forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka specijal 19 - Neznalice
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

don_draper
Advanced Member



3747 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 01/09/2021 : 22:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Jedno blesavo pitanje
Jel nuzno poznavati i opcenito biti upucen u vinarstvo da bi se cijenio ovaj strip?

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 01/09/2021 : 23:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ma kakvi, dapače na zanimljiv način te uvede u taj svijet. Ženi je recimo taj dio bio zanimljiviji od stripaskog dijela.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 01/09/2021 : 23:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ja bih baš rekao da je poželjno da čitalac nije upućen u tematiku, kao što u stripu imamo jednog lika koji zna sve o vinu, ali ne zna ništa o stripovima, dok drugi zna sve o stripovima, a ne zna ništa o vinu
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/09/2021 : 23:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Upravo tako. Inače bi strip mogao ispasti dosadan.

Have mercy
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3747 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 02/09/2021 : 11:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Onda se ocito isplati biti neznalica da bi se uzivalo u Neznalicama

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1735 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 23/09/2021 : 15:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Prilično ste dobre osvrte ostavili, neću nešto dužiti u komentaru...

Nisam ga kupio kada je redovno izašao. U međuvremenu rasprodat... Kada je Marko najavio reprint, pored milion zvučnijih naslova začudih se.
Zainteresovalo me zašto baš njega. Pročitao zavir, ništa posebno... I tako mi đavo nije dao mira pa sam odlučio da ga uzmem da vidim šta to ima u njemu...

Tu su dva zaluđenika, u strip i u vino. Svaki poseban na svoj način. Autor kroz strip pokušava nešto reći o vinu dok u isto vreme vino pokušava reći nešto o stripu. Kroz monologe nekada nije jasno dal pričaju o stripu ili o vinu. Mnoštvo je dvosmislenih rečenica lepo uklopljenih.
Podjednako je zanimljivo pročitati odgovor Trondheim-a zašto crta kljunove svojim likovima kao i zašto je potrebno dodavati sumpor grožđu...
Dosta lepih predela, poseta raznim geografskim regijama specifičnim za pojedina vina, vinogradima i njihovim specifičnim vlasnicima i sa druge strane posete strip izložbama i pojedinim autorima, pominjanje odabranih strip naslova.
I sve to tako lepo, pitko, nepretenciozno uklopljeno.

Evo i jedne sitnice koju bih posebno izdvojio jer govori o današnjoj  krivoj upotrebi stripa ili vina, svejedno...



Samo bih ja ove ljubitelje glancera koji ne smeju da se čitaju jer ne bi više bili glanceri nazvao "ljubiteljima rikni".
Pitajte ih da vam posude koji strip na čitanje... Izbaciće vas iz kuće

Preporuka i za pročitati i za nekom pokloniti. Meni se uvukao pod kožu, običan i nekako drag strip.




@Peyo, hvala za preporuku

-Markosa čekam sa još par C/B reprinta. Ne znam kakav mu je plan za sledeću godinu i da li će biti kakvih reprinta osim Inkala.

Takođe, kad može da ugura 40 kolorki u jednu godinu može i bar 5-6 C/B naslova

Resistance is futile.

Edited by - borg on 23/09/2021 15:24:22
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/09/2021 : 16:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg
@Peyo, hvala za preporuku



Drago mi je da ti se strip svidio.

I meni je nakon dugo odlaganja za čitanje bio ugodno iznenađenje kao knjiga koja djeluje na više razina.

Poklonio frendu vinaru. Čekam njegovo mišljenje.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/09/2021 : 16:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Moj je problem s ovim stripom što me tek napola zanima. Odnosno, vina i bilo što vezano za njih su mi potpuno nezanimljiva.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/09/2021 : 16:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Tako je i kod mene, no preview mi se svejedno strašno svidio. Kupio sam ovaj strip, no još nije došao do mene tako da ga nisam cijelog pročitao, ali ako je suditi po previewu čitatelj bi se ajmo reći trebao staviti u ulogu autora i dopustiti sugovorniku da mu objasni zašto voli nešto što je autoru/čitatelju u potpunosti strano i nepoznato. Mislim da cilj ovog stripa nije da čitatelj zavoli vino i vinogradarstvo, već da čuje i vidi kako netko doživljava svoju strast na isti način na koji čitatelj doživljava strast prema stripovima.

