forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Hrvatska prodaje GOLI OTOK
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 04/08/2014 : 09:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote

Kao dijete sam jeo gloginje i mogu reć da poslije svrbi guzica

Have mercy
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/08/2014 : 10:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by manhunter

Euro, iako znam da si "normalan", isto tako znam da neke malo složenije stvari razumeš poput deteta 4.-6. razreda osnovne škole. Ali glavno je da te jebi u tvojoj glavi lepo.

Hrvatska može da proda Goli Otok i sva druga ostrva nekoj drugoj državi i da se onda odrekne tog dela svoje teritorije. Posle prodaje bi tamo vladali zakoni te druge države, u školama bi se učilo po sistemu te države i sl.

U ovom konkretnom slučaju, Hrvatska prodaje ostrvo pravnom licu (firmi ili pojedincu), ali ostrvo se i dalje nalazi na teritoriji R. Hrvatske i na tom ostrvu i dalje vladaju zakoni te države.

Ovo je najjednostavnije što sam mogao da objasnim, možda ćeš i shvatiti.




Najsimpatičnije mi je ovo boldano!
Ne znam je li ti radila podsvijest ili je samo previd, ali je dobro.





Podsvest,podsvest!!!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 04/08/2014 : 10:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
hehe, još uvijek razmišljam da kupimo ljudi taj otok i stavimo tamo sve bandite koji su nas pokrali

ali zanimljivo, kad netko otvori topic, na koliko različitih tema se to onda razbije.

Manhunter pravo si napisao.

a još to, pa Euro se zajebava kad piše ovakve stvari.
Bio bi odličan kao animator na nekim proslavama, žurkama..

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 04/08/2014 10:46:04
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/08/2014 : 11:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pitanje je da li bi bilo toliko mjesta da se smjeste svi banditi iz ex-Yu regiona.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 04/08/2014 : 16:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
eh ljudi moji, ako možem da kažem još tim par poštenim u tom svijetu(znam i ijekavščinu kad sam u hrvatskoj i bez ij kad sam u srbiji, pa i par makedonskih riječi, ajde da vas vidim ko zna slovensi jezik?) upoznao sam puno dobrih ljudi svugdje po našoj ex zemlji, pa da ti kažem nešto-pun k..mi je ovih provokatora i loših ljudi-sretao sam i njih, pa idi dalje ako si pametan. Svi smo ti u istom zosu od ovih "lopova" kojima je sustav dozvolio, da nas pokrade. Pa razmišljam i ja za dalje, polako ču da zapustim i slo.-nije mi lako i iako mi je puno žao, sad več gledam koliko "jeftino" se prodaju kuče u istri i dalje-moja želja-osobna je da živim uz more -za dušu, kad razmislim šta imam od ovog života-kancelarije- kuča, ma dosta je bilo, polako računam i sam da kupim jednu kučicu uz hrv. obalu-pa u eu smo :)- i da si napravim atelje-imaču još para za život-na žalost samo to se danas gleda- pun mi je kur.. ljudi koji kukaju-pa bili iz slo, hrv, srb ili afrikanac- dosta sam se preslušao toga- ima da zaživim- tako da-pokušaču, pa od bilo gdje si, nema veze, sami smo htjeli, sami smo dopustili da se sve prodaje i evo tu smo gdje smo.
Malo mi liči na tekst od 1Eu , ali ja idem tim putem polako-svugdje si stranac..pa.. :)

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 04/08/2014 16:56:41
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/08/2014 : 18:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Vidiš, gloginje izgledaju slično šipurku, pa im je možda i primjena slična?





Kad smo već kod toga, u izreci "zapleo se kao pile u kučine" nikad nisam kužio što su to "kučine" i u što se pile zapravo zaplelo?

Google mi otkriva samo mjesto kod Solina, prodaje nekretnina i tako to, ali ništa u vezi s piletom.

A možda se pile zaplelo u selu kod Solina?


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 04/08/2014 : 20:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote

EUROOOO, POZDRAV S GOLOG OTOKA! OVDJE JE DO JAJA!


always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/08/2014 : 20:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus


EUROOOO, POZDRAV S GOLOG OTOKA! OVDJE JE DO JAJA!






Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/08/2014 : 20:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Risar_69

eh ljudi moji, ako možem da kažem još tim par poštenim u tom svijetu(znam i ijekavščinu kad sam u hrvatskoj i bez ij kad sam u srbiji, pa i par makedonskih riječi, ajde da vas vidim ko zna slovensi jezik?) upoznao sam puno dobrih ljudi svugdje po našoj ex zemlji, pa da ti kažem nešto-pun k..mi je ovih provokatora i loših ljudi-sretao sam i njih, pa idi dalje ako si pametan. Svi smo ti u istom zosu od ovih "lopova" kojima je sustav dozvolio, da nas pokrade. Pa razmišljam i ja za dalje, polako ču da zapustim i slo.-nije mi lako i iako mi je puno žao, sad več gledam koliko "jeftino" se prodaju kuče u istri i dalje-moja želja-osobna je da živim uz more -za dušu, kad razmislim šta imam od ovog života-kancelarije- kuča, ma dosta je bilo, polako računam i sam da kupim jednu kučicu uz hrv. obalu-pa u eu smo :)- i da si napravim atelje-imaču još para za život-na žalost samo to se danas gleda- pun mi je kur.. ljudi koji kukaju-pa bili iz slo, hrv, srb ili afrikanac- dosta sam se preslušao toga- ima da zaživim- tako da-pokušaču, pa od bilo gdje si, nema veze, sami smo htjeli, sami smo dopustili da se sve prodaje i evo tu smo gdje smo.
Malo mi liči na tekst od 1Eu , ali ja idem tim putem polako-svugdje si stranac..pa.. :)




ja znan jerbo san bija gori,al teško če znat neko tek tako ako nema rodbine ili ne ide na skijanje i slično

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 04/08/2014 : 21:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Vidiš, gloginje izgledaju slično šipurku, pa im je možda i primjena slična?





Kad smo već kod toga, u izreci "zapleo se kao pile u kučine" nikad nisam kužio što su to "kučine" i u što se pile zapravo zaplelo?

Google mi otkriva samo mjesto kod Solina, prodaje nekretnina i tako to, ali ništa u vezi s piletom.

A možda se pile zaplelo u selu kod Solina?




kučina, kratka, isprepletena vlakna dobivena grebenanjem pri mehaničkoj obradbi u proizvodnji kudjelje; služi za čišćenje i brtvljenje, najviše u strojarstvu.

Have mercy
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/08/2014 : 22:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Bagi hakirao fikusov profil...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/08/2014 : 08:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mozda je samo ljetovao sa bagijem i ovekovecio "to"?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 05/08/2014 : 08:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Vidiš, gloginje izgledaju slično šipurku, pa im je možda i primjena slična?





Kad smo već kod toga, u izreci "zapleo se kao pile u kučine" nikad nisam kužio što su to "kučine" i u što se pile zapravo zaplelo?

Google mi otkriva samo mjesto kod Solina, prodaje nekretnina i tako to, ali ništa u vezi s piletom.

A možda se pile zaplelo u selu kod Solina?





jesu to iste kučine ko i one u "trice i kučine"?

ako jesu, onda internet kaže da su kučine: grubo, sirovo, neobrađeno vlakno koje ostaje pri preradbi lana i konoplje

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/08/2014 : 12:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
To je onda to, otprilike i jedno i drugo, tj. "kratka, isprepletena vlakna dobivena grebenanjem pri mehaničkoj obradbi u proizvodnji kudjelje; služi za čišćenje i brtvljenje, najviše u strojarstvu" (čak sam i rukovao kučinom, samo što je tako ne zovemo pa nisam ni znao da je to bilo to), kao i "grubo, sirovo, neobrađeno vlakno koje ostaje pri preradbi lana i konoplje".

Vjerojatno može i od kudjelje i od lana i od konoplje, everything goes.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 05/08/2014 : 18:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Risar_69

eh ljudi moji, ako možem da kažem još tim par poštenim u tom svijetu(znam i ijekavščinu kad sam u hrvatskoj i bez ij kad sam u srbiji, pa i par makedonskih riječi, ajde da vas vidim ko zna slovensi jezik?) upoznao sam puno dobrih ljudi svugdje po našoj ex zemlji, pa da ti kažem nešto-pun k..mi je ovih provokatora i loših ljudi-sretao sam i njih, pa idi dalje ako si pametan. Svi smo ti u istom zosu od ovih "lopova" kojima je sustav dozvolio, da nas pokrade. Pa razmišljam i ja za dalje, polako ču da zapustim i slo.-nije mi lako i iako mi je puno žao, sad več gledam koliko "jeftino" se prodaju kuče u istri i dalje-moja želja-osobna je da živim uz more -za dušu, kad razmislim šta imam od ovog života-kancelarije- kuča, ma dosta je bilo, polako računam i sam da kupim jednu kučicu uz hrv. obalu-pa u eu smo :)- i da si napravim atelje-imaču još para za život-na žalost samo to se danas gleda- pun mi je kur.. ljudi koji kukaju-pa bili iz slo, hrv, srb ili afrikanac- dosta sam se preslušao toga- ima da zaživim- tako da-pokušaču, pa od bilo gdje si, nema veze, sami smo htjeli, sami smo dopustili da se sve prodaje i evo tu smo gdje smo.
Malo mi liči na tekst od 1Eu , ali ja idem tim putem polako-svugdje si stranac..pa.. :)




ja znan jerbo san bija gori,al teško če znat neko tek tako ako nema rodbine ili ne ide na skijanje i slično



pa nemam ti ni ja rodbine, pa onda teško s kim razgovarati, pa onda se malo popije i dodje ti ovakav izliv na papir jbga idemo dalje...
evo kod nas opet kiši ko iz škafa...

