forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip revija Večernjeg lista br. 123
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 33

Lorda
Average Member

Croatia
580 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 30/08/2016 : 14:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Lorda

A ni Ferri nije za baciti, zasigurno ima neku dozu šarma i specifičnosti ako već nije vrhunski crtač!


Gospodjo, molim vas, ovo je bilo bas nisko.



Hvala za ovo; gospođo!

A što se tiče Ferria on sigurno nije vrhunski crtač, znamo svi za njegove problem s anatomijom i još nekim stvarima. No on je legendaran crtač, ima taj neki specifičan stil, atmosferičnost što ga izdvaja od ostalih.
Ne mogu si zamisliti djetinjstvo bez njega. I danas obavezno kupim strip na kiosku kad vidim da je on crtač iako Zagora već odavna ne čitam studiozno. :)

No da ne idemo dalje u offtopic s Ferrijem...
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
580 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 30/08/2016 : 14:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture
Meni bi u filmu on bio u rangu Ive Gregurevica i ocekivao bih da i oni koji ga vole priznaju da on realno i nije nesto.



Gregurevic je vrhunski glumac!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/08/2016 : 14:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
@ cv

Ne, ne slažem se. Nema tu subjektivnosti. Jedno je rasprava o ukusima, drugo je tvrditi da je netko trećerazredni crtač kad to nije. Vrlo je jednostavno: Tom Cruise zna glumiti, Eric Clapton zna svirati gitaru, Monet zna slikati, Vanna zna pjevati, Alfonso Font zna crtati i to su činjenice. O osobnom, subjektivnom doživljaju svakog pojedinačno možemo raspravljati, ali to ne mijenja gore navedeno.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1406 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 30/08/2016 : 14:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Jacques Houdek, Gibonni i Giuliano znaju pjevati i to je cinjenica. A sad me uvjeri da je ta cinjenica dovoljna da ne budu tek trecerazredni pjevaci.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/08/2016 : 14:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jednostavno: nisu. To što oni možda prema tvom subjektivnom dojmu pjevaju glupe pjesme ne znači da nisu vrhunski pjevači. Ti bi o svemu filozofirao, a ja volim kada su neke stvari jasno definirane.

... sad mi se ne da više nadmudrivat. Mislim da sam bio dovoljno jasan oko svog stava.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 30/08/2016 : 15:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

@ cv

Ne, ne slažem se. Nema tu subjektivnosti. Jedno je rasprava o ukusima, drugo je tvrditi da je netko trećerazredni crtač kad to nije. Vrlo je jednostavno: Tom Cruise zna glumiti, Eric Clapton zna svirati gitaru, Monet zna slikati, Vanna zna pjevati, Alfonso Font zna crtati i to su činjenice. O osobnom, subjektivnom doživljaju svakog pojedinačno možemo raspravljati, ali to ne mijenja gore navedeno.



Tako je.
To šta ja Vannu nevolin ne znači da Vanna nezna pivat.
A i jedna od najglupljih izreka mi je "O ukusima se ne raspravlja".
Ako se o ukusima(i svemu ostalome) ne raspravlja, gasi forum.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
580 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 30/08/2016 : 15:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Možda culture vulture misli na općenitu sliku o nekome; popularnost, šarm, fizički izgled, stanje na bankovnom računu i sl. A ne samo o recimo glasovnim mogućnostima. Severina je nesumnjivo mnogo popularnija od Houdeka i po tome je valjda prva liga. No Houdek je isto tako 10x bolji pjevač od Severine.

Valjda su onda po tome Houdek i ostali trećerazredni a Severina valjda prvorazredna

PS

Ja se ne slažem s tim :)

Edited by - Lorda on 30/08/2016 15:53:35
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1406 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 30/08/2016 : 17:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Jednostavno: nisu. To što oni možda prema tvom subjektivnom dojmu pjevaju glupe pjesme ne znači da nisu vrhunski pjevači. Ti bi o svemu filozofirao, a ja volim kada su neke stvari jasno definirane.

... sad mi se ne da više nadmudrivat. Mislim da sam bio dovoljno jasan oko svog stava.



Ne, to kakve pjesme pjevaju uopce ne utjece na moj stav o njima.

Ovako ja to vidim (subjektivan dozivljaj svijeta koji nikome ne propagiram niti me briga shvaca li ga itko).

Prvorazredni pjevaci - oni koji mogu stati na stejdz i pjevati iz telefonskog imenika i bit ce super. Kao recimo James Brown:



Poslusaj ti sta on tu pjeva, to ne da nisu neke vrhunske pjesme, on bas pjeva totalne pizdarije, prvo sta mu padne na pamet, uopce nije vazno sta, i super je. Jednostavno, vrhunski talent, glas, karizma, covjek rodjen da bude pjevac.

