forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Diskusija o redatelju: Federico Fellini
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 01/09/2014 : 18:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
I meni jedan od omiljenih redatelja. Vrtoglavica mi je oduvijek bio njegov najdrazi film, a odmah centimetar iza njega Rear Window. Obozavam Rebeccu, Spellbound, Notorious, Shadow of a doubt...A Sjever-sjeverozapad je njegov najzabavniji film, u svakom slucaju.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 01/09/2014 : 23:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Da, pseudonim je bio Alan Smithee, inače tipično redateljsko lažno ime '90-ih. A film mi ustvari izgleda interesantno, od kratkih clipova koje sam vidio izgleda skroz solidno.



A u zbilji, režirao ga je Rick Rosenthal ako se ne varam.

Opet, kaj reći o filmu, sama Hedren ga se bila posramila

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4863 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/09/2014 : 15:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Pure entertainer - neki to shvaćaju kao pokudu, drugi kao vrlinu. Ja sam među drugima.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 03/09/2014 : 15:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Danas sam baš pogledao Strangers on a Train - genijalan film, jedan od najboljih Hitchcockovih koje sam dosad pogledao. I zabavan i slojevit istovremeno.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 04/09/2014 : 08:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Idemo dalje, slijedeći redatelj nije toliko poznat kao Hitchcock ali su mu filmovi tematski jako slični, dakle Henri-Georges Clouzot. Pamtimo ga ponajviše po svom doprinosu žanru trilera, a između ostalog je možebitno inspirirao i Magnusa/Roberta Raviolu (Magnusova epizoda Neznanca pod imenom Otmica u Sierri, koju sam i recenzirao , ima neke dodirne točke s Clouzotovim filmom Le salaire de la peur).

Poznatiji filmovi:

Le corbeau (1943) - Gavran



Le salaire de la peur (1953) - Nadnica za strah



Les diaboliques (1955) - Demoni



--


Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 04/09/2014 : 21:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
moram priznati da se ne sječam filma koji mi je imao napetiju scenu od onog brzinomjera u Nadnici za strah...apsolutno uvijek ga uživam gledati makar ga znao napamet...kažu da je bio gadan na setu - da su suze dolazile i šamarom...ali je znao što hoće i s malim brojem snimljenih filmova stvorio puno velikih naslova...čak i njegovi slabiji filmovi (slabiji za njega, nedostižni za većinu, nedosanjani za ove današnje diletante) imaju nešto magnetično u sebi a da ne govorim kako su mi bile interesantne rasprave u pedesetima - kako le corbeaua treba bunkerirati ili uništiti jer je snimljen novcem Continental filma pa je Clouzot žigosan kolaboracionistom...Les Diaboliques mi je drugi najdraži njegov film - ne gubi ništa,dobro trunak možda svakim novim gledanjem ako se već zna scena u kadi....La Verite s predoobrom Bardot i fizički naravno, genijalna scena slušanja muzike na krevetu, ali i glumački, pa Manon biblijska priča a la Clouzot...Špijuni, Zarobljenica i nedovršeni Inferno s predobrim dokumentarcem sve su to poslastice baš kao što vjerujem da je i Misterij Picasso koji tek treba doći na red za gledanje...L'assassin habite au 21 je možda jedini koji ne bih skoro gledao od svih njegovih filmova, to je bio prvi i neloš je ali jednako tako i ne dobar i ovisi uglavnom o suspensu a povrh toga nudi malo, za razliku od Les Diaboliques. On sam mi je jedan od najdražih mi režisera ikada!!!!

Edited by - rommel on 04/09/2014 21:32:13
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 04/09/2014 : 23:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
HGC spada definitvno u sam vrh svojim odličnim naslovima, sve sam ih redom gledal baš kak navodi u svom redosljedu i opti i sve jedan bolji od drugog. Očaral me svojim Gavranom i dalje sam bil svakim filmom dizala ljestvicu a on ju je imal. Nisu tu samo ova 3 navedena najpoznatija naslova, tu su fantastični Manon, Quai des Orfèvres, debitantski The Murderer Lives at Number 21 te vrlo simpatični Les Espions i La Vérité.


razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 04/09/2014 : 23:04:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
zakaj samo današnje diletante, bilo ih je u svako doba ;)

rommele kod njegovog debitantskog uradka se primječue još nedostajanje atmsfore ali ideja je vrlo zanimljiva i više nego dobro izvedena. Poslije mu jesu filmovi napetiji baš zbog atmosferičnosti, vrlo često. Teško je odmah u prvom filmu sve dobiti, pogotovo kad imaš visoke ciljeve.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 05/09/2014 : 08:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Gavrana nisam još gledao, ali ostala dva koja sam naveo jesam. Les diaboliques mi je fantastičan film (ovaj i je povezan s Hitchcockom zato jer ga je Clouzot pretekao na prava za ekranizaciju romana po kojem je baziran). Odličan dvostruki preokret, napetost (scenu s pisaćom mašinom je kasnije Kubrick nanovo oživio u Isijavanju) i sve u svemu ugođaj.

