forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zašto je Zagor bolji strip od Teks Vilera ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/06/2014 : 21:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Iz dana u dan me sve vise sramota sto sam zagorovac, zbog ovih konstantnih troll-topica. Oladite malo, ljudi. Kompletan pdf ste pretvorili u psihodelicni cirkus, konstantno zatupljivanje i vrtoglavicu od gluposti. Ulazim u Bonelli, vidim novi topic i uhvati me bed kao da ja bombardujem ljude sa upitnicima tipa "zasto je zg najbolji" "ovaj ili onaj u zg stripovima" i slicne smorove.

Potpisujem.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/06/2014 : 22:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
džaba, kume...džaba

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/06/2014 : 22:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Vuco kaže da Willer Tex ne zna za drogu i sex.
S druge strane Zagor za to zna


A nije se ni Zagor nešto najeb'o svih ovih godina... u prvih 300 brojeva jednom a kasnije sve rjeđe.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 25/06/2014 : 22:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Tex ima dokaz da je bar jednom umočio, Zagi nema.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4055 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 25/06/2014 : 22:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Barem kod mene, kad sam bio klinac jedan je junak isključivao drugog, odnosno u vrijeme dok sam čitao Zagora Tex mi je bio potpuno nezanimljiv, a kad sam počeo čitati (odnosno sazreo za) Texa, Zagor je izgubio na zanimljivosti i naklonosti.




Kako to mislis da si sazreo za Texa?
Zasto ti se ko klincu nisu dopadale price sa kaubojima i Indijancima, a sada dopadaju, pogotovo u ovo vrijeme kada je western out, a upravo onda smo svi gutali tu vrstu filmova i igrali se "ta-ta" kaubojci protiv Indijanaca?!
Nekako mi nelogicna tvoja evolucija ukusa.
Da je Tex kojim slucajem zahtjevno stivo, pa hajde inekako bih mogao da shvatim...




Mislim da sam gore već naveo odgovore na to zašto, makar je "sazreo" možda neprikladna i prejaka riječ.
U doba kad sam bio dijete pasao mi je junak veći od života s oreolom mita, koji se bori s vampirima, izvanzemaljcima, ludim znanstvenicima itd., i koji je na tragu superjunaka ali to ipak nije, a Tex (kao i Ken, uostalom, pa i Blueberry sve do negdje 12.-13. godine života) mi je tada bio jednostavno nezanimljiv i kolokvijalno rečeno "dosadan", pojednostavnjeno kazano jer nije odgovarao mom dječjem senzibilitetu i očekivanjima.
Tijekom odrastanja, dok sam počinjao čitati Laso, Doca Hollidaya i Wyatta Earpa, Tex mi je shodno tome počeo odgovarati ozbiljnošću i realističnošću, dok mi je kod Zagora počela smetati infantilnost koju kod Texa nisam uočavao.
I nije pritom uopće preoblem u žanru, kao ni u (ne)zahtjevnosti samih stripova, pogotovo stoga što je meni vestern konstantno izuzetno drag žanr, pa ne vidim kakve bi veze moj afinitet prema vesternu i doživljaj istog mogao imati veze s njegovom popularnošću u širokim gledateljskim (i čitateljskim!) krugovima.
I zašto je tebi čudno što mi je vestern (preferiram revizionistički i postvestern) danas bliži i draži nego u djetinjstvu, zar bih tu morao pratiti nekakve trendove, kako čini se smatraš?


Edit: ti se dakle ravnaš što je trenutno "in" a što "out", pa ti se sviđa ono što i većini, a ne sviđa ono što nije u trendu?
Gluposti, kakve veze to što volim vestern ima i uopće može imati s tim što je on kao žanr trenutno "out".





Tex je najbolji neka prica ko šta hoce.
Zagor bolji od Texa.......nikada.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/06/2014 : 23:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by bjelolasica

Vuco kaže da Willer Tex ne zna za drogu i sex.
S druge strane Zagor za to zna


A nije se ni Zagor nešto najeb'o svih ovih godina... u prvih 300 brojeva jednom a kasnije sve rjeđe.



Krivo.
Zagi je za ozbiljno počeo tek nakon broja 300.
http://www.stripovi.com/magazin/dr-zagorolog-predstavlja-darkwoodske-nevjeste/176/

ccc, ponekad mi se čini da je svega petero ljudi na ovom forumu pročitalo nešto od Zagora nakon broja 300, odnosno kraja zlatne serije.

Edited by - nagor on 25/06/2014 23:02:03
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 25/06/2014 : 23:02:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam siguran u to. Ako su i procitali, za vrijeme citanja su razmisljali o necem desetom, nema drugog objasnjenja...

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/06/2014 : 23:03:01  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Tex ima dokaz da je bar jednom umočio, Zagi nema.



Tebi neću zamjeriti krive informacije jer si Texovac.

Umočio je Zagor... dosta puta i sve same desetke. Vidi sliku ispod.


Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/06/2014 : 23:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by bjelolasica

Vuco kaže da Willer Tex ne zna za drogu i sex.
S druge strane Zagor za to zna


A nije se ni Zagor nešto najeb'o svih ovih godina... u prvih 300 brojeva jednom a kasnije sve rjeđe.


Barem se nadrogirao

Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 25/06/2014 : 23:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by selanne

Tex ima dokaz da je bar jednom umočio, Zagi nema.



Tebi neću zamjeriti krive informacije jer si Texovac.

Umočio je Zagor... dosta puta i sve same desetke. Vidi sliku ispod.






Dobro, Deniz i Ilenija ne spadaju u Zagorove grupi djevojke.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 25/06/2014 : 23:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by selanne

Tex ima dokaz da je bar jednom umočio, Zagi nema.



Tebi neću zamjeriti krive informacije jer si Texovac.

Umočio je Zagor... dosta puta i sve same desetke. Vidi sliku ispod.




I dalje nema dokaza, vidjeli smo samo neke scene ljubljenja, ništa više.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 25/06/2014 : 23:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Netko je rekao da se vraća Blondie iz "Plavokose opasnosti" u JA odiseji.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/06/2014 : 23:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Ja sam siguran u to. Ako su i procitali, za vrijeme citanja su razmisljali o necem desetom, nema drugog objasnjenja...





Da...
Žao mi je što su svi stali tek kad je počelo.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 25/06/2014 : 23:07:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by selanne

Tex ima dokaz da je bar jednom umočio, Zagi nema.



Tebi neću zamjeriti krive informacije jer si Texovac.

Umočio je Zagor... dosta puta i sve same desetke. Vidi sliku ispod.




I dalje nema dokaza, vidjeli smo samo neke scene ljubljenja, ništa više.



Nisi ti to pazljivo citao :) I za Gambit, i za MAri i za Virdziniju itekako ima :)
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 25/06/2014 : 23:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Nisam sigurno toliki znalac za Zagija, ali za npr. Virginiju sam samo vidio scene ljubljenja. Zar ima išta drugo?

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/06/2014 : 23:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ne brojim te epizode koje su radili Chiarolla, Cassarovi i Laurenti jer te većinom nisam imao volje čitati (Osvetu vudu sam ipak pročitao i tamo je bilo neke vatre).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/06/2014 : 23:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by selanne

Tex ima dokaz da je bar jednom umočio, Zagi nema.



Tebi neću zamjeriti krive informacije jer si Texovac.

Umočio je Zagor... dosta puta i sve same desetke. Vidi sliku ispod.


I dalje nema dokaza, vidjeli smo samo neke scene ljubljenja, ništa više.



Ah sad. Bonelli je to. Zabranjeno je crtati penise i vagine.
Ja ti garantiram da je veći jebač od Texa.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 25/06/2014 : 23:13:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Kad mu u nekoj epizodi prikažu sina, priznat ću da sam u krivu.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/06/2014 : 23:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Nisam sigurno toliki znalac za Zagija, ali za npr. Virginiju sam samo vidio scene ljubljenja. Zar ima išta drugo?



http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-alm-10-demonski-otok/1516/

Prequel gdje je sigurno bilo više toga sa Virginiom.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/06/2014 : 23:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Kad mu u nekoj epizodi prikažu sina, priznat ću da sam u krivu.



Ne smijem sve reći. Spojleri.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 25/06/2014 : 23:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Ne vjerujem dok ne vidim svojim očima.
Ali pošteno, ako su spojleri, prihvaćam objašnjenje.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.

Edited by - selanne on 25/06/2014 23:16:20
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/06/2014 : 23:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by selanne

Tex ima dokaz da je bar jednom umočio, Zagi nema.



Tebi neću zamjeriti krive informacije jer si Texovac.

Umočio je Zagor... dosta puta i sve same desetke. Vidi sliku ispod.





Dobro, Deniz i Ilenija ne spadaju u Zagorove grupi djevojke.



Za Denise se slažem. Ta je bila zauzeta.
Ali za Yleniju nije isključeno. Bilo je nešto na onom otoku u "Crnom brodu".

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/06/2014 : 23:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ne brojim te epizode koje su radili Chiarolla, Cassarovi i Laurenti jer te većinom nisam imao volje čitati (Osvetu vudu sam ipak pročitao i tamo je bilo neke vatre).



Šteta, propuštaš puno toga.
Chiarolla je nacrtao možda i najboljeg Zagora - Sedam gradova Cibole.
Laurenti crta najebozovnije žene u Bonelliju - samo zbog toga ga se isplati čitat.
Cassarovi - malo tko ih voli, ali i oni imaju dobre priče - Krv Apača i Demonska knjiga su vrh.

Ne si zatvarat vrata, pogotovo ako voliš Zagora.
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 25/06/2014 : 23:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Evo sa Fridom


Blondie


Margie


Virginia
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/06/2014 : 23:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tintilinic

Evo sa Fridom


Blondie


Margie


Virginia




Bravo Tintilinicu.
I to su samo scene prije nego je počeo za ozbiljno sa ženama. Jebiga, neki nisu čitali.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000