forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 27/06/2014 : 00:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Krugeru biti ćeš udaljen zbog spamanja.



od kud sad to?

očito se ipak pokazuje kako sam jedini desničar i trebam donijeti ravnotežu, ali s obzirom kad ti se ne bude svidjela moja desnica biti ću udaljen
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 27/06/2014 : 00:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Krugeru, dosadno u zivotu, ha?



isat. vrlo smiješan topic. u stvari topic koji bi mogao biti smiješan.
jeli potrebno stavljati smajliće s obzirom kako se radi o topicu koji nudi mnogo mogućnosti za ismijavanje
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/06/2014 : 00:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ovo je valjda 15347 topic koji pokušavaš uništiti spamom.
E pa nećemo više tako.

Ostali: Držite se teme (koja je btw fakat ok).

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 27/06/2014 : 09:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Krugeru biti ćeš udaljen zbog spamanja.

BRAVO ŠEF. Pivo+tequila od mene.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 27/06/2014 : 17:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Prozivam King Warrior'a


1. Od kad citas stripove? Sa kojima si poceo i kako su se tvoji interesi razvijali do danas?



2. Koji je tvoj Redoslijed? Sveopcenito - BD,US,MANGA,"Bonelli".

1.
2.
3.
4.

3. Zasto je ... na prvome mjestu?



4. U Njemackoj je na Tv'u prikazana reportaza o "Manga". Radilo je se izmedju ostaloga, o okruglim velikm ocima. Takodjer je prikazano kako mnogo japanki i nesto manje jap.muskaraca,ide na operaciju,radi uljepsavanja ociju. Znaci,placaju da im se makne "kosi" izgled ociju. U reportazi je se spomenula rijec "Kompleks". Kakvo je tvoje misljenje?




5. Koji je od ovih,kod tebe na prvome mjestu i zasto?

Milorad Vicanovic,Igor Kordey,Bane Kerac,Goran Sudzuka



6. Koliku vaznost dajes scenariju/crtezu,sto ti je vaznije?



7. Koji je najbolji strip koji si dosad procitao i koji bi lik iz stripa najradje bio? Zasto?



8. Koji ti je najdrazi zenski lik iz stripa i sto bi bio sve spreman za nju uciniti?



9. Da li ti je poznata strip serija Eric Castel,za koji bi klub voljeo vidjeti takvu seriju?



10. Da dodjes u situacija kao Tom Hanks u "Cast Away",i pronadjes jedan kofer. Sto bi vise volio da je unutra, 50 Mangi,Biblija ili "Lutka za napuhati"?





Unaprijed,hvala na odgovorima!




+IN HOC SIGNO VINCES+



Edited by - Tutta on 27/06/2014 17:37:50
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/06/2014 : 17:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Nije ni do topika više, koliko sam oduševljena vašim, sve maštovitijim pitanjima..
Nećemo dati da završi, kad se prozovu svi aktivni forumaši, rado bih da se krene u novi krug.. do tada se pročita novih stvari, razvije mašta za pitanja..
Ovo je pravo ljetno osvježenje, a King je još jednom pokazao zašto je King (preliven čokoladom)

(I recite onom womanhunteru da ne spamam. bmti, suzdržavam se koliko mogu i gdje mogu.)


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/06/2014 : 18:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
1. Od kad citas stripove? Sa kojima si poceo i kako su se tvoji interesi razvijali do danas?
- Sve je pocelo tamo nekad u prvoj polovici osamdesetih godina, bukvalno sam uz stripove naucio da citam. Prvi strip kojeg se sjecam je Zagor: "Demonska Maska". S godinama sam prosirivao vidike, tako da danas citam sve teritorije.


2. Koji je tvoj Redoslijed? Sveopcenito - BD,US,MANGA,"Bonelli".

Po omiljenosti:
1. americki. Pocetkom devedestih dosao sam u kontakt sa americkim stripovima, prvo su to bili superheroji, kasnije i svi ostali. Od tada su mi to najdrazi stripovi.
2. BD. Ne znam tacno kada, ali za fra-bel produkciju sam se zapalio negdje u drugoj polovini devedesetih.
3. manga. Tek dosta kasnije dao sam sansu i mangama, neki od tih serijala su mi medju najomiljenijima.
4. bonelli. Moje prvo stivo. Zagor mi je broj jedan i dan danas, ostale citam vise iz nostalgije.


