forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Sylvain Cordurié/Dražen Kovačević - Valkira
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/10/2014 : 20:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ja međutim s ovim izdanjem imam problem.
Crtež je izvrstan, nema zbora, izdanje je tehnički vrlo dobro odrađeno, ali kad album uzmem u ruke i krenem listati dominantan dojam je neprekidno sivilo iz stranice u stranicu.
Da je dodana boja, kako je prikazano na ovoj tabli, strip bi mi doslovce oživio u rukama i cjelokupan dojam bi bio puuuuno bolji.
Ovako nažalost ostaje ugođaj dvodimenzionalnosti pa i monotonije. To mi je toliki problem da me zasad pokolebalo u odluci o kupnji i natjeralo na premišljanje.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2015 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 03/10/2014 : 22:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
Care ti imaš problem
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/10/2014 : 23:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Pa to sam i rekao u prvoj rečenici!
I nemam ga samo ja, u striparnici sam se zatekao s još jednim forumašem i zaključak je bio isti - fali boja.

Edit: kad table gledam ovdje na topicu sve se čini savršeno, ali dojam se drastično mijenja kad ga krenem listati uživo.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 03/10/2014 23:14:35
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 03/10/2014 : 23:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Da striparnica ima u ponudi i bojice/tempere, to ne bi bio vise problem. Medjutim, nije tako i to je problem.
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 04/10/2014 : 00:49:46  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pročitao prvi dio i vjeruj mi Difool, ne fali boja i sve je savršeno.
Tek na ovaj način Kovačevićev crtež doseže svoj maksimum.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/10/2014 : 19:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam shvatio, izdanje stripa je crno/bijelo.
Treba skloniti one obojane stranice jer se stiče pogrešan dojam.
Šta će to tu, ako strip nije u boji?
Radije postavite kako stvarno izgleda...

Inače, volim boju u stripu. Neki stripovi stvarno ne traže boju (čak su bolji u c/b). No, nisu mi jasni ljudi koji bi željeli svaki strip u c/b jer tek tada se vidi kvalitet crteža. Ja nisam profesor crtanja, već klinac kojeg boja veseli. Valkira lijepo izgleda u c/b, ali ipak malo ljepše u boji...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 12/10/2014 19:59:54
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/10/2014 : 20:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Koliko sam shvatio, izdanje stripa je crno/bijelo.
Treba skloniti one obojane stranice jer se stiče pogrešan dojam.
Šta će to tu, ako strip nije u boji?
Radije postavite kako stvarno izgleda...



Pa ima privju u najavnom postu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/10/2014 : 20:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Obi-wan

Koliko sam shvatio, izdanje stripa je crno/bijelo.
Treba skloniti one obojane stranice jer se stiče pogrešan dojam.
Šta će to tu, ako strip nije u boji?
Radije postavite kako stvarno izgleda...



Pa ima privju u najavnom postu.


Znam vidio sam. No površnom posjetitelju u oko upadaju upravo kolorisane stranice. Ja sam na prvu pomislio da je strip u boji. Tek kada sam malo pažljivije čitao, vidim da nije tako. Privlače pažnju te slike, mogao bi se netko razočarati.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 12/10/2014 : 21:44:47  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Ma ne fale boje nikako. Gledaj sad:









I još nešto - ima puno materiala za PUUUNOOOO bolju naslovnicu. Donja polovina je nekako prazna. Mogla bi bit i ČB naslovnica.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/10/2014 : 22:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Odlično izgleda, nema što.




















Šteta što nije u boji.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 12/10/2014 22:26:03
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/10/2014 : 15:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt

Odlicna prica, vrhunski crtez, fantasticno izdanje.


Baš kao što kaže Colt!

"Odlična priča, vrhunski crtež, fantastično izdanje."

Ja inače nisam nešto impresioniran nordijskom mitologijom,mada kad bolje razmislim, nisam ni imao većih dodira sa njom,te i nisam imao neka očekivanja od Valkire.Možda me je zbog toga priča i više oduševila nego što objektivno zaslužuje, ali svejedno, uživao sam u njoj od prvog do poslednjek kadra.Scenarista je vešto spakovao sve bitne elemente severnjačke mitologije (i valkire i Odina,Tora,Sigfrida, sijaset svetova, Valhalu,džinove,...) na 120 i kusur stranica stripa; i po meni, jako inteligentan strip.

Crtež je svakako impresivniji i od same priče, i pravo je zadovoljstvo gledati ga a znati da je on delo ruku našeg čoveka, ali iz mog ugla, žao mi je što nije u boji; pogotovu što je kolorista odradio sjajan posao i skroz ispoštovao Dražena.
Znam da je Dekara uvek pre za cb varijantu, a možda je razlog bio i to da bi kolor podigao cenu poprilično, pa bi prodaja, u moru novih izdanja i opšte krize, bila tek dovedena u pitanje.

