forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Biblioteka OBOJENI PROGRAM
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 24/08/2014 : 21:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote

Zaista, ako je 10EUR komad, puklo je i dižem ruke.
Dylan Dog Color Fest i Zagor Color koštaju po 5,5 EUR u Italiji
Ne dam više da me šišaju kao bahatu ovcu, kolekcionarski patriota ili ne

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 24/08/2014 : 21:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Srecom pa su i tirazi kao u Italiji.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 24/08/2014 : 22:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Niko im nije branio da stave veći tiraž, pa Dylan i Zagor su najprodavaniji na ovim prostorima.
Ovaj potez sa ograničenom nakladom je u najmanju ruku čudan.
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 24/08/2014 : 22:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by hua

Zna li se dimenzija stripa: normalni 21x16 ili smanjen kao redovni veseli?



Kao i sva ostala redovna izdanja Veselog.




Greota, bilo bi kulje da je ko njihov Dragonero ili Phoenixov Caravan/Greystorm.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/08/2014 : 23:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Niko im nije branio da stave veći tiraž, pa Dylan i Zagor su najprodavaniji na ovim prostorima.
Ovaj potez sa ograničenom nakladom je u najmanju ruku čudan.



To bi značilo da su:

a) mogli da zarade gomilu love da su štampali u 50 puta većem tiražu po osetno nižoj ceni, al' iz nekog nepojmljivog razloga su rešili da to ne urade ili

b) da prodaja Zagora i Dilana nije takva kakva ti zamišljaš da jeste, pa bi veći tiraž bio siguran gubitak jer se ne bio prodao.

Šta li je od ta dva...

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 25/08/2014 : 02:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Pa i ja se slazem da je ovo moglo, a i trebalo da ide kao kiosk izdanje, jer ako izlaze odabrane price koje su znatno skupljem zasto ne islo i ovo na kioske... e sad, Zagor i Dilan ce se prodati, ali Teks nece, pa bi Teks morao ici u manjem tirazu, sto povlaci i vecu cenu. Kad tako posmatramo, nikako nisu trebali staviti Zagora i Teksa u isto izdanje, pa je jedini nacin da se te dve stvari pomire ovaj, dakle, ograniceni tiraz i veca cena. Mislim da su trebali zrtvovati Teksa i ostaviti samo Zagora i Dilana i izbaciti ga kao kiosk izdanje
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 25/08/2014 : 07:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
ako se junaci kao zagor i dilan ne mogu prodavati u većem tiražu od 500 komada, onda nema ni svrhe više izdavati stripove...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/08/2014 : 08:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

ne verujem da je ovo sada u manjem tirazu od 1.000


mislim, moguce je ali ...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 25/08/2014 : 09:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Prava za kolor izdanje nije ista kao i za CB. Mislim na novac. Drugo, kiosk izdanje povlači sa sobom lošiji papir, i dolazimo opet na isto. Ljudi iz VČ su verovatno procenili da je ovo jedina kombinacija koja je finanijski najbolje rešenje.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 25/08/2014 : 09:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
vjerujem da u VČ rade profići i da znaju procijeniti tržište inače bi već propali
međutim postavlja se pitanje pokretanja nekih edicija koje bi bile dosta skuplje od kiosk izdanja a također dosta jeftinije od savršenih libelusovih i na kraju budu ni na nebu ni na zemlji s tim izdanjem odnosom cijene i kvalitete

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3287 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 25/08/2014 : 10:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
Sto se mene tice trenutno sam u mogucnosti da uzimam Dylan Doga i od Veselog i od Libellusa. Ali ako bih morao da se opredelim, onda moj glas ide Libellusu, jer je kvalitet papira daleko bolji pa su i zivopisnije boje, a i velicina stripa je veca, pa je i ugodjaj kod citanja daleko lepsi kod Libellusa.

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 25/08/2014 : 14:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Jbg,uvik nekome nesto smeta... Nisam u nekom toku sa tim novijim izdanjima,ali zanima me koji su to Texovi koji ce se izdavati u Obojenom programu?

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 25/08/2014 : 14:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Skupljam i Dilana, ali ne tako strastveno kao Zagora, pa mi Dilan kolor i nije tako vazan, da ne govorim o Teksu. Na kraju se svede na Zagora kojeg cu onda radije uzeti "Ludensovog" po znatno nizoj ceni (iako i sam znam da cu uzeti ove od VC i Dilana i Teksa i Zagora, bez obzira na sve)
Go to Top of Page

budo
Starting Member



Croatia
97 Posts

Member since 21/01/2008

Posted - 25/08/2014 : 15:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send budo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ddeki

Sto se mene tice trenutno sam u mogucnosti da uzimam Dylan Doga i od Veselog i od Libellusa. Ali ako bih morao da se opredelim, onda moj glas ide Libellusu, jer je kvalitet papira daleko bolji pa su i zivopisnije boje, a i velicina stripa je veca, pa je i ugodjaj kod citanja daleko lepsi kod Libellusa.



slično je i kod mene, sve potpisujem, jednostavno mi je veći gušt čitati libellus
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 25/08/2014 : 16:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by mpavin

Niko im nije branio da stave veći tiraž, pa Dylan i Zagor su najprodavaniji na ovim prostorima.
Ovaj potez sa ograničenom nakladom je u najmanju ruku čudan.



