forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip revija Večernjeg lista br. 123
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 33

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2328 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 29/08/2016 : 17:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

U novom broju 'Julesovog zabavnika' citajte:

- Julesa, naravno, i to onog koji je reprintan vise puta nego Biblija i "Da Vincijev kod" zajedno
- dvije rane skice za strip iz pera "genijalnog" "majstora stripa" Alfonsa Fonta - iako je tekst ovdje jos u veoma ranoj fazi, a crtez tek lagano naznacen, zanimljivo je zaviriti pod kreativnu haubu ovog trecerazrednog crtaca i jos goreg scenarista... jer, ono, ako su mu dovrseniji radovi toliko losi, kako li su tek izgledali rani projekti... e, pa sad napokon mozete saznati... iz broja u broj, ad nauseam.
- pricu smjestenu u tridesetgodisnji rat koji je smjesten u Europu koja je smjestena u crnu rupu u kojoj vrijeme tece u svim smjerovima a radnja ne tece nikamo
- pasicu Peanutsa u originalnoj velicini
- zaboravljeni rad Zlatka Druska, temeljito restauriran i ociscen od prasine
- najnoviju i do sad najdosadniju "Pricu iz bracnog zivota"

i strip Nikole Listesa koji bi vam se cak mogao i svidjeti.






naj recenzija ikada
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7825 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/08/2016 : 18:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
E jbga, ako je Font trećerazredni crtač onda sam ja Salvador Dali. To je veća forumska glupost od one već uvriježene kako je Ferri genijalac.

...s ostalim poserima se i mogu složiti.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2328 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 29/08/2016 : 19:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

E jbga, ako je Font trećerazredni crtač onda sam ja Salvador Dali. To je veća forumska glupost od one već uvriježene kako je Ferri genijalac.

...s ostalim poserima se i mogu složiti.



želiš reći da je Dali loš?
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7825 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/08/2016 : 19:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

quote:
Originally posted by Tonto

E jbga, ako je Font trećerazredni crtač onda sam ja Salvador Dali. To je veća forumska glupost od one već uvriježene kako je Ferri genijalac.

...s ostalim poserima se i mogu složiti.



želiš reći da je Dali loš?

Ne, nego da je genijalac.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2328 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 29/08/2016 : 19:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ivan_micic

quote:
Originally posted by Tonto

E jbga, ako je Font trećerazredni crtač onda sam ja Salvador Dali. To je veća forumska glupost od one već uvriježene kako je Ferri genijalac.

...s ostalim poserima se i mogu složiti.



želiš reći da je Dali loš?

Ne, nego da je genijalac.



a ti si sebe sam svrsta u kategoriju sad ću sačuvati tvoj crtež možda ga prodam za skupe pare
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7825 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/08/2016 : 19:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ma baš suprotno, nemam ja visoko mišljenje o sebi, ali u paralelnom svemiru u kojem je Font trećerazredni crtač i još gori scenarist mogu i ja biti genijalac.

...al čuvaj ti crtež za svaki slučaj.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1406 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 29/08/2016 : 19:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

E jbga, ako je Font trećerazredni crtač onda sam ja Salvador Dali. To je veća forumska glupost od one već uvriježene kako je Ferri genijalac.

...s ostalim poserima se i mogu složiti.



Znam da je tehnicki vjest, ali je crtac bez ukusa. Meni je to jednostavno jeftinjava. (Zapravo isto kao i S. Dali.)
Njegovu "umjetnost" mi najbolje utjelovljuje ona uvijek jedna te ista zenska faca, koja se pojavljuje takoreci u svakom njegovom stripu (samo se boja kose i oblik frizure mijenjaju)... Znas na koju mislim, ona s ustima razrezanim ziletom...

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 29/08/2016 19:39:00
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7825 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/08/2016 : 19:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Meni je, eto, Font u top 10 autora i za to su dovoljni samo Zarobljenik zvijezda i Clarke & Kubrick. Nemam problema s njegovim ženama, ne gledam im u lice..

...osim toga ako on crta uvijek istu ženu, što reći za na pijedestal uzdignutog Manaru koji je precrtao sto kila playbojevih duplerica i nekako uspio crtat uvijek istu facu. Fontove žene bar imaju facijalne ekspresije... i to vrhunski odrađene.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1406 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 29/08/2016 : 20:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Ma moze tebi i Dolph Lundgren bit u 10 top glumaca i da ti za to budu dovoljni samo Rocky IV i Masters of the Universe, meni je to i dalje jeftinjava.

Crtez pokazuje kakav si iznutra isto kao sto to pokazuju i rukopis ili glas. Fontov pokazuje da je jeftin i meni to ne sjeda.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7825 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/08/2016 : 20:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ja kod Fonta vidim dječju razigranost i polet, vidim emocije i ljubav, vidim savršen osjećaj za kontrast i kompoziciju, vidim vrhunsko crtačko pripovjedanje i točno odgovarajuću dozu karikaturalnosti. Alfoso Font je vrhunski crtač (bar je bio) i to je jedan od najbogatijh crteža koje sam vidio, a što bi trebao biti jeftin crtež baš i ne razumijem. Nisam sklon dubinskom filozofiranju i crtež mi ne pokazuje kakav je ko iznutra već da li zna dobro crtati ili ne... a Font itekako zna. Možeš ga ne voljeti zbog stila, ali nazvati ga trećerazrednim crtačem za mene je diletantski.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 29/08/2016 : 22:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

Je l' Scando novi ili reprint iz osamdesetih?

mcn



Reprint iz 80-ih, ali bezvremenski svjež, odnosno - svevremenski. Uistinu, i fabula "svemirske sage", daje u prilog svevremenosti, no i potvrđuje Nikolu Listeša, kao malo poznatog autora, u vrh likovne, a i pripovjedačke interpretacije. To je autor, koji je imao nevolju da malo ima prostora za svoje radove, tako da uvijek možemo postaviti pitanje: "Što bi bilo (od njega, naravno), kad bi bilo!?" Danas bi sve to nacrtao drukčije, reducirano, sa prepoznatljivim svojim "uglastim" stilom, ali mu možda, ovo ponovno objavljivanje Scanda, da podstrek da se ozbiljnije pozabavi dužom formom stripa, sada kada je završio ciklus Pegule Gladijatora. U svakom slučaju, sve pohvale Nikoli Listešu, ma gdje bio i što god radio.

Alfons Font je crtač usvojene osobne stilizacije, začete na uzorima. Kao i kod većine crtača. Ne svih. Svakako crta uniformno oblikovana lica žena, pa i muškaraca. Takva je crtao i Milton Caniff, pa i Frank Robbins (široka ženska lica, plosnate brade, četvrtastih napućenih usna itd, itd.) Nije sam svjetski vrh, ali je virtuozan crtač. Pravi zanatlija. I umjetnik, kada to treba. Svakako je miljama bolji od Ferrija, za kojega čujemo, od nekih "uglednih" forumaša, da je najbolji crtač na svijetu.

Idem se odmoriti od ovih gluposti, na neki drugi topic (da najbolji na svijetu, ej, čuj ti ovo!?).
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1588 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 29/08/2016 : 22:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Je li Scando Listešov strip koji je izlazio u Strip artu?

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6916 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 29/08/2016 : 22:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

- dvije rane skice za strip iz pera "genijalnog" "majstora stripa" Alfonsa Fonta - iako je tekst ovdje jos u veoma ranoj fazi, a crtez tek lagano naznacen, zanimljivo je zaviriti pod kreativnu haubu ovog trecerazrednog crtaca i jos goreg scenarista... jer, ono, ako su mu dovrseniji radovi toliko losi, kako li su tek izgledali rani projekti... e, pa sad napokon mozete saznati... iz broja u broj, ad nauseam.




Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 29/08/2016 : 23:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Je li Scando Listešov strip koji je izlazio u Strip artu?



Ne. To je bio "Nurbi - atomski trkač". Bio je i na naslovnici posljednjeg (nažalost), 72. broja. Ilustraciju naslovnice je, naravno, izradio Nikola Listeš.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1600 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 29/08/2016 : 23:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
U Strip reviji Večernjeg lista su baš navalili sa objavljivanjem Wiechmannovih stripova,
najpre Hombre, a sada i Bubnjar Tomas (Tomas dobošar u Eksu).
Mora da su prava za njih dosta jeftina...

