Evo,upravo pogledah film koji sam željno isčekivao...Ne mogu reći da me je razočarao ali nije previše ni oduševio...U svakom slučaju tri sata vrijedna gledanja i epska priča s pokojom rupom ali mišljenja sam da je ideja bila prevelika za realizaciju u tom smislu da bude razumljiva svim gledaocima...Vjerujem da će mnogi izaći iz kina oduševljeni a također i mnogi sa wtf izrazom na licu mada se Nolan vraški potrudio pojednostaviti neka objašnjenja data u završnom dijelu i sa time ubio dio genija filma... Spoiler! Još da dodam da me scena u "crnoj rupi" neodoljivo podsjeća na kraj Kubrick-ove Odiseje 2001 i njen završetak...Namjerno djelo Nolan-a kao omaž velikom filmu i velikom reditelju ili ne procijenite sami nakon gledanja...
Film je šupalj kao sito. Nolan nastavlja sebe shvatati preozbiljno, i radi sve lošije i lošije filmove. A omaža (prije bih rekao krađa) ima koliko hoćeš - 2001., Konačni horizont, Doni Darko, pa knjige tipa 'Sastanak sa Ramom' itd. Dijalozi su izanđali i banalni, isto kao i čitav ovaj nesrećni film, glumci nastoje sve prikazati većim od života, sve neki duboki glasovi i značajni pogledi. Nolan doslovno 'crta' neke stvari, što je ok kod filma koji spominje singularnost, konačni horizont i slično, ali zar se SPOJLER baš mora ono središte crne rupe i doslovno prikazati kao 'tkanje vremena i prostora'? END SPOJLER Naravno, kod ovakvih filmova ne možeš bez žrtvovanja jednog (ili dva, ili više) junaka, ne bi to bilo to, jelte. Sve mi nešto vuče na Gravitaciju, koja je opet vizuelno čudo, i na sreću kraćeg trajanja, dok ovo (ne)djelo traje 3 jebena sata. Smaračina. I sve manje varim onaj južnjački naglasak Mekonahija, brate, nauči pričati a da ne zvučiš kao hillbilly s punim ustima pljuvačke. Dakle, Nolan se već kod Inceptiona počeo proseravati, The Dark Knight Rises je pao, a ovdje je definitivno pokazao da je u debeloj krizi (zabludi). Najtužnije je da horda nolanovaca hajpuje ovaj film i da mu ne gine nekoliko nominacija za oskara.
Nisam Nolan-ov fan ali sam fan žanra i film nije tolika katastrofa kako ga močvarko opisa ali kako rekoh ranije nije ni za oduševiti kako je trebalo biti no ideja i realizacija (skoro)uvijek naprave dva paralelna tunela umjesto jednog...
Istina, ovi zadnji Nolanovi filmovi su precjenjeni... Inception, DKR... Nolanove filmove kritika i publika shvaćaju preozbiljno, ali Interstellar mi je svejedno jedan od najiščekivanijih filmova ove godine jer me tematika pogađa u sridu - koliko toliko realističan pristup potrazi novih planeta - to ću sigurno pogledat u kinu, ali dobro, da ste me malo spustili svojim dojmovima.
Ovako na prvu, film me je asocira na Contact sa Jodie Foster (tamo je isto bio McConaughey). Sumnjam da će mi Interstellar biti toliko dobar. Contact mi je jedan od naj filmova uopće.
Meni je dobar iako ne nosi ništa novog. Ja ga nisam shvatio toliko pretenzioznim, jer sa toliko direktnih neskrivenih omaža drugim filmovima bi autor morao biti lud da očekuje da se njegov film shvati ozbiljno. A nije mi bio ni dosadan. Okej je ispao na to što je rimejk Odiseje, a i ima pričljivije monolite
Mene je Interstellar odusevio, oborio s nogu! Nazvao bih ga remek djelom. Jedan od najboljih filmova koje sam ikad gledao. Ustvari ne znam koji bi film mogao nazvati boljim od njega. Zimmerov score mi je fantastican.
