi je, da traje dok je svijeta i vijeka.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/09/2014 : 22:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Da li netko zna kada će Agarthi napokon doživjeti izdavački bum... već su mi počeli nedostajati.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/09/2014 : 11:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
slobodna runda!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 13/09/2014 : 12:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Johnny Difool je na redu..ili?

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 13/09/2014 : 13:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Šta nije on već bio?

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/09/2014 : 15:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Johnny Difool je na redu..ili?


neka bilo ko izabere osobu po svom izboru i postavi pitanja.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 13/09/2014 : 16:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki
Od BG će završiti samo oni koji se prodaju.



To su XIII, Lucky Luke i Asterix ili ima jos koji?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 13/09/2014 : 16:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
1-Koji ti je najbolji film snimljen po stripu.
2-Hoce li DC heroji dostici popularnost Marvelovih heroja na filmskom platnu?
3-Kojeg Bonelijevog junaka bi trebalo ufilmiti i tko bi ga glumio?
4-od kojih Bande dessinée stripova bi bilo dobro napraviti film?
5-Martin Mystère ili Natan Never film?
6-Koji Millerov strip bi jos valjalo ufilmiti.
7-Koje mange bi zasluzile dobru ekranizaciju?
8-Kada bi izabrao 1 strip Alan Moore za filmsko platno..koji bi to bio?
9-1 dobar strip raden po filmu?
10-Koliko ce jos trajati filmski superhero hype?

Pitanja su za Mr. Bushido

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 13/09/2014 : 17:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Bushido ne odgovara na pitanja, a kad i odgovori to izgleda ovako nekako (da ne bi možda saznali koje stripove stvarno preferira):



quote:
Nabroj njih pet-šest....molim.


quote:
Originally posted by Mr. Bushido


- The Spirit (Will Eisner)
- Lone Wolf and Cub (stari i novi)
- kompletni Judge Dredd
- Dr. Slump
- Groo
- Jonah Hex (Palmiotti/Gray)
- Charley's War
- Krazy Kat
- Little Lulu
- Hellboy/BPRD/Lobster Johnson/Abe Sapien
- Matt Marriott
- Profesionalci
- Yakari
- stripovi Yvesa Chalanda
- Suicide Squad (Ostrander/Yale)
- Promethea
- American Splendor
- Fantastic Four (Lee/Kirby)
- Berserk
- stripovi Yoshihira Tatsumija
- Stray Bullets
- Incredible Hulk (Peter David)
- Li'l Abner
- Jerry Spring
- Dragon Ball
- Monster
- Shade the Changing Man
- Mr. A
- Binky Brown Meets the Holy Virgin Mary
- A Bride's Story
- Historie
- stripovi Wallyja Wooda
- Batman Adventures (Puckett/Parobeck)
- Martha Washington
- Doctor Strange (Lee/Ditko)
- My Friend Dahmer
- Acme Novelty Library
- The Kampung Boy
- Eightball
- Teen Titans (Wolfman/Perez)
- Miss Fury
- Bringing Up Father
- Gasoline Alley
- Plastic Man (Jack Cole)
- The Drifting Classroom
- Pogo
- Stranci u raju
- Marvels
- Thimble Theatre (E. C. Segar)
- Donald Duck/Uncle Scrooge (Carl Barks)
- Mickey Mouse (Floyd Gottfredson)
- X-Statix
- Peanuts
- stripovi Harveyja Kurtzmana
- Punisher (Garth Ennis)
- Maison Ikkoku
- Rose of Versailles
- Planetes
- Spider-Man (Lee/Ditko/Romita)
- stripovi Richarda Corbena
- Terry and the Pirates (Milton Caniff)
- Flash Gordon (Alex Raymond)
- Planetary
- stripovi Lyonela Feiningera
- Captain Marvel/Strange Tales/Warlock (Jim Starlin)
- Little Orphan Annie (Harold Gray)
- stripovi Lynda Warda
- JLA (Grant Morrison)
- Barnaby
- stripovi Dana DeCarla
- Ranma 1/2
- stripovi Jacka Jacksona
- Fourth World
- Ashita no Joe
- Kapetan Amerika (Jack Kirby)
- stripovi Basila Wolvertona
- GeGeGe no Kitarō
- Vagabond
- Akira
- 20th/21st Century Boys
- REAL
- Zorro (Alex Toth)
- Lance
- Batman (Moench/Jones)
- The Question (O'Neil/Cowan)
- Dick Tracy (Gould)
- Skippy
- Fullmetal Alchemist
- Spider-Man: Kraven's Last Hunt
- Kapetan Amerika (Brubaker)
- Animal Man (Morrison)
- Journey into Mystery (Gillen)
- Yokohama Kaidashi Kikō
- Randall
- Nick Fury, Agent of SHIELD (Jim Steranko)
- Mafalda
- Concrete
- War Stories
- Stormwatch/The Authority (Warren Ellis)
- Enemy Ace (Kanigher/Kubert)
- Blazing Combat


Edited by - nagor on 13/09/2014 17:11:42
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/09/2014 : 17:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

1-Koji ti je najbolji film snimljen po stripu.
2-Hoce li DC heroji dostici popularnost Marvelovih heroja na filmskom platnu?
3-Kojeg Bonelijevog junaka bi trebalo ufilmiti i tko bi ga glumio?
4-od kojih Bande dessinée stripova bi bilo dobro napraviti film?
5-Martin Mystère ili Natan Never film?
6-Koji Millerov strip bi jos valjalo ufilmiti.
7-Koje mange bi zasluzile dobru ekranizaciju?
8-Kada bi izabrao 1 strip Alan Moore za filmsko platno..koji bi to bio?
9-1 dobar strip raden po filmu?
10-Koliko ce jos trajati filmski superhero hype?

Pitanja su za Mr. Bushido


Pitanja su bušidu već dvaput postavljana. Nitjednom odgovorena.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 13/09/2014 : 18:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Steta,bas su za njega bila skrojena
Ajmo onda nagor,njegovi ce odgovori zacijelo biti duhoviti

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000