forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Sindrom ''HRČAK'', ima vas puno ovde !!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 03/10/2014 : 22:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
Primetio sam da vas ima puno na ovom forumu sa sindromom ''HRČAK''.
To su oni što sve sakupljaju, sve kupuju što izađe, sve vam kao treba po brojevima, po serijama, sa ovim i onim naslovnicama, u tvrdom i mekom pakovanju, sa bojom i bez boje, sa alternativni i ne alternativnim naslovnicama, na domaćem i stranom jeziku itd.

Treba vam i naivni Blek i dosadni Mark iako ga danas ne bi čitali ni klinci od 5 godina. Treba vam i jebeni Tex iz 1948.godine koji vređa inteligenciju za 400 kn pa još i u boji. Sve vam treba, a u stvari niste svesni da imate sindrom ''Hrčak''. Rasprostranjen sindrom, nema šta. I moja majka ga ima, ima 1000 servisa šoljica za kafu, 1200 tanjira, 1500 čaša, 2000 kašika i viljuški i raznorazne gluposti, nikada ih neće upotrebiti, ali redovno kupuje troši pare uzalud i skuplja, kao treba joj.

Takvi ste i vi, sve vam treba, i Julija i neka glupost Gea i Kapetan Miki i Teler Kit i PSDZ, i prežvakani MM. Sve vam treba i samo kupujete i slažete po policama.

Trošite pare krvavo stečene, a na nogama imate pocepane čarape, nosite kinseke patike i jedete suvi hleb, ali važno je da kupite Saguara, Caravana, Demiana, Adama Wilda i jebenog Šangajskog đavola.

Umesto da dajete novac deci, uložite u nešto pametno vi čekate da Libellus izbaci novu turu i da vam odere kožu petim reprintom Dilana Doga.

Dokle više, da li ste svesni šta radite, ako niste idite u onaj topik voajeri gde se hvalite i pogledajte koliko ste nakupili bezvrednog skupo plaćenog papira sa infatilnim sadržajem priča o kaubojima i indijancima.

I još sada kažite da nisam u pravu ?

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/10/2014 : 22:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Dugo se nisam ovako nasmijao čitajući neki post, pogotovo ovaj dio sa posuđem.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/10/2014 : 22:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Timbere, prijateljski savjet...sad vec pretjerujes...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 03/10/2014 : 22:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Timbere, prijateljski savjet...sad vec pretjerujes...

Pa šta preterujem, ti si jedan od glavnih hrčkova, budi samokritičan, jesu tvoje pare ali daj budi realan, koji će ti kurac četiri primerka istog stripa ??? Ti stvarno nemaš šta pametnije uraditi pa kupiš četiri ista stripa, ili četiri ista sa različitim naslovnicama. Gde je tu logika ???
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 03/10/2014 : 22:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Dugo se nisam ovako nasmijao čitajući neki post, pogotovo ovaj dio sa posuđem.

Nije smešnna tema, tako deluje, ali bi svako od vas trebao da se zamisli čitajući je.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/10/2014 : 22:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, ima u ovome i istine, iako ne vjerujem da bi itko normalan kupio strip za 500 kn, a u isto vrijeme zakinuo svoje dijete za nešto što mu je prijeko potrebno.
Ja se držim onoga da neću kupiti nešto što neću i pročitati.
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 03/10/2014 : 22:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ne znam, ima u ovome i istine, iako ne vjerujem da bi itko normalan kupio strip za 500 kn, a u isto vrijeme zakinuo svoje dijete za nešto što mu je prijeko potrebno.
Ja se držim onoga da neću kupiti nešto što neću i pročitati.