U svakom slučaju, najiskrenija preporuka!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/10/2014 15:36:32
Go to Top of Page

Callis
New Member



Croatia
110 Posts

Member since 18/10/2006

Posted - 15/10/2014 : 15:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Callis a Private Message  Reply with Quote
Ušao neki dan u striparnicu u namjeri da kupim Valkiru. Prekrasan crtež. No, kad sam prelistao nisam se mogao oteti dojmu da je kolor crtež otisnut u crno-bijeloj boji. Nigdje kontrasta, sve same nijanse sivih tonova kao kad se fotografija u boji otisne crno bijelo bez uređivanja u fotošopu. Preskupo 19,5 eura, za tako loš otisak. Odustao. Kupit ću ga kad se netko sjeti izdati ga u boji.

Edited by - Callis on 15/10/2014 15:50:43
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2015 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 15/10/2014 : 20:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
Draženovi crteži i table su rađeni detaljno do savršenstva i tonirani lavir tušem da je grehota obojiti ih. Ja sam pobornik mišljenja da kolor kvari njegov crtež.

Kolorista na Draženovim crtežima ima jedini posao da selektuje neku površinu i pljusne onu kantu sa bojom po njoj. Nema potrebe da nešto tonira kad je Dražen to već uradio.

Većina stripadžija koje poznajem je ovakvog mišljenja. Kao i Dekara naravno. a da ga je objavio u koloru masa nas bi rekla, šteta što nije crnobijelo :)
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7790 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/10/2014 : 21:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Svatko ima pravo na svoje mišljenje... Moje je da bi boja ovdje bila teška šteta, uživam u ovome upravo kakvo jeste...

... a još bi više volio da je izdana samo olovka.:P

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

System Lavirinta
Starting Member

13 Posts

Member since 25/09/2014

Posted - 16/10/2014 : 11:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send System Lavirinta a Private Message  Reply with Quote
Mi(System/Lavirint/Dražen) smo svoj deo posla/izdanje odradili baš onako kako smo želeli.
Dal je bolje da se išlo sa kolornom verzijom - ostavljam potencijalnim kupcima da sami prelamaju i odlučuju(svojim novčanikom).
Ako osećate potrebu da svoje ne/zadovoljstvo i javno izrazite - samo napred, nemam problema s tim - za to forumi i služe(a i uvek lepo videti topik na vrhu).
Ono sa čim imam su izjave ovog tipa

quote:
Originally posted by Callis
loš otisak.



što, jednostavno, nije tačno.
Ko je imao prilike da vidi Draženove originalne table, ZNA da su, kao što kolega Zokalav pomenu, rađene tehnikom laviranog tuša, PRETPOSTAVLJA da su kasnije digitalno dorađene i može mi VEROVATI na reč da su još-malo-pa-identično odštampane u ovom izdanju.
Nema govora o "kolor crtežu koji je odštampan u cb, bez uređivanja u fotošopu".
Ove strane, da ponovim, i u (cb) originalnim materijalima izgledaju ovako kao što ih i odštampane vidite(plusminus 5%).
Može vam se to sviđati ili ne ali ne može se, usled svoje neinformisanosti, kategorički tvrditi da je izdanje loše odštampano.
"Ovo izdanje meni izgleda loše odštampano..." već zvuči sasvim validno i s takvom formulacijom nemam nikakvih problema.
Napominjem ovo samo zbog skoro skrenute pažnje da su stripadžije jedna poprilično Zbunjiva Vrsta pa da ostatak interesenata ne stekne Pogrešan Utisak o samom izdanju stripa Valkira, suizdanja izdavačkih kuća SystemComics i Lavirint, (dobro) odštampanog u crno beloj tehnici, na 128 strana(106strana stripa, ostatak - skice/ilustracije/slane zanimacije...), formata knjižnog bloka od 337x240mm i odrađenog u TvrdomPovezu(P.S. - naslovnica izdanja izgleda otprilike kao i ova sličica koju vidite u Startnoj Poruci na Prvoj Strani ovog Topika...).


Fala na pažnji.

Edited by - System Lavirinta on 16/10/2014 11:20:08
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5278 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 16/10/2014 : 12:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Juce video, ali nisam ni slutio da ovako dobro
izgleda
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 16/10/2014 : 12:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Još ovo da dodam - rikna ovaj vanjski tehnički izgled albuma (korice) je nešto najlepše što sam video. I definitivno najlepša stvar koje imam u kolekciji. Ne govorim o risbi na naslovnici, nego povez....
Go to Top of Page

Callis
New Member



Croatia
110 Posts

Member since 18/10/2006

Posted - 16/10/2014 : 13:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Callis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by System Lavirinta

Mi(System/Lavirint/Dražen) smo svoj deo posla/izdanje odradili baš onako kako smo želeli.
Dal je bolje da se išlo sa kolornom verzijom - ostavljam potencijalnim kupcima da sami prelamaju i odlučuju(svojim novčanikom).
Ako osećate potrebu da svoje ne/zadovoljstvo i javno izrazite - samo napred, nemam problema s tim - za to forumi i služe(a i uvek lepo videti topik na vrhu).
Ono sa čim imam su izjave ovog tipa

quote:
Originally posted by Callis
loš otisak.