Crtež jeste zanatski dobar u tim stripovima, ali je ipak u pitanju zastarelo štivo.
I to ne kao Romeo Braun, koji ima onog starinskog šmeka i koji mi je jedan od omiljenih novinskih stripova
ili omiljenih britanskih stripova ili i jedno i drugo, kako god...
Umesto da su njega više objavljivali, oni guraju Hombrea i Tomasa.

Mislim, ja nisam čitalac ove revije, ali govorim ovako kao posmatrač sa strane.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1588 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 29/08/2016 : 23:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by cerichus

Je li Scando Listešov strip koji je izlazio u Strip artu?



Ne. To je bio "Nurbi - atomski trkač". Bio je i na naslovnici posljednjeg (nažalost), 72. broja. Ilustraciju naslovnice je, naravno, izradio Nikola Listeš.


Thanks.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 30/08/2016 : 01:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Scando je objavljen u nečemu sarajevskom ... Male novine ili tako nekako.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1406 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 30/08/2016 : 11:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ja kod Fonta vidim dječju razigranost i polet, vidim emocije i ljubav, vidim savršen osjećaj za kontrast i kompoziciju, vidim vrhunsko crtačko pripovjedanje i točno odgovarajuću dozu karikaturalnosti. Alfoso Font je vrhunski crtač (bar je bio) i to je jedan od najbogatijh crteža koje sam vidio, a što bi trebao biti jeftin crtež baš i ne razumijem. Nisam sklon dubinskom filozofiranju i crtež mi ne pokazuje kakav je ko iznutra već da li zna dobro crtati ili ne... a Font itekako zna. Možeš ga ne voljeti zbog stila, ali nazvati ga trećerazrednim crtačem za mene je diletantski.



Na ovom forumu uzasno lako izbiju svadje i prepucavanja, ili barem nadmudrivanja i navlacenja, jer je ogromnom postotku clanova jednostavno nepojmljivo da netko nesto drugacije dozivljava. I da nijedno od vas ne mora nuzno biti u pravu, jer jednostavno govorite o svojim ukusima, kod kojih nema pravo/krivo.
"Jedna od vecih forumaskih gluposti", "diletantski", povlacenje paralele s ovdasnjom reputacijom Ferrija itsl. - cemu to?
Za mene je Alfonso Font trecerazredni crtac, ciji crtezi ne samo da mi ne pruzaju nikakav vizualni uzitak, nego cak imaju i los efekt na mene. Nakon gledanja toga imam potrebu isprati si potiljacni rezanj necim sto mi se svidja.
Za tebe su svjetski vrh? OK. Nemam ti potrebu govoriti da je to zato sto si i ti sam diletant bez ukusa, niti povlaciti paralelu s necim posve neparalelnim, niti tvoje misljenje otpisivati kao "gluposti".
Neobavezno pricamo na forumu o tome kako osobno dozivljavamo kojeg autora. Pod tim minimalnim uvjetom da govoris iskreno, sve sto kazes je OK jer je osobni dozivljaj. Sto da napravis - da pocnes drugacije dozivljavati svijet kako bi, po definiciji nekog forumasa, bio u pravu?

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 30/08/2016 11:42:35
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7825 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/08/2016 : 13:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Čemu to?... Vrlo je jednostavno, razočaran sam tvojom tvrdnjom. Za nekoga tko voli strip i bavi se crtanjem kao ti tvoja je izjava blaga katastrofa i očekivao sam veće razumijevanje materije. Nisi to iznio kao svoje subjektivno mišljenje ili ukus i nisi u startu napisao "za mene" već si potcjenjivački sve iznio kao činjenicu, a sad se izmotavaš. Nema tu relativizacije, možeš ne voljeti Roberta de Nira, ali ne možeš napisat da je trećerazredni glumac. Ne volim ni ja Huga Pratta ni njegove stripove pa mi ne pada na pamet osporavat njegov talent i veličinu upisima sličnim tvojem. Ako postoji ikakva činjenica onda je to ona da je Alfonso Font, prema svim pravilima zanata, kvalitetan crtač.