Video sam skoro tipa u Darkwoodu striparnici, smrdljiv, neošišan, zarastao u bradu, pocepan u buđavim patika, garderoba kao iz kontejnera. A ispred njega dva tuceta najnovijih Libellus izdanja, sve je tu...Dilani, natani, Texovi...vadi pare plaća, za to mu nije žao...
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 03/10/2014 : 22:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
A ti se ne bi trebao zamisliti?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/10/2014 : 22:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro sad, možda oni koji kupuje sve nemaju nikakvih problema da si to i priušte, možda jednostavno nemaju nikakvih drugih hobija na koji bi trošili novce.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 03/10/2014 : 22:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Timber Bil

quote:
Originally posted by velka031

Ne znam, ima u ovome i istine, iako ne vjerujem da bi itko normalan kupio strip za 500 kn, a u isto vrijeme zakinuo svoje dijete za nešto što mu je prijeko potrebno.
Ja se držim onoga da neću kupiti nešto što neću i pročitati.

Video sam skoro tipa u Darkwoodu striparnici, smrdljiv, neošišan, zarastao u bradu, pocepan u buđavim patika, garderoba kao iz kontejnera. A ispred njega dva tuceta najnovijih Libellus izdanja, sve je tu...Dilani, natani, Texovi...vadi pare plaća, za to mu nije žao...



Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/10/2014 : 22:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Timber Bil

quote:
Originally posted by velka031

Ne znam, ima u ovome i istine, iako ne vjerujem da bi itko normalan kupio strip za 500 kn, a u isto vrijeme zakinuo svoje dijete za nešto što mu je prijeko potrebno.
Ja se držim onoga da neću kupiti nešto što neću i pročitati.

Video sam skoro tipa u Darkwoodu striparnici, smrdljiv, neošišan, zarastao u bradu, pocepan u buđavim patika, garderoba kao iz kontejnera. A ispred njega dva tuceta najnovijih Libellus izdanja, sve je tu...Dilani, natani, Texovi...vadi pare plaća, za to mu nije žao...


Tko mari za garderobu kada su u pitanju savršena Libellus izdanja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/10/2014 : 22:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Timber Bil

quote:
Originally posted by velka031

Ne znam, ima u ovome i istine, iako ne vjerujem da bi itko normalan kupio strip za 500 kn, a u isto vrijeme zakinuo svoje dijete za nešto što mu je prijeko potrebno.
Ja se držim onoga da neću kupiti nešto što neću i pročitati.

Video sam skoro tipa u Darkwoodu striparnici, smrdljiv, neošišan, zarastao u bradu, pocepan u buđavim patika, garderoba kao iz kontejnera. A ispred njega dva tuceta najnovijih Libellus izdanja, sve je tu...Dilani, natani, Texovi...vadi pare plaća, za to mu nije žao...



A Zagora nije bilo, možda mu je to ta lova za šampon, žilete, dezodorans...

Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 03/10/2014 : 22:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Timber Bil

quote:
Originally posted by velka031

Ne znam, ima u ovome i istine, iako ne vjerujem da bi itko normalan kupio strip za 500 kn, a u isto vrijeme zakinuo svoje dijete za nešto što mu je prijeko potrebno.
Ja se držim onoga da neću kupiti nešto što neću i pročitati.

Video sam skoro tipa u Darkwoodu striparnici, smrdljiv, neošišan, zarastao u bradu, pocepan u buđavim patika, garderoba kao iz kontejnera. A ispred njega dva tuceta najnovijih Libellus izdanja, sve je tu...Dilani, natani, Texovi...vadi pare plaća, za to mu nije žao...



A Zagora nije bilo, možda mu je to ta lova za šampon, žilete, dezodorans...





Možda čita samo kvalitetne serijale
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 03/10/2014 : 22:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Vidiš, ne kupuje Marka. Da ga kupuje, znao bi da muškarac mora biti počešljan i obrijan.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/10/2014 : 22:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Vidiš, ne kupuje Marka. Da ga kupuje, znao bi da muškarac mora biti počešljan i obrijan.



Mark spada u jeftine stripove, za široke mase, zato nas većina i jest uredno obrijana... Ovaj što ga Timber navodi se pali samo na skupe HC-ove, neobrijanog Nathana očito preferira.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/10/2014 : 22:59:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Poznat mi je taj osjećaj kada navratim u striparnicu a nova tura Libellusa čeka na mene, bez grižnje savjesti ode i 100 € odjednom ali kada se kupuju nove hlače ili jakna gleda se kako uzeti jeftiniju varijantu.
Ali ja kupujem samo ono što me zanima a to je daleko od onih koji kupuju apsolutno sve.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 03/10/2014 : 23:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
dobar topic...svaka čast......fakat sam se ismijao dobro..ima toliko istine u ovome...i sam skupljam neke stripove a prilično sam siguran da to nikad neću čitati...ali de, šta ćeš..tako je to...barem će lijepo izgledati na policima...

nisam za dupliranje jedni te istih stripova u više varijanti...radije bi imao više junaka nego recimo iste priče u boji, hc, različite korice i slično..mada imam par stvari duplih kojih ču se vremenom riješiti tipa zagor extra i klasik ili miki u ZS i u ludens izdanju..ili neke brojeve dilana u redovnoj i poslije ponovljene u extra seriji...ili pak dilan supernbook zbog onih par kratkih priča neobjavljenih u nekoj redovnoj ediciji..
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 03/10/2014 : 23:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Nikada ne dupliram osim ako kupujem komplet pa se nađe koji viška...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/10/2014 : 23:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, ljudi vole imati iste stvari u različitim varijantama, zašto ne?
Ha i nije to tako samo u stripu, svugdje je isto.
Kaj, znači ja ne bi trebao kupiti ploču od Depeche Modea iz 1982. zato kaj je već imam na kompu, a uz to još imam tri primjerka?
Mislim, ak me veseli, bum kupil.
Naravno, drugo je kada netko uzima od bitnih (životnih) stvari da bi zadovoljio svoju strast za određenim hobijem ali ipak mislim da su takvi u velikoj manjini.
Inače lagani offtopic:Zanimljivo je to s pločama - ima jedna prodavaonica ploča u ZG baš u Preradovićevoj, znate ziher, parsto metara prije SNK. tamo često kupujem ploče. Ima ploča od po kunu pa do 200 kuna. zavisi od očuvanosti ali i o dosta drugih stvari. Uglavnom, ono kaj sam skužil - najviše primjeraka imaju tri albuma:Kajagoogoo:White faders, Human Lige:dare i Culture Club:Colour by numbers.
Njih ima k'o pljeve.
Ma više od pljeve.
Ma cijela Yuga je valjda kupila t tri albuma
I zato se čak i savršeno očuvani primjerci mogu naći za - kunu.
I tako ja imam doma (evo sad sam zbrojal) sedam primjeraka Kajagoogooa, pet Human Ligea i četiri Culture Cluba
Mislim, ak su za kunu...

Uglavnom, evo sad npr, izlazi, povodom 40.godišnjice izlaska prvog albuma BOX SET svih 9 albuma Bijelog dugmeta u LP izdanju. I kaj sad, ti koji kupe tih 9 ploča (plus sve kaj ide uz to) su isto luđaci jer ziher to već imaju u milion drugih verzija?
Ma nisu.


Kolekcionarstvo je strast. Najčudnija od svih.

Ajd' laku noć


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 03/10/2014 : 23:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo



Kolekcionarstvo je strast. Najčudnija od svih.





Edited by - Tintilinic on 03/10/2014 23:23:16
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 03/10/2014 : 23:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Ja se slažem sa Timberom, u potpunosti!

Zapravo, mi kupujemo puno stvari koje nam ne trebaju, a žalimo se da su plaće male i da si ne možemo ništa priuštiti.

Krenimo redom.

Hrana. Čovjeku je za preživjeti dovoljno da dnevno unese oko 2000 kalorija. 1500 za žene. Sve preko toga je rasipanje dragocjenog novca i resursa. Vodu uvijek možeš piti u javnom WC-u.

Odjeća. Hodam po gradu i vidim one bahate ljude koji svaki dan nose drugu odjevnu kombinaciju. Čovjeku trebaju dvoje gaće, jedna majica, jedne hlače, jedna jakna ako je baš jako hladno i cipele. I to se nosi barem 5-6 godina, a ne svake godine kupovati novo i trošiti krvavo zarađen novac.

Prijevoz. Ako možeš hodati, hodaj. Inače se švercaš tramvajem. Sve ostalo je nepotrebni luksuz i traćenje krvavo zarađenog novca.

Telekomunikacije. Mobitel? Smartphone? Mail? To su sve budalaštine. Na poslu imaš telefon i kompjuter i to je sasvim dosta. Osim toga, ljudi su zbog stalne dostupnosti već oboljeli.

Stanovanje. U stanu je najvažnije da je toplo i da se ima gdje leći. Dakle, grijanje i madrac su sasvim dovoljni. Ne razumijem za šta su oni silni ormari? Pa odjeću uvijek nosiš na sebi, a rezervne gaće su i tako uvijek na pranju.

Sve ostalo. Nepotreban luksuz i rezultat kapitalističkog društva. Ljudi, pretvaramo se u hrčke, poduzmite nešto!

No sikiriki
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 03/10/2014 : 23:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Ugledajmo se u Zagora - on ima samo jednu majicu, jedan krevet, uvijek hoda, jede zdravo i ne koristi mobitel. :)))
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/10/2014 : 23:35:10  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Prof inz pogadja u sridu
Al sve to znamo...

Ja sam na vrijeme skontao
I spasio se

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/10/2014 : 23:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Archy, sažeo si sve u par rečenica, istina je sve.
Sretan je onaj tko malo treba, a malo nas je takvih.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 03/10/2014 : 23:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Archy

Ja se slažem sa Timberom, u potpunosti!

Zapravo, mi kupujemo puno stvari koje nam ne trebaju, a žalimo se da su plaće male i da si ne možemo ništa priuštiti.

Krenimo redom.

Hrana. Čovjeku je za preživjeti dovoljno da dnevno unese oko 2000 kalorija. 1500 za žene. Sve preko toga je rasipanje dragocjenog novca i resursa. Vodu uvijek možeš piti u javnom WC-u.

Odjeća. Hodam po gradu i vidim one bahate ljude koji svaki dan nose drugu odjevnu kombinaciju. Čovjeku trebaju dvoje gaće, jedna majica, jedne hlače, jedna jakna ako je baš jako hladno i cipele. I to se nosi barem 5-6 godina, a ne svake godine kupovati novo i trošiti krvavo zarađen novac.

Prijevoz. Ako možeš hodati, hodaj. Inače se švercaš tramvajem. Sve ostalo je nepotrebni luksuz i traćenje krvavo zarađenog novca.

Telekomunikacije. Mobitel? Smartphone? Mail? To su sve budalaštine. Na poslu imaš telefon i kompjuter i to je sasvim dosta. Osim toga, ljudi su zbog stalne dostupnosti već oboljeli.

Stanovanje. U stanu je najvažnije da je toplo i da se ima gdje leći. Dakle, grijanje i madrac su sasvim dovoljni. Ne razumijem za šta su oni silni ormari? Pa odjeću uvijek nosiš na sebi, a rezervne gaće su i tako uvijek na pranju.

Sve ostalo. Nepotreban luksuz i rezultat kapitalističkog društva. Ljudi, pretvaramo se u hrčke, poduzmite nešto!



Tip je razvalio hebacki.
Samone slazem se u vezi kalorija, nastradalo bi moje bildanje

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/10/2014 : 23:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Skromnost je vrlina ali što ćeš kada ljudi vole imati sve u ova moderna vremena.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000