forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Oldtajmeri vs novih
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 18/08/2014 : 22:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Najvećim dijelom-stvar nostalgije. Nevjerujem da će današnje generacije ikada shvatiti koliko su nama starijima značili LMS i ZS. Svaki taj strip dok držim u ruci budi sjećanje na neku epizodu iz sretnog djetinjstva i društva,jer nismo imali mogućnosti kao danas. I mislim da smo bili više zadovoljni sa tim "osakaćenim" izdanjima nego što su današnje generacije koje si mogu priuštiti sve i svašta. Nije nam smetao ni spljošten hrbat,ni ako fali koja stranica,pa čak ni korica,a svaki primjerak smo čuvali kao da je od zlata. A danas? Kad samo vidim razne komentare kako se vrišti zbog svake sitnice neznam dali da se smijem ili plačem. Postadoše stripofili previše "picajzl društvo". Za ZS i LMS glasam,naravno...
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 18/08/2014 : 22:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by senokute

ja mislio tema o starom fordu mustangu , nista onda


I ja sam se zaletija...

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 18/08/2014 : 22:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Ja za obe,uvik Hm,bez obzira na razliku kvalitete,i jedna i druga imaju svoj znacaj.Jedna emocionalni,druga kvalitativni,bar za mene,koji je odrastao na LMS-u i ZS-i.Naravno da triba uzeti u obzir bizarne falinge,ka sta su stranice,otisak...ali u ono vrime ko te pita za takve stvari,niti se znalo za to,a ni danas mi to ne znaci da ih ne bi ima ili skuplja.Nastojim imati i jedno i drugo,ipak,ka sta neko rece,danasnja izdanja su "perverzije" u odnosu na ona nekadasnja,ali isto tako,mislim da ce rijetko koji danasnji strip ikad dosegnuti cijenu pojedinih starih LMS-a ili ZS-e.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 18/08/2014 : 22:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo kako je Kerac svojim integralom Velikog Bleka uspio spojiti i jedno i drugo...nostalgiju i HC!

Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 18/08/2014 : 22:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05


Nastojim imati i jedno i drugo,ipak,ka sta neko rece,danasnja izdanja su "perverzije" u odnosu na ona nekadasnja,ali isto tako,mislim da ce rijetko koji danasnji strip ikad dosegnuti cijenu pojedinih starih LMS-a ili ZS-e.


Vidjet ćemo...za 40-tak ili 50-tak godina...
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 18/08/2014 : 22:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Ja bih radije trecu opciju, meko, a kvalitetno. Ili barem originalu vjerno.



Bez uvrede, ali ovo ti je bezveze, tintone.
Covjek je dao dvije opcije, izaberi jednu ili drugu, a ne ovo, "ni jednu, nego neku trecu".
Ako ti se ne svidja ni jedna, otvori novi topic, pa stavi bezbroj svojih opcija (onda se nadam da ce neko drugi komentirat, "ni jednu od ovih tintonovih, nego neku bezbroj i tridesetu").

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 18/08/2014 : 23:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by roby05


Nastojim imati i jedno i drugo,ipak,ka sta neko rece,danasnja izdanja su "perverzije" u odnosu na ona nekadasnja,ali isto tako,mislim da ce rijetko koji danasnji strip ikad dosegnuti cijenu pojedinih starih LMS-a ili ZS-e.


Vidjet ćemo...za 40-tak ili 50-tak godina...


Zato ja pokusavam imati oba izdanja. Daj Boze da se varam,ali svakako sumnjam,mozda jedino Miki

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.

Edited by - roby05 on 18/08/2014 23:35:10
Go to Top of Page

Kum Ruzvelt
Junior Member



353 Posts

Member since 03/09/2011

Posted - 18/08/2014 : 23:32:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kum Ruzvelt a Private Message  Reply with Quote
Morala bi se u obzir uzeti I cijena.. za ove Bonelije o kojima je rijec u Libelusovom izdanju, dok ih sve skupis I kompletiras, mozes uzeti garsonjeru. Na zalost ni ne razmisljam o Libelusovom kompletu bilo kojeg Bonelija ...uvijek glasam za jeftiniji ZS ili LMS koje mogu uzeti(ne sve, naravno) bez neprospavanih noci I preznojavanja pokusavajuci navuci pare za novu turu Libelusa..
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/08/2014 : 23:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

Ja za obe,uvik Hm,bez obzira na razliku kvalitete,i jedna i druga imaju svoj znacaj.Jedna emocionalni,druga kvalitativni,bar za mene,koji je odrastao na LMS-u i ZS-i.Naravno da triba uzeti u obzir bizarne falinge,ka sta su stranice,otisak...ali u ono vrime ko te pita za takve stvari,niti se znalo za to,a ni danas mi to ne znaci da ih ne bi ima ili skuplja.Nastojim imati i jedno i drugo,ipak,ka sta neko rece,danasnja izdanja su "perverzije" u odnosu na ona nekadasnja,ali isto tako,mislim da ce rijetko koji danasnji strip ikad dosegnuti cijenu pojedinih starih LMS-a ili ZS-e.



ma nema šanse .

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/08/2014 : 23:43:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno za 40 godina više neće biti takvih kojima će stripovi nešto značiti da bi iskeširati velike svote za pojedine primjerke ili kolekcije.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/08/2014 : 07:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by tinton

Ja bih radije trecu opciju, meko, a kvalitetno. Ili barem originalu vjerno.



Bez uvrede, ali ovo ti je bezveze, tintone.
Covjek je dao dvije opcije, izaberi jednu ili drugu, a ne ovo, "ni jednu, nego neku trecu".
Ako ti se ne svidja ni jedna, otvori novi topic, pa stavi bezbroj svojih opcija (onda se nadam da ce neko drugi komentirat, "ni jednu od ovih tintonovih, nego neku bezbroj i tridesetu").




