forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip revija Večernjeg lista br. 123
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 33

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 30/05/2016 : 20:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

Hermannovom sinu bi tribalo zakonom zabranit da pise scenarije jer nema blage veze sta radi.Ima san stvarno niska ocekivanja od Granice i svejedno sam osta razocaran.



Ali bar se čita za 7 minuta!

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 30/05/2016 : 20:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

quote:
Originally posted by Torghal

Hermannovom sinu bi tribalo zakonom zabranit da pise scenarije jer nema blage veze sta radi.Ima san stvarno niska ocekivanja od Granice i svejedno sam osta razocaran.



Ali bar se čita za 7 minuta!

mcn



taman za wc
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 30/05/2016 : 20:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

quote:
Originally posted by mcn

quote:
Originally posted by Torghal

Hermannovom sinu bi tribalo zakonom zabranit da pise scenarije jer nema blage veze sta radi.Ima san stvarno niska ocekivanja od Granice i svejedno sam osta razocaran.



Ali bar se čita za 7 minuta!

mcn



taman za wc


Taman za procitat ga na wc-u ili taman za obrisat dupe sa njim na wc-u?
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 30/05/2016 : 21:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
pročitat,naravno.da ima više slojeva onda bi promislio
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 30/05/2016 : 22:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Ne, ne. To je dovoljno za WC, ali samo kada nemate problema sa tvrdom stolicom. U protivnom, nakon preleta tih 54 stranice, vi ste naprosto izgubljeni i ostavljeni sami sa svojom mukom!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 30/05/2016 : 22:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Nemojte sad pretjerivati.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/05/2016 : 23:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jedva cekam procitat tu granicu, ako sam prezivio london has fallen onda cu valjda i nju... :P

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

kriticni
New Member



Serbia
279 Posts

Member since 04/12/2009

Posted - 30/05/2016 : 23:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kriticni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Nemojte sad pretjerivati.



Slazem se.
Neko je ulozio trud u to nazovi sranje.
E sad, ispalo je kako je ispalo, al' ipak nije u redu pišati po necijem trudu.

www.deviantart.com/kriticni
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 31/05/2016 : 14:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, jedino što je pobudilo moju pažnju u tom stripu, je cameo uloga Kurdyja i njegove mazge Ezre, u daljini, na sredini druge stranice.
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 31/05/2016 : 19:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kriticni

quote:
Originally posted by wolf

Nemojte sad pretjerivati.



Slazem se.
Neko je ulozio trud u to nazovi sranje.
E sad, ispalo je kako je ispalo, al' ipak nije u redu pišati po necijem trudu.


Jedini koji je ulozia trud je Hermann a njega nitko nije gadia.Jest da to nije ni sjena onog Hermanna sa vrhunca karijere ali je svejedno jos uvik dovoljno dobar da ga se moze bez problema citat.Ali sin...on ovde nije ulozia nikakav trud.Popusia dva jointa i u pet minuta nabaca sva sranja koja su mu u tom trenutku bila u glavi i eto scenarija.Ok,malo pretjerujem ali zao mi je da jedan strip velikan poput Hermanna trosi svoj talet na ovakve gluposti.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/05/2016 : 23:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Dobro, već smo ustanovili da strip revija pokušava ponuditi ponešto za svakoga. S obzirom na prodaju to im izgleda uspijeva i meni je neopisivo drago zbog toga. Ja je kupujem prvenstveno zbog podrške jer teško da bi recimo ovaj broj kupio samo zbog par stranica Fonta...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 01/06/2016 : 10:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
IMAMO U JEDINOJ HRVATSKOJ STRIP REVIJI SVJETSKU PREMIJERU STRIPA JEDNOG OD NAJVEĆIH I NAJPOPULARNIJIH ŽIVUĆIH STRIP CRTAČA A NEKI BI S TIME BRISALI SVOJE PROFINJENE GUZE.NEVJEROJATNO KOLIKO SU VISOKI STANDARDI NA OVOM FORUMU.
BILO JE DOVOLJNO REĆI DA JE STRIP JEDAN OD NAJSLABIJIH HERMANOVIH STRIPOVA DO SAD KAO ŠTO I JE.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/06/2016 : 11:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
O.k. metafore su ispale malo neukusne sto je je...ali forum je ovo. Frustracije razumijem jer i mene hvata bijes kad vidim na sto se srozao jedan od idola moje mladosti.