3. Zasto je ... na prvome mjestu?
Americki stripovi su jednostavno u mojim tinejdzerskim godinama pogodili moj ukus, danas jednostavno najvise uzivam u toj vrsti stripova.



4. U Njemackoj je na Tv'u prikazana reportaza o "Manga". Radilo je se izmedju ostaloga, o okruglim velikm ocima. Takodjer je prikazano kako mnogo japanki i nesto manje jap.muskaraca,ide na operaciju,radi uljepsavanja ociju. Znaci,placaju da im se makne "kosi" izgled ociju. U reportazi je se spomenula rijec "Kompleks". Kakvo je tvoje misljenje?
- Tesko reci. Ako su oni s time srecni, meni ne smetaju.




5. Koji je od ovih,kod tebe na prvome mjestu i zasto?

Milorad Vicanovic,Igor Kordey,Bane Kerac,Goran Sudzuka
- Kerac! On je prisutan na forumu, uvijek spreman na caskanje. Mislim da je on jedan od rijetkih koji nije zaboravio sta znaci biti stripofil, on je jos uvijek jedan od nas. Vecina ih se pomami, umisle da su neke zvijezde, pa se i ponasaju shodno tome. Takve autore sazaljavam.



6. Koliku vaznost dajes scenariju/crtezu,sto ti je vaznije?
- 50%-50%. Mada, dosta toga zavisi i od stripa.



7. Koji je najbolji strip koji si dosad procitao i koji bi lik iz stripa najradje bio? Zasto?
- Ima ih vise, ali recimo da mi je Demon ludila najdrazi od svih najboljih.
A koji bih lik iz stripa volio da budem...Sta ja znam, mozda Superman. Ili Brdarov King Warrior




8. Koji ti je najdrazi zenski lik iz stripa i sto bi bio sve spreman za nju uciniti?
- Ima ih vise; Lady Death, Witchblade Sara Pezzini, Wonder Woman...
A sta bih za njih ucinio...Nista, pitanje je sta bi one za mene ucinile.




9. Da li ti je poznata strip serija Eric Castel,za koji bi klub voljeo vidjeti takvu seriju?
- Nisam citao, ne volim stripove koji imaju veze sa fudbalom, mada volim i stripove i fudbal.
A klub, ma naravno Zvezda do groba!




10. Da dodjes u situacija kao Tom Hanks u "Cast Away",i pronadjes jedan kofer. Sto bi vise volio da je unutra, 50 Mangi,Biblija ili "Lutka za napuhati"?
- Slab izbor, ali bih volio da bude 50 mangi. Sto se tice drugih "stvari", pa valjda na ostrvu ima neka kornjaca ili slicno.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/06/2014 : 21:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
S obzirom da sam vec postavljao pitanja, neka bude slobodna runda.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/06/2014 : 21:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

S obzirom da sam vec postavljao pitanja, neka bude slobodna runda.


Nema smisla, slobodno dva puta postavi jer ako ti neces onda ce taj sljedeci ili onaj iza njega...


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/06/2014 : 23:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ok.

Prozivam manhuntera

1. Koliko dugo vec citas stripove i koji je bio prvi strip koji si procitao?

2. Najbolji strip koji si procitao i zasto bas taj?

3. Tvoje misljenje o Garthu Ennisu i njegovoj skakljivoj igri sa religijskim temama?

4. Da li mislis da je Sergio Bonelli kriv za gasenje Mr.Noa? Sta se moglo napraviti da se serijal spasi?

5. Od kojeg stripa bi volio da vidis ekranizaciju?

6. Sta ti se u stvari svidja kod Mr.Noa? Da li se radi o tome da ti se dopada njegova karakterizacija, ili je ipak serijal taj koji ti je osvojio srce?

