forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zašto je Zagor bolji strip od Teks Vilera ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 25/06/2014 : 23:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Ma Frida je vidjela sve indijske bogove s Zagorom kolko ju je rsatavljao
Podrapao ju je kao Željka Markić gay pride proglas

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 25/06/2014 23:43:05
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/06/2014 : 23:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ne brojim te epizode koje su radili Chiarolla, Cassarovi i Laurenti jer te većinom nisam imao volje čitati (Osvetu vudu sam ipak pročitao i tamo je bilo neke vatre).



Šteta, propuštaš puno toga.
Chiarolla je nacrtao možda i najboljeg Zagora - Sedam gradova Cibole.
Laurenti crta najebozovnije žene u Bonelliju - samo zbog toga ga se isplati čitat.
Cassarovi - malo tko ih voli, ali i oni imaju dobre priče - Krv Apača i Demonska knjiga su vrh.

Ne si zatvarat vrata, pogotovo ako voliš Zagora.


Demonsku knjigu imam, dobra priča ali baš ju je unakazio loš crtež, Osveta vudu me pomalo razočarala neovisno o Laurentiju koji je tu čak i podnošljiv ali scenaristički je ona meni samo goli prosjek i ništa više, što se tiče Chiarolle nekada sam imao 4-5 njegovih epizoda ali debelo razočaran viđenim rekao sam sebi da on više neće pred moje oči.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/06/2014 : 23:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Tintilinic

Evo sa Fridom


Blondie


Margie


Virginia




Bravo Tintilinicu.
I to su samo scene prije nego je počeo za ozbiljno sa ženama. Jebiga, neki nisu čitali.


Sve sam ove stare priče čitao ali od njih priznajem samo 'Očajničko putovanje' kao mogućnost da je Zagor uspio zavući Fridi, kod ovih ostalih bilo je samo nešto sitno i nevažno pred kraj epizode a što se tiče Blondie tu je samo oči napario.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/06/2014 : 23:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Ma Frida je vidjela sve indijske bogove s Zagorom kolko ju je rsatavljao
Podrapao ju je kao Željka Markić gay pride proglas



Frida je Disney prema Marie Laveau. Ta ga je tek ubila (pun intended).




Edited by - nagor on 25/06/2014 23:51:12
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/06/2014 : 23:51:24  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Zagor je danas zreo i ozbiljan serijal, koji može uz bok svakom svjetskom (super)junaku. Žao mi je kad ga ljudi još uvijek doživljavaju preko trash stranica Zlatne serije... troglavih aždaja, divovske amebe i slićnih Miki pizdarija. Da, sve je to naš junak, ali prerastao je on tu fazu još prije 20 godina... baš tada kad su svi prestali sa čitanjem...
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 25/06/2014 : 23:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Ja sam se nadao da će biti nešto od Blondie. Ona mu je čak ponudila da joj se pridruži u životu, a on kaže "nema šanse sestro". Nadam se dobroj epizodi sa njom u JA odiseji.

Marie Laveau mi je najgora od tih djevojki što se motaju oko Zagora.

Edited by - Tintilinic on 25/06/2014 23:53:26
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/06/2014 : 00:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Zagor je danas zreo i ozbiljan serijal, koji može uz bok svakom svjetskom (super)junaku. Žao mi je kad ga ljudi još uvijek doživljavaju preko trash stranica Zlatne serije... troglavih aždaja, divovske amebe i slićnih Miki pizdarija. Da, sve je to naš junak, ali prerastao je on tu fazu još prije 20 godina... baš tada kad su svi prestali sa čitanjem...


Sada hoćeš reći da su neke nove epizode bolje od masu legendarnih; Zagor protiv Supermikea, Očajničko putovanje, Bijes ratnika Osaga, Čarobnjak Kandrax, Kralj orlova, Tajna služba, Ocean, Sloboda ili smrt, Devil Mask, Tigar, Tropical Corp, prva 2 Vampira itd, itd... možda tebi jesu ali meni nikako... ono što je izašlo nakon ZS-a ne može ni prismrditi ovima koje sam naveo.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 26/06/2014 : 00:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Zagor je danas zreo i ozbiljan serijal, koji može uz bok svakom svjetskom (super)junaku. Žao mi je kad ga ljudi još uvijek doživljavaju preko trash stranica Zlatne serije... troglavih aždaja, divovske amebe i slićnih Miki pizdarija. Da, sve je to naš junak, ali prerastao je on tu fazu još prije 20 godina... baš tada kad su svi prestali sa čitanjem...

