forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Pirati, lažni originali i ostale ludosti ...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 19/10/2014 : 20:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
Evo jednog primera...

http://www.limundo.com/kupovina/Casopisi-stripovi-i-igre/Stripovi/Lunov-Magnus-Strip/Zagor-lms-58-Svirepa-ceremonija-nov-glanc-10-din/29247843


http://www.kupindo.com/Lunov-Magnus-Strip/21758169_ZAGOR-SVIREPA-CEREMONIJA-LMS-BROJ-58

Ovaj prvi je kao neki piratski primerak, izrada mu košta 100-150 dinara i on kao ode za 400-500 dinara.

Onaj drugi je kao original, u principu original je originalna tabla sve ostalo su kopije, pretpostavimo da je i sadržaj isti mada su ovi Dnevnikovi kasapljeni u odnosu na sadašnje reprinte.

Zašto sada neko sa svim ovim ponudama piratskog Dnevnikovog izdanja, te extra izdanja, VČ biblioteke ili pak perfektnog Libellusovog izdanja reši i da recimo 200 evra za ovaj strip?

Šta on to dobija u stvari ????

Prevod ? Ne, lošiji je ...

Sadržaj ? Ne, kasapljen je...

Očuvanost ? Ne, ovaj ima tragove oštećenja

Miris ? Istina ima miris vremena ali i buđi...

Lep hrbat za policu ? Ne pogledajte samo Libellusov...

U čemu je fora ?

Pitanje je ko je ovde lud?

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 19/10/2014 : 21:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Nostalgija... ukus i miris starih dobrih vremena...
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 19/10/2014 : 21:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ---dp---

Nostalgija... ukus i miris starih dobrih vremena...

Druže vidim da si prisutan na skoro svakoj aukciji na limundu, jedan od jurišnika na ova ''kupus'' izdanja mada ne nudiš velike pare. Ja ipak ne razumem čoveka koji će dati za ovu svirepu ceremoniju 200 evra a za mesec dana imaće to u Libellus izdanju za 20 evra, perfektno odrađeno u boji.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 19/10/2014 : 21:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Tko nema,a zeli imati,a nema love,prvo izdanje,itd,itd.....Mada je svaki razlog nebitan i stvar onoga tko uzima bilo sta.Kad bi sve imalo smisla,onda ne bi bilo smislaSvaka kopija je samo kopija necega i to je tako,drugacije ne moze biti.Ja sam imao nekoliko primjeraka takvih stripova,ali naocigled je to bezveze.Mislim da je netko ovdje vec postao,kako se danas ni ne moze to odraditi,pa ni priblizno,kao onda ZS i LMS.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/10/2014 : 22:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kada bih baš imao želju za nabavkom ZS i LMS izdanja (a nemam) onda bih radije uzimao te puno jeftinije kopije.
Mada nije isto ali spomenut ću jedan svoj slučaj; kada sam se odlučio na skupljanje Libellus Mister No biblioteke radije sam uzeo reprinte prve dvije knjige nego da sam bubnuo duplo veće novce koliko koštaju na aukcijama prva izdanja tih knjiga.
I jedno i drugo je original a meni ne smeta što na poleđini piše drugo izdanje jer mi je najvažnije da ih imam u kolekciji a zašto ne bih iskoristio nižu cijenu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 19/10/2014 : 22:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Kada bih baš imao želju za nabavkom ZS i LMS izdanja (a nemam) onda bih radije uzimao te puno jeftinije kopije.
Mada nije isto ali spomenut ću jedan svoj slučaj; kada sam se odlučio na skupljanje Libellus Mister No biblioteke radije sam uzeo reprinte prve dvije knjige nego da sam bubnuo duplo veće novce koliko koštaju na aukcijama prva izdanja tih knjiga.
I jedno i drugo je original a meni ne smeta što na poleđini piše drugo izdanje jer mi je najvažnije da ih imam u kolekciji a zašto ne bih iskoristio nižu cijenu.

To i jeste suština ove moje priče, koje ludilo tera ljude da daju 10 puta veće sume za istu robu?
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 19/10/2014 : 22:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Timber Bil

quote:
Originally posted by DODSFERD

Kada bih baš imao želju za nabavkom ZS i LMS izdanja (a nemam) onda bih radije uzimao te puno jeftinije kopije.
Mada nije isto ali spomenut ću jedan svoj slučaj; kada sam se odlučio na skupljanje Libellus Mister No biblioteke radije sam uzeo reprinte prve dvije knjige nego da sam bubnuo duplo veće novce koliko koštaju na aukcijama prva izdanja tih knjiga.
I jedno i drugo je original a meni ne smeta što na poleđini piše drugo izdanje jer mi je najvažnije da ih imam u kolekciji a zašto ne bih iskoristio nižu cijenu.