Nisam vidio sve Nolanove filmove, ali od onih koje sam vidio npr. Memento mi je bio odlican, Prestige takoder. DK me razocarao, a prvi Batman mi je bio vrlo dobar. Zadnjeg Batmana, Inception, Insomniju nisam gledao.
Ovo je prvi Nolanov film kod cijeg sam gledanja osjetio zamor vec pri prvom gledanju (mislim da drugog nece ni biti). Zadnjih 30-40 minuta se odigravaju po vec utabanoj formuli njegovih zadnjih nekoliko filmova, poglavito Inceptiona, sto ce reci: kombiniranje dvije ili vise radnji u isto vrijeme, "bildanje" do tog nekog trenutka koji bi trebao biti otkrice, u kombinaciji s dubokoumnom naracijom ili dijalozima koji vrve patetikom i filozofijom za pocetnike. Ono sto je najgore, Nolan je na dobrom putu da mi ogadi jednog od meni najdrazih glumaca, Michaela Cainea. Vec sam u TDKR jedva prezivljavao njegove scene, ali ovdje...Jos da je jednom rekao "Do not go gentle into that good night" sam bi zadavio starog prdonju. E da, i zadnjih 10 minuta su po meni potpuno nepotrebni.
Meni je film odlican, u neku ruku to je Contact 2, ali meni dosta bolji od Contacta. Ima jedan dio radnje koji je po meni bio nepotreban, ima nekih "hladnih" dijelova koji su mozda trebali biti emotivniji, ali sve u svemu, 3 sata u kinu mi je proletjelo. Glazba i zvuk opcenito su mi odlicni!
Odlican i zabavan. Za cjepidlake koji ce traziti svaku rupu u prici, preskociti. Sve u svemu interesantnih 3 sata provedenih u kinu. Nesto nepotrebne holivudizacije u smilu sad cemo spasiti svijet ali jos uvijek puno bolje razradjena prica od promasenih zicera u zadnjem Batmanu. Remek-djelo, pa i ne bas.
Nolanu je napokon uspjelo napraviti ono sto se vec dugo vremena naziralo u njegovim filmovima. Tri sata depresivne tematike sa nevjerovatnim potencijalom smaranja gledatelja. Film je i vizualno i glede cijele price bezbojan. Svijetove koje je stvorio i likove koje je kreirao uopce nisu vrijedni da ih se spasi niti nam nude nista drugo sto bi nas povezalo sa istima. Ukratko film je smor godine. Vjerujem da ce nekima svidjeti,i da ce u filmu vidjeti ono sto je meni ostalo skriveno, zato pogledajte ga i napravite svoj osobni sud
“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Nolanu je napokon uspjelo napraviti ono sto se vec dugo vremena naziralo u njegovim filmovima. Tri sata depresivne tematike sa nevjerovatnim potencijalom smaranja gledatelja. Film je i vizualno i glede cijele price bezbojan. Svijetove koje je stvorio i likove koje je kreirao uopce nisu vrijedni da ih se spasi niti nam nude nista drugo sto bi nas povezalo sa istima. Ukratko film je smor godine. Vjerujem da ce nekima svidjeti,i da ce u filmu vidjeti ono sto je meni ostalo skriveno, zato pogledajte ga i napravite svoj osobni sud
Meni je McConaugheyjev lik bas cool, naglasak i sve. Jel ti se barem Zimmerov score svidio? Neki kazu da im je preglasan.
Odiseja 2001 ove generacije (s time, da se Interstellar može gledati i bez tipke za fast forward)!
