forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Tema dana: Ljudska prava i sloboda izbora
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 47

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/10/2014 : 22:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
kiky, ti ovdje ispade osoba koja najmanje zna.
drkanje jel sa svršavanjem ili bez? jel drkanje u blizini ženske osobe ili na fasadu kuće, bicikla i što ja znam?
fetus je život, ak nisi znao.
spontani pobačaj je splet nesretnih okolnosti i ta tema nema veze s ovom raspravom.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/10/2014 : 22:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
pobačaj je ubojstvo živog bića.

žalosno što se uvijek otvaraju teme ovakvog tipa i u njima provlače napadi na Crkvu, višestoljetna neoboriva stajališta i “ konzervativce “ .
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/10/2014 : 22:17:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

Nije mi logičan stav crkve prema abortusu dok ta ista crkva pozitivno gleda na branitelje koji su također vjerojatno ubijali, bili prisiljeni ili ne. Evo na primjer u ovom tekstu:

http://www.dnevno.hr/vjera/vjera-i-kultura/129085-domovinski-rat-bio-je-obrambeni-kako-crkva-gleda-na-to.html

izdvojio bih ovaj dio:
Kod osjećaja krivnje je riječ o subjektivnom dojmu kojega treba osvijetliti i dopuniti učenjem Crkve koja kaže u Gaudium et spes - dokumentu 2. Vatikanskog sabora: „…jedno je upotrijebiti oružje u opravdanoj obrani naroda, a drugo je htjeti podjarmiti druge narode“ (GS, br. 79). Stoga je manji grijeh ubojstva u ratu, ako ga uopće možemo zvati grijehom, od ubojstva u bezrazložnom uništenju. Slično je kad zaštitar neke banke ili druge ustanove brani materijalna dobra i ljude koji se tamo nalaze od kriminalaca, ponekad i oružjem te pri tome ubije.

I taj vojnik je ubio čovjeka, zašto ga se ne izopći iz crkve? Crkva ne bi smjela birati, ubojstvo je ubojstvo.

Još jedna stvar, ako me danas pozovu u rat, mogu li uložiti žalbu savjesti jer ja stvarno ne želim uopće biti u prilici ubijati ljude?

Dok god crkva jedna ubojstva opravdava i čak ne smatra grijehom, a druga (po njihovom sudu ubojstva) osuđuje izopćavanjem, ta crkva nije pravedna.

Vjerojatno je samo slučajnost to što se izopćuju žene, a muškarci ne :)

Ako bi mi netko eventualno odgovorio kako je u redu ubijati u samoobrani, Isus je učio kako na nasilje treba okrenuti drugi obraz, a ionako te čeka raj i vječni život bolji od ovoga.




kako ti objasniti, kad ne razumiješ, mada nisi jedini, ima ovdje mnogo oni koji ne razumiju i vole se o svom nerazumijevanju raspisati ( kao i ti, mnogo si se raspisao i rekao si mnogo ništa ) .
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/10/2014 : 22:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

Nije mi logičan stav crkve prema abortusu dok ta ista crkva pozitivno gleda na branitelje koji su također vjerojatno ubijali, bili prisiljeni ili ne. Evo na primjer u ovom tekstu:

http://www.dnevno.hr/vjera/vjera-i-kultura/129085-domovinski-rat-bio-je-obrambeni-kako-crkva-gleda-na-to.html

izdvojio bih ovaj dio:
Kod osjećaja krivnje je riječ o subjektivnom dojmu kojega treba osvijetliti i dopuniti učenjem Crkve koja kaže u Gaudium et spes - dokumentu 2. Vatikanskog sabora: „…jedno je upotrijebiti oružje u opravdanoj obrani naroda, a drugo je htjeti podjarmiti druge narode“ (GS, br. 79). Stoga je manji grijeh ubojstva u ratu, ako ga uopće možemo zvati grijehom, od ubojstva u bezrazložnom uništenju. Slično je kad zaštitar neke banke ili druge ustanove brani materijalna dobra i ljude koji se tamo nalaze od kriminalaca, ponekad i oružjem te pri tome ubije.

