forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Sivi i Zeleni
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/10/2014 : 22:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Postojanje vanzemaljaca mi nije upitno.
Postoje i ima ih jako puno.

Da li su bili?
Svemir i vrijeme su jako veliki. Šanse da se sretnemo su shodno tome, jako male. Postoji šansa da su bili, a najvjerovatnije da smo upravo mi ljudi trag njihova prolaska...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 29/10/2014 : 23:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Netko je negdje rekao da je najbolji dokaz inteligentnog života u svemiru to što nitko nije došao da nas posjeti:))

Priko godinu i po dana san ima to u potpisu.
Izvor: Calvin & Hobbes

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 29/10/2014 : 23:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
On topic: osim zemaljskog (koji poznan), velika je vjerojatnost da u kozmosu postoje i drugi oblici zivota.
Mali zeleni, sivi, rozasti... You name it.
Ali kao sto rece Calvin - ako su inteligentni, izbjegavaju nas u sirokom luku

Trljam ruke.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 29/10/2014 : 23:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Ne postoje.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 29/10/2014 : 23:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Plod izuzetno bogate ljudske mašte.
Malo me jeza što sam u debeloj manjini al dobro, imam mišljenje da je u "stvarnom životu" (van foruma) drukčije

loading...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/10/2014 : 23:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nikada nisam vidio niti jednoga pa ne vjerujem.
Čim vidim prvoga odmah mijenjam mišljenje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 29/10/2014 : 23:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Njeh...možda postoje...negde...a ne vjerujem, da jih ima oko nas ili u blizini našeg sunčevog sistema.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 30/10/2014 : 00:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Smatram da postoje jer mi čisto statistički izgleda teško vjerojatno da smo jedini u svemiru.
Pitanje je samo koliko su razvijeni i možemo li nekako stupiti u kontakt s njima.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 30/10/2014 : 00:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Kao što reče mladjo, matematika je itekako egzaktna znanost. Vjerujem da postoje, na stotine civilizacija u poznatom svemiru.
Da su nas posjetili? Pa baš i ne, već bi znali.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 30/10/2014 : 01:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion


bio je velik okrugli disk sa svjetlima okolo koji se lagano vrtio i kretao u jednom pravcu. bio je nisko i potpuno tih. promatrao sam ga sigurno minutu dok nije nestao iz vidokruga. ..

..bila je večer. pogledao sam i shvatio da se radi o skoro istom onakvom disku samo sam ga ovaj put promatrao iz profila jer je bio nisko i lebdio je iznad sela koje se vidi jedno kilometar od moje kuće.
..išao je lagano, bez zvuka i rotirao se. nestao je iza brijega. ..

visoko na nebu bio je taman trokut sa okruglim svjetlom na svakom kutu. mislim da je bio jako visoko možda čak i u gornjem sloju atmosfere, pretpostavljam, možda griješim. išao je enormnom brzinom, i od trenutka kad smo ga spazili negdje na sredini neba do njegovog nestanka kod horizonta prošle su možda tri, četiri sekunde! znači da je preletio nebeski svod za 8, 9 sekundi. i bilo je potpuno tiho.



I ja sam to vidjela i istim rijecima opisala. i bila je noc i selo i vukojebina i brdo i groblje i .. nemam pojma sto je to bilo.
Ali, bas nikakovog zvuka. Bila sam pri zdravoj pameti jer sam bas vozila, krenula na put u noci. Solo..i bilo je..

A trokute sam vidjela par godina prije toga. Također divna, vedra noc. Kao da su se igrali, brzina i kretanje, sklad..mimo svake logike.

Vidjela sam nesto jos luđe 1991. mislim da je bila. Na obroncima Medvednice sam bila, pogled u smjeru Karlovca, tako nekako.. Naravno da je bila vedra noc i neobican objekt neobicnog kretanja koji se zaustavljao kako mu se htjelo i na koliko mu se htjelo, najslicnije helicu, ali besumnog i prebrzog kretanja za nesto logicno i zaustavio se u zraku negdje iznad ratnog podrucja i "bombardirao" svijetlecim kuglama, u dva reda..svjetlost kugli je iz te daljine djelovala kao da spusta svijetlece ljestve. Kad je zavrsio, mirno je elegantno, odletio..ako se to tako moze reci.

Buuu..bedtime story

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 30/10/2014 01:43:13
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/10/2014 : 01:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote



COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 30/10/2014 : 02:08:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
NLO ispaljivao svijetleće kugle http://hot.net.hr/planet-x/nlo-ispaljivao-svijetlece-kugle

eto pun internet nasih svijetlecih kugli. Baloni.