Ne znam za vas ostale, no meni je strašno zanimljivo čuti nekoga kad priča o nečemu što ga jako zanima, makar ja ne imao ikakve veze s time. Primjera radi, prijatelj jedne moje prijateljice uzgaja egzotične pauke i ima poprilično uspješan youtube kanal na tu temu. Ja se pauka i insekata užasavam svim svojim bićem, no opet kad je taj tip jednom pričao o svemu tome, bilo mi je zanimljivo čuti koliko truda i volje je uložio u taj svoj ajmo reći hobi. Mislim, čovjek praktički živi od tog youtube kanala.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 23/09/2021 : 16:26:03  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ne zanimaju vas vina? Kakvi ste bre vi ljudi!

Have mercy
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/09/2021 : 16:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Nikad nisam volio vina sama po sebi, imaju grozan okus.

Volim ih jedino u hrani.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/09/2021 : 18:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Moj je problem s ovim stripom što me tek napola zanima. Odnosno, vina i bilo što vezano za njih su mi potpuno nezanimljiva.



Mislim da kada sve zbrojim u životu nisam popio više od 2 litre vina i to prigodno.

Pive možda 2 ili 3 čaše i to na silu. Njegov okus mi nikad nije prijao.

Što se tiče vina bio sam 2 puta u raznim vinarijama gdje su se potrudili objasniti nam čitav proces i poslove oko vina sa puno strasti i to mi je draga uspomena.

Tako da mi je bilo zgodno to iskustvo usporediti s ovom knjigom.

Zapravo to je knjiga o raznim strastima, a i o prijateljstvu, o proširivanju vidika.

U tom smislu ova knjiga je vrlo uspješna i nije nezabavna, naprotiv.

Posebno su mi simpatične bile reference na autore čije je stripove Fibra objavila.

quote:
Originally posted by izivko

Ne zanimaju vas vina? Kakvi ste bre vi ljudi!



Frende, ne znam da li je ovo brekanje rezultat velikog šoka ili nam otkriva nepoznato o tebi !
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/09/2021 : 00:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja cepam tokom leta samo špricer odnosno gemišt. Je l mogu ja onda da procitam ovaj strip?
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1735 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 24/09/2021 : 00:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Za čitanje ovog stripa možete da cepate i jogurt. Nije ovo strip posvećen vinu nego ljudima koji posvećuju svoj život onome što vole da rade. Strip kao izgovor pominje vino.
Predrasuda tog tipa je i - Ne zanima me planinarenje, pa neću da čitam Vrh bogova.
Ili Budizam me ne zanima, neću da čitam Buddha-u, Žodo pljuje po veri pa neću da čitam njegova dela, itd.

Resistance is futile.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 24/09/2021 : 00:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
@ going
Leći će ti ko hladan gemišt tokom ljeta.

Have mercy

Edited by - izivko on 24/09/2021 00:39:05
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/09/2021 : 00:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Za čitanje ovog stripa možete da cepate i jogurt. Nije ovo strip posvećen vinu nego ljudima koji posvećuju svoj život onome što vole da rade. Strip kao izgovor pominje vino.
Predrasuda tog tipa je i - Ne zanima me planinarenje, pa neću da čitam Vrh bogova.
Ili Budizam me ne zanima, neću da čitam Buddha-u, Žodo pljuje po veri pa neću da čitam njegova dela, itd.




Ma ja sam se salio. Deluje mi interesantno strip pogotovo posle ovoliko lepih komentara forumasa cije misljenje cenim, tako da verujem da cu ga nabaviti u dogledno vreme. Nije na vrhu prioiriteta, ali nabavice se.

quote:
Originally posted by izivko

@ going
Leći će ti ko hladan gemišt tokom ljeta.



Toooo!
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 24/09/2021 : 02:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Nikad nisam volio vina sama po sebi, imaju grozan okus.


E, svašta! Šta sve čovek neće da pročita na forumu...

Mislim, postoje i vina koja imaju grozan okus (onakva kakva pije Superhik ),
ali ovako generalizovati i vređati božansko piće, to stvarno nisam očekivao od tebe, Bushido, koji se često buniš
kad neko iznosi takve uopštene (negativne) stavove, recimo o američkim ili japanskim stripovima...