Drugorazredni pjevaci - oni koji nemaju takve glasovne mogucnosti, niti takvu karizmu, ne mogu bas pjevati iz telefonskog imenika, ali su super unutar svojih autorskih svjetova. Ljudi tipa Jima Morrisona, Eddieja Veddera, statijaznam, Mise Kovaca.

Trecerazredni pjevaci - tehnicki dobri, znaju pjevati, imaju OK glas, ali ono, nema tu nikakve karizme, nema tu nikakve umjetnosti. Zabavnjaci. Jacques, Dzibo, Giuliano.

Ista stvar je (za mene osobno) i u svim drugim umjetnostima.
U knjizevnosti na primjer: prvorazredni pisci - ljudi poput Krleze, Dostojevskog, Joycea (kao sto je Danilo Kis jednom rekao: "Cak i kad misao nije osobito duboka, cim progovore, zavijori zastava"); drugorazredni - ljudi poput Thomasa Manna, Ivana Bunjina, Dickensa, Conrada, Multatulija (nema tu ni te recenice ni te osobne karizme, ali misao zna biti duboka, ima se sto za reci i ne govori se tek toliko da se kaze, ako ih nisi citao, puno si izgubio); trecerazredni - oni kojima pisanje ide od ruke, ali ako ih ne procitas nisi nista posebno propustio - Marquez, H. Miller, D. Ugresic.

Evo, u tom smislu mi je Alfonso Font "trecerazredni" crtac. Nije mi ni jedan od onih crtaca koji mogu nacrtati bilo sto i ispast ce super, ni jedan od onih koji su dobri unutar svojih idiosinkraticnih autorskih svijetova, nego netko kome crtanje ide od ruke ali nema tu ni karizme ni ukusa. Zabavnjaci, jeftinjava, estrada.

Ispod tih "trecerazrednih" jos ima puno nizih razreda, nisu oni na dnu i nisu diletanti.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/08/2016 : 19:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Sve je to lijepo, ali jednom kad napustiš svoju šizofreničnu čahuru (bez uvrede, sve je to moj subjektivni dojam) shvatit ćeš da vanjski, stvarni svijet igra po nekim općeprihvaćenim pravilima i normama i da to nije bez veze... i da tako treba biti. U tom trenutku sve tvoje vrijednosne ljestvice i kategorizacije pucaju ko mjehurići sapunice.

...znam da je udobno, tamo u čahuri, ali vjeruj mi nije zdravo.

P.S. Jim Morrison je puno bolji pjevač od Jamesa Browna

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 30/08/2016 : 19:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Sve je to lijepo, ali jednom kad napustiš svoju šizofreničnu čahuru (bez uvrede, sve je to moj subjektivni dojam) shvatit ćeš da vanjski, stvarni svijet igra po nekim općeprihvaćenim pravilima i normama i da to nije bez veze... i da tako treba biti. U tom trenutku sve tvoje vrijednosne ljestvice i kategorizacije pucaju ko mjehurići sapunice.

...znam da je udobno, tamo u čahuri, ali vjeruj mi nije zdravo.

P.S. Jim Morrison je puno bolji pjevač od Jamesa Browna



a Mike Patton od obojice
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/08/2016 : 20:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Mike Patton je najbolji vokal svih vremena, on je glazbeni Moebius.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6873 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/08/2016 : 20:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture
Ispod tih "trecerazrednih" jos ima puno nizih razreda, nisu oni na dnu i nisu diletanti.



Da, ako ukupno ima 250 razreda, Font je u trećem.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 30/08/2016 : 22:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
O, Bože, što sam uradio!! A, samo sam napisao da je izašao novi broj Strip revije Večernjeg lista!
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 31/08/2016 : 05:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by culture vulture
Ispod tih "trecerazrednih" jos ima puno nizih razreda, nisu oni na dnu i nisu diletanti.



Da, ako ukupno ima 250 razreda, Font je u trećem.

Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 31/08/2016 : 05:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by culture vulture
Ispod tih "trecerazrednih" jos ima puno nizih razreda, nisu oni na dnu i nisu diletanti.