7. Domaca strip scena, pratis li i koje autore preferiras?

8. Imas li ambiciju da postanes aktivni dio strip scene ili ti je ipak draze da strip dozivljavas kao hobi i razbibrigu?

9. Recimo da imas moc da unajmis jednog scenaristu i jednog crtaca za sopstveni strip. Koji bi to bili i sta bi bila tema stripa?

10. Da li mislis da li je Zagorova popularnost prednost za nasu scenu i odrzavanje populacije stripofila, ili mislis upravo suprotno od toga?

Edited by - King Warrior on 27/06/2014 23:55:58
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/06/2014 : 23:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Uh, zbilja mi se neda igrati ovu igru. Ako nije problem, prijeđite na nekog drugog.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/06/2014 : 23:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Vazi, stavicu nekog drugog.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/06/2014 : 00:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Dajte mene, dajte mene!!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/06/2014 : 00:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie


Ovo je pravo ljetno osvježenje, a King je još jednom pokazao zašto je King (preliven čokoladom)



Ideja nije moja. Vidjeo sam prije nekog vremena jednu slicnu temu (nepravedno zapostavljenu) na darkwoodskom forumu, pa sam mislio da bi bila dobra ideja da i mi napravimo nesto slicno. Dakle, pohvale za ideju uputite Gil-galadu, ne meni.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/06/2014 : 00:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Mladjo je i nešto slično s onim blic intervjuima radio na topicu s ocjenjivanjem recenzija...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/06/2014 : 00:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Uh, zbilja mi se neda igrati ovu igru. Ako nije problem, prijeđite na nekog drugog.


E, jesi partibrejker. No more beer for you

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 28/06/2014 : 02:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ideja nije moja. Vidjeo sam prije nekog vremena jednu slicnu temu (nepravedno zapostavljenu) na darkwoodskom forumu, pa sam mislio da bi bila dobra ideja da i mi napravimo nesto slicno. Dakle, pohvale za ideju uputite Gil-galadu, ne meni.



Ovo je jedini portal i forum o stripovima koji posjećujem. Ne svaštarim, osim ovdje, u svaštari. Ipak si ti odabrao tu temu da ju otvoriš ovdje, a ne netko drugi pa se i to računa.

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 28/06/2014 02:45:39
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/06/2014 : 08:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Uh, zbilja mi se neda igrati ovu igru. Ako nije problem, prijeđite na nekog drugog.


E, jesi partibrejker. No more beer for you


Ionako ga ne pijem.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/06/2014 : 10:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Štoviše, čak ga i izbjegava.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 28/06/2014 : 19:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ok.

Prozivam manhuntera

1. Koliko dugo vec citas stripove i koji je bio prvi strip koji si procitao?
Počeo sam sa nekih 5 godina, što znali da sada imam nekih 33 godina staža.
Za prvi strip nisam siguran, ali mislim da je bila Džepna armija iz PZ.


2. Najbolji strip koji si procitao i zasto bas taj?
Mmislim da nešto poput "najboljeg stripa" ne postoji. Ima više njih koji su mi se svideli, svaki na svoj način, što zbog scenarija, crteža, atmosfere...Neka u uži izbor uđu Fell, Pride of Baghdad i Sam samcat. Svaki mi je na neki svoj način drag i najbolji.

3. Tvoje misljenje o Garthu Ennisu i njegovoj skakljivoj igri sa religijskim temama?
Neko posebno mišljenje i nemam. Smatram da je Ennis odličan zanatlija, koji ume da iskoristi određene teme da bi svoje stripove prodao tinejdžerima i napaljenim starijim geekovima.
Apsolutno nemam nikakav problem kada se neko "igra" religijom, ili bilo kojom drugom temom, ako je to urađeno sa nekim smislom, a ne iz pukog marketinga. Videti pod Muchacho, koji je fenomenalan strip.