To i jeste suština ove moje priče, koje ludilo tera ljude da daju 10 puta veće sume za istu robu?



Pa jer je ovo orginal
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 19/10/2014 : 22:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Timber Bil

quote:
Originally posted by DODSFERD

Kada bih baš imao želju za nabavkom ZS i LMS izdanja (a nemam) onda bih radije uzimao te puno jeftinije kopije.
Mada nije isto ali spomenut ću jedan svoj slučaj; kada sam se odlučio na skupljanje Libellus Mister No biblioteke radije sam uzeo reprinte prve dvije knjige nego da sam bubnuo duplo veće novce koliko koštaju na aukcijama prva izdanja tih knjiga.
I jedno i drugo je original a meni ne smeta što na poleđini piše drugo izdanje jer mi je najvažnije da ih imam u kolekciji a zašto ne bih iskoristio nižu cijenu.

To i jeste suština ove moje priče, koje ludilo tera ljude da daju 10 puta veće sume za istu robu?


Ne mozemo stavljati u isti kos "drugo izdanje" nekog izdavaca i junaka,sa nelegalnim radnjama i sumnjivim tiskom,ka LMS 58.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 19/10/2014 : 23:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
timber ponovno nabija postove sa najnebuloznijim i najnepotrebnijim mogućim temama :D
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 19/10/2014 : 23:32:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Timber Bil

quote:
Originally posted by DODSFERD

Kada bih baš imao želju za nabavkom ZS i LMS izdanja (a nemam) onda bih radije uzimao te puno jeftinije kopije.
Mada nije isto ali spomenut ću jedan svoj slučaj; kada sam se odlučio na skupljanje Libellus Mister No biblioteke radije sam uzeo reprinte prve dvije knjige nego da sam bubnuo duplo veće novce koliko koštaju na aukcijama prva izdanja tih knjiga.
I jedno i drugo je original a meni ne smeta što na poleđini piše drugo izdanje jer mi je najvažnije da ih imam u kolekciji a zašto ne bih iskoristio nižu cijenu.

To i jeste suština ove moje priče, koje ludilo tera ljude da daju 10 puta veće sume za istu robu?

Isto ono ludilo koje tjera ljude da kupuju izdanja koja su u boji, koja su sa tvrdim koricama...a u principu sve te priče već imaju u nekoliko izdanja i od nekoliko izdavača. Neko pati za estetikom,neko za nostalgijom,jer-original je uvijek original,a sve ostalo su kopije. Tako i ja za Zagorova izdanja u boji mogu reći da su usavršene kopije,a isto tako skupe. Ali KOPIJE,jer su te priče već davnih dana ispričane.
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
841 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 20/10/2014 : 21:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by raic1922

quote:
Originally posted by Timber Bil

quote:
Originally posted by DODSFERD

Kada bih baš imao želju za nabavkom ZS i LMS izdanja (a nemam) onda bih radije uzimao te puno jeftinije kopije.
Mada nije isto ali spomenut ću jedan svoj slučaj; kada sam se odlučio na skupljanje Libellus Mister No biblioteke radije sam uzeo reprinte prve dvije knjige nego da sam bubnuo duplo veće novce koliko koštaju na aukcijama prva izdanja tih knjiga.
I jedno i drugo je original a meni ne smeta što na poleđini piše drugo izdanje jer mi je najvažnije da ih imam u kolekciji a zašto ne bih iskoristio nižu cijenu.

To i jeste suština ove moje priče, koje ludilo tera ljude da daju 10 puta veće sume za istu robu?



Pa jer je ovo orginal




Točno to. Amen.

