forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 LGBT
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 33

lwood
Advanced Member



Colombia
46660 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/09/2014 : 09:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Procitate ovaj tekst. Ona je moja dugogodisnja fejs frendica i zena - uzor od koje mogu mnogo nauciti. Ona je zena vrijedna divljenja.. zena buducnosti, rekla bih.


DANIJELA STANOJEVIĆ

'Podjela ljudi prema dva definirana spola danas više ne postoji'

Jezik, rod i spol' dokumentarac je koji se bavi odnosom hrvatskog jezika i promjene spola, a autorica mu je HTV-ova novinarka, redateljica i književnica Danijela Stanojević te govori za tportal.hr o feminizmu, kulturi, politici, pisanju i smrti spolova


..Trenutno traje i velika borba konzervativnih struja da se mlade onesposobi i marginalizira, ali to pomaže žešćem proboju jer pritisak uvijek eskalira društvenom promjenom. Politički pritisak konzervativnih struja, a jednu od njih predstavlja Željka Markić, ustvari ubrzava proces liberalizacije i možda zahvaljujući njezinoj akciji danas imamo ugovor o partnerstvu. Voljela bih još da za mene, koja više ne želi ulaziti u brak, uvedu pax. U Francuskoj je to ugovor koji sklapaju partneri i definiraju svoje odnose, imovinu i obaveze. Nemamo garanciju za ljubav, ali imamo za svoj rad, sposobnost i znanje. Do tog trenutka morat ću poštivati zakon i udati se opet, jer malo je onih oko mene koji shvaćaju da brak i Obiteljski zakon koji nas sad štiti nije neko sretno rješenje za nas rodno ravnopravne. Gnušam se od riječi udati, jer to podrazumijeva da se nekom dajem, predajem, a to bome nije tako. Mene nitko ne posjeduje i ja ne posjedujem nikoga...


cijeli tekst na: http://www.tportal.hr/showtime/film/348631/Podjela-ljudi-prema-dva-definirana-spola-danas-vise-ne-postoji.html



njeno mišljenje o malon dilu svita,koje može i ne mora bit točno.
problem je šta tura to pod neku univerzalnost a to je daleko od realnosti.


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/09/2014 : 09:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam taj doks, i autorica se u njemu dosta tendenciozno i pristrano bavi dominantno pitanjem promjene spola, a u središtu je nekadašnja cura koja je nedavno završila transformaciju u dečka i još se uvijek bori s administrativnim problemima - bilo je proljetos o tome i u medijima.

Naime, ona je sad formalno muškarac novog imena koji se međutim na svakom koraku susreće s problemima, od osobne iskaznice do službenih tituliranja, jer su tu promjene spore i u većini je još uvijek tretiraju kao žensko., ne iz namjere nego zbog sporosti i inertnosti

Nije problem u njegovoj osobnoj priči, nego u autoričinu generaliziranju u smislu da ovaj povod koristi za oslikavanje hrvatskog ali i susjednih društava kao vrlo konzervativnih, nazadnih i seksističkih, što bi generalno možda i stajalo, ali su autoričini argumenti vrlo tanki i čitav je film usmjeren prema agitaciji i parolaštvu.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 10/09/2014 09:44:50
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4549 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 10/09/2014 : 11:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
men se čini da bivša ona a sadašnji ovaj nije čekao u redu na nekom šalteru ni kad je bio žensko pa je pomalo frustriran..pa mene su dva puta morali slati na slikanje za osobnu jer miprva slika sa glavurdaom nije odgovarala mjernim propisima za osobnu..samo da mu kažem da birokracija ne pravi razlike između muških i ženskih,homo i hetero..ona sve nas prca u mali mozak

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/09/2014 : 16:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

po običaju stinky ništa ne shvaća, iliti odbija shvaćati pa mu treba dodatno pojasniti.

da pogledamo tvoje vrijednosti; tvoja omiljena hrvatska koja se manifestirala kao propala, pasivna, korumpirana te vrlo brzo bankrotirala i postala noćna mora za nekoliko sljedećih generacija hrvata pretežito uništena od strane upravo stinky-mentaliteta. sasvim nebitna, irelevantna državica... ne samo globalno nego već i na balkanu.

željka markić; spičkala 50 milijuna kuna poreznih obveznika, pobijedila na referendumu ali još uvijek nije uspjela pederima zabraniti da se žene.

čitaći zagora; koje si ti u nedavnom, tako patetičnom i naivnom, i nadadsve katasrofalnom eseju pokušao uzdignuti (a ujedno i samog sebe) praktički do stadija apsoluta a koji se svako malo na ovom forumu uspiju manifestirati samo kao ignoranti i totalne neznalice.

i reci ti nama, stinky, kako je to uvijek ispasti na strani poraženih i namagarčenih?

reci ti nama, kako ti uspijeva uvijek biti tako jebeno promašen?




Kad već tako ubitačno nepismeno vrijeđaš i omalovažavaš "čitaće" () Zagora - a vrijeđanje i omalovažavanje je uvijek, bez iznimke, bjelodan dokaz nečije intelektualne inferiornosti i nesposobnosti pariranja - evo ti malo citata rečenog junaka iz kultnog Bijesa ratnika Osaga / Gneva Osaga, kojeg sam nekidan nakon dugo vremena opet pročitao.

Znam da još jednom uzalud gubim vrijeme, ali ipak, just for the record:

"Nasilje prema bližnjemu ne provodite samo svojim oružjem... nasilje je kad im uskratite jednaka prava... nasilje je nerazumijevanje njihovih duhovnih potreba i nepoštivanje njihovih običaja... nasilje je nametanje naše vjere, našeg načina života i našeg mentaliteta... nasilje je kad ih pogrdno nazivate."

Pametnome dosta. Ahyaaaaaaakkk!!!!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 10/09/2014 16:15:02
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17684 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/09/2014 : 16:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
što mislite jel se neko upoznao preko foruma i ostvario emotivnu vezu :D
ajmo priznajte
ja nisam na ovom forumu ali jesam preko drugih nećete vjerovati sa ženama :D barem su tako rekle :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 10/09/2014 : 17:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Krugerov kolega iz stranke - predjednik mladeži HČSP:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/izgleda-li-vam-ovaj-homofob-pomalo-gay/609218.aspx

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4549 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 10/09/2014 : 17:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus

Krugerov kolega iz stranke - predjednik mladeži HČSP:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/izgleda-li-vam-ovaj-homofob-pomalo-gay/609218.aspx


o sunac ti,ak to nije homoerotika onda ne znam šta je..nema šta,zgodni dečki,vidi se i da treniraju neki sport

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/09/2014 : 18:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by zeljko

što mislite jel se neko upoznao preko foruma i ostvario emotivnu vezu :D



Pa Tonka mi je ponudia javno svoje seksualne usluge ali sam ga glatko odbia..
A sad jeli s nekim drugim to ostvaria to ne znam..



Čovjek se razočarao odbijanjem i potom otišao na pauzu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 10/09/2014 : 18:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by kiky
...premda ne treba dugo čitati gorespomenuti tekst da bi se skužilo da ova "prirodna" terapija nije ništa drugo nego najrafiniraniji oblik krščanske ideologije, i da nastupi i seminari dotičnog Ivančića nisu ništa drugo doli najobičnija katolička misa.




Ti se voliš predstavljati kao čovjek "širokih pogleda" a ispoljavaš veliku predrasudu i to prema nečemu o čemu nemaš pojma (ionako si po vlastitom priznanju za ovo prvi put čuo). Dovoljno je samo da se radi o nekom svećeniku i to odmah ne valja.
To nema nikakve veze s misama niti bilo čim sličnim.


ma kiki je konzevativan, npr. siguran sam da misli da se vidoviti Milan samo zajebava sa narodom umjesto da iskreno vjeruje u ono sto covjek govori:) zli anarhista i komunjara:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 10/09/2014 : 18:41:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote

Wtf?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/09/2014 : 19:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus

Krugerov kolega iz stranke - predjednik mladeži HČSP:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/izgleda-li-vam-ovaj-homofob-pomalo-gay/609218.aspx

Ti sunce

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 10/09/2014 : 19:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool


Znam da još jednom uzalud gubim vrijeme, ali ipak, just for the record:

"Nasilje prema bližnjemu ne provodite samo svojim oružjem... nasilje je kad im uskratite jednaka prava... nasilje je nerazumijevanje njihovih duhovnih potreba i nepoštivanje njihovih običaja... nasilje je nametanje naše vjere, našeg načina života i našeg mentaliteta... nasilje je kad ih pogrdno nazivate."

Pametnome dosta. Ahyaaaaaaakkk!!!!



jasno da uzalud gubiš vrijeme jer se očito nisi zapitao sljedeće; koliko ovaj citat vrijedi prosječnom konzumentu zagora? koliko on vrijedi profesoru inz? koliko vrijedi izbačenoj balerini? koliko vrijedi zagor-te-nayju? koliko sergeju? krugeru? i najzanimljivije od svega, što misliš, koliko ovaj citat znači i vrijedi stinkyju?

ali na stranu zagorovci; koliko ovaj citat vrijedi ostalima ovdje..?

a bogami, ujinstinu je intjelektjualni doseg, u nedostatku boljega, ispravljati protivniku gramatiku...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/09/2014 : 19:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Citatelji zagora su liberali

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/09/2014 : 19:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Evo malo i stripovske istospolne superherojstine.

http://www.out.com/entertainment/art-books/2013/08/06/17-gay-superhero-power-couples#slide-5

http://www.newsarama.com/15548-10-great-lgbt-superheroes-and-superhero-couples.html

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 10/09/2014 : 19:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

što mislite jel se neko upoznao preko foruma i ostvario emotivnu vezu :D
ajmo priznajte
ja nisam na ovom forumu ali jesam preko drugih nećete vjerovati sa ženama :D barem su tako rekle :D




Ja sam imao tu čast s Fikusom popiti koju pivicu. Moram priznati da me nije baš zavodio
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 10/09/2014 : 19:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Zašto se ne otvori koja tema za upoznavanje usamljenih srca...?
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 10/09/2014 : 19:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ahyaak!

Evo, jedna lijepa priča. Ljubav stara 72 godine je dobila društvenu potvrdu.

http://www.tressugar.com/Iowa-Women-Get-Married-After-72-Years-Together-35664192

Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 10/09/2014 : 19:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
http://www.forum.hr/showthread.php?t=342395&r=archive

Jesu li Zagor i Chico ped...homoseksualci?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/09/2014 : 19:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

http://www.forum.hr/showthread.php?t=342395&r=archive

Jesu li Zagor i Chico ped...homoseksualci?

Ti to otkrivas toplu vodu
Uh sada onaj topic "sve žrtve crvenog terora " gledam drugacijim ocima

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 10/09/2014 19:58:07
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4349 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/09/2014 : 20:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Apeliram da se Zagora ne stavlja u ovaj kontekst.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 10/09/2014 : 21:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Apeliram da se Zagora ne stavlja u ovaj kontekst.


O, pliz, da je Zagor ziv covjek imao bi vise komada od mene.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 11/09/2014 : 02:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Pola sata i vise pisem post na ovoj temi, o drustvu, zenama u drustvu, krvarim pisuci o sudbinama koje su mi na dusi, o zenama koje mi se povjeravaju i prime se za mene kao za most s kojeg ne zele pasti vec njime prijeci na drugu obalu, vratiti samopouzdanje u losem braku u kom su omalovazavane .. i zbog kojih me nosi prkos, da u ime njih budem, pisem, i budem.. Na djelic sekunde nestalo je struje..ostatak znate. Kad mi se to desi, zakljucim da mozda ipak jos nije vrijeme. I..
Laku noc svijete.

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 11/09/2014 02:02:24
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17684 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/09/2014 : 09:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
čitam ovaj novi specijal nathana imaju dva cimera prijatelja :D spašavaju nekog dječaka
to mi bi sumnjivo :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10140 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/09/2014 : 10:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by zeljko

što mislite jel se neko upoznao preko foruma i ostvario emotivnu vezu :D
ajmo priznajte
ja nisam na ovom forumu ali jesam preko drugih nećete vjerovati sa ženama :D barem su tako rekle :D




Ja sam imao tu čast s Fikusom popiti koju pivicu. Moram priznati da me nije baš zavodio



Ili ste pili bezalkoholne, ili nešto s tobom nije u redu, ili to jednostavno nije bio fikus.

Inače, našao sam se sa par ljudi sa foruma, al sam samo sa jakijem završio u krevetu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 11/09/2014 : 11:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da je bio dostojan nadimka :)

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page
Page: of 33 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000