To bi značilo da su:

a) mogli da zarade gomilu love da su štampali u 50 puta većem tiražu po osetno nižoj ceni, al' iz nekog nepojmljivog razloga su rešili da to ne urade ili

b) da prodaja Zagora i Dilana nije takva kakva ti zamišljaš da jeste, pa bi veći tiraž bio siguran gubitak jer se ne bio prodao.

Šta li je od ta dva...


Ipak su Zagor i Dylan u pitanju, a ne o recimo Dampyr i Mister No...
Uostalom imaš primjer o Ludensa koji je dokazao suprotno, da se može. Objavili su istog tog Zagora u boji u većem tiražu po duplo jeftinijoj cijeni, i to još na manjem tržištu od onog VČ-ovog.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/08/2014 : 16:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

Jbg,uvik nekome nesto smeta... Nisam u nekom toku sa tim novijim izdanjima,ali zanima me koji su to Texovi koji ce se izdavati u Obojenom programu?


http://www.sergiobonelli.it/sezioni/462/color-tex



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 25/08/2014 : 19:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by roby05

Jbg,uvik nekome nesto smeta... Nisam u nekom toku sa tim novijim izdanjima,ali zanima me koji su to Texovi koji ce se izdavati u Obojenom programu?


http://www.sergiobonelli.it/sezioni/462/color-tex





Hvala!

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 30/08/2014 : 13:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Nabavio i pročitao pre neki dan, jedna reč: sjajno! Prvo, priče... Uopšte nisam ljubitelj kratkih DD priča, superbook, maxi, giganti, od svega pročitanog mogu na prste jedne ruke da nabrojim ono što mi se dopalo. Ovo su najbolje DD kratke priče koje sam pročitao, nepretenciozne, uz fin osvrt na kontinuitet; prva jako teška i mračna, druga sa odličnim "detektivskim" obrtom, treća ima epsku notu, a četvrta jako zabavna. Crtež uglavnom vrlo dobar, uklapa se svuda, a kolor od-li-čan, premda reprodukcija nije idealna.

Ovo je moj prvi susret sa Color Festom, nadam se da će i ubuduće biti ovako dobri. E, sad, cena, da je 150-200 dinara niža, mislim na onu s popustom, bila bi sasvim opravdana. Ovako, jeste Obojeni program nešto skuplji, ali bih ipak rekao i da vredi. Čak bih uzimao i Texa, za probu, ali mi nesrećni Zagor kvari utisak, stoga ostajem samo pri DD...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture

Edited by - Gil-galad on 30/08/2014 13:39:17
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/08/2014 : 18:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
I ja sam procitao ovaj Kolor fest, takodje kao i Gli Galadu ostavio mi je odlican utisak, ovo je prvi Kolor fest koji citam i odusevljen sam.

Najbolje su prva i treca prica! Trecu su mogli da razrade na neku duzu pricu od 100 i nesto strana, posto je vrlo interesatna, sta bi bilo da je Dilan ostao da zivi sa Ksabarasom u 17. veku.

Crtacki a i scenaristicki mi je najbolja prva prica i bas se radujem sto ce Specijal edicija da se pretvori u Zombi planet ediciju gde cemo da nastavimo da pratimo dogodovstine starijeg, razocaranog Dilana.

Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 31/08/2014 : 08:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Kupio juce. 6.4 eura, skuplje od originalnih izdanja, jeftnije od Libellus izdanja. Ali je negde i takva gradacija kvaliteta. Texa imam u originalu ... Ali cu kupovati i OP. Price ... Pa onako, redovna serija je najbolja, ova backup izdanja nista posebno.

sangue navajo
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/12/2014 : 15:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Izasao je i drugi broj edicije Obojeni program.

Prvi Zagorov kolorni specijal sa Kapetanom Fislegom.

Prica: Burattini
Scenario: Rauch
Crtez: Venturi
Naslovna strana: Ferri
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
895 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 30/10/2015 : 22:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
Jel se zna šta ide u Obojenom programu 7?
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 30/10/2015 : 22:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
ako su sad izašli zagor i dilan, valjda je sljedeći tex..i to broj 2 po originalnom redoslijedu...ako ne bi iznenadili sa recimo team up dragonero i zagor. ipak je i to kolorfest, a VČ izdaje i dragonera...
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
895 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 30/10/2015 : 22:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
Trebalo bi da ide Dilan. Dilan je svaki neparan broj (bar su tako u početku najavili). Mene interesuje samo koji (verovatno ima najava u broju 6)?
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 31/10/2015 : 15:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by misterx381

Trebalo bi da ide Dilan. Dilan je svaki neparan broj (bar su tako u početku najavili). Mene interesuje samo koji (verovatno ima najava u broju 6)?



Ne veruj mi 100% na rec, ali cini mi se da sam negde video da ide prvi Dylan CF.
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000