forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Adam Wild
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 22

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 25/04/2015 : 14:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Italijani su tražili da ostane tako.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 25/04/2015 : 14:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt

Italijani su tražili da ostane tako.



Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 25/04/2015 : 16:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt

Italijani su tražili da ostane tako.




Onda ok, samo mislim da je to glupo ali to je samo moje mišljenje...
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 25/04/2015 : 17:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
koji god da je jezik u pitanju originalni naslov bi uvijek ostavio. nekako bi mi kopalo oči da piše vajld
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/04/2015 : 18:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by Colt

Italijani su tražili da ostane tako.




Onda ok, samo mislim da je to glupo ali to je samo moje mišljenje...




zasto glupo?
inace, mene ubije kad se na naslovnici "mijenja" ima glavnog junaka, čak mi ni u stripu toliko ne smeta ali kad na naslovnici vidim "prijevod" betmen, dilan, konan, spon i slično...
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 25/04/2015 : 20:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by Colt

Italijani su tražili da ostane tako.




Onda ok, samo mislim da je to glupo ali to je samo moje mišljenje...




zasto glupo?
inace, mene ubije kad se na naslovnici "mijenja" ima glavnog junaka, čak mi ni u stripu toliko ne smeta ali kad na naslovnici vidim "prijevod" betmen, dilan, konan, spon i slično...



Valjda je najnormalnije da se nečije ime transkribuje na jezik na koji se prevodi. Hoćeš da kažeš da je tebi prihvatljivije i lepše na primer MARTIN MYSTERE sa sve onim kvačicama od MARTI MISTERIJA?!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 25/04/2015 : 20:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Martin Mystere bez kvačica bi, koliko ja znam, trebalo biti ispravno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 25/04/2015 : 21:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
MARTI MISTERIJA? Jel se to jede?

Ne znam, nisam bio ziv u vrijeme dnevnikovih kemijanja sa svim i svacim, ali ovo Adam Wild je pohvalno i korak naprijed u izdavanju stripova u Srb. Samo tako naprijed.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 25/04/2015 : 21:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Naravno da treba da bude sa sve kvačicama i uvek kao u originalu. Bilo bi dobro da je i unutra tako al ajd sad. To mi volimo da se pravimo pametni i menjamo ljudima imena pa u pola slučajeva bude pogrešno. Ko kad krenu da menjaju prezime Jodorowsky pa svako imaju svoju teoriju kako se čita. Te je Žodo, pa Jodo, po Hodo, pa opravdanje dal je Ukrajinac iz Argentine il Kinez iz vukojebine.

Il evo Arkonin Marti Misterija i Natan Never. Pa ajd nadimak Marti od Dnevnika ok, prezime naravno nema veze s mozgom.
Pa onda Natan? Koji Natan? Pa ako ga tako čitaju na Balkanu jer su čuli od Talijana to ne znači da tako i treba. On je Amer, znači treba Nejtan il ga budžiti po naški još jače Nejtn Nevr. E da je tako stajalo na naslovnici ne bi Arkona nikad propala.
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1917 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 25/04/2015 : 21:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
Da se vratimo na temu i ne zagadjujemo topik.
BRAVO FP!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/04/2015 : 21:41:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Čitao netko? Baš me zanimaju komentari domaće publike. Koliko vidim talijani mu zamjeraju nejednakost crteža i tu je najviše na udaru Tucić, čiji se stil ni meni previše ne dopada.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 26/04/2015 : 00:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Uff, jedva cekam broj 5 i Lucchija! Inace mislim da ce im originalno ime junaka na koricama donijeti barem nesto vise kupaca u obliznjim drzavama.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/04/2015 : 10:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Feniksovci krenuli ko Beli put/Bukglib/Čarobna knjiga

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/04/2015 : 10:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ne vjerujem da će PP toliko zaglibiti jer su u pitanju kratki serijali i sve se to stigne objaviti, živi bili pa vidjeli.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/04/2015 : 10:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
možda pokrenu još i Džudasa,Roki Džoa i svima dragog,Tajanstvenog Alana!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 26/04/2015 : 11:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Evo i Adama Wilda! Svaka čast Colte!!!