Inace granica mi je cak i manje losa od onog vesterna od prije dva broja.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/06/2016 : 13:03:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ako nešto nisam pomiješao, Hermann je na CRŠ-u u razgovoru s publikom spomenuo da mu je taj western jedan od većih uspjeha zadnjih godina.

Inače slažem se s Dinom o "visokim" standardima nekih forumaša(How high and mighty some of us are ...).

I loš Hermannov album je mnogima nedostižan cilj.

Na ovom forumu su već vođene rasprave o Hermannovim ponajboljim radovima i ostalim njegovim radovima koji su slabiji ponajprije zbog Yvesovog scenarija. Yvesovi scenariji se po meni kreću od slabijih do osrednjih.

Mada, neki put se i njemu zalomi nešto kao što je npr. album "Noć punog mjeseca" koji ima sasvim solidan scenarij i u kojem je Hermann crtački nešto slabiji, a ipak kao cjelina album mi je sasvim OK i za preporuku.

"Vrag sedam mora" mi je s druge strane scenaristički užas, ali mi je tu Hermann crtački raspoložen i na visokoj razini i samo zato ga imam u kolekciji.

"Manhattan beach 1957" se nekima svidio, meni osobno nije.

U "Mjesecu ratnika" je scenarist meni omiljeni Van Hamme, ali s obzirom na autorski dvojac ovaj album me je razočarao.

Da ne duljim, ukusi su različiti, a to pljuvanje s visoka jednog tako iznimnog autora je deplasirano. Osobno posjedujem većinu njegovih albuma zbog crteža, jer mi stripovi u kojima se pretežito blebeće i samo izmjenjuju face nemaju baš mnogo smisla. Knjige su mi u tom slučaju puno bolja i smislenija opcija.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/06/2016 : 14:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ako ćemo pričat politički i vagati svaku riječ rekao bih da je moje mišljenje da Yves nije dovoljno kvalitetan autor i da bi strip revija možda trebala razmisliti da li su njegovi stripovi vrijedni objavljivanja.

Ako ćemo pričat frendovski onako ko da smo skupa na pivici pa sad malo galamimo rekao bih da su njegovi stripovi najobičnije govno koje nije vrijedno ni tih sedam minuta na wc-u, da je zločinac koji je sa sobom povukao jednog od najvećih autora stripa i da ga treba streljati.

Forum bi valjda po meni trebao biti nešto između jednog i drugog.

quote:
Hermann je na CRŠ-u u razgovoru s publikom spomenuo da mu je taj western jedan od većih uspjeha zadnjih godina.

Meni je taj strip živi užas, naglas sam psovao čitajući ga.
quote:
U "Mjesecu ratnika" je scenarist meni omiljeni Van Hamme, ali s obzirom na autorski dvojac ovaj album me je razočarao.

Mjesec ratnika je dobar strip dvojice nažalost nekompatiblinih autora.
quote:
"Manhattan beach 1957" se nekima svidio, meni osobno nije.
...još uvijek jedini yvesov strip koji je za mene zaslužio prolaznu ocjenu. Noć punog mjeseca nisam čitao.

Realno, Hermann je za mene kao kvalitetan autor prestao postojati tamo negdje iza Alex. Je, bilo je vrijednih momenata i kasnije, ali to jednostavno više nije bilo to.
Crtački, njegov prelazak na boju je bio debeli korak unazad. Korak unazad (mnogo manji) je po meni bio i prelazak na isključivo rapidograf, a najdraži mi bio dok je divljao kistom u prvim epizodama Bernard Princea i Comanche.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 01/06/2016 : 14:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
Nije Yves toliko loš, ali čim crta tata Hermann onda odmah ide usporedba sa Jeremiah, Tornjevima, Comanche, Bernardnom Prinsom i tu svaka priča prestaje....

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/06/2016 : 14:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Samo nakratko (o ovome se ionako raspravljalo): Slažem se za Princea i Comanche, uz dodatak prvih Tornjeva i slažem se da je zamjetan pad poslije Alex, .

