forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zašto je Zagor bolji strip od Teks Vilera ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 25/06/2014 : 13:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
Kratko i jasno pitanje, na našim prostorima tirazi to pokazuju otuda je i pitanje tako formulisano (nećemo sada o stanju u Italiji).

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7624 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 25/06/2014 : 13:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Možda popularniji, ne i bolji.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 25/06/2014 : 13:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Možda popularniji, ne i bolji.


Daj se nemoj palit na ovog tipa.



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 25/06/2014 : 14:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Meni su osobno zanimljivije Zagorove epizode. Scenaristi imaju nekako više mašte po meni.
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 25/06/2014 : 14:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tintilinic

Meni su osobno zanimljivije Zagorove epizode. Scenaristi imaju nekako više mašte po meni.

Znam ja šta se tebi svida, Zagor ima vampire, a Tex ih nema.
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 25/06/2014 : 14:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Timber Bil

quote:
Originally posted by Tintilinic

Meni su osobno zanimljivije Zagorove epizode. Scenaristi imaju nekako više mašte po meni.

Znam ja šta se tebi svida, Zagor ima vampire, a Tex ih nema.


Hehe, da, tu se vidi da scenarist ima mašte dok su u Texu skoro uvijek obični ljudi. Ali ipak treba paziti dokle ide ta mašta jer mi je žao dokle ide ovo sa Hellingenom i Kandraxom.

Edited by - Tintilinic on 25/06/2014 14:33:48
Go to Top of Page

Zagor i Ogi
Average Member



Serbia
851 Posts

Member since 16/09/2013

Posted - 25/06/2014 : 15:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Ogi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tintilinic

quote:
Originally posted by Timber Bil

quote:
Originally posted by Tintilinic

Meni su osobno zanimljivije Zagorove epizode. Scenaristi imaju nekako više mašte po meni.

Znam ja šta se tebi svida, Zagor ima vampire, a Tex ih nema.


Hehe, da, tu se vidi da scenarist ima mašte dok su u Texu skoro uvijek obični ljudi. Ali ipak treba paziti dokle ide ta mašta jer mi je žao dokle ide ovo sa Hellingenom i Kandraxom.


Osecam da ce za 20 godina u SBE slaviti jubilarni 30 Helingenov povratak!
Mada jeste istina u vezi aa mastovitoscu.Zagor ima vampire,naucnike,druide,mumije,zombije,cudovista i jos punu kapu drugih zlikovaca!!

The only good thing in life isZAGOR
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 25/06/2014 : 15:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Zato što je kolektivni IQ Homo Balcaniensisa za oko 40 niži od pripadnika italijanskih plemena. A zašto je to? Zbog toga što Italijani imaju bolje sladolede.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 25/06/2014 : 15:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Ja sam Zagorovac ali Tex je fenomenalan ,pogotovo ono sto sam vidija u izdanju Libellusa u boji,tako da mislim da je to sve stvar ukusa

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2341 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 25/06/2014 : 15:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Zbog zato...

Carpe diem
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/06/2014 : 15:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by selanne

Možda popularniji, ne i bolji.


Daj se nemoj palit na ovog tipa.





castim picem moderatora koji ovo zakljuca
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/06/2014 : 16:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Zagor jest popularniji (kod nas, ne i u Italiji), ali nije bolji.
Makar, ima u klasičnom razdoblju dosta efektnu mitsku dimenziju koja ga čini junakom većim od života, a koja Texu nedostaje.
Dok je s jedne strane Tex kvalitativno ujednačeniji serijal kod kojeg nema teških promašaja kao kod Zagora, kod Texa je znatno manje kultnih priča u odnosu na Zagija.
Kod recepcije Texa problem može predstavljati pa i predstavlja činjenica da je to predominantno realističan serijal, dok je kod Zagora upliv nerealnog i fantastičnog znatno veći.
Štoviše, najomiljenije pa većinom i najbolje Zagorove priče su bez iznimke fantastične (Hellingen, Rakosi, Kandrax, Ylenia...), a samim tim te epizode su predodređene za veću naklonost čitatelja.
A tu je i ta hebena nostalgija koja je na strani Zagora, a koja u manjoj ili većoj mjeri utječe na ispravnu valorizaciju njegovih priča, što kod Texa nije slučaj.
Barem kod mene, kad sam bio klinac jedan je junak isključivao drugog, odnosno u vrijeme dok sam čitao Zagora Tex mi je bio potpuno nezanimljiv, a kad sam počeo čitati (odnosno sazreo za) Texa, Zagor je izgubio na zanimljivosti i naklonosti.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 25/06/2014 16:44:38
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 25/06/2014 : 16:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by selanne

Možda popularniji, ne i bolji.