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/09/2021 : 02:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Nikad nisam volio vina sama po sebi, imaju grozan okus.


E, svašta! Šta sve čovek neće da pročita na forumu...

Mislim, postoje i vina koja imaju grozan okus (onakva kakva pije Superhik ),
ali ovako generalizovati i vređati božansko piće, to stvarno nisam očekivao od tebe, Bushido, koji se često buniš
kad neko iznosi takve uopštene (negativne) stavove, recimo o američkim ili japanskim stripovima...



Istina!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/09/2021 : 06:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ne pijen vina ,al strip ću pročitat jednog dana. Pari zanimljiv.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/09/2021 : 10:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Nikad nisam volio vina sama po sebi, imaju grozan okus.


E, svašta! Šta sve čovek neće da pročita na forumu...

Mislim, postoje i vina koja imaju grozan okus (onakva kakva pije Superhik ),
ali ovako generalizovati i vređati božansko piće, to stvarno nisam očekivao od tebe, Bushido, koji se često buniš
kad neko iznosi takve uopštene (negativne) stavove, recimo o američkim ili japanskim stripovima...


Uspoređuješ kruške i jabuke. Konzumacija vina nije isto što i konzumacija stripova.

Nekome je vino možda božansko piće, a nekome nije jasno zašto bi itko to uopće pio. Em je kiselo, em smrdi, em je nevjerojatno grozan osjećaj dok to klizi kroz tvoju utrobu. U životu nisam probao vino ili neko drugo alkoholno piće koje bi mi se imalo svidjelo, a probao sam svašta. Najljepša riječ kojom mogu opisati neko od ispijenih pića jest "podnošljivo". Nema to veze s kvalitetom. Može to biti najbolje vino na svijetu, ali meni se neće svidjeti, jer osjećaj koji vino u meni općenito izaziva je apsolutno odbojan.

S druge strane, mogu pročitati bilo koji strip, tako da će i Neznalice jednom doći na red.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 24/09/2021 10:18:09
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/09/2021 : 10:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Uspoređuješ kruške i jabuke. Konzumacija vina nije isto što i konzumacija stripova.

Nekome je vino možda božansko piće, a nekome nije jasno zašto bi itko to uopće pio.



Ma kakve kruške i jabuke. Kao kaj je tebi odbojno vino tako je drugome strip. Potpuno isto. Postoje slatka vina, postoje blaga rose vina i još puno različitih vrsti koje nisu ni kisele niti imaju miris vina.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/09/2021 : 10:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Ma kakve kruške i jabuke. Kao kaj je tebi odbojno vino tako je drugome strip. Potpuno isto.


Nije isto, jer mi se prilikom konzumacije stripova ne grče lice i utroba.

Mislim, ok, ne isključujem mogućnost da netko ima takvu reakciju dok čita određene stripove.

quote:
Originally posted by BeaGea

Postoje slatka vina, postoje blaga rose vina i još puno različitih vrsti koje nisu ni kisele niti imaju miris vina.


Da, takva pića kod mene spadaju u kategoriju "podnošljivo". Fino? Nikako.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/09/2021 : 10:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Mislim, ok, ne isključujem mogućnost da netko ima takvu reakciju dok čita određene stripove.


Nemoj isključiti ni mogućnost da se vecini ne grči lice kad piju vino, dapace vrlo su veseli.

A stripovi svakako djeluju na raspoloženje, i on je različito od osobe do osobe. Kao i konzumacija vina.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/09/2021 : 11:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Nemoj isključiti ni mogućnost da se vecini ne grči lice kad piju vino, dapace vrlo su veseli.


Pa to je očito. Inače vina ne bi bila toliko popularna.

quote:
Originally posted by BeaGea

A stripovi svakako djeluju na raspoloženje, i on je različito od osobe do osobe. Kao i konzumacija vina.


Kada je vino u pitanju, ja ne govorim o raspoloženju. Govorim o reakciji moga tijela kada popijem vino. Nijedan strip kod mene nije izazvao takvu reakciju.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 24/09/2021 11:14:00
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/09/2021 : 11:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Da skratim...vino i stripovi imaju isto djelovanje, a ono ovisi o karkteru i fizičkom stanju pojedinca.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000