Ali ako ćemo previsoko dizati ljestvicu premalo toga će od stripova općenito ostati za pohvalu. Plus što ćemo se udaviti od hraćkova.

Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 01/06/2016 : 21:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto
Crtački, njegov prelazak na boju je bio debeli korak unazad. Korak unazad (mnogo manji) je po meni bio i prelazak na isključivo rapidograf, a najdraži mi bio dok je divljao kistom u prvim epizodama Bernard Princea i Comanche.



Istina, Comanche je po meni Hermannov crtački vrhunac, a scenaristčki gledano Hermann jednostavno ne može bez Grega.
Da budem ontopic, meni je u strip reviji drago vidjeti Hermannov uradak, pa makar i loš.
I na kraju, jedan veliki za strip reviju!
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 01/06/2016 : 21:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dino alic

IMAMO U JEDINOJ HRVATSKOJ STRIP REVIJI SVJETSKU PREMIJERU STRIPA JEDNOG OD NAJVEĆIH I NAJPOPULARNIJIH ŽIVUĆIH STRIP CRTAČA A NEKI BI S TIME BRISALI SVOJE PROFINJENE GUZE.NEVJEROJATNO KOLIKO SU VISOKI STANDARDI NA OVOM FORUMU.
BILO JE DOVOLJNO REĆI DA JE STRIP JEDAN OD NAJSLABIJIH HERMANOVIH STRIPOVA DO SAD KAO ŠTO I JE.


To sa brisanjem dupeta je bila samo sala,malo neukusna ali ipak samo sala.I nije bila upucena prema Strip reviji nego prema scenaristi stripa.Ako san odvojia 12 kuna i kupia reviju onda valjda mogu rec da je scenarij stripa sranje.Pa neka je svjetska premijera i neka ga je crta najveci i najpopularniji zivuci strip crtac.Svejedno je sranje.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 01/06/2016 : 22:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
> Plus što ćemo se udaviti od hraćkova.

Hračkovima se može udaviti samo ako ostanu u grlu.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/06/2016 : 23:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

> Plus što ćemo se udaviti od hraćkova.

Hračkovima se može udaviti samo ako ostanu u grlu.

mcn



Od tebe sam očekivao veću fleksibilnost kada su u pitanju metafore ...
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 02/06/2016 : 01:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Od tebe sam očekivao veću fleksibilnost kada su u pitanju metafore ...

Dao sam prednost borbi protiv cenzure. :P

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 02/06/2016 : 10:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by dino alic

IMAMO U JEDINOJ HRVATSKOJ STRIP REVIJI SVJETSKU PREMIJERU STRIPA JEDNOG OD NAJVEĆIH I NAJPOPULARNIJIH ŽIVUĆIH STRIP CRTAČA A NEKI BI S TIME BRISALI SVOJE PROFINJENE GUZE.NEVJEROJATNO KOLIKO SU VISOKI STANDARDI NA OVOM FORUMU.
BILO JE DOVOLJNO REĆI DA JE STRIP JEDAN OD NAJSLABIJIH HERMANOVIH STRIPOVA DO SAD KAO ŠTO I JE.


To sa brisanjem dupeta je bila samo sala,malo neukusna ali ipak samo sala.I nije bila upucena prema Strip reviji nego prema scenaristi stripa.Ako san odvojia 12 kuna i kupia reviju onda valjda mogu rec da je scenarij stripa sranje.Pa neka je svjetska premijera i neka ga je crta najveci i najpopularniji zivuci strip crtac.Svejedno je sranje.



12 kn je još uvijek manje nego prosječna cijena wc papira.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/06/2016 : 23:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nazalost, Granica je stvarno jako losa. Dok god mogu kupovati cu ovu reviju zbog podrske, bez obzira na sadrzaj, no stvarno bi bila prava steta da se ne objave i neki malo bolji radovi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 03/06/2016 : 13:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa Shanerom. Malo smo se pregrubo izrazili o ovom Hermanovom uratku, ali da valja - ne valja. Nije za koš, ali nije niti na tragu kolektivne memorije Hermanova opusa. Praćenje Strip revije Večernjeg lista nije upitno. Podršku sam davao od prvog broja, pa ću je pratiti , kupovati i ljubomorno čuvati sve brojeve, i ubuduće.
Go to Top of Page
Page: of 33 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000