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 05/08/2014 18:14:42
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/08/2014 : 21:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Risar_69

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Risar_69

eh ljudi moji, ako možem da kažem još tim par poštenim u tom svijetu(znam i ijekavščinu kad sam u hrvatskoj i bez ij kad sam u srbiji, pa i par makedonskih riječi, ajde da vas vidim ko zna slovensi jezik?) upoznao sam puno dobrih ljudi svugdje po našoj ex zemlji, pa da ti kažem nešto-pun k..mi je ovih provokatora i loših ljudi-sretao sam i njih, pa idi dalje ako si pametan. Svi smo ti u istom zosu od ovih "lopova" kojima je sustav dozvolio, da nas pokrade. Pa razmišljam i ja za dalje, polako ču da zapustim i slo.-nije mi lako i iako mi je puno žao, sad več gledam koliko "jeftino" se prodaju kuče u istri i dalje-moja želja-osobna je da živim uz more -za dušu, kad razmislim šta imam od ovog života-kancelarije- kuča, ma dosta je bilo, polako računam i sam da kupim jednu kučicu uz hrv. obalu-pa u eu smo :)- i da si napravim atelje-imaču još para za život-na žalost samo to se danas gleda- pun mi je kur.. ljudi koji kukaju-pa bili iz slo, hrv, srb ili afrikanac- dosta sam se preslušao toga- ima da zaživim- tako da-pokušaču, pa od bilo gdje si, nema veze, sami smo htjeli, sami smo dopustili da se sve prodaje i evo tu smo gdje smo.
Malo mi liči na tekst od 1Eu , ali ja idem tim putem polako-svugdje si stranac..pa.. :)




ja znan jerbo san bija gori,al teško če znat neko tek tako ako nema rodbine ili ne ide na skijanje i slično



pa nemam ti ni ja rodbine, pa onda teško s kim razgovarati, pa onda se malo popije i dodje ti ovakav izliv na papir jbga idemo dalje...
evo kod nas opet kiši ko iz škafa...


Ima san familiju u Mariboru, i ka dite san Slovenski masu sluša i razumija jer smo cila lita provodili skupa.
20 godina pauze od Slovenskog, i onda san nedavno radija u Ljubljani 2 miseca na način da smo kolega i ja pričali Hrvatski, a Slovenci Slovenski i bilo je skroz OK. Nebi se usudija govorit Slovenski, ali ga razumin 90%.
Problem je bija samo sa jednon Štajerkon, koja nas je odma na početku upozorila da je ona Štajerka i ako bude prebrzo govorila da je slobodno zaustavimo.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 05/08/2014 : 23:00:35  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Ja sam zadnji put cuo neku slovensku i hrvatsku djecu kako izmedjuse pricaju engleski...treba im jebat mamice
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/08/2014 : 23:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Ja sam zadnji put cuo neku slovensku i hrvatsku djecu kako izmedjuse pricaju engleski...treba im jebat mamice



nije to uopče čudno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/08/2014 : 23:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
prava prilika za €ura

http://www.vecernji.hr/zanimljivosti/legenda-kaze-da-su-zbog-prastare-kletve-pale-glave-vlasnika-otocica-954206

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 08/08/2014 : 00:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
obično obilazim eurove topike i ovaj sam tek sada otvorio
ne znam, neki đava me tanta
i počelo je uobičajeno glupo, ali onda su se neke teže droge umiješale
i stvorili ste biser od topika
čestitam svima

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

DaliborN
Starting Member

6 Posts

Member since 27/10/2015

Posted - 27/10/2015 : 08:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DaliborN a Private Message  Reply with Quote
Sretno na golom otoku :D
________________
http://www.excursion-rab.com/hr/goli_grgur.html - Goli otok
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 27/10/2015 : 09:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Sada prvi put vidim ovaj topic.
Kučina se u mom kraju zove stupa (s kratkim naglaskom na u) i svaki vodoinstalater koji drži do sebe uvijek je ima u džepu.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/10/2015 : 09:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

Sada prvi put vidim ovaj topic.


Pa gdje si bio prošlo ljeto... tj. sada je već pretprošlo.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 27/10/2015 : 10:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Ljeti imam druge prioritete ispred foruma
Obično brojim svoju djecu na plaži ili po gradu i slične zanimacije.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/10/2015 : 10:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

Ljeti imam druge prioritete ispred foruma
Obično brojim svoju djecu na plaži ili po gradu i slične zanimacije.



kako te nije sramota ovako nešto napisat?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000