Obi i veka se ne slažu s tobom.

Stvar je u sustini topica. A to je nostalgicno staro vs. Savrseno novo izdanje. E sad, nit mi ZS predstavlja nostalgiju nit mi Libellus predstavlja savrsenstvo. Tako da ja ne znam sta biram. Optimalno bi mi odtovaralo izdanje koje sam napisao.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 19/08/2014 : 08:47:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
U realnosti postoje samo dvije edicije koje je manhunter postavio (makar od onih koje pocinju od pocetka, i koje su dogurale do odprilike broja 100 originala), tako cemu sluzi odabirat ediciju koja uopste ne postoji?

Bilo koji drugi izbor je mlatanje prazne slame.

;)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 19/08/2014 : 10:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Ja sam za VČ "bucko" izdanje, nadam se da će istrajati sa MM-om u tom formatu. Uostalom, MM je bio na ovom forumu strip sveska izdanje godine 2013.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 19/08/2014 : 10:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Malo cu skrenut s teme,ali cini mi se da nisam vidio da je netko dosad spominjao,a tema je prikladna.Ima tu i jedan kuriozitet,koji se ne tice ovih HC izdanja,koja su prica za sebe.Recimo,danasnja kiosk izdanja,koja su vizualno perfektno odradjena i prema LMS-u i ZS-i su kao tvrdi uvez.Uzmimo u obzir da ona promijene stotinu ruka,da se citaju kako smo citali ZS i LMS,presavijenih stranica,pravljenja usiju...Sta mislite kakva bi ona izgledala?Bilo bi kupusa i salate na sve strane.Htio sam reci da,niti su stari toliko losi,niti su novi toliko dobri.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/08/2014 : 11:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja imam dosta tih današnjih kiosk izdanja koja su daleko od glancera jer kod njih baš toliko ne pazim, ali kada su u pitanju HC izdanja svaki list okrećem sa posebnom pažnjom.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/08/2014 : 11:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripadzija

Ja sam za VČ "bucko" izdanje, nadam se da će istrajati sa MM-om u tom formatu. Uostalom, MM je bio na ovom forumu strip sveska izdanje godine 2013.


To bi bila odlično napravljena izdanja da imaju tvrde korice jer ove meke teško mogu dugo vremena držati toliko broj stranica. Imam jednog Mister Noa od blizu 800 stranica i nakon samo 2 čitanja hrbat je puknuo po sredini. Tvrde korice bi to spriječilo dok je papir dobar ovakav kakav jest, nema potrebe za onim finim bijelim koji dodatno nabija cijenu stripu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 19/08/2014 : 11:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Tesko se tu odluciti,objektivno od subjektivne nostalgije,sve u svoje vrime,samo me smeta sada kada znamo koliko su toga u Dnevniku ukinuli,cenzurirali,tako da je ovo HC vjerojatno perfekcionizam ali je to ipak knjiga nije strip kakvog kupujemo na kioscima
Obe edicije imaju ono nesto sto nam izbija novac iz novcanika

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/08/2014 : 11:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
glupo je uopče uspoređivat zs/lms sa libelluson.
jednostavno su sad neka druga vrimena

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 19/08/2014 : 12:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja imam dosta tih današnjih kiosk izdanja koja su daleko od glancera jer kod njih baš toliko ne pazim, ali kada su u pitanju HC izdanja svaki list okrećem sa posebnom pažnjom.


A ja obratno,pazim na kiosk,a ne pazim toliko na HC izdanja.Racunam da ovim tvrdim ne mogu bas olako nesto lose napravit,dok na ovima nekad i mala nespretnost moze dovest do gadnih ostecenja.Sve u svemu,dobro je da imamo i jedne i druge,pa makar i dupliraliJos jedna zanimljivost kojoj danas vecina nas mozemo biti zahvalni.Jeste li primijetili da su LMS Ken Parker vecinom jako dobro sacuvani?Izgleda da su se jako dobro cuvali ili su se jako malo citali

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/08/2014 : 13:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
To je zato što su u ono vrijeme svi slinili na Zagora a Ken Parkera je malo tko htio i pogledati.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/08/2014 : 13:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
I ja sam dijete ZS i LMS doba, ali ipak se to ne moze da mjeri sa izdanjima koje radi LL.
LL je cista perfekcija, tu cak ni nostalgija nema sansu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/08/2014 : 19:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Istina, evo upravo danas uzeo 5 Libellus knjiga (4 Mister Noa i 1 Tex) i samo letimičan pogled na njih izaziva divljenje... sve to ima svoju cijenu ali ne kaže se bezveze: jednom se živi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2353 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 20/08/2014 : 20:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

I ja sam dijete ZS i LMS doba, ali ipak se to ne moze da mjeri sa izdanjima koje radi LL.
LL je cista perfekcija, tu cak ni nostalgija nema sansu.


+1

Carpe diem
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/08/2014 : 16:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripadzija

Ja sam za VČ "bucko" izdanje, nadam se da će istrajati sa MM-om u tom formatu. Uostalom, MM je bio na ovom forumu strip sveska izdanje godine 2013.



Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 21/08/2014 : 16:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
u slučaju martija sam na NOVO jer ono što smo imali je zaista ispod svih razina tolerancije
a u slučaju DYLANA sam za staro... jer su skoro sva izdanja ( osim horusa mislim i 2-3 vaninija i dnevnika) zaista na jednom lijepom nivou koji zadovoljava
što se ostalih stripova tiše njih baš nisam nešto pratio tako da nisam mjerodavan...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000