I taj vojnik je ubio čovjeka, zašto ga se ne izopći iz crkve? Crkva ne bi smjela birati, ubojstvo je ubojstvo.

Još jedna stvar, ako me danas pozovu u rat, mogu li uložiti žalbu savjesti jer ja stvarno ne želim uopće biti u prilici ubijati ljude?

Dok god crkva jedna ubojstva opravdava i čak ne smatra grijehom, a druga (po njihovom sudu ubojstva) osuđuje izopćavanjem, ta crkva nije pravedna.

Vjerojatno je samo slučajnost to što se izopćuju žene, a muškarci ne :)

Ako bi mi netko eventualno odgovorio kako je u redu ubijati u samoobrani, Isus je učio kako na nasilje treba okrenuti drugi obraz, a ionako te čeka raj i vječni život bolji od ovoga.



a ovo nije opravdavanje ubojstva?
kako sad sva ubojstva odjednom nisu ista?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/10/2014 : 22:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
lwood i Beva skrenuli su s teme

poznajem osobu koja je doživjela da je jedna druga osoba napada s nožem i uspijeva raniti u trbuh, a što mu je preostalo nego da brani svoj život, bez ičeg u ruci uspijeva savladati osobu koja ga je napala i ranila nožem, u žaru borbe i savladavanje osobe s nožem malo pretjeruje i tu osobu pretuče. zakon je okrutan i obje osobe završavaju u zatvoru i ona koja je branila svoj život i ona koja je pokušala ubiti.

rat je neka totalno druga tema niti ima ikakve veze sa ovom temom.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/10/2014 : 23:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

Ako bi mi netko eventualno odgovorio kako je u redu ubijati u samoobrani, Isus je učio kako na nasilje treba okrenuti drugi obraz, a ionako te čeka raj i vječni život bolji od ovoga.




Naravno kako ubijanje u samoobrani nije dobro, mada ne bih rekao da ovo što si iskopao o Isusu vrijedi za ovu temu ( ovu temu koja nema veze sa temom koju je otvorila JC, dakle s temom rat ). Da li si ti baš toliko siguran kako sve što, vrlo vjerojatno površno, pročitaš u Bibliji možeš iskoristiti za svoja eksperimentiranja?
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 23/10/2014 : 23:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message
Podržavam pravo izbora, ali samo kao posljednju soluciju - mislim da bi prvo trebalo educirati ljude kako bi do neželjenih trudnoća dolazilo što rjeđe moguće, i da bi se trebalo posavjetovati sa stručnjacima. Može i sa svećenicima, ali jedino ako se osoba deklarira kao katolik. A to onda i nije potrebno, jer svi znamo da katolici ne prakticiraju takve stvari kao što je abortus Kao ni kondome. Oni rađaju koliko im dragi Bogo odredi


p.s. što se tiče ove digresije oko opravdanosti ubijanja u ratu, i opravdanosti rata općenito - čuli ste za Tomu Akvinskog i njegovu teoriju pravednog rata (jus bellum iustum)?http://en.wikipedia.org/wiki/Just_war_theory
Njegovo je učenje prihvaćeno kao nauk RKC, tako da možemo pretpostaviti da i oni priznaju opravdanost rata samo u ovim slučajevima koje je Tomica nabrojao.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/10/2014 : 23:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
malo o temi Ž I V O T, koju spominjaše.