Kolko ti tad imade godina?

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/06/2014 : 00:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by nagor

Zagor je danas zreo i ozbiljan serijal, koji može uz bok svakom svjetskom (super)junaku. Žao mi je kad ga ljudi još uvijek doživljavaju preko trash stranica Zlatne serije... troglavih aždaja, divovske amebe i slićnih Miki pizdarija. Da, sve je to naš junak, ali prerastao je on tu fazu još prije 20 godina... baš tada kad su svi prestali sa čitanjem...



Sada hoćeš reći da su neke nove epizode bolje od masu legendarnih; Zagor protiv Supermikea, Očajničko putovanje, Bijes ratnika Osaga, Čarobnjak Kandrax, Kralj orlova, Tajna služba, Ocean, Sloboda ili smrt, Devil Mask, Tigar, Tropical Corp, prva 2 Vampira itd, itd...



Apsolutno! Točno to hoću reći. To nisam nikad ni skrivao.

To su sve klasici i meni drage priče, ali daleko od toga da je to sve što Zagor može ponuditi. Ma kakav Tropical Corp...

quote:
možda tebi jesu ali meni nikako...



Tu ćemo se složit.

quote:
možda tebi jesu ali meni nikako... ono što je izašlo nakon ZS-a ne može ni prismrditi ovima koje sam naveo.



Tu se nećemo nikako složiti. Meni je 80 posto izašlih epizoda u razdoblju nakon ZS bolje od polovice ovih što si naveo.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/06/2014 : 00:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by nagor

Zagor je danas zreo i ozbiljan serijal, koji može uz bok svakom svjetskom (super)junaku. Žao mi je kad ga ljudi još uvijek doživljavaju preko trash stranica Zlatne serije... troglavih aždaja, divovske amebe i slićnih Miki pizdarija. Da, sve je to naš junak, ali prerastao je on tu fazu još prije 20 godina... baš tada kad su svi prestali sa čitanjem...

Kolko ti tad imade godina?



Izračunaj. Piše mi u profilu kolko imam sad godina.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 26/06/2014 : 01:07:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Sedam. Jesil i ti tad prestao citat i ako jesi,kad si opet poceo?

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/06/2014 : 01:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

Sedam. Jesil i ti tad prestao citat i ako jesi,kad si opet poceo?



Ja sam tad tek tada počeo sa Zagorom.

Pričam o tome kako svi seru po Zagoru a malo tko od njih je pročitao zadnjih 300 brojeva, dakle ono najbolje od Zagora.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/06/2014 : 01:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor
Meni je 80 posto izašlih epizoda u razdoblju nakon ZS bolje od polovice ovih što si naveo.


Pa kada se uzme u obzir razlika u godinama to i nije nešto čudno, ipak si 7-8 godina mlađi od mene pa vjerojatno kod tebe nije prisutna nostalgija kao u mome slučaju.
Oni koji su mojih godina ili stariji vjerojatno razmišljaju slično kao i ja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/06/2014 : 01:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by nagor
Meni je 80 posto izašlih epizoda u razdoblju nakon ZS bolje od polovice ovih što si naveo.


Pa kada se uzme u obzir razlika u godinama to i nije nešto čudno, ipak si 7-8 godina mlađi od mene pa vjerojatno kod tebe nije prisutna nostalgija kao u mome slučaju.
Oni koji su mojih godina ili stariji vjerojatno razmišljaju slično kao i ja.



Istina i ništa loše u tome. Nostalgija je temelj ovog sajta i foruma. Čitao sam i ja te prašnjave zlatne serije kao klinac. Prekrasne uspomene... svaka priča je bila stotka, ali ovdje kao pokušavamo malo ozbiljnije analizirati stripovske junake i ne mogu se nikako složiti da je taj raniji naivniji period bolji od ovog novog.



Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 26/06/2014 : 01:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Tutta

Sedam. Jesil i ti tad prestao citat i ako jesi,kad si opet poceo?



Ja sam tad tek tada počeo sa Zagorom.

Pričam o tome kako svi seru po Zagoru a malo tko od njih je pročitao zadnjih 300 brojeva, dakle ono najbolje od Zagora.

Hvala nagor'e. Blago tebi pa si ih imao/imas.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/06/2014 : 02:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Tutta

Sedam. Jesil i ti tad prestao citat i ako jesi,kad si opet poceo?



Ja sam tad tek tada počeo sa Zagorom.

Pričam o tome kako svi seru po Zagoru a malo tko od njih je pročitao zadnjih 300 brojeva, dakle ono najbolje od Zagora.

Hvala nagor'e. Blago tebi pa si ih imao/imas.




Malo si se izgubio jer nisi pratio od početka i nisi skužio što želim reć sa "prestali sa čitanjem".
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 26/06/2014 : 02:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Pričam o tome kako svi seru po Zagoru a malo tko od njih je pročitao zadnjih 300 brojeva, dakle ono najbolje od Zagora.



U svemu smo se dosad slagali, ali u ovom odozgo ne. Zadnjih 300 Zagorovih brojeva nisu ni blizu prvih 280.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/06/2014 : 03:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by nagor

Pričam o tome kako svi seru po Zagoru a malo tko od njih je pročitao zadnjih 300 brojeva, dakle ono najbolje od Zagora.



U svemu smo se dosad slagali, ali u ovom odozgo ne. Zadnjih 300 Zagorovih brojeva nisu ni blizu prvih 280.




Očekivao sam te. Znao sam da se nećeš složit.

Važnije mi je da se na Vicevima&Svaštari slažemo.
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1277 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 26/06/2014 : 17:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
zato što ima svemiraca?

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 26/06/2014 : 18:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Osobno volim podjednako realistične i fantastične epizode, ovisno o tome koliko su dobre.
Npr. Sedam gradova cibole je i meni možda najdraži Zagor (ne i najbolji), ali i priče poput "Bijes ratnika Osaga" su odlične.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/06/2014 : 21:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Zagor nije bolji strip od Texa.
Dapače.
Tex valja, Zagor nevalja.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 26/06/2014 : 21:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Zagor nije bolji strip od Texa.
Dapače.
Tex valja, Zagor nevalja.



Obadva su dobri stripovi, ali mislim da je Zagor ipak bolji.
Raznovrsniji je i tematski zanimljiviji. Doduše on ima velikih uspona i padova kojih nema kod Texa.
Tex je uspio održati stabilan nivo kvalitete kroz godine i ima odlične crtače.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 26/06/2014 : 22:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Zagor nije bolji strip od Texa.
Dapače.
Tex valja, Zagor nevalja.



Obadva su dobri stripovi, ali mislim da je Zagor ipak bolji.
Raznovrsniji je i tematski zanimljiviji. Doduše on ima velikih uspona i padova kojih nema kod Texa.
Tex je uspio održati stabilan nivo kvalitete kroz godine i ima odlične crtače.



Nema Teks bolje crteže već crtače.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 26/06/2014 : 22:06:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Zagor nije bolji strip od Texa.
Dapače.
Tex valja, Zagor nevalja.



Obadva su dobri stripovi, ali mislim da je Zagor ipak bolji.
Raznovrsniji je i tematski zanimljiviji. Doduše on ima velikih uspona i padova kojih nema kod Texa.
Tex je uspio održati stabilan nivo kvalitete kroz godine i ima odlične crtače.



Nema Teks bolje crteže već crtače.



Pa to sam i napisao, ima odlične crtače, bolje nego kod Zagora (u nekom prosjeku). Villa i Civitelli su puno bolji od npr. Chiarolle i Cassara.
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 26/06/2014 : 22:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Ako Chiarollu uopće možemo nazvati nekim crtačem. Ne možeš uspoređivati onoga tko super crta Texa i onoga tko možda najlošije crta Zagora.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000