Anđeli? http://cybermikan-sungazing.nsguru.net/t34-svijetlece-kugle

Sto god bilo..ima nas dosta (ludih?) vidjelica

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 30/10/2014 02:09:37
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 30/10/2014 : 02:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Kao što reče mladjo, matematika je itekako egzaktna znanost. Vjerujem da postoje, na stotine civilizacija u poznatom svemiru.
Da su nas posjetili? Pa baš i ne, već bi znali.



kao što rekoh postoje materijalni, pismeni, službeni, neslužbeni dokazi o ovom fenomenu. postoji više dokaza da postoje nego da ne postoje. i svatko tko odbacuje tu mogućnost bez da je imalo zagrebao u tu temu ne zna o čemu priča.
evo neki od fileova o ufo-ima koje je fbi pustio u javnost. sa njihove službene stranice.
http://vault.fbi.gov/UFO/
i konferencija na kojoj su vladini, vojni, i drugi službenici bez dlake na jeziku iznijeli svoja svjedočanstva.
http://www.youtube.com/watch?v=7vyVe-6YdUk

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 30/10/2014 : 06:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

quote:
Originally posted by paro

Kao što reče mladjo, matematika je itekako egzaktna znanost. Vjerujem da postoje, na stotine civilizacija u poznatom svemiru.
Da su nas posjetili? Pa baš i ne, već bi znali.



kao što rekoh postoje materijalni, pismeni, službeni, neslužbeni dokazi o ovom fenomenu. postoji više dokaza da postoje nego da ne postoje. i svatko tko odbacuje tu mogućnost bez da je imalo zagrebao u tu temu ne zna o čemu priča.
evo neki od fileova o ufo-ima koje je fbi pustio u javnost. sa njihove službene stranice.
http://vault.fbi.gov/UFO/
i konferencija na kojoj su vladini, vojni, i drugi službenici bez dlake na jeziku iznijeli svoja svjedočanstva.
http://www.youtube.com/watch?v=7vyVe-6YdUk



quote:
Da su nas posjetili? Pa baš i ne, već bi znali.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/10/2014 : 16:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Postojanje vanzemaljaca mi nije upitno.
Postoje i ima ih jako puno.

Da li su bili?
Svemir i vrijeme su jako veliki. Šanse da se sretnemo su shodno tome, jako male. Postoji šansa da su bili, a najvjerovatnije da smo upravo mi ljudi trag njihova prolaska...



Pucas na Ancient Aliens teoriju

Tu se negdje krecu i moja razmisljanja i to jos od vremena kada sam poceo citati knjige Erich von Dänikena.
Posebno me se dojmilo jedno njegovo predavanje na kojem sam bio prije par godina.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/10/2014 : 17:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Obi-wan

Postojanje vanzemaljaca mi nije upitno.
Postoje i ima ih jako puno.

Da li su bili?
Svemir i vrijeme su jako veliki. Šanse da se sretnemo su shodno tome, jako male. Postoji šansa da su bili, a najvjerovatnije da smo upravo mi ljudi trag njihova prolaska...



Pucas na Ancient Aliens teoriju

Tu se negdje krecu i moja razmisljanja i to jos od vremena kada sam poceo citati knjige Erich von Dänikena.
Posebno me se dojmilo jedno njegovo predavanje na kojem sam bio prije par godina.


Nije Daniken, nego neki drugi. Nije ni važno. Puno njih govori isto. Nekako su mi te teorije najbliže zdravom razumu.
Evolucija sama od sebe, nagli nastanak napredne inteligencije samo od sebe? Moguće, ali teško.
Biblijski bog? Nemoguće.
Nekako između to dvoje stoji teorija da nas je netko posijao, podigao, potakao. Kako život tako i inteligenciju. Takvoj nadmoći, lako je dati ime bog. Meni to od ponuđenih opcija ima najviše logike pa ću se držati toga. naravno nisam siguran ni u što...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 30/10/2014 17:08:00
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/10/2014 : 17:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Obi-wan

Postojanje vanzemaljaca mi nije upitno.
Postoje i ima ih jako puno.

Da li su bili?
Svemir i vrijeme su jako veliki. Šanse da se sretnemo su shodno tome, jako male. Postoji šansa da su bili, a najvjerovatnije da smo upravo mi ljudi trag njihova prolaska...



Pucas na Ancient Aliens teoriju

Tu se negdje krecu i moja razmisljanja i to jos od vremena kada sam poceo citati knjige Erich von Dänikena.
Posebno me se dojmilo jedno njegovo predavanje na kojem sam bio prije par godina.