kad imaš mačku/mačke možeš svašta vidjeti/doživjeti s njima. prije nekih petnaest godina jedna mačka koja se trebala omaciti pojela je otrovnog štakora i otrovala se, no uspjela je okotiti jedno mladunče. nikad neću zaboraviti trenutak kad je umirala i uspjela okotiti to jedno mladunče kako nas je gledala dok smo primali/uzimali u ruke to njezino mladunče, dali je znala kako smo mi ljudi sposobni održati u životu takvo tek okoćeno biće? ili se nadala da smo sposobni? naravno ne mi, nego moja sad već pokojna baka koja je znala tehniku/sposobnost održavanja tek rođenih životinjskih bića na životu i biti im zamjenska majka ( a tu stvarno treba dosta truda i ljubavi prema tom životinjskom biću ne bi li ga se održalo/osposobilo za život ). ponekad krmača oprasi trinaest prasaca, ljudi su uvijek znali tehniku održavanja tog trinaestog praseta na životu i sudjelovanju u njegovom odrastanju, naravno kad odraste zakolju i pojedu ga. no ni mačke nisu baš zahvalna životinjska vrsta koja cijeni ono što činiš za nju kao što je to pas ( psi nam daju više toga nego što im mi možemo pružiti).
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/10/2014 : 23:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
samoobrana, da baš, žene se svakako ne mogu braniti time, jer im je majčinstvo prirođen čin, muškarci ako se time brane onda su zli.
nezgodan zgoditak, ako to i nisu planirali treba ga prihvatiti kao nešto što bi im se ionako trebalo dogoditi prije ili poslije.
planirani čin, da, pobačaj je planirani čin ubojstva živog bića.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 24/10/2014 : 00:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

pobačaj je ubojstvo živog bića.

žalosno što se uvijek otvaraju teme ovakvog tipa i u njima provlače napadi na Crkvu, višestoljetna neoboriva stajališta i “ konzervativce “ .


Ja se slažem, samo mislim da smo zašli u ogromnu sivu teritoriju, te da se ne mogu sve situacije generalizirati.

ken2 komentira pomalo ironično, ali rekao bih da dosta pogađa istinu.

Isto tako dosta ljudi živi u nekoj bajci, ili oni misle da tamo žive pa je stoga svaka zapravo ozbiljna, argumentirana rasprava nemoguća. A o nekoj "široj slici" da se i ne govori.

Ovdje se isto tako neizbježno otvaraju i teme poput legalnih ubojstava u ratu, ubojstava životinja itd.

Toliko je ludila u svijetu, od kojeg se dosta toga odobrava ili čak i potiče kao normalno, tako da je ovo samo jedna kap u moru svega toga.


Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/10/2014 : 00:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by DKoor

quote:
Originally posted by Kruger

pobačaj je ubojstvo živog bića.

žalosno što se uvijek otvaraju teme ovakvog tipa i u njima provlače napadi na Crkvu, višestoljetna neoboriva stajališta i “ konzervativce “ .


Ja se slažem, samo mislim da smo zašli u ogromnu sivu teritoriju, te da se ne mogu sve situacije generalizirati.

ken2 komentira pomalo ironično, ali rekao bih da dosta pogađa istinu.

Isto tako dosta ljudi živi u nekoj bajci, ili oni misle da tamo žive pa je stoga svaka zapravo ozbiljna, argumentirana rasprava nemoguća. A o nekoj "široj slici" da se i ne govori.

Ovdje se isto tako neizbježno otvaraju i teme poput legalnih ubojstava u ratu, ubojstava životinja itd.

Toliko je ludila u svijetu, od kojeg se dosta toga odobrava ili čak i potiče kao normalno, tako da je ovo samo jedna kap u moru svega toga.






Svakako smo zašli u sivu zonu, s tim da ken2 ne zna kako to izgleda ironija. Ludila je u svijetu mnogo, čak i previše.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/10/2014 : 01:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

U Njemackoj postoje dva izraza - Mord i Totschlag.

Mord bi preveo sa planiranim ubojstvom. Radi takvog delikta dobivaju se "najstrozije" kazne - svjesno planirano i pocinjeno.