...i uostalom što ako se malo prepiremo i deremo jedni na druge, bar ima duše i krvi. Kad si počnemo vući pero po guzici i poštovati svaku pizdariju kao tuđe mišljenje tad me forum više neće zanimati.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
580 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 30/08/2016 : 13:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Font je u svakom slučaju jedan od vrhunskih strip crtača! A ni Ferri nije za baciti, zasigurno ima neku dozu šarma i specifičnosti ako već nije vrhunski crtač! Evo da i ja malo začinim raspravu
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22162 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/08/2016 : 13:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lorda

A ni Ferri nije za baciti, zasigurno ima neku dozu šarma i specifičnosti ako već nije vrhunski crtač!


Gospodjo, molim vas, ovo je bilo bas nisko.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 30/08/2016 : 13:45:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
A, gdje je tu gospođa?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22162 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/08/2016 : 13:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote

Zbunilo me "a" na kraju nika. Da sam znao bio bih manje kulturan.

Edited by - King Warrior on 30/08/2016 13:50:32
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7825 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/08/2016 : 13:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lorda

Font je u svakom slučaju jedan od vrhunskih strip crtača! A ni Ferri nije za baciti, zasigurno ima neku dozu šarma i specifičnosti ako već nije vrhunski crtač! Evo da i ja malo začinim raspravu

Da se razumijemo nemam ja ništa protiv Ferrija. On je meni nešto ko Ivica Olić - skidam mu kapu do poda jer je uz svu svoju limitiranost izvukao 120 % od svoje karijere.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1406 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 30/08/2016 : 14:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Čemu to?... Vrlo je jednostavno, razočaran sam tvojom tvrdnjom. Za nekoga tko voli strip i bavi se crtanjem kao ti tvoja je izjava blaga katastrofa i očekivao sam veće razumijevanje materije.


Ah, pa ja isto mislim za tebe. Kako netko tko se bavi crtanjem moze voljeti Alfonsa Fonta?
Ali oba su misljenja bez ikakve druge osnove doli vlastitog, subjektivnog dozivljaja tog autora. Tebi je on u rangu kojem bi u filmu pripadao Robert de Niro pa ocekujes da i oni koji ga ne vole priznaju njegovu velicinu. Ali meni nije, meni je u rangu nekog bezveznog crtaca MM-a i ne da mi se pretvarati da vidim nesto u njemu kako bih "pokazao dovoljno razumijevanje materije". Meni bi u filmu on bio u rangu Ive Gregurevica i ocekivao bih da i oni koji ga vole priznaju da on realno i nije nesto.

quote:
Nisi to iznio kao svoje subjektivno mišljenje ili ukus i nisi u startu napisao "za mene" već si potcjenjivački sve iznio kao činjenicu, a sad se izmotavaš.


Sve sam iznio kao svoju kritiku Strip revije VL-a. Da razgovaramo o A.F.-u u nekom drugom kontekstu (a ne u kontekstu najgore i najdosadnije revije nakon "Nikad robom"), mozda bih i bio nasao koju dobru za njega. Ovako, u reviji u kojoj se glavni urednik probija kroz hrvatski jezik onako kao sto se George W. Bush probija kroz engleski; u kojoj se reprintaju cak i oni stripovi koje je ista redakcija vec reprintala i u svojoj drugoj reviji; u kojoj, rjecju, nista ne valja, Fontove skice za strip mi izgledaju jos gore negoli stvarno jesu. E, sad, ako to nije cisto subjektivni dojam, onda ja ne znam sto jest.

quote:

...i uostalom što ako se malo prepiremo i deremo jedni na druge, bar ima duše i krvi. Kad si počnemo vući pero po guzici i poštovati svaku pizdariju kao tuđe mišljenje tad me forum više neće zanimati.



S ovim se slazem, ali na nekoj drugoj temi, ne na temi subjektivnog dojma o nekom autoru.



Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page
Page: of 33 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000