Nije Daniken, nego neki drugi. Nije ni važno. Puno njih govori isto. Nekako su mi te teorije najbliže zdravom razumu.
Evolucija sama od sebe, nagli nastanak napredne inteligencije samo od sebe? Moguće, ali teško?
Biblijski bog? Nemoguće.
Nekako između to dvoje stoji teorija da nas je netko posijao, podigao, potakao. Kako život tako i inteligenciju. Takvoj nadmoći, lako je dati ime bog. Meni to od ponuđenih opcija ima najviše logike pa ću se držati toga. naravno nisam siguran ni u što...

Blizu smo onda u razmisljanjima..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/10/2014 : 17:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Jedna antologijska. Šteta što ovaj cijeli frtalj novih članova pojma neće imati tko je Profa.



(c) Opti.


Zagore? Pa profa jest aktivan an forumu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2946 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 30/10/2014 : 19:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Sivi dakako, ove "zelene" nam podmeće UDBA.

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/

Edited by - andjusticeforall on 30/10/2014 21:49:27
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/10/2014 : 20:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Normalno da postoje.

Zašto nas još nisu posjetili?
Vjerovatno zbog toga što nas uopće ne doživljavaju. Ako su sposobni putovat svemirom onda su vjerovatno puna viša inteligencija i kao takvi nas uopće ne doživljavaju. Mi smo za njih isto ko za nas neki mravi u mravinjaku u Australiji... uopće ih ne doživljavamo, niti oni nas, a cijela naša civilizacija se razvila oko tog mravinjaka... Mravi (mi!) jednostavno još nemaju taj stupanj inteligencije i tehnologiju, da shvate svijet/svemir oko sebe...

Zbog toga mi ni famozni Fermijev paradoks, po kojemu se sve tehnološki razvijene civilizacije unište s vremenom i zbog toga nema "prometa" u svemiru, ne drži vodu. Zašto stalno predpostavljamo, da su u rangu nas... da će im biti zanimljiv naš Beethoven ili kvantna fizika... kod njih bolje simfonije i jaču matematiku stvaraju njihovi klinci...

Edited by - nagor on 30/10/2014 20:58:16
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 30/10/2014 : 21:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Zagor12

Jedna antologijska. Šteta što ovaj cijeli frtalj novih članova pojma neće imati tko je Profa.



(c) Opti.


Zagore? Pa profa jest aktivan an forumu.



Naravno da jest, ali pod drugim nadimkom. Jedan je profa.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 30/10/2014 : 21:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Upravo čitam ovu knjigu:



Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2946 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 30/10/2014 : 21:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markolar

Upravo čitam ovu knjigu:







Odlično, no probaj i ovu:



http://ateisti.com/voja/1nlo.pdf


https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/

Edited by - andjusticeforall on 31/10/2014 10:31:18
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/10/2014 : 22:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Obi-wan

Postojanje vanzemaljaca mi nije upitno.
Postoje i ima ih jako puno.

Da li su bili?
Svemir i vrijeme su jako veliki. Šanse da se sretnemo su shodno tome, jako male. Postoji šansa da su bili, a najvjerovatnije da smo upravo mi ljudi trag njihova prolaska...



Pucas na Ancient Aliens teoriju

Tu se negdje krecu i moja razmisljanja i to jos od vremena kada sam poceo citati knjige Erich von Dänikena.
Posebno me se dojmilo jedno njegovo predavanje na kojem sam bio prije par godina.


Nije Daniken, nego neki drugi. Nije ni važno. Puno njih govori isto. Nekako su mi te teorije najbliže zdravom razumu.
Evolucija sama od sebe, nagli nastanak napredne inteligencije samo od sebe? Moguće, ali teško.
Biblijski bog? Nemoguće.
Nekako između to dvoje stoji teorija da nas je netko posijao, podigao, potakao. Kako život tako i inteligenciju. Takvoj nadmoći, lako je dati ime bog. Meni to od ponuđenih opcija ima najviše logike pa ću se držati toga. naravno nisam siguran ni u što...



a ko je njih podiga i posija?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/10/2014 : 23:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Stvar je jednostavno u tome što nema dokaza da su nas ikada posjetili. A conspiracy teorije mi nisu ok. Isto kaoona da nikada nisu Ameri sletili na mjesec:)) Postoji milion dokaza da je to, naravno, istina ali neki i dalje tvrde da nije ignorirajući pritom sve dokaze. Ali kada mi netko kaže tu teoriju ja uvijek dam neoborivi dokaz - zar ne bi Rusi prvi rekli da nije istina?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000