Daj se nemoj palit na ovog tipa.





castim picem moderatora koji ovo zakljuca


Ja janjetinom.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/06/2014 : 17:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool


Barem kod mene, kad sam bio klinac jedan je junak isključivao drugog...




Vidis da nije potrebno biti dete da bi tako razmisljao. Pljuj po drugom da bi glorifikovao svoje.
Mislim, kakvo je to pitanje:zasto je Tex bolji od Zagora?

Iz dana u dan me sve vise sramota sto sam zagorovac, zbog ovih konstantnih troll-topica. Oladite malo, ljudi. Kompletan pdf ste pretvorili u psihodelicni cirkus, konstantno zatupljivanje i vrtoglavicu od gluposti. Ulazim u Bonelli, vidim novi topic i uhvati me bed kao da ja bombardujem ljude sa upitnicima tipa "zasto je zg najbolji" "ovaj ili onaj u zg stripovima" i slicne smorove.

EDIT: Timber, jedan nedavni topic je dokazao skroz suprotno. Da si malo vise obracao paznju na forum umesto sto si uvaljivao nepotpunu kolekciju piratskih zagora ( nelegalni znoj zatvorene grupe ljudi na koji si se svojom bahatošću popišao) za 200eura, mozda bi postedeo nase posete forumu ovakvih trauma.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 25/06/2014 22:11:51
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/06/2014 : 17:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Barem kod mene, kad sam bio klinac jedan je junak isključivao drugog, odnosno u vrijeme dok sam čitao Zagora Tex mi je bio potpuno nezanimljiv, a kad sam počeo čitati (odnosno sazreo za) Texa, Zagor je izgubio na zanimljivosti i naklonosti.




Kako to mislis da si sazreo za Texa?
Zasto ti se ko klincu nisu dopadale price sa kaubojima i Indijancima, a sada dopadaju, pogotovo u ovo vrijeme kada je western out, a upravo onda smo svi gutali tu vrstu filmova i igrali se "ta-ta" kaubojci protiv Indijanaca?!
Nekako mi nelogicna tvoja evolucija ukusa.
Da je Tex kojim slucajem zahtjevno stivo, pa hajde inekako bih mogao da shvatim...
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 25/06/2014 : 17:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
90% pročitanih priča Texa padnu mi u zaborav veoma brzo... kod Zagora to nije slučaj, već obrnuto... da mi to pojedini okoreli Texovi fanovi isto to ne kažu, možda bi mogao da pomislim da je problem u mojoj percepciji...
Go to Top of Page

MarxH
New Member

Croatia
143 Posts

Member since 09/12/2011

Posted - 25/06/2014 : 18:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send MarxH a Private Message  Reply with Quote
Zašto je Zagor popularniji od Texa?

Hm...

Zašto je Madonna popularnija od Annie Lennox?
Zašto su Depeche mode popularniji od Cabaret Voltaire?
Zašto je Metallica popularnija od Ministry?
Zašto su Green day popularniji od Toy dolls?
Zašto su Therion popularniji od Fields of the Nephilim?
Zašto su Radiohead popularniji od My bloody Valentine?
Zašto je Riblja čorba popularnija od Azre?
Zašto je Thompson popularniji od Miroslava Škore?

Zašto...

Zagor je direktniji i pristupačniji. Tex je suptilniji i dublji.
Zagor je bolji lik da bude uzor (borac za mir Darkwooda , pravda uvijek po zakonu)
Kome će ipak Teks biti uzor? Bijeli poglavica Navahosa? Koji provaljuje u kuće negativaca te ih u pravilu zapali, A negativce prebija na mrtvo ime usred tvrđava i šerifskih ureda. I još ako mu daju dobre informacije ih pusti da odu za svojom sudbinom?
Darkwood je puno interesantniji od Navaho rezervata.
Don Felipe Kajetano Lopez Martinez i Gonzales je puno komičniji lik od Kita Karsona.
Zagor nema sina. Ni Tiger Džeka...
Zagor ima Bata Battertona , Ikarovo pero , Lapalettea...
Teksovi prijatelji nisu nespretnjakovići (eventualno Pat MekRajen)
Itd

Uostalom , kako to da je Dilan dog uspio , a Magični vjetar nitko niti ne pokušava izdati u strip izdanju... Ili kako to da Ken Parker , Džudas i Tim i Dasti jednostavno ne mogu dobiti kiosk izdanje... Kako to da Alan Ford već biva i zlatni klasik , a nitko se ne sjeća Johnny Logana i Timothy Thatchera ... No to je već Off topic...