Totschlag ispadne npr. kad se dva tipa potucu i ovaj jedan nezgodno dobije i umre. Tu se dobijaju uglavnom uvjetne kazne. Ako bi sud ipak ustanovio nesto ekstra,dobije se do najvise pet godina robije.

Takodjer u Totschlag spada,tokom samoobrane prouzrokovana smrt napadaca.

Kako bi vi sad kvalificirali abortus? Samoobrana? Nezgodni zgoditak? Planiran cin?







ka i za sve drugo i ovo se radi iz raznih razloga

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/10/2014 : 01:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by DKoor

quote:
Originally posted by Kruger

pobačaj je ubojstvo živog bića.

žalosno što se uvijek otvaraju teme ovakvog tipa i u njima provlače napadi na Crkvu, višestoljetna neoboriva stajališta i “ konzervativce “ .


Ja se slažem, samo mislim da smo zašli u ogromnu sivu teritoriju, te da se ne mogu sve situacije generalizirati.

ken2 komentira pomalo ironično, ali rekao bih da dosta pogađa istinu.

Isto tako dosta ljudi živi u nekoj bajci, ili oni misle da tamo žive pa je stoga svaka zapravo ozbiljna, argumentirana rasprava nemoguća. A o nekoj "široj slici" da se i ne govori.

Ovdje se isto tako neizbježno otvaraju i teme poput legalnih ubojstava u ratu, ubojstava životinja itd.

Toliko je ludila u svijetu, od kojeg se dosta toga odobrava ili čak i potiče kao normalno, tako da je ovo samo jedna kap u moru svega toga.





naravno da se otvaraju.
ima li logičnijeg pitanja da se ne exkomuniciraju sve ubojice ako se isto radi sa silovanim djevojčicama od 9 godina?
mislin da je pitanje sasvim na mistu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/10/2014 : 01:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Dudley Smith

Podržavam pravo izbora, ali samo kao posljednju soluciju - mislim da bi prvo trebalo educirati ljude kako bi do neželjenih trudnoća dolazilo što rjeđe moguće, i da bi se trebalo posavjetovati sa stručnjacima. Može i sa svećenicima, ali jedino ako se osoba deklarira kao katolik. A to onda i nije potrebno, jer svi znamo da katolici ne prakticiraju takve stvari kao što je abortus Kao ni kondome. Oni rađaju koliko im dragi Bogo odredi


p.s. što se tiče ove digresije oko opravdanosti ubijanja u ratu, i opravdanosti rata općenito - čuli ste za Tomu Akvinskog i njegovu teoriju pravednog rata (jus bellum iustum)?http://en.wikipedia.org/wiki/Just_war_theory
Njegovo je učenje prihvaćeno kao nauk RKC, tako da možemo pretpostaviti da i oni priznaju opravdanost rata samo u ovim slučajevima koje je Tomica nabrojao.




a koliko je bilo ratova čija je opravdanost bila itekako upitna?
čak i među državama naseljenim pretežno katolicima.(ako se več držimo učenja rkc)
i opet nisan primjetia da je neko exkomuniciran

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 24/10/2014 : 01:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message


Ono što se do jučer činilo najnormalnijom stvari na svijetu, reproduktivno zdravlje žena, po tko zna koji put dovedeno je u pitanje. Dok liječnici doživljavaju nebesko prosvjetljenje i odbijaju izvršavati pobačaje istovremeno ubirući novac u privatnim klinikama, žene su ponovno ostavljene na milost i nemilost sustava koji ne funkcionira.
Osupnuta činjenicom da se o zakonom zagarantiranom pravu na izbor majčinstva ponovno polemizira, Slavenka Drakulić u članku u Jutarnjem listu osuđuje licemjerje liječnika, pasivnost institucija i apelira na žene da napokon uzmu konce u svoje ruke.