4. Da li mislis da je Sergio Bonelli kriv za gasenje Mr.Noa? Sta se moglo napraviti da se serijal spasi?
Serijal je trebalo ugasiti posle povratka iz Afrike, sve ovo što je posle došlo je bilo mučenje, kao što imamo sad kod Zagora. Tako da niko nije kriv za gašenje.

5. Od kojeg stripa bi volio da vidis ekranizaciju?
Thorgal, u stilu Game of thrones bi bilo nešto sasvim ok.


6. Sta ti se u stvari svidja kod Mr.Noa? Da li se radi o tome da ti se dopada njegova karakterizacija, ili je ipak serijal taj koji ti je osvojio srce?
Antiheroj, malo krimija, malo arheologije, malo misterije i legendi, upoznavanje sa državama u kojima se serijal odvija...sve to i uz to još i atmosfera francuskih filmova šezdesetih/sedamdesetih godina.

7. Domaca strip scena, pratis li i koje autore preferiras?
Slabo je pratim i nisam siguran da nešto tako i postoji, barem ne u onom obliku na koji se misli kada se kaže "scena". Kerac i Gajić su mi omiljeni, kao crtaći i kao ljudi, pošto ih poznajem i lično.

8. Imas li ambiciju da postanes aktivni dio strip scene ili ti je ipak draze da strip dozivljavas kao hobi i razbibrigu?
Ambicije nemam, ali bih voleo nešto da radim, dokle god to nešto ne pređe u biznis.

9. Recimo da imas moc da unajmis jednog scenaristu i jednog crtaca za sopstveni strip. Koji bi to bili i sta bi bila tema stripa?
Chaboute i Gaiman. Sedam kratkih priča povezanih u jednu celinu u kojima se jedan te isti lik ubija na kraju priče i ponovo oživljava na početku sledeće.

10. Da li mislis da li je Zagorova popularnost prednost za nasu scenu i odrzavanje populacije stripofila, ili mislis upravo suprotno od toga?
I sam volim da pročitam Zagorove (stare) epizode i mislim da je sasvim ok imati neki strip koji je tako popularan. Da nije bilo takvih junaka, verovatno ne bismo imali ovoliko izdanja kao danas.



I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 01/07/2014 : 10:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
I Manhunter proziva.......

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/07/2014 : 12:01:49  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ups!
Javljam se malo kasnije!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/07/2014 : 16:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Pitanja za Deecaya:

1. Koliko vremena ti je potrebno za jednu detaljnu, promišljenu recenziju a koliko za jednu "zanatsku"?

2. Tri najbolja recenzenta na s.com, a da ti nisi među njima?

3. Deset najboljih recenzija na sajtu, a da nisu tvoje?

4. Koje od recenzija sa sajta je neko napisao, a u stvari si ti to želeo?

5. Imaš obavezu da uništiš sve stripove na svetu. Imaš prava da ostaviš sve stripove jedne škole i po jedan primerak iz svih ostalih škola koje uništavaš. Koji su to naslovi?

6. Strip po filmu ili film po stripu? I koji?

7. Da li bi voleo da se okušaš i u pisanju scenarija za strip? Ako da, koji bi to junak bio i kog bi crtača izabrao?

8. Stripovi.com 2004. i 2014.: pro i kontra?

9. Pet forumaša koji su unapredili, poboljšali ili na neki nači "zadužili" ovaj sajt i zašto?

10. Najbolji i najlošiji strip koji si ikad pročitao?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Friki
Junior Member



Croatia
477 Posts

Member since 23/12/2010

Posted - 01/07/2014 : 20:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Friki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Pitanja za Deecaya:

1. Koliko vremena ti je potrebno za jednu detaljnu, promišljenu recenziju a koliko za jednu "zanatsku"?

.....





Uf, dobra pitanja. Bit će gušt čitati odgovore...


---
"Stripovima protiv poplava" aukcije :
http://www.stripovi.com/index.asp?page=auctions-list&Title=stripom+protiv+poplava%21&submit=TRA%8EI
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3081 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 01/07/2014 : 22:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message  Reply with Quote
Jako zanimljiv topic koji je malo osvezio ovaj podforum

Be yourself; everyone else is already taken.
Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000