forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 217 - Tananarive
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2022 : 10:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


U sutonu jednog sređenog i opreznog života, jedan će se umirovljeni javni bilježnik prvi put u svom životu upustiti u pustolovinu. Mala je to pustolovina, ali za njega prava odiseja. Na tragu jednog mogućeg nasljednika – jureći onoliko brzo koliko mu to dopuštaju njegove stare kosti, za volanom jednog kabrioleta koji prije toga nikada nije napustio garažu te u društvu jednog čudnog putnika – otkrit će da nikada nije prekasno naučiti nešto o drugima...

... i o sebi samima.

Kolorka 217 • Tananarive • 116 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Mark Eacersall • Crtež Sylvain Vallée • Prijevod Jelena Prtorić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 26.8.2022. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-217-tananarive/784/

Trouble will find me

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 11/09/2022 : 12:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Još jedna tanka kolorka. 116 strana lepog crteža i zanimljive pričice. Dva penzosa koje deli ulica nalaze razonodu u druženju. Jedan dobro pripoveda a drugi lepo sve to upija. Jedan pustolov svetskog glasa i iznenađujućeg stasa za svoje godine, a drugi državni ćata u penziji kojem je jedino ostala vitalna i bez mana njegova hipohondrija. Sve ostalo je na aparatima i lekovima.
Ironijom sudbine, ovaj pustolov doživljava infarkt kod devetnaestog skleka i umire.
Potraga za naslednicima se čini kao prava avantura, koje se prihvata niko drugi do ovaj poluživi pajtaš.
Da ne idem više od zavira...

Ima tu nekih zanimljivih detalja, kao uloge Tintina na celu priču, pojavljivanja izbacivača u Panišerovoj majici... Ili kada ovaj škripavi penzos seda u svoj raspadnut kabriolet, i kreće u potragu a žena ga ispraća sa: Mogao si uzeti auto, knjige razbacane po policama, al stripovi uredno u kesicama, itd...
Na kraju mi nekako tužna priča, iako je autor svesno uneo previše fikcije, i nekako se distancirao od realnosti događaja.

Simpatična priča za pročitati. Ja bih ga smestio u grupu sa na primer Mali dućan smeha, Tamo i natrag, Makaroni...


Resistance is futile.

Edited by - borg on 11/09/2022 12:47:18
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 27/12/2022 : 00:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Nema se tu puno sta za rec...krasan strip. 8/10.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

djdjuro
New Member



Croatia
104 Posts

Member since 27/09/2011

Posted - 17/03/2023 : 10:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit djdjuro's Homepage  Send djdjuro a Private Message  Reply with Quote
OK, pročitao strip, teško mi ga je ocijeniti, zanimljiv crtež, možda sam od cijele priče očekivao malo više, ali sve u svemu solidno. No, može li mi netko reći zašto se baš zove "Tananarive"? Guglam i pretraga mi kaže da je Tananarive bivše ime za Antananarivo, glavni grad Madagascara. Dobro, bradonja i "avanturist" iz stripa je možda i bio na Madagascaru, ali to po meni nema nikakve veze s glavnom radnjom stripa?! U najmanju ruku, naziv stripa potencijalnog čitatelja vodi u krivom smijeru... Primjerenije bi bilo kad bi se strip zvao "Javni bilježnik u akciji" ;-)
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 22/03/2023 : 21:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je ovaj naslov nezasluzeno prosao ispod radara. Odlican strip, nekako setan, navodi na razmisljanje o prolaznosti zivota, i kako sve to brzo ide, pogotovo danas.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 13/02/2024 : 14:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Kako netko reče dva penziju krate dane tako da jedan nekadašnji pustolov prepričava svoje pustolovine frendu koji se možda većinu života nije maknuo iz svog mjesta, i kada premine ovaj potonji ide rijesavati ostavštinu svog frenda i pritom saznaje pravu istinu o njemu. Vrlo dobro!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000