Nego, kad će koji primjerak zalutati do Zagreba?


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6595 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 26/04/2015 : 11:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Pohvalno kako brzo strip pokrenut u Italiji započinje svoj put i na Balkanu. Phoenix Press s 3 izdanja istovremeno, svaka čast. Taj izdavač ima vrhunsku kvalitetu izdanja i sigurno su zainteresirani zadovoljni.
Nisam zainteresiran za Lukasa i Wilda ali sam uzeo 1. broj Saguara i sad je pitanje kakav je njegov ritam. Jedna godišnje je premalo, tako bi trebalo 11 godina da se dođe do kraja.

Ja se isto smijem kad vidim Marti Misterija i tako to ali ne prihvaćam da je Nathan Nejtan. Ja sam ga kao mali učenik engleskog prozreo kao Natana i Natan ću ga uvijek izgovarati. Zato sam zajebao Dylana kao Dajlana (a valjda je Dilan) i ni to neću mijenjati. Možda jer ih ne čitam

Mada treba Dajlan, kakav Dilan, zna se da se Y čita kao aj

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 26/04/2015 11:52:59
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 26/04/2015 : 12:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Dylan se ne čita Dajlan.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 26/04/2015 : 12:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kakav crni Dajlan, onda bi i Bob i Thomas bili Dajlani, a srećom su ipak Dilani.
Odnosno, srećom su Dylani a ne Dilani, jer bi se u potonjem slučaju izgovarali Dajlan.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/04/2015 : 13:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

Naravno da treba da bude sa sve kvačicama i uvek kao u originalu. Bilo bi dobro da je i unutra tako al ajd sad. To mi volimo da se pravimo pametni i menjamo ljudima imena pa u pola slučajeva bude pogrešno. Ko kad krenu da menjaju prezime Jodorowsky pa svako imaju svoju teoriju kako se čita. Te je Žodo, pa Jodo, po Hodo, pa opravdanje dal je Ukrajinac iz Argentine il Kinez iz vukojebine.

Il evo Arkonin Marti Misterija i Natan Never. Pa ajd nadimak Marti od Dnevnika ok, prezime naravno nema veze s mozgom.
Pa onda Natan? Koji Natan? Pa ako ga tako čitaju na Balkanu jer su čuli od Talijana to ne znači da tako i treba. On je Amer, znači treba Nejtan il ga budžiti po naški još jače Nejtn Nevr. E da je tako stajalo na naslovnici ne bi Arkona nikad propala.



Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 26/04/2015 : 13:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Kakav crni Dajlan, onda bi i Bob i Thomas bili Dajlani, a srećom su ipak Dilani.
Odnosno, srećom su Dylani a ne Dilani, jer bi se u potonjem slučaju izgovarali Dajlan.




Mislim da je to i rekao. Njemu je navika Dajlan(a pravilno je Dilan), kao i Natan (Nejtan).

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 26/04/2015 : 13:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Pokojna Bri ga je stalno zvala DAJLAN a DILAN je pizdeo zbog toga! Tek ga je na samrtničkoj postelji prozvala DILAN...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 26/04/2015 : 13:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
To je ona koju smo mi zvali Bre.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6595 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 26/04/2015 : 14:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Kakav crni Dajlan, onda bi i Bob i Thomas bili Dajlani, a srećom su ipak Dilani.
Odnosno, srećom su Dylani a ne Dilani, jer bi se u potonjem slučaju izgovarali Dajlan.




Mislim da je to i rekao. Njemu je navika Dajlan(a pravilno je Dilan), kao i Natan (Nejtan).



Pa to sam rekao, znam kako se čita al ne mogu se pomirit.
Kako se čita iz "Monty Python" čita to Python? Piton?
Nije nego Pajton. Zato je u mene logika bila da je Dajlan. I ostat će Dajlan. Neke stvari sam sebe "učiš", nema na TV-u "Dylan se sastao sa... bla, bla..."

loading...
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1917 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 28/04/2015 : 20:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page
Page: of 22 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000