Šokantna je činjenica da sve više javnih bolnica odbija izvršiti pobačaj. Najnoviji slučaj tiče se bolnice KB Sveti Duh u kojoj, sudeći po imenu, zaista obitava Duh Sveti i priječi liječnike, pritisnute teretom savjesti, da obavljaju pobačaje. Imajući u vidu da ih plaćaju porezni obveznici, a polovica njih su žene, podrazumijeva se da će one u bolnicama dobiti željeni oblik medicinske usluge. No, to očito nije slučaj. Ženama su ruke svezane i ovise o samovolji ravnatelja bolnica koji zbog svoje odluke ne trpe nikakve sankcije.

„Javno će se takav ginekolog, da pokaže kako je na „pravoj“ strani, ovim potezom dodvoriti konzervativnim krugovima i crkvenoj hijerarhiji, dok će možda u privatnoj ordinaciji mirno ubirati novac za isti zahvat“, piše Drakulić i dodaje kako je „apel koji je 17 ženskih nevladinih organizacija uputilo Ministarstvu zdravlja još lani da se osnuje povjerenstvo za zdravlje žena, očito bio uzaludan.“

Kakve će biti posljedice ovih suludih odluka? Žene koje su u težoj ekonomskoj situaciji našle su se na najjačem udaru. Roditi neželjeno dijete ili pobaciti u opasnim uvjetima riskirajući život. Ovakav izbor, bespredmetan u svakoj civiliziranoj državi, kod nas očito polako postaje stvarnost.

Ministarstvo zdravlja oteže s listom bolnica koja je zapravo mrtvo slovo na papiru jer se i te bolnice „mogu sjetiti da pođu putem Svetog Duha“ i nitko ih neće moći spriječiti. Katolička crkva čvrsto steže obruč oko državnih institucija i ponaša se kao apsolutni vladar tijela i duha svakog Hrvata. Institucije žmire na izigravanje zakona, a zbog rasta nacionalizma u EU smanjuju se prava žena.

Žene su u svom tom kaosu prepuštene samima sebi. Nesvjesne opasnosti i naviknute na privid poštivanja njihovih prava one su uljuljkane u svakodnevicu i nespremne na bilo kakav veći angažman. To je ono što plaši Drakulić.

„Situacija sa ženskim pravom na pobačaj je preopasna da bi se njome bavili svi drugi osim samih žena. Ako se to ne dogodi, a za sada izgleda kao da neće, bojim se da ćemo o pobačajima ubuduće sve više čitati u rubrikama crne kronike“, zaključila je.


http://www.voxfeminae.net/vijestice-list/item/6544-slavenka-drakulic-pitanje-prava-na-pobacaj-je-preopasno-da-bi-se-njime-bavili-svi-osim-zena

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 24/10/2014 : 08:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

kiky, ti ovdje ispade osoba koja najmanje zna.



a ti si ispao jako pametan sa ovih svojih nekoliko vrištećih parola. nalijepi si ih na plakat pa odi stani i moli ispred prve klinike za pobačaje.

abortusi se obavljaju večinom u prva tri mjeseca nakon zaćeća (a kasnije ipak zbog ozbijlnih komplikacija u trudnoći) pa kakvo je to onda ubojstvo? i ubojstvo čega? fetusa koja je tek nakupina tkiva bez osobnosti, bez izraženog spola, bez osjećaja za bol i podražaje? i koje nije samodostatno, što će reči da ne može samostalno funkcionirati izvan majčine utrobe...

nazvati abortus ubojstvo, i štoviše klanjem, može samo netko tko i sam nije evoluirao dalje od fetusa.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 24/10/2014 : 08:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

samoobrana, da baš, žene se svakako ne mogu braniti time, jer im je majčinstvo prirođen čin, muškarci ako se time brane onda su zli.
nezgodan zgoditak, ako to i nisu planirali treba ga prihvatiti kao nešto što bi im se ionako trebalo dogoditi prije ili poslije.
planirani čin, da, pobačaj je planirani čin ubojstva živog bića.



ništa ćudno da ovdje konstantno nešto tupiš o domačim životinjama kada te crkveni nauk i samog na taj stadij sveo i naučio te da se tako ponašaš. krasno te izdresirao naučivši te da se treba samo reproducirati se, trpiti i onda krepati uz nadu da si tako zaslužio kraljevstvo nebesko? biti majka, roditelj je slobodni odabir svakog pojedinca i to pravo nema nitko nikome nametati ili ga na temelju toga ponižavati.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/10/2014 : 09:41:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by tinton

Ajde prestani vrijedjat molim te.


