forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Razotkrivanje mita: Demoni ludila
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 32

kiky
stripovi.com suradnik



7306 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 25/09/2014 : 20:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
ne laskaj si. uvijek se zaletiš sa svojim ničeanskim maštarijama, i kao što ti uvijek kažem; stvarnost te često puta poklopi.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 25/09/2014 : 20:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Stinky, znam da je bila zezancija. Ali svejedno je zanimljivo i čak legitimno gledište na Zagora.

Stani, šta ti je Bure odgovorio na takvo pitanje
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/09/2014 : 21:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by PijaniPatak

To je to.

Odustajem.

Hvala.



daj, nemoj se ljutiti

recimo ovako: za sada se ne razumijemo. ti želiš nešto što ja ne mogu dati, jer ne vidim u tome bitnost čitanja Demona.
dakle, ja to ne mogu dati, ali možda ima drugih koji mogu. nemoj odustajati zbog mene, zbog reakcije na prvu i sl.
nisam bio ni bezobrazan, ma kako ti izgledalo.




Ali moram

Sutra putujem u Rakosijevu tazbinu, nadao sam se pristojnijoj kontri a ti mi serviraš gluposti (tj.neistinite stvari) na račun mog rezonovanja.

Ok. Recimo da sam "naivan" po pitanju Demona. Čekam prosvetljenje.

U međuvremenu, ne rvem se ni sekunde jedne svetovima, jasna mi je i paralela Sclavi = Hellingen, jasno mi je svako slovo koje si napisao.
Ne rvem se sa tobom ili nekim da bih objasnio tupavu fabulu već da bih preko svog viđenja fabule dao bazu za filozofiju, dublje kopanje. A bazu sam smatrao očiglednom i malom detetu, no jedina očiglednost je da i očiglednost ima svoje varijable među čitaocima.

Biće mi drago ako na gore napisano nađem kontru/nadovezivanje kad se vratim u ponedeljak. Ako ne, jbg čitaćemo se po člancima

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/09/2014 : 21:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
za kikyja

ma znaš kaj?
ne da mi se više pisati o meni;))))

(evo ti poklapanja poklopljeni)

Edited by - stinky on 25/09/2014 21:04:44
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/09/2014 : 21:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Stinky, znam da je bila zezancija. Ali svejedno je zanimljivo i čak legitimno gledište na Zagora.

Stani, šta ti je Bure odgovorio na takvo pitanje



pa nešto kao da zagoru ne trebaju stimulansi jer je heroj (!!! haha) pa ga piči adrenalin, tako nešto. uglavnom, nie bio na razini Bure;)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/09/2014 : 21:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak
jbg čitaćemo se po člancima




što ovo znači?
da prekidaš komunikaciju, nema više rasprave;))
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/09/2014 : 21:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Jok, bre, nego da ćeme muk obeshrabriti da idem dalje ;))))

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/09/2014 : 21:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pa znaš da ja nikad ne mučim
samo pičim. danas Sclavi u mašini, djole, porobija, sutra - tko zna (neću kikyja, tu mimozu).

otkada sam uspostavio mašinu (ne, nije bilo prije 20 godina, koji ti je.... pa naravno da nisam onda Demone ovako promatrao), vidio sam da je dobra. dolazili su i drugi, povećali smo i jačali mašinu. ovdje sam otkrio Poncha. ima nas. barem smo živi na ovoj strip-žabokrečini-sceni.

pa ćemo te pokretati, a ako onemoćaš, primi se i vući ćemo te;))
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/09/2014 : 21:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
sa nebesa: Bimbo Sullivan

(bimbo se za sada ne spušta u žabokrečinu iz svojih razloga)

(iz e-mail prepiske)

quote:
Spomenuo si Supermike epizodu kao sjajnu, i ja sam je isto doveo u vezu sa svime što se pričalo ovih dana. To je Nolittina verzija, i jedina kako treba. Zagor se spotiče o nekog lika, baš razumskog
lika, ovaj ga dovodi u sumnju, ali Zagor i dalje - nastoji! Vidi da je ovaj jači i da se bolje uvježbao, ali ne posustaje sve dok se može nešto još. U jednom trenutku jedne runde kad su trčali, Supermike je - zapeo!!!
Znači, čista sreća. Zagor pobjeđuje slučajno, ali opet na kraju kaže u sebi "YES!, dobro je"! Svi bi mi mogli reći (a i govorilo se o tom "propustu u scenariju" kojim Zagor nije čisto dobio) da ovo, da ono...
Kao što bi mogli onda Zagoru nabijati na nos Sclavijve imputacije - no ništa ne može poništiti da je Zagor, zbog nastojanja, uza sve, dobio tu rundu!!!
Jednostavno ju je dobio.
Provukao se. A to je život. Mogu čak Sclavijeve imputacije o slamanju i vrijediti dosta (a ne vrijede toliko), to opet ne znači da ne može nekako proći baš ovo obrnuto, ovim uskim putem. A
prolazi samo onaj koji iskušava svoju sreću. Ako bi većina oklijevala, ne mora značiti da bi i on, ili neki drugi ljudi koji se pokazuju tako jačim od života, od čijih nedaća samo još više očvrsnu, i princip nade ih ne napušta.

Sclavi bi to sve iz možda ne čistih pobuda htio obuhvatiti pod svojim
šatorom. Već sam objasnio da se samodostatnog Zagora ne može razotkriti time da on nije Manitu i sl. pošto on sebe i nije zavarao već se radi o modusima i aparaturi njegove volje da vlada, bude na taj način u Darkwoodu i koja mu prolazi. Isto tako, neće on sad drčati zbog jedne mogućnosti teškog slamanja i jednostavno se zapustiti. A uvjeren sam da kad bi ga i zateklo teško istinsko slamanje, da opet ima prilične šanse da izvuče i iz toga. Sclavi
sigurno nije dobro čitao i pratio prijašnje priče kojima se Zagor
uspostavio. Jednu o velikih neprijatnosti je doživio već u "Zagor priča..." kad mu ginu roditelji, već je tu on sudaren s bitkom.

Zagor je već od tada iskusio bitak i što sve može ispasti od njegovog varljivog preobrtanja. A kamoli ne u epizodi sa Supermikeom.

Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 25/09/2014 : 21:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Jel Bimbo ikad bio član ovog foruma? Nisam ga ovdje nikad skužio...
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 25/09/2014 : 22:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Dakle, upravo sam pročitao barem dvije trećine one diskusije "Filozofija sjekirom". S jedne strane sam čak impresioniran količinom detalja koje neki vide u Zagorovim epizodama, od Hegelove dijalektike, počela vatre, Zagora kao sinteze Prirode i Povijesti itd. Sve je to čak i prilično zanimljivo za pročitati, čak i kad su u pitanju epizode koje nikad nisam pročitao.
Jedno pitanje ostaje neodgovoreno. Zašto je Zagor po tim pitanjima jedinstven?
Tex Willer također provodi mir između bijelaca i indijanaca, iako je policajac - rendžer, radi po svome, njegova riječ je zakon, pomaže uspostaviti povijest uvođenjem reda na Divljem Zapadu, ali također živi u indijanskom selu, dakle u Prirodi.
Mislim, ima tu puno razlika, Tex je western, Zagor je žanrovska mješavina, ali zbog čega Tex ne može biti sinteza umjetničkog i narodnog stripa, a Zagor može? Ili ako može, zašto je Zagor to u većoj mjeri? Itd.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/09/2014 : 22:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Zato što je Zagor mitski junak a Tex nije.

Zato što je kod Zagora mitski habitus izuzetno bitan pa i ključan i za razumijevanje lika i čitavog serijala, i za njegovu popularnost, dok je Tex realističan junak bez dimenzija mita, osim u ponekim pričama u kojima se izdiže ponad standarda vesterna.

Zato što Zagor tendira statusu superjunaka, koji ipak ne dostiže, ali je dovoljno visoko da bi kao lik (a posredno i kao serijal) "veći od života" stršao iznad ostatka Bonelli produkcije.

Zato što kod Zagora ima i humora, što ga čini dodatno prijemčivim, a kod Texa nema.

Zato što je Zagor primjereniji strip za dječji uzrast od Texa, pa se za njega u ranim godinama lakše i trajnije vezujemo.

Našlo bi se toga još, ali neka netko drugi nabaci.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 25/09/2014 : 22:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Zato što je Zagor mitski junak a Tex nije.

Zato što je kod Zagora mitski habitus izuzetno bitan pa i ključan i za razumijevanje lika i čitavog serijala, i za njegovu popularnost, dok je Tex realističan junak bez dimenzija mita, osim u ponekim pričama u kojima se izdiže ponad standarda vesterna.

Zato što Zagor tendira statusu superjunaka, koji ipak ne dostiže, ali je dovoljno visoko da bi kao lik (a posredno i kao serijal) "veći od života" stršao iznad ostatka Bonelli produkcije.

Zato što kod Zagora ima i humora, što ga čini dodatno prijemčivim, a kod Texa nema.

Zato što je Zagor primjereniji strip za dječji uzrast od Texa, pa se za njega u ranim godinama lakše i trajnije vezujemo.

Našlo bi se toga još, ali neka netko drugi nabaci.





Nije mi palo napamet, ali umjesto usporedbe Zagora i Texa, možda ga trebamo usporediti s - Batmanom!
Obojica su izgubili roditelje u mladosti i to im je obilježilo život.
Obojica se bore da uvedu red u kaos, Zagor u darkwoodskoj šumi, a Batman u velegradu.
Obojica nemaju veliku potrebu za ženskim društvom.
Obojica imaju mitski status, jedan u eks-Jugi, drugi u Americi.
Obojica imaju simbol leteće životinje, Batman je obučen kao šišmiš, a Zagor ima orla na majici.

Edited by - Zoroasterixx on 25/09/2014 22:46:17
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22133 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/09/2014 : 15:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky


zabludili ste podosta. king, loše loše. slab si ti psihoanalitičar, kada se ovako lako slamaš.

Lose procjenjujes, ne slamam se ja, vec lomim druge.
Sa dobrim ljudima treba biti jos bolji, sa provokatorima nema pardona, nema okolisanja, spucas im virtuelni samar i vratis ih u rupu iz koje su izasli. U realnom zivotu mora covjek biti jos ostriji, inace te paraziti progutaju. :)

Nego, "prijatelju", evo skoro trideset stranica a ti jos uvijek nisi pruzio nijedan konkretan dokaz zasto je Demon ludila precjenjen. :D
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 26/09/2014 : 16:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
meni je ta epizoda kao i vecini VRH,nevidim uopce potribu toliko nekima objasnjavati neka stajalista,ako neko nevoli tu pricu od prije,pa ni sada,nece je nikad ni voliti

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/09/2014 : 18:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
kako nisam, "prijatelju" (evo i ja mogu staviti u navodnike riječ prijatelj. nije teško.)

a drugo, nije teško ni napisati to što si ti napisao. nema toga što ja mogu "pružiti", a da ti ne možeš "posumnjati" i reći: "sranje". teško se truditi i vjerovati; reći "sranje" može bilo tko.
eto, ti si rekao "sranje" i izgledaš si strašan i oštar i pametan. umjesto da postaneš "bolji čovjek" i potrudiš se.

dakle,
ti dovedi mene u pitanje, ali tako da pokažeš što ne valja, a ne da kažeš "to je sranje", jer to može bilo tko. tj. to je ništa.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/09/2014 : 19:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
a zašto Zagor...

to nisu presudni razlozi, difool
može se pisati ovo i ono, ali se to ne može racionalizirati... do kraja. zagora volimo i to je presudan razlog.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 26/09/2014 : 23:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Svakako, ljubav je iracionalna, a ako je (stripovska) prva kao što u ovom slučaju većini nas i jest, onda trajno ima posebno mjesto.

Ali ima nešto recimo i u tome da je akcija u Zagoru atraktivnija od one u Texu (kad je Zoro već potegnuo Texa za usporedbu), kod kojeg se najvećim dijelom svodi na pucačine i šaketanja.

Praktički najpopularnije Texove priče među forumašima su one na snijegu, što opet govori o afinitetu čitatelja prema odmaku od klasičnih vestern-ambijenata i situacija. Za razliku od Zagora, Tex nikad nije bio u svemiru.

Zagor živi na slikovitijem i tajanstvenijem mjestu od Texa, u srcu močvare gdje se ne može probiti svatko, efektnije je dizajniran s crvenom košuljom s orlom (podrijetlo kojeg je pak bitna cigla u građenju mita koji sam ranije spomenuo), barata sjekirom kakvu za razliku od Texovih pištolja nema nijedan drugi strip-junak, a tu je i sidekick Chico kod kojeg je humor i komičnost vrlo bitno obilježje za razliku od Carsona koji je tek zajedljiv i lagano ciničan.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 26/09/2014 : 23:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Demon ludila. Totalno jedna bespotrebna epizoda. Zagor u Zoni Sumraka. Čista glupost od stripa, zagor matrix, pa iz matrixa u matrix. I tako u nedogled. Često viđen šablon kod Sklavija.
Ko jednom poodavno pisa, da je Sklaviju presmrdelo moljakanje da se radi neka Zagor epizoda. I faktički preko k. je ovo urađeno.I eto, od neuspelog abortusa ispade neplanirano autistično dete. E sad, neki vide da je autistično, neki vide genija. Ono možda jeste i jedno i drugo.
Što je najgore od svega, niti mu žanr takav skok dozvoljava. To je isto kao kada bi smo vedeli jednu epizodu breaking bad-a u stilu game of thrones! Odkud ovo leb ti se!

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/09/2014 : 09:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pa to je ono, što sam spomenuo oko Demona, difool
fantazija kao estetska kategorija
po tom kriteriju Zagor šiša Texa
a taj je kriterij, osim teoretski fundiran u raspravama o estetici -što ovdje nije presudno, pa ni bitno-, mas-popularan

mašta je efektna na prvu, a većina i staje na tome "prvome": od bezazlenog čitanja zagora do forumaških rasprava o sandmanu ili pisanja onog tipa o Brodolomcima vremena
jedni bedasti Ratovi zvijezda su mas-popularni do manije, histerija oko matrix-efekata i sl.

s druge strane,
ispraznost (puste) mašte je teško "progledati", što je majstorski poantirao Cipra u svom "pregledu" Anaksagorine filozofije ---- jer se tu "veže" prirodoznanstvena slika svijeta, dakle jedan "paradoks": prirodoznanstveno i mašta u paktu. taj "trend" je prilično raširen (i) danas, otuda poplava SF-a, horrora, provala fantasyja... meni je zanimljivo pogledati na trenutak u stripovske forume o književnosti, umjetnosti... stripaši su očito teška prvoloptaška grupacija. ako čitaju knjige, čitaju "lake romane": SF, horror, fantasy, a imaju amenovano 'odozgo', od gurua, mcn-a, gula, znaksagite kao delfi ovoga esef--svijeta.

u tom sklopu, Zagor tuče Texa, a "gutačima mašte" svakako isporučuje, pogotovo novi, 'preporođeni' Zagor. tobože "boselli-zagor".

na prvu loptu, a profesor recimo inž, ne može vidjeti dalje, Boselli je skroz-na-skroz u fantastici. time je "u trendu", a pogađa i one bolje kao što je elderane. Boselli pogađa elderanea praktički stopostotno, jer koketira sa njegovim ukusom plus žanrovski se tu ne može ništa bolje isporučiti: Bosellijeve su priče vrhunske pustolovine sa jednim širokim zahvatom svega (pa i trendovske fantastike od dobrog fantasyja do dikejevskih egzaltacija na rubu znanosti).

ipak
Boselli je, uz ovo, sjajan u fundamentalnom, bitnom čitanju Zagora te zapravo ulazi u suprotnu grupaciju: u bitne čitače Zagora.

bitni čitači Zagora, Idejni Krug Zagora, ovo o čemu se pita Zoroasterixx, prihvaćaju maštu kao jednu od, kao jednu estetsku kategoriju, no njihova kobilica ide duboko... i drugamo. zato mogu čitati i komunicirati Zagora na nove, neviđene do sada načine. zašto Zagora? pa Poncho je dobro odgovorio: a koji je to "pametniji strip" bitno pametniji od Zagora? ja takvoga ne vidim, ponavljam, u bitnom. ne vidi ni Bimbo ni Poncho... ni solar, D.J. itd...

ovim 'obratom' praktički dolazimo do najzanimljvijeg: čitava strip-scena je dovedena u pitanje. markosov nalog "postani larcenetovac" postaje zastario. izlizao se, ofucao, ne objašnjava nove-fenomene-strip-scene. novi fenomen je IKZ. mcn-ov model (preko kojega je markos došao do svog 'mišljenja', da se ne lažemo) ne odgovara stvarnosti, što drugim riječima znači da se srušio. ali to je druga priča...
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 27/09/2014 : 09:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

pa to je ono, što sam spomenuo oko Demona, difool
fantazija kao estetska kategorija
po tom kriteriju Zagor šiša Texa
a taj je kriterij, osim teoretski fundiran u raspravama o estetici -što ovdje nije presudno, pa ni bitno-, mas-popularan

mašta je efektna na prvu, a većina i staje na tome "prvome": od bezazlenog čitanja zagora do forumaških rasprava o sandmanu ili pisanja onog tipa o Brodolomcima vremena
jedni bedasti Ratovi zvijezda su mas-popularni do manije, histerija oko matrix-efekata i sl.

s druge strane,
ispraznost (puste) mašte je teško "progledati", što je majstorski poantirao Cipra u svom "pregledu" Anaksagorine filozofije ---- jer se tu "veže" prirodoznanstvena slika svijeta, dakle jedan "paradoks": prirodoznanstveno i mašta u paktu. taj "trend" je prilično raširen (i) danas, otuda poplava SF-a, horrora, provala fantasyja... meni je zanimljivo pogledati na trenutak u stripovske forume o književnosti, umjetnosti... stripaši su očito teška prvoloptaška grupacija. ako čitaju knjige, čitaju "lake romane": SF, horror, fantasy, a imaju amenovano 'odozgo', od gurua, mcn-a, gula, znaksagite kao delfi ovoga esef--svijeta.

u tom sklopu, Zagor tuče Texa, a "gutačima mašte" svakako isporučuje, pogotovo novi, 'preporođeni' Zagor. tobože "boselli-zagor".

na prvu loptu, a profesor recimo inž, ne može vidjeti dalje, Boselli je skroz-na-skroz u fantastici. time je "u trendu", a pogađa i one bolje kao što je elderane. Boselli pogađa elderanea praktički stopostotno, jer koketira sa njegovim ukusom plus žanrovski se tu ne može ništa bolje isporučiti: Bosellijeve su priče vrhunske pustolovine sa jednim širokim zahvatom svega (pa i trendovske fantastike od dobrog fantasyja do dikejevskih egzaltacija na rubu znanosti).

ipak
Boselli je, uz ovo, sjajan u fundamentalnom, bitnom čitanju Zagora te zapravo ulazi u suprotnu grupaciju: u bitne čitače Zagora.

bitni čitači Zagora, Idejni Krug Zagora, ovo o čemu se pita Zoroasterixx, prihvaćaju maštu kao jednu od, kao jednu estetsku kategoriju, no njihova kobilica ide duboko... i drugamo. zato mogu čitati i komunicirati Zagora na nove, neviđene do sada načine. zašto Zagora? pa Poncho je dobro odgovorio: a koji je to "pametniji strip" bitno pametniji od Zagora? ja takvoga ne vidim, ponavljam, u bitnom. ne vidi ni Bimbo ni Poncho... ni solar, D.J. itd...

ovim 'obratom' praktički dolazimo do najzanimljvijeg: čitava strip-scena je dovedena u pitanje. markosov nalog "postani larcenetovac" postaje zastario. izlizao se, ofucao, ne objašnjava nove-fenomene-strip-scene. novi fenomen je IKZ. mcn-ov model (preko kojega je markos došao do svog 'mišljenja', da se ne lažemo) ne odgovara stvarnosti, što drugim riječima znači da se srušio. ali to je druga priča...



Po čemu su to točno "Ratovi zvijezda" bedasti? Koji su to filmovi "pametniji" od Ratova zvijezda? Offtopic, ali bitno, jer u svijetu stripa Zagor je paradigma, jer nema stripova koji su "pametniji" ili "bitno pametniji", a s druge strane, ne dozvoljavaš Ratovima zvijezda, filmu koji je također sinteza "zabavnog" i "pametnog" barem koliko i Zagor, njegovo zasluženo mjesto.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/09/2014 : 09:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
dozvoljavam
pisao sam moje stajalište
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 27/09/2014 : 09:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

dozvoljavam
pisao sam moje stajalište



Vidiš i sam da se na kraju sve svodi na ukuse i subjektivna stajališta.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/09/2014 : 09:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
u krajnjoj instanci - da
već sam rekao da se ne može potući solipsizam nikakvim "dokazima". nitko na svijetu ne može dokazati ništa, ako baš hoćeš. jer nitko na svijetu ne zna - što je svijet?

ali tu gdje počinju "ukusi", tu počinju i pravi fenomeni "svijeta". sukobi stajališta, mišljenja ==> život kao volja
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 27/09/2014 : 09:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

u krajnjoj instanci - da
već sam rekao da se ne može potući solipsizam nikakvim "dokazima". nitko na svijetu ne može dokazati ništa, ako baš hoćeš. jer nitko na svijetu ne zna - što je svijet?

ali tu gdje počinju "ukusi", tu počinju i pravi fenomeni "svijeta". sukobi stajališta, mišljenja ==> život kao volja



Netko je na forumu spominjao usporedbu Ceca vs. Deep Purple, i dok su jedni rekli da se objektivno može dokazati da je Deep Purple muzički daleko iznad Cece, drugi su rekli da isto tako Ceca može nekom njenom ljubitelju subjektivno biti daleko iznad Deep Purple.
Dakle, postoji li objektivno bolje i gore ili ne postoji?
Ili je sve subjekt?
Go to Top of Page
Page: of 32 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000