Nadnica za strah mi je ekstremno razočarenje. Druga polovica filma je iznimno napeta, to stoji, ali prva polovica je živi užas. Umjetno razvučena i loše uvodi likove. (btw glavna dva lika se zovu Mario i Luigi ). Više mi se sviđa Sorcerer, adaptacija istog romana koja je izašla '77, a režirao ju je William Friedkin. I taj film ima nekoliko problema, ali su bar likovi zanimljiviji i uvod u likove je bolje napravljen.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 05/09/2014 : 20:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

zakaj samo današnje diletante, bilo ih je u svako doba ;)

rommele kod njegovog debitantskog uradka se primječue još nedostajanje atmsfore ali ideja je vrlo zanimljiva i više nego dobro izvedena. Poslije mu jesu filmovi napetiji baš zbog atmosferičnosti, vrlo često. Teško je odmah u prvom filmu sve dobiti, pogotovo kad imaš visoke ciljeve.


zašto meni to moraš pojašnjavati imam ga u nekoliko verzija ali sam jasno rekao da nije film koji bih opet gledao - ne pored svega onoga što za života (jednog) neću uspjeti - kvalificirao se s pristojnim brojem ostalih filmova za rerunove
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 05/09/2014 : 20:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Gavrana nisam još gledao, ali ostala dva koja sam naveo jesam. Les diaboliques mi je fantastičan film (ovaj i je povezan s Hitchcockom zato jer ga je Clouzot pretekao na prava za ekranizaciju romana po kojem je baziran). Odličan dvostruki preokret, napetost (scenu s pisaćom mašinom je kasnije Kubrick nanovo oživio u Isijavanju) i sve u svemu ugođaj.

Nadnica za strah mi je ekstremno razočarenje. Druga polovica filma je iznimno napeta, to stoji, ali prva polovica je živi užas. Umjetno razvučena i loše uvodi likove. (btw glavna dva lika se zovu Mario i Luigi ). Više mi se sviđa Sorcerer, adaptacija istog romana koja je izašla '77, a režirao ju je William Friedkin. I taj film ima nekoliko problema, ali su bar likovi zanimljiviji i uvod u likove je bolje napravljen.


meni je baš uvod pregenijalan i preaktualan - moćna kompanija koja traži nesretnike koji nemaju više šta izgubiit - vrlo bi bilo lako transponirati u današnje vrijeme - ovrhe, izbacivanje na ulice lihvarsdki krediit i više nemora biti latinoamerička zemlja lijepa naša je dovoljno lijepa za takvu sumornu stvarnost....da ne mislite da je prije bilo bolje - nikad neću zaboraviti mamin komentar iz sedamdesetih/osamdesetih - kad su dali taj film - OPET ĆE CIJENE OTIĆI GORE ...i jesu...

Edited by - rommel on 05/09/2014 20:44:49
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 05/09/2014 : 21:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Pa to i je najbolji dio uvoda. Ostalo je dosadno.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 05/09/2014 : 21:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
dobro o ukusima je besmisleno raspravljati
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 05/09/2014 : 21:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
ne objašnjavm tebi nek se referiram na tvoju opasku, a objašnjavam onima koji ga još nisu pogledali. Malo ljudi je gledalo njegove filmove, evo i Opti je pogledal samo njegova 3 naslova koliko vidim po komentarima (:

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 05/09/2014 : 21:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

ne objašnjavm tebi nek se referiram na tvoju opasku, a objašnjavam onima koji ga još nisu pogledali. Malo ljudi je gledalo njegove filmove, evo i Opti je pogledal samo njegova 3 naslova koliko vidim po komentarima (:


pa iznenadio bi se ali ja kad sam krenuo - krenuo sam s jednim filmom :)
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 05/09/2014 : 22:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by dosada

evo i Opti je pogledal samo njegova 3 naslova koliko vidim po komentarima (:




Ustvari, dva. Gavrana nisam. S Clouzotom sam se upoznao tek prije dva tjedna kad su Demoni bili prikazani na HRT-u 3. :D

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 05/09/2014 : 22:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti


quote:
Originally posted by dosada

evo i Opti je pogledal samo njegova 3 naslova koliko vidim po komentarima (:




Ustvari, dva. Gavrana nisam. S Clouzotom sam se upoznao tek prije dva tjedna kad su Demoni bili prikazani na HRT-u 3. :D


Gavran je bil prošli vikend, tak nekak.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 08/09/2014 : 10:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Masaki Kobayashi. Zanima me što mislite o ovom redatelju, makar ne očekujem da će se puno ljudi javiti jer je nažalost još slabije poznatiji od Clouzota.

