forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Smart phone - koji kupiti?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 08/12/2014 : 10:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

To si kupio sebi ili prenosis sliku sa neta?
Note nisam jos isprobao, prosli tjedan sam prodao HTC M7 za 180eura i kupio Samsung S4 i zadovoljan sam ..cijena 349 €...zao mi htc-a stvarno je dobar moby ali nema centralnog gumba/meni regulator glasnoce.
Na tastaturi htca ima strelice kao kursor i lakse ispravljati tekst dok kod ovih moras dovesti prstom kursor na dio koji hoces ispraviti u recenici sto zna biti frustra kad je pogodis tocno izmedju slova.
Htc je uvijek korak ispred sviju ali imaju doraditi neke stvari..
Evo S4 sporija kamera nego u htca.Google ne radi auto fit stranicu kod citanja..skinuo operu kao browser i sad nemam problema sa citanjem.
Video super amoled..uglavnom malo nostalgija za htc iako sam ga imao 3 mjeseca sad cemo vidjeti kakav je samsi..zadnji put imao samsung 2004.



Ja upravo pikiram na tog HTC M7. Mada mogu za isti novac dobit LG G2, koji je navodno malo bolji... ali ne mogu si pomoć, kad me taj M7 nekako baš privlači.

Veliš, da je M7 u redu mobitel?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/12/2014 : 10:42:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Hm, ja za svoj glup phone uopste ne znam koji je (neka Nokia). Trazio sam vec par puta po netu da ju pronađem ali nista, cisto iz znatizelje. Imam ga nekih 10 (?) godina.





Nokia iz kamenog doba.
Imao sam ja jednu koja je durala 7 godina prije nego što je rekla zbogom.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/12/2014 : 11:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ali radi ko Svajcarac! :D
I baterija radi poput crnca, skoro tjedan dana bez prestanka. :D


Jedino pojma nemam koji broj Nokie je to, nikako da je nađem. :s



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 08/12/2014 : 13:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by emirem

To si kupio sebi ili prenosis sliku sa neta?
Note nisam jos isprobao, prosli tjedan sam prodao HTC M7 za 180eura i kupio Samsung S4 i zadovoljan sam ..cijena 349 €...zao mi htc-a stvarno je dobar moby ali nema centralnog gumba/meni regulator glasnoce.
Na tastaturi htca ima strelice kao kursor i lakse ispravljati tekst dok kod ovih moras dovesti prstom kursor na dio koji hoces ispraviti u recenici sto zna biti frustra kad je pogodis tocno izmedju slova.
Htc je uvijek korak ispred sviju ali imaju doraditi neke stvari..
Evo S4 sporija kamera nego u htca.Google ne radi auto fit stranicu kod citanja..skinuo operu kao browser i sad nemam problema sa citanjem.
Video super amoled..uglavnom malo nostalgija za htc iako sam ga imao 3 mjeseca sad cemo vidjeti kakav je samsi..zadnji put imao samsung 2004.



Ja upravo pikiram na tog HTC M7. Mada mogu za isti novac dobit LG G2, koji je navodno malo bolji... ali ne mogu si pomoć, kad me taj M7 nekako baš privlači.

Veliš, da je M7 u redu mobitel?



Bas danas gledao i usporedjivao cijene M8..najjeftiniji 597eura...dobar je mob al smeta mi sto nema Lock button i menu button u sredini na dnu.

Usporedba..
http://www.phonearena.com/phones/compare/HTC-One-M8,Samsung-Galaxy-S5/phones/8242,8202
http://www.phonearena.com/phones/compare/HTC-One-M8,Apple-iPhone-6/phones/8242,8346

Tako kad bi i usporedjivao M7 sa tim nekim modelima iz iