forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 LGBT
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 33

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 23/09/2014 : 20:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Jedan edukativan, iscrpan i potresan ulomak iz knjige.

D. Altman, Homosexual: Opression and Liberation,


Svet voli heteroseksualne ljubavnike

http://www.e-novine.com/drustvo/109484-Svet-voli-heteroseksualne-ljubavnike.html

Kao i crnci, homoseksualci pate od stereotipa koje su prihvatili. Govorite ljudima dovoljno dugo da su manje vredni, i oni će u to poverovati. Većina nas su „pederčine" jer mi verujemo da smo u velikoj meri onakvi kakvima nas društvo konstantno obeležava; kao primer pokazujemo osobine koje opravdavaju našu stigmu. Postoji veliki broj neurotičnih, nesrećnih, kompulzivno promiskuitetnih homoseksualaca, prema kojima se neko može odnositi kao prema „patološkim slučajevima". Njihova je patologija, međutim, rezultat društvenih pritisaka i načina kako su oni te pritiske internalizovali, a ne rezultat homoseksualnosti kao takve. Ako su ljudi dovedeni do toga da osećaju krivicu u vezi sa bitnim delom njihovog identiteta, oni će, po svemu sudeći, osetiti velike psihološke pritiske

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/09/2014 : 22:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Ajde da vidimo kako ce to proci u BG .

http://www.index.hr/vijesti/clanak/okupljanje-u-beogradu-pet-tisuca-radikala-prosvjeduje-zbog-parade-ponosa/774024.aspx

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24619 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/09/2014 : 22:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Ajde da vidimo kako ce to proci u BG .

http://www.index.hr/vijesti/clanak/okupljanje-u-beogradu-pet-tisuca-radikala-prosvjeduje-zbog-parade-ponosa/774024.aspx



SRAMOTA.

Ali je zato ovo dobar tekst
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/498186/Problem-nisu-gejevi-vec-ONI

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24619 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/09/2014 : 22:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Na protestu protiv gej parade pojavio se i veliki broj navijača a među njima i Ivan Bogdanov i marko Vučković, vođe navijača Crvene zvezde. Oni su hapšeni u avgustu ove godine zbog pokušaja reketa u iznosu od 250.000 evra od Beograđanina M. D.
Bogdanova je sud u Đenovi osudio ga na tri godine i tri meseca jer je s još trojicom srpskih navijača optužen za izazivanje nereda na fudbalskoj utakmici Italija - Srbija u oktobru 2010.






Među okupljenima je veliki broj sveštenih lica, a od njih se moglo čuti da "Bog nije blagoslovio gej paradu, ali jeste ovaj skup".

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 27/09/2014 22:39:53
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/09/2014 : 22:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Nevjerovatno je da jedna povorka za toleranciju iz ormara moze izvuci ovoliko zatucanih i nakaradnih spodoba.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46522 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/09/2014 : 00:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
još je čudnije da ne može proč u gradu koji ipak ima priko milijun ljudi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2014 : 15:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Pogledajte kakvo misljenje o gay populaciji ima jedan predsjednicki kandidat

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kujundzic-u-nu2-gej-orijentacija-to-je-jedan-oblik-devijacije/774091.aspx


Gospodine Kujundžiću - primitivizam je mentalna devijacija.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 28/09/2014 : 18:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
upravo dok tipkam krajičkom uha na rtl-u čujem da je brat od vučića dobio po pičici od murije?!

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/09/2014 : 19:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

"...pa mozda se i njima nije svidelo..."



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46522 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/10/2014 : 12:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
naša draga kolegica charlita koja se trenutno autocenzurira me zamolila da okačin ovaj link:
http://m.tportal.hr/kultura/353777/Hrvatsko-LGBT-kazaliste-Ivana-pl-Zajca-Rijeka.html

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 08/10/2014 12:52:08
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 08/10/2014 : 13:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
pazi ti frlje..da ga čovjek ne zna,još bi pomislio da ovaj stvarno simpatizira LGBT zajednicu

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 09/10/2014 : 08:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
ovaj frlja je malo žešći tupson..nisam znao da su manjinama ,homoseksualcima,priglupima,neukima,grbavima,zabranjeni ulazi u riječko HNK,pa se eto našao pametni,produhovljeni,tolerantni i ostali ni frlja koji im je širom vrata otvorio.i jel zbilja taj glupson nije mogao neku drugu parolu nego:heteroseksualnost je opijum za narod?????ma ko tebe takvog pametnog stavi za intendanta???????

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 09/10/2014 : 09:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Aha. Sad kad je znano zasto si se obrusio na Frljica, ispricaj nam i svoje misljenje o predstavi Aleksandra Zec.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/10/2014 : 10:49:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ti se odbanirala ranije?? :O



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 09/10/2014 : 11:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Bemti, pa gdje je nestao dsormazov post u kojem je u vezi Aleksandre Zec ogadio Frljića, koji je "kreten koji radi kretenske predstave" jer "samo kreteni mogu raditi kretenske predstave".

Što je ovo došlo kad se dsormaz1 počeo povlačiti i brisati vlastite postove????

Postaje mekši, i bez Perwolla? Predomišlja se? Ili mu je ponekad i samom neugodno zbog onog što piše...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 09/10/2014 : 11:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Aha. Sad kad je znano zasto si se obrusio na Frljica, ispricaj nam i svoje misljenje o predstavi Aleksandra Zec.


zbilja misliš da imam loše mišljenje o frljiću zbog predstave o ubijenoj a.zec?samo ne znam iz čega si to iščitala?ili to govori o tvojoj mentalnoj higijeni?pusa..i pročitaj si čadeža koji put

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 09/10/2014 : 12:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Bemti, pa gdje je nestao dsormazov post u kojem je u vezi Aleksandre Zec ogadio Frljića, koji je "kreten koji radi kretenske predstave" jer "samo kreteni mogu raditi kretenske predstave".

Što je ovo došlo kad se dsormaz1 počeo povlačiti i brisati vlastite postove????

Postaje mekši, i bez Perwolla? Predomišlja se? Ili mu je ponekad i samom neugodno zbog onog što piše...




Stvarno, gdje je nestao moj post?Kakve su to smicalice? Jesi li to ti izveo?
Izgleda da je duga ruka kretena Frljića.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 20/06/2015 : 16:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Da zivnemo malo ovaj topic sa jednim lijepim clankom .

http://www.index.hr/black/clanak/moje-prvo-hrvatsko-gej-vjencanje-za-to-smo-se-borili/826586.aspx

quote:
U prohladnu svibanjsku večer sijeda, krhka redovnica nekamo žuri prolazeći pokraj zagrebačke Gradske vijećnice, a kad ugleda razdragane svatove, zaustavlja se pokraj mladenke.

"Blagoslovljena bila i puno sreće u životu ti želim", govori joj ozarena lica i nježno joj spušta ruku na podlakticu. Onda pita gdje joj je dragi. "Pa... nije dragi nego je draga", odgovara mladenka.

Redovnica ostaje ponešto zatečena. Čitala je ona o tome, ali nije vjerovala da će za života doista svjedočiti sklapanju braka dviju žena. Daleko je to od nje, nije njezin svijet, a nije ni kako je Bog naumio. Ustuknula je, ali joj ruka i dalje drži podlakticu sretne mladenke. "Mene su na vjeronauku učili da Bog voli sve ljude", nastavlja mladenka Ivana koja nije mogla ni slutiti kako će njezino vjenčanje dijelom pretvoriti i u svojevrstan aktivistički čin. Nikad je to nije zanimalo, reći će mi poslije, ali priznat će i kako je s vremenom to postalo "neminovno", pogotovo otkad se autala na poslu i... uostalom, gdje god je stigla.

"Bog samo želi da budemo sretni", redovnica će.

"Mi i jesmo sretne. Volimo se."

"A djeca? Mislite li imati djecu?"

"Da, umjetnom oplodnjom."

Šutnja, popuštanje stiska ruke.

"Blagoslovljena bila", ponavlja redovnica uvodni pozdrav i užurbanim korakom nestaje prema crkvi Sv. Marka.



Kad sam posljednji put bila u Gradskoj vijećnici na prijateljičinom vjenčanju, bilo je to vrijeme koje danas nekako pamtim kao sivo, hladno, oporo i neizvjesno (ne, ne samo zato što je bio prosinac).

"Otac domovine" Franjo Tuđman broji svoje zadnje dane, u zagrebačke se klubove nerado izlazi zbog učestalih racija, nitko točno ne zna što slijedi. Da ste u to vrijeme bilo koga pitali misli li da će se na istom tom mjestu sklapati gej brakovi, rekao bi vam da ste poludjeli i proglasio vas antidržavnim nismosezaTOborili elementom.

Šesnaest burnih poratnih godina kasnije na jednoj običnoj i neobaveznoj kavi dobivam svoju prvu pozivnicu za gej vjenčanje. Priznajem, nisam luda za vjenčanjima i svime što uz njih ide, ali, kao u nekakvom američkom rom comu, raznježim se i orose mi i oči, ali se sakrijem jer volim o sebi misliti da nisam baš netko tko će se raspekmeziti zbog tamo nekog lezbijskog vjenčanja.

"Naravno, doći ću, rado ću doći", kažem joj i znam da će to za moju malu osobnu povijest biti jedan od onih događaja koje pamtimo cijeli život.

Ivana i Andrea zajedno su godinu i pol dana i kako kažu, "to je to", odlučile su stati pred matičara, sad kad to napokon mogu.



Došao je i taj dan, uzvanici su se okupili pred Gradskom vijećnicom u kojoj će te mlade žene reći sudbonosno "da", a one su se već povukle nekamo unutra tremirati i čekati svoj red. Ugledam ih, već stoje pred vratima u vjenčanicama koje im je skrojila Andreina mama. Ivanini roditelji nisu došli, samo brat, koji joj je pružio svu podršku i bio uz nju. Ne mogu prihvatiti činjenicu da im kćer stupa u brak s drugom ženom i ne žele imati ništa s tim.

Ali Ivana je odlučila živjeti svoj život punim plućima bez obzira na to, ne skrivati se i biti ono što jest. Gledam je kako stoji s Andreom, svaka ima svoj buketić, ne mogu se prestati smiješiti i doslovno pocupkuju od uzbuđenja. Da ja imam takve potpetice, ne bih se usudila ni ubrzati korak, a kamoli poskočiti.

Vrata se otvaraju i pedesetak uzvanika nestrpljivo nahrupi u svečano urešenu dvoranu. Na koncu, svima nam je ovo prvo gej vjenčanje. Sjedam u jedan od posljednjih redova stolaca i ceremonija počinje. Ženski gudački duo tiho svira u kutu.

Hvala Bogu da nije Candle in the wind o čemu se svojedobno pisalo kao o glazbenoj pozadini za sklapanje životnih partnerstava. Ne znam ni sama što sam mislila da se događa u takvim trenucima i zašto me iznenadilo to što se matičarka smiješi i ne pada joj na pamet da se prizove na savjest ili obred vjenčanja vodi imalo drugačije od ostalih.



U trenutku kad Ivanu i Andreu pita pristaju li sklopiti životno partnerstvo, Ivana još pokušava biti frajerica i okreće se prema nama i uz pobjedonosni Yesss nasmije sve uzvanike, no odmah nakon razmjene prstenja i poljupca ograde padaju poput pločica domina i novopečene mladenke rasplaču se od sreće, a pola dvorane skupa s njima.

Kasnije će mi ispričati kako, prema njihovom iskustvu, strejteri, pa i bivši homofobi, pokazuju više poštovanja prema cijeloj LGBT zajednici, budući da su prisustvovali vjenčanju i nije im to više zagonetno i nepoznato područje. Uvidjeli su da je životno partnerstvo jednako vrijedno kao i njihov brak.

"U jednu ruku, gledaju nas ravnopravno sebi, a mislim da je tome pridonijelo i ono što sam rekla jednom kolegi na poslu: 'Brate, zašto bi ti bio jedini kojeg žena dovodi do ludila?'", šali se Ivana. Kaže kako im to nije najvažnije na svijetu, ali osjeća napredak od strane notornih homofoba/neznalica do ljudi koji prihvaćaju LGBT zajednicu sa stavom "živi i pusti živjeti".

Obred i čestitanja su završili, izlazimo iz vijećnice. "Naši" svatovi pomiješaju se s drugima i u tim trenucima izlaze tek vjenčani mladić i djevojka, a za njima još jedan, također tek vjenčani, gej par. Nadrealno, pomislim, tko bi rekao da se to sve tako normalno odvija, ali se odmah u mislima zveknem po prstima i kažem si, daj sad, barem večeras, pusti politiku!



Ali meni, danas, ovo nije samo još jedno vjenčanje. Teško mi je ne sjetiti se što je sve prethodilo ovom, i brojnim drugim sklapanjima životnih partnerstava. Godine i mjeseci borbe, uvjeravanja, razuvjeravanja, kampanja, Prajdova, natezanja i svega što uz to ide. Na koncu, moram se zapitati zašto bi itko pri zdravoj pameti išao braniti ljudima da sklapaju brakove i ozakone svoje veze ako to žele? Iz kojih bi mogućih motiva netko nekoga svjesno i namjerno gurao u stražnji dio autobusa i poručivao kako je manje vrijedan? Znam da sam naivna, ali to mi nikad neće biti jasno. Na koncu, nisam primijetila je li itko, uključujući i prolaznike, na bilo kakav način pokazivao negodovanje zbog činjenice da su tu večer iz Gradske vijećnice izišla dva gej para.

Krećemo dalje prema restoranu u kojem će se proslava, naravno, nastaviti do jutra.

"Nisam nikad mislila da ću biti u braku, nisam baš taj tip...ali sama činjenica da sad mogu sklopiti tu zajednicu je i u meni osvijestila tu moju skrivenu želju", rekla je Andrea. Dodaje kako je lijepo je kad imaš osjećaj potpunog pripadanja drugoj osobi i da je "to to" i sasvim ti je prirodna pomisao da ćeš se za 20 godina buditi pokraj iste osobe svako jutro. "A i divno je kada dolaziš doma nakon posla i na vratima stana pišu oba naša imena".

Ivana i Andrea unajmile su drevnu opremu poznatiju kao Polaroid (zgodno!). Fotkaju se sa svim gošćama i gostima za uspomenu. Onda tu fotkicu svatko od nas treba uglaviti u posebno pripremljen album, knjigu gostiju, te uz nju napisati svoje želje i pozdrave.

Sitan je sat kada dolazi red na mene. Listam, čitam, svi im žele puno ljubavi, strpljenja, kompromisa, ima tu i šaljivih doskočica o braku, poezije,... I sad bih ja trebala, bez ikakve pomoći, smisliti nešto za vječnost (znam da nije riječ o vremenskoj kapsuli koju će netko otvoriti za 100 godina, ali ne znam kako drugačije opisati pritisak koji sam osjećala).

Nakon kraćeg razmišljanja odustajem od mudrosti i dijeljenja savjeta te napišem jedino što mi pada na pamet: "Za to smo se borili".

Jer i jesmo. Na kraju dana, ja sam vidjela samo dvije žene koje se vole, koje su obitelj i koje su napokon dočekale da kao takve budu prepoznate, i zakonski, i na sve druge načine. I više im nikad nitko to neće moći oduzeti.

Ivana i Andrea, još jednom, od srca, sretno!





“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 20/06/2015 : 17:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
živjeli mladenci,

pardon,mladenke..

čestitke

al ionako će se za 2-3 godine rastat

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 20/06/2015 : 18:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

živjeli mladenci,

pardon,mladenke..

čestitke

al ionako će se za 2-3 godine rastat

Trend je trend

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 21/06/2015 : 11:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Talijani se jos kao odupiru ....

http://www.index.hr/vijesti/clanak/masovni-prosvjedi-u-rimu-protiv-istospolnih-zajednica-/826665.aspx

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 28/06/2015 : 14:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
https://www.index.hr/vijesti/clanak/vrhovni-sud-legalizirao-istospolni-brak-na-citavom-teritoriju-sada/827583.aspx

Sad je već stara vijest, ali neka je i ovdje.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/09/2015 : 10:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
http://www.index.hr/vijesti/clanak/zavrsila-u-zatvoru-maticarka-odbila-izdati-dozvolu-za-brak-istospolnom-paru-pozivajuci-se-na-boga/839952.aspx

AMERIČKA matičarka koja je, pozivajući se na Božju volju, odbila izdati dozvolu za sklapanje braka istospolnom paru završila je u četvrtak u zatvoru zbog nepoštivanja suda.

Matičarka Kim Davies iz okruga Rowan u Kentuckyiju odbila je izdavati bračne dozvole, otkako je Vrhovni sud u lipnju proglasio da po američkom ustavu istospolni parovi imaju pravo na brak.

Nakon što ju je jedan od muškaraca kojemu je odbila izdati dozvolu upitao tko joj daje pravo da mu odbije izdati dozvolu, Davies je odgovorila "Bog mi daje pravo".




cccc...
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 04/09/2015 : 14:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Pa su je zato morali strpati u zatvor?
Što je slijedeće? Javno smaknuće?
I to samo zato što je zauzela jasan stav.
Što je s prizivom savjesti?

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 04/09/2015 : 14:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Sve više se progone i šikaniraju kršćani na trulom Zapadu.
Neka samo nastave tako, mogao bi se ponoviti meksički slučaj iz 1926.-29. ("La Cristiada").

Edited by - dsormaz1 on 04/09/2015 14:56:09
Go to Top of Page
Page: of 33 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000