Ocean tuge je beskrajan i dubok. Okreni se oko sebe i naci ceš obalu...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/06/2014 : 18:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MarxH

Zašto je Riblja čorba popularnija od Azre?



nije
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 25/06/2014 : 18:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by MarxH

Zašto je Riblja čorba popularnija od Azre?



nije



evo, uze mi post iz tipkovnice
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 25/06/2014 : 18:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Isfrustriran prelascima Zagorovih crtaca na Teksa, nasao sam sjajno rijesenje. Sad kupujem i Teksa, ove Lu redovne i VC redovne, i nema problema. Dosta su Ortiz i Font, pa da mi vise ne bude zao sto Andreuci i Rubini vise ne rade na Zagoru :)
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/06/2014 : 18:38:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Barem kod mene, kad sam bio klinac jedan je junak isključivao drugog, odnosno u vrijeme dok sam čitao Zagora Tex mi je bio potpuno nezanimljiv, a kad sam počeo čitati (odnosno sazreo za) Texa, Zagor je izgubio na zanimljivosti i naklonosti.




Kako to mislis da si sazreo za Texa?
Zasto ti se ko klincu nisu dopadale price sa kaubojima i Indijancima, a sada dopadaju, pogotovo u ovo vrijeme kada je western out, a upravo onda smo svi gutali tu vrstu filmova i igrali se "ta-ta" kaubojci protiv Indijanaca?!
Nekako mi nelogicna tvoja evolucija ukusa.
Da je Tex kojim slucajem zahtjevno stivo, pa hajde inekako bih mogao da shvatim...




Mislim da sam gore već naveo odgovore na to zašto, makar je "sazreo" možda neprikladna i prejaka riječ.
U doba kad sam bio dijete pasao mi je junak veći od života s oreolom mita, koji se bori s vampirima, izvanzemaljcima, ludim znanstvenicima itd., i koji je na tragu superjunaka ali to ipak nije, a Tex (kao i Ken, uostalom, pa i Blueberry sve do negdje 12.-13. godine života) mi je tada bio jednostavno nezanimljiv i kolokvijalno rečeno "dosadan", pojednostavnjeno kazano jer nije odgovarao mom dječjem senzibilitetu i očekivanjima.
Tijekom odrastanja, dok sam počinjao čitati Laso, Doca Hollidaya i Wyatta Earpa, Tex mi je shodno tome počeo odgovarati ozbiljnošću i realističnošću, dok mi je kod Zagora počela smetati infantilnost koju kod Texa nisam uočavao.
I nije pritom uopće preoblem u žanru, kao ni u (ne)zahtjevnosti samih stripova, pogotovo stoga što je meni vestern konstantno izuzetno drag žanr, pa ne vidim kakve bi veze moj afinitet prema vesternu i doživljaj istog mogao imati veze s njegovom popularnošću u širokim gledateljskim (i čitateljskim!) krugovima.
I zašto je tebi čudno što mi je vestern (preferiram revizionistički i postvestern) danas bliži i draži nego u djetinjstvu, zar bih tu morao pratiti nekakve trendove, kako čini se smatraš?


Edit: ti se dakle ravnaš što je trenutno "in" a što "out", pa ti se sviđa ono što i većini, a ne sviđa ono što nije u trendu?
Gluposti, kakve veze to što volim vestern ima i uopće može imati s tim što je on kao žanr trenutno "out".


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 25/06/2014 18:41:34
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 25/06/2014 : 19:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Odgovor je jednostavan zato sto je to zagor pa kud ces bolji odgovor??!!!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/06/2014 : 20:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

Zato što je kolektivni IQ Homo Balcaniensisa za oko 40 niži od pripadnika italijanskih plemena. A zašto je to? Zbog toga što Italijani imaju bolje sladolede.



Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16866 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/06/2014 : 20:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Zagorov svijet nije ogranicen scenaristicki kao Teksov, to je glavni razlog, a ima ih jos...
Inace, i Tex je odlican, odlican strip!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18379 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/06/2014 : 21:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Čorba je bolja od Azre a Zagor od Texa...zašto?...jer je Zagor več od osnivanja namjenjen svim uzrastima (7-77) a Tex onim malo
starijima i zahtjevnijima...nađite mi klinca neke 1977 da mu je Tex bio bolji od Zagora...možda mu je bio bolji Blek, ali Tex nikad...isto važi za Kena Parkera i PSDZ...prezahtjevni stripovi za opuštanje i zabavu jednom klincu....koji se vozi na busu ili čita strip potajice izpod školske klupe...
a TEX i ZAGOR su uz KIT TELLERA nešto najbolje izrođeno u Italiji...naravno..uz DUGU PUŠKU!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 25/06/2014 : 21:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Vuco kaže da Willer Tex ne zna za drogu i sex.
S druge strane Zagor za to zna

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000