Edited by - giant on 20/10/2014 21:32:04
Go to Top of Page

Milac
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
90 Posts

Member since 27/06/2003

Posted - 21/10/2014 : 10:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Milac a Private Message  Reply with Quote
Nije stvar u mirisu, sadržaju i drugim trivijalijama već i u atmosferi, priči ( ne u stripu, već oko njega ), backgroundu, čitavoj konstrukciji koja prati to izdanje. I što neko reče i nostalgija - neko pamti da je kao dijete čitao baš taj strip ili da je stariji brat čuvao te i te stripove kao najveće dragocjenosti ili da nikako nije mogao doći do nekog vrijednog stripa, a o njemu su svi pričali i slično. Po istoj logici neko plaća za automobil oldtajmer koji milion dolara, a on je spor, neudoban, nema djelova pa će se "začuđeni posmatrač" zabezeknuti i reći:"Pa za deset puta manje novca je mogao kupiti mercedesa iz fabrike sa garancijom". Na kraju krajeva svako ima pravo sa svojim novcem raditi šta mu volja, pa ako ja hoću da platim 200 eura ili više za neko Dnevnikovo izdanje a ne 10 - tak eura za savremeni reprint u boji i bez cenzurisanih stranica šta koga to treba da pogađa?
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 21/10/2014 : 11:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Kopija za 500 dinara ima koliko hoćeš. Reprinta za 20e još više. Originalni strip iz 70-ihje sve ređi. Aukcija prvog Supermena je dokazala koliko su ljudi spremni da daju za originalan strip i pored mora reprinta koji bolje izgledaju, pisao sam u "Vremenu" o tome pre dva meseca. A autor topica bi i levo jaje dao za originalnu kolekciju samo da može da je priušti, a može da priča bajke svojoj deci.
Toliko o tome.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/10/2014 : 13:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven
A autor topica bi i levo jaje dao za originalnu kolekciju samo da može da je priušti



Treba imati muda dati svoja muda na pazar.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 21/10/2014 : 20:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

Kopija za 500 dinara ima koliko hoćeš. Reprinta za 20e još više. Originalni strip iz 70-ihje sve ređi. Aukcija prvog Supermena je dokazala koliko su ljudi spremni da daju za originalan strip i pored mora reprinta koji bolje izgledaju, pisao sam u "Vremenu" o tome pre dva meseca. A autor topica bi i levo jaje dao za originalnu kolekciju samo da može da je priušti, a može da priča bajke svojoj deci.
Toliko o tome.

Ne prdi, nemam originalnu kolekciju Zs/Lms jer je nepotpuna, kasapljena, ispreskakana, lepša i jeftinija je extra serija.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 21/10/2014 : 21:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
naravno, to je razlog

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3297 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 22/10/2014 : 07:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
I extra serija je kasapljena. Na primer epizoda sa Orlusinom.

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153

Edited by - ddeki on 22/10/2014 07:44:35
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 22/10/2014 : 07:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by karven
A autor topica bi i levo jaje dao za originalnu kolekciju samo da može da je priušti



Treba imati muda dati svoja muda na pazar.



Boga mi,čisto sumnjam da bi ga ona ljepotica tetošila da nema muda i harbiju do koljena...Pošto je ružan ko konj,nedorastao i prgav ne vidim šta bi je drugo na njemu moglo zadovoljiti...

Wtf?
Go to Top of Page

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 22/10/2014 : 08:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
Za ne povjerovati je da jos ima ovdje ljudi koji misle da mu je ono zena na slikama.....XD
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 22/10/2014 : 09:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Josip2000

Za ne povjerovati je da jos ima ovdje ljudi koji misle da mu je ono zena na slikama.....XD

Šta ćeš uraditi ako ti dokazem da mi je to zena?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/10/2014 : 10:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Možete baciti okladu u nekakvu kolekciju Zagora ili nešto slično.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 22/10/2014 : 11:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Josip2000

Za ne povjerovati je da jos ima ovdje ljudi koji misle da mu je ono zena na slikama.....XD



Ne vjerujem da mu je sestra malo je tako nastranih i izopacenih incestoidnih manijaka,pored troska za stripove cisto sumnjam da mu ostaje za placanje vise intimnih druzenja tetama a cinjenica je da je ova sa njim bila na vise lokacija tako da mislim da timberaga govori istinu...

Wtf?
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/10/2014 : 12:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
meni su ti pirati extra
nemam ni jedan ali razumijem ljude koji ih žele imati

ako će proizvesti isti efekat kao i orginal
ne vidim razlike :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/10/2014 : 13:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Čudi me kako se nekome isplati tiskati te pirate i prodavati tako povoljno, sve ispod 100 primjeraka nije neki tiraž da bi donio zaradu a sumnjam da bi netko radio više od toga.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/10/2014 : 15:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
možda radi na tuđi račun

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 24/10/2014 : 12:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
kad čovjek dobro promisli, najskuplje a i najgluplje je duplirati izdanja. Nije loša tema, samo kao i obično Timber ukaki motiku sa svojim nastupom, a to neki jedva dočekaju...

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.69 seconds. Snitz Forums 2000