Poznatiji filmovi:

Ningen nō joken trilogija (1959-1961) - The Human Condition trilogy



Harakiri (1962) - Seppuku



Kaidan (1964) - Kwaidan



Jōi-uchi: Hairyō-tsuma shimatsu (1967) - Samurai Rebellion



--



Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 08/09/2014 10:35:40
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/09/2014 : 10:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Samurai Rebellion je maaaajkaaa!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 08/09/2014 : 11:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Samurai Rebellion je prejeben film, meni osobno puno bolji od Harakirija koji mu je najhvaljeniji.

Ali od ovoga što sam gledao od Kobayashija, meni je Kwaidan najbolji film, ako samo zbog kinematografije i uporabe boja.

The Human Condition nisam još gledao, mislim traje 9 i po sati, treba imati živaca za tako nešto.

Malo kasnije ću detaljnije napisati pokoju riječ o ovim filmovima...

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/09/2014 : 11:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
rebelion je super film
human condition mi je predugačak ali jednom će se pogledati

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 08/09/2014 : 11:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
Opti, ne znam koliko znaš filmove ali izvlačiš vrhunske režisere...Masaki Kobayashi mi je u rangu Clouzota - jedan od najboljih...
teško mi je reči koji mi je njegov najbolji film uvijek dvojim između Harakirija i Samurai Rebellion - pa možda ipak prevagu odnese Rebellion jer je žena prikazana kao največi Samuraj od svih što je fascinantan detalj za žanr za samurajski film i Japan...
Human Trilogy je u nekim crtama gotovo autobiografski film i pravi je praznik za oči - tim više što su japanski filmovi o WWII zapravo nevjerojatno rijetko dostupni - a ovo predstavlja jedan od vrhunaca - uz ogradu da sam ih pogledao desetak - pa teško da mogu biti mjerodavan - ali ono što je bilo dostupno je u pravilu bilo vrhunsko - (Burmese Harp, Fires on the Plain, I Bombed Pearl Harbor)...
Soba debelih zidova još je jedan sjajan primjer raskoši Kobayashijeva talenta - govori o suđenju za ratne zločine japanskim vojnicima nakon rata - ukazujući da su nižerangirani platili ceh a više rangirani prošli neokrznuti - i u stvari donoseći temu ne o pravdi i suđenju već o korupciji i među "osloboditeljima" - Kobayashi je i tada pokazao tvrdoglavu hrabrost kao i za rata kad je u ludilu samurajizma zagovarao pacifizam i snosio posljedice - tako je i sovim filmom odbio dozvoliti da se išta mijenja mada su ga molili producenti da učini tako da se ne zamjere amerikancima - film je bio bunkeriran na tri godine a i kad je prikazan napokon to je učinjeno kradom da bi opet nestao u zaboravu sve do nedavna izdanja Eclipse serije...korupcijom u i oko američkih baza u Japanu i ljudima koji tu gravitiraju (bordeli, barovi) samo da bi osigurali golu egzistenciju bavi se i filmom Crna rijeka, iznimno turoban film, ali ništa manje sjajan
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 08/09/2014 : 11:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

Opti, ne znam koliko znaš filmove ali izvlačiš vrhunske režisere...



Ne znam baš puno filmove (od pop kulture su mi stripovi valjda na prvom mjestu :D), ali za Kobayashija naravno da znam jer mi je japanska kinematografija 20. st. specifično interesantna...

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/09/2014 : 12:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
inače malo mi je laknulo psihički kada sam se riješio manije kompletizma
jer ako je neko snimio 50 filmova... brat bratu 20 ih je govno...
tako da manijakalno gledanje baš svih filmova koje je snimio neki redatelj je stvar prošlosti


s druge strane gledam ono što mi se sviđa u datom momentu i kobajašijevi naslovi su bili super dok sam ih gledao

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/09/2014 : 00:06:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Nikad neću zaboraviti tu večer kada sam u komadu odgledao Ozuovu Tokijsku priču i Kobayashijev Seppuku.

To su oni momenti koji ostanu s tobom cijeli život.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000