što, jednostavno, nije tačno.
Ko je imao prilike da vidi Draženove originalne table, ZNA da su, kao što kolega Zokalav pomenu, rađene tehnikom laviranog tuša, PRETPOSTAVLJA da su kasnije digitalno dorađene i može mi VEROVATI na reč da su još-malo-pa-identično odštampane u ovom izdanju.
Nema govora o "kolor crtežu koji je odštampan u cb, bez uređivanja u fotošopu".
Ove strane, da ponovim, i u (cb) originalnim materijalima izgledaju ovako kao što ih i odštampane vidite(plusminus 5%).
Može vam se to sviđati ili ne ali ne može se, usled svoje neinformisanosti, kategorički tvrditi da je izdanje loše odštampano.
"Ovo izdanje meni izgleda loše odštampano..." već zvuči sasvim validno i s takvom formulacijom nemam nikakvih problema.
Napominjem ovo samo zbog skoro skrenute pažnje da su stripadžije jedna poprilično Zbunjiva Vrsta pa da ostatak interesenata ne stekne Pogrešan Utisak o samom izdanju stripa Valkira, suizdanja izdavačkih kuća SystemComics i Lavirint, (dobro) odštampanog u crno beloj tehnici, na 128 strana(106strana stripa, ostatak - skice/ilustracije/slane zanimacije...), formata knjižnog bloka od 337x240mm i odrađenog u TvrdomPovezu(P.S. - naslovnica izdanja izgleda otprilike kao i ova sličica koju vidite u Startnoj Poruci na Prvoj Strani ovog Topika...).


Fala na pažnji.



Imaš pravo, loše sam se izrazio, otisak je vrhunski, ali ostavlja dojam kao da je priprema za tisak odrađena loše, tj. da je priprema bila u boji bez potrebne prerade za crno-bijeli tisak, pa sve djeluje otužno sivo. Ako je to bila autorova zamisao da mu strip tako izgleda, ok., ali meni se to ne sviđa.

Edited by - Callis on 16/10/2014 13:05:11
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 16/10/2014 : 19:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Mozda je trebalo uraditi kao sa Slomljenim svemirom, znaci obe varijante, pa da svi budu zadovoljni...Francuzi imaju obe verzije, pa mogu i da biraju...ovo nase izdanje je identicno francuskom, luksuznom kolekcionarskom, limitiranom (tiraz), izdanju...a kada se vidi i po kojoj ceni se to prodaje u Francuskoj onda je jasno i kome je takvo izdanje namenjeno...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 17/10/2014 : 10:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Al' ste razmaženi

Izdanje kakvo jest je predivno.
Nema šanse da će itko pogriješiti ako ga kupi.

Dekiju sam rekao da je i obojena verzija predivna (on se ne slaže),
što je za mene rijetkost jer je 90% naknadno obojenih stripova ratnocivilni zločin.
Dakle, ako netko nekad objavi i to (znatno skuplje) čedo, nećemo se protiviti.

No zasad uživajte i ne kukajte k'o pokojne prababe.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 17/10/2014 : 10:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir


...jer je 90% naknadno obojenih stripova ratnocivilni zločin.


Sa tim se potpuno slažem!

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/10/2014 : 10:53:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir



Izdanje kakvo jest je predivno.
Nema šanse da će itko pogriješiti ako ga kupi.

... da je i obojena verzija predivna ...


to je to!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/10/2014 10:53:51
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 18/10/2014 : 11:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Fantastično!!! Jedan od najljepše nacrtanih stripova koje sam pročitao i jednako dobro ispričan, meni naročito jer volim nordijsku mitologiju.
Za mene izdanje godine. Nema dalje.

...
Go to Top of Page

Demosten
New Member



Croatia
123 Posts

Member since 25/08/2006

Posted - 19/10/2014 : 21:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Demosten a Private Message  Reply with Quote
super mi je strip, priča, crtež...

Air force definition of explosives: A loud noise followed by the sudden going away of what was once there a second ago.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/10/2014 : 17:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Stripcina do jaja, bas po mojoj mjeri.
Skandinavska mitologija,ratnici, bogovi, vilenjaci, patuljci, divovi..i klaonica na snjegu
Prica i crtez odlicni, prelijepo idanje, ma sve 5.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000