Konačno Nolanov film, koji ne pršti pretencioznošću. Ovo je film za sve ljubitelje Neil deGrasse Tysonovog Cosmosa i općenito ljubitelje astrofizike. Izlet u science fiction vode na kraju nećemo zamjeriti jer ta misterija unutrašnjosti crne rupe je previše plodno tlo za fantastiku. Taj dio mi nije pokvario znanost, koja je do tada manje više vješto prikazivana (od umjetne gravitacije letjelice i Einstein–Roseovih tunela pa do vremenskih posljedica teorije relativnosti). Film nije sci-fi - Insterstellar je za mene »sci«. Teme, kojih se film dotaknuo su lijepo inkorporirane u film (obitelj, spašavanje vrste, ljubav, strah od smrti…). Dodat ćemo, da ima par zgodnih twistova i pohvaliti odličan Zimmerov soundtrack, koji potencira dramatične trenutke do maximuma. Pridružujem se D.J.-u… film je remek-djelo!
Odiseja 2001 ove generacije (s time, da se Interstellar može gledati i bez tipke za fast forward)!
Konačno Nolanov film, koji ne pršti pretencioznošću. Ovo je film za sve ljubitelje Neil deGrasse Tysonovog Cosmosa i općenito ljubitelje astrofizike. Izlet u science fiction vode na kraju nećemo zamjeriti jer ta misterija unutrašnjosti crne rupe je previše plodno tlo za fantastiku. Taj dio mi nije pokvario znanost, koja je do tada manje više vješto prikazivana (od umjetne gravitacije letjelice i Einstein–Roseovih tunela pa do vremenskih posljedica teorije relativnosti). Film nije sci-fi - Insterstellar je za mene »sci«. Teme, kojih se film dotaknuo su lijepo inkorporirane u film (obitelj, spašavanje vrste, ljubav, strah od smrti…). Dodat ćemo, da ima par zgodnih twistova i pohvaliti odličan Zimmerov soundtrack, koji potencira dramatične trenutke do maximuma. Pridružujem se D.J.-u… film je remek-djelo!
Jedva cekam da pogledam, ali nesto si previse optimistican sa tim "sci"? Ne sumnjam da je ipak dosta toga morao izmisliti ipak, ali javljam se kad pogledam film :)
Dobro, možda sam malo pretjerao... ali film stvarno lijepo teče jednim "sci" tokom... barem za mene... odnosno sve je nekako utemeljeno na realnim znanstvenim temeljima i teorijama... razumijem da su crvotočine, crne rupe, gravitacijske anomalije, višedimenzionalnost pojmovi sci-fija, ali ja to sve doživljavam kao znanost jer je u teoriji moguće... tek na kraju film zalazi u "fi"... i uopće nemam zamjerki na to...
Dobro, ako već moram, mogao bih reći, da ima par patetičnih djelova, zadnjih deset minuta se je moglo i drukčije složit, odnosno neki vele, da zadnjih deset minuta nije ni potrebno filmu, ali ukupno, dobre stvari su toliko dobre, da ove lošije ni ne primjetiš. :)
Ma neeeee! Bio u kinu, ali je pocelo u 22 h. Zato rekoh da "sam poceo jucer, a zavrsio danas".
Edit: nego sto mi se dogodilo u kinu... To je bas za onaj tvoj topik u svastari
Ja sam relativno skoro imao scenu koja je počela loše, a završila odlično (bar za mene). Nas je bilo četvero, i uzmemo na blagajni 4 karte, ali nam lik slučajno dao jednu kartu od totalno pogrešnog reda. Mi to skontamo tek kad smo se smještali, i ja odem da se požalim. Lik se izvinjava, ne zna gdje će sa mnom, a ja skontam sa strane jedno mjesto, usamljena stolica na kojoj obično sjedi vratar za vrijeme filma i pitam mogu li tu sjesti. Na kraju sam se sam razbacio na stolici, ispružio ruke, noge, nikog ispred i iza, nikog sa strane, gotiva, a još pride dobio 2 besplatne karte.
i meni super film. metju naravno glumchina, razbio i ovu ulogu. naravno da ima nekih isforsiranih stvari, ali koji to film pa nema :P i naravno, nezaobilazno, americka zastava morala da se zavijori... :(