A koga ja to vrijeđam? I čime?
Ne znaš argumentirano odgovoriti na onaj moj zadnji post pa ti se priviđa nekakvo vrijeđanje.


"Mesar"?
"klanje"?
Ne znam odgovoriti? Pa ja se u principu i slažem s tobom (stajališta mi nisu toliko fundamentalna, ali u principu da). Nije mi samo jasno odakle ti pravo da ljude koji se ne slažu s tobom vrijeđaš.


A koga sam ja to točno mogao ovdje uvrijediti s tim izrazima koje sam koristio? Eventualno nekog ginekologa koji obavlja pobačaje, neku ženu koja je išla na pobačaj, ili nekog muškarca koji je svoju ženu na to nagovorio. Ima li takvih ovdje?

Vrijeđaš, itekako vrijeđaš. Moju obitelj vrijeđaš i kad me već vučeš za jezik izvoli: Moja sestra je obavila pobačaj iz razloga koje u ovoj raspravi većinom opravdavaju. Nitko od vas nema pojma što je prošla (i ona i mi s njom) i nema blage veze kako je bilo biti u njenoj koži (danas je , na sreću, ponovo trudna i nadam se da će sve biti o.k.), ali bitno da solite pamet.
Moja najbolja prijateljica i dugogodišnja cimerica obavila je pobačaj iz razloga koje bi ovdje rijetki opravdali i boli i nju i mene kurac za vaša sranja i opravdanja, ima ona svoju bol i sve je to samo njena stvar i ničija više.

Bojim se tebe i ljudi kao što si ti. Bojim se svakog tko je tako uvjeren u svoje istine i iz koga tako očito gori potreba da je nameće drugima. Bojim se svog tog fundamelističkog i radikalnog otrova kojeg sipate u svakoj sličnoj raspravi.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 24/10/2014 : 10:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
ma dsormaz nije sposoban shvatiti da se netko iz čista mira može staviti u obranu nekoga
pa kad raspravljamo o pederima, on redovito natukne kako ovdje očito ima puno takvih, kad ih se toliko brani
on nije sposoban shvatiti da ako spominje takve kvalifikacije za ginekologe i žene, da ne vrijeđa samo njih, nego i zdravu pamet
a to se tiče i mene

već sam rekao, za mene pobačaj nije prihvatljiv čin i volio bih da potreba za tako nečim ne postoji
ali jebiga, postoji
i svima onima koji se iz ovih ili onih razloga odluče na to, neka je omogućeno taj zahvat obaviti legalno, u dobrim uvjetima, i neka se svatko nosi s time kako zna i umije,
bez dežurnih dušebrižnika, jedinih spoznavatelja istine i potencijalnih budućih provoditelja terora

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/10/2014 : 10:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Ken kao i uvijek glas razuma.
Siva je to zona do daske.
Nije mi baš u redu abortus. Pogotovo što ja ne mogu imati djece, a netko se s tim zajebava. Postoje izuzetci kada se mora, ali to je rijetko.
Nisam vjernik, jednostavno mi se ne čini u redu.
Da li je to ubistvo ili ne?
Da li o tome treba odlučivati zakon ili svatko ponaosob?
Ne znam. Možda ćemo jednog dana biti mudriji pa znati...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 24/10/2014 : 10:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Tonto
Bojim se tebe i ljudi kao što si ti. Bojim se svakog tko je tako uvjeren u svoje istine i iz koga tako očito gori potreba da je nameće drugima. Bojim se svog tog fundamelističkog i radikalnog otrova kojeg sipate u svakoj sličnoj raspravi.