Da, ako ukupno ima 250 razreda, Font je u trećem.



točno to :-)

ako je Joyce prvi razred, da, Mann stvarno može biti drugi, a Ugrešićka treći... samo kad ja obično razmišljam o razredima: meni su svi navedeni prvi, a drugi su mi baš slabi pisci koji ipak drže neku razinu profesionalizma (što ja znam, Tomić? Ludlum?), a treći - e tu su oni koji nisu popularni ne zato što se nisu probili ili nisu pogodili žicu, nego - naprosto ne znaju.

i meni je bilo bizarno pročitati da je Font trećerazredni crtač, jer po gornjoj klasifikaciji može biti najmanje drugi, meni osobno bi čak spadao u donji dom prvog razreda. ali ako je Dubravka Ugrešić treći razred, onda Font ima biti ponosan što je u razredu s njom!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1406 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 31/08/2016 : 09:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Sve je to lijepo, ali jednom kad napustiš svoju šizofreničnu čahuru (bez uvrede, sve je to moj subjektivni dojam) shvatit ćeš da vanjski, stvarni svijet igra po nekim općeprihvaćenim pravilima i normama i da to nije bez veze... i da tako treba biti. U tom trenutku sve tvoje vrijednosne ljestvice i kategorizacije pucaju ko mjehurići sapunice.

...znam da je udobno, tamo u čahuri, ali vjeruj mi nije zdravo.

P.S. Jim Morrison je puno bolji pjevač od Jamesa Browna



Da, ja sam proveo zivot u svom rodnom selu, iz kojeg mi je jedini prozor u bijeli svijet (u kojem sve igra po normama koje ja necu nikad shvatiti, ali koje su bas onakve kakve trebaju biti) - ovaj forum.
Moram sad ici lezati pod bukvom, gledati nebo kroz nozne prste i sanjariti o stvarima koje necu nikad vidjeti pa se mozda javim kasnije.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1406 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 31/08/2016 : 09:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by culture vulture
Ispod tih "trecerazrednih" jos ima puno nizih razreda, nisu oni na dnu i nisu diletanti.



Da, ako ukupno ima 250 razreda, Font je u trećem.



Pa i ima ih otprilike toliki broj jer se odlican moze biti samo na jedan, ali los na gomilu nacina. Ispod cetvorke, medjutim, stvari postaju toliko bizarne da samo najcudnovatiji umovi vide na koji je nacin, recimo, Jurica gori od Tonta a opet bolji od Torghala. Prosjecnom covjeku je to sve smece, ali jedna mala skupina tuznih ludjaka je to smece klasificirala u gomilu razreda, osmislila hermetican zargon kojim to rezoniranje obrazlaze i stvorila od toga citav kreativni svemir.
Samo se zezam, evo smajlija:

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/08/2016 : 11:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Mmmda, odjednom se trećerazredni pretvorilo u kompliment. Ovo je postalo teško mlaćenje prazne slame.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1406 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 31/08/2016 : 11:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Moja je jedina namjera bila napraviti malu sprdnju na racun Strip revije.
I vec sam u startu napisao: "genijalni" "majstor stripa" - dakle, potvrdio sam da mi je poznato da neki imaju o njemu visoko misljenje.
Raspravu o tome kako mogu misliti ista drugo si pokrenuo ti. A ja sam cijelo vrijeme govorio: "Nema smisla o ovome raspravljati, nisu to egzaktne stvari, a o ukusima se ne raspravlja".
Pa sta se sad zalis na mlacenje prazne slame?

Trecerazredni naravno da nije kompliment. Pa valjda si shvatio da se sprdam, rekao sam: "Da, ima 250 razreda jer su diletanti sve jedan losiji od drugoga stvorili beskonacan niz nivoa bezveznosti".

Mislim da cu i tebi, kao i Bushidu nedavno, zabraniti da ides spavati nakon 22h.



Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/08/2016 : 13:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
...i tako u krug... ja u kupe, ti u špade. Ti cijelo vrijeme govoriš: "Nema smisla o ovome raspravljati, nisu to egzaktne stvari, a o ukusima se ne raspravlja", a ja cijelo vrijeme govorim: "To nije pitanje ukusa već zdravog razuma i razumijevanja zanata."


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1406 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 31/08/2016 : 13:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
U redu. Onda netko od nas dvojice nema zdravog razuma i/ili razumijevanja zanata. Po tebi sam to ja.
Smijem li pisati na temama koje ne iziskuju posjedovanje istih ili moram posve napustiti forum?

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/08/2016 : 14:06:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Patetičan si i dramatiziraš. Bilo mi je zabavno, više nije.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1406 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 31/08/2016 : 14:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Po milijunti put: sprdam se. Reductio ad absurdum. Karikiranje sugovornikove izjave kako bi se razotkrilo gdje je misao plitka.

Ali dosta, ovo prelazi u spam.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 31/08/2016 : 22:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Hvala Majci Božjoj!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 31/08/2016 : 22:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Hvala Majci Božjoj!



A meni je bas bilo super za citati, onaj dio kad su se iznosili argumenti.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page
Page: of 33 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000