I trebaš se bojati. Malo straha ne može naškoditi.
Šalu na stranu.
Ti i ljudi poput tebe (npr. Ken 2 i ostali "napredni liberali i veliki prosvjetitelji") ne vidite da i vi imate nekakve svoje "istine" koje bezobrazno namećete drugima.
Neki od vas, u obrani tih vaših "istina", također fundamentalistički i radikalno nastupaju u ovakvim raspravama.
Po čemu je to vaša istina ispravnija?
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 24/10/2014 : 10:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by ken2
bez dežurnih dušebrižnika, jedinih spoznavatelja istine i potencijalnih budućih provoditelja terora


...kao što ste vi, "liberalni prosvjetitelji".
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 24/10/2014 : 10:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Dodje li jos nekome ovdje da stane pred zid i lupa glavom u njega?

Dsormaz, mi se zalazemo za pravo svakog pojedinca da ima pravo na vlastiti izbor.
Ti i tebi slicni ste oni koji bi drugima oduzeli, onemogucili razne slobode, zelite svijet prociscen od razlicitosti, ne dopustate ljudima mogucnost da budu svoji, drugaciji, sareni.
Ti i tebi slicni ste toliko bezlicni, jednobojni,programirani toliko da ponekad nisam sigurna jesam li na pravom topicu, misleci da sam zabunom kliknula na neku drugu temu..kad tada ugledam da je sve isto, samo ne pise gay, vec zena...i tako u nedogled..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/10/2014 : 11:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by Tonto
Bojim se tebe i ljudi kao što si ti. Bojim se svakog tko je tako uvjeren u svoje istine i iz koga tako očito gori potreba da je nameće drugima. Bojim se svog tog fundamelističkog i radikalnog otrova kojeg sipate u svakoj sličnoj raspravi.


I trebaš se bojati. Malo straha ne može naškoditi.
Šalu na stranu.
Ti i ljudi poput tebe (npr. Ken 2 i ostali "napredni liberali i veliki prosvjetitelji") ne vidite da i vi imate nekakve svoje "istine" koje bezobrazno namećete drugima.
Neki od vas, u obrani tih vaših "istina", također fundamentalistički i radikalno nastupaju u ovakvim raspravama.
Po čemu je to vaša istina ispravnija?

Griješiš jako. Nemam svoje istine jer je istina za mene uglavnom relativan pojam pa je tako ni ne mogu namećati. Radikalan sam jedino po pianju gay rasprava kada smatram da pojedici imaju potrebu rušiti osnovna ljudska prava.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/10/2014 : 11:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by Kruger

samoobrana, da baš, žene se svakako ne mogu braniti time, jer im je majčinstvo prirođen čin, muškarci ako se time brane onda su zli.
nezgodan zgoditak, ako to i nisu planirali treba ga prihvatiti kao nešto što bi im se ionako trebalo dogoditi prije ili poslije.
planirani čin, da, pobačaj je planirani čin ubojstva živog bića.



ništa ćudno da ovdje konstantno nešto tupiš o domačim životinjama kada te crkveni nauk i samog na taj stadij sveo i naučio te da se tako ponašaš. krasno te izdresirao naučivši te da se treba samo reproducirati se, trpiti i onda krepati uz nadu da si tako zaslužio kraljevstvo nebesko? biti majka, roditelj je slobodni odabir svakog pojedinca i to pravo nema nitko nikome nametati ili ga na temelju toga ponižavati.



ova tema je toliko bezvezna i nebitna, niti se može nešto pametno napisati osim, kako sam već spomenuo, prepucavanja tipa konzervativci – liberali čija su stajališta različita i uvijek će jedni drugima kontrirati.
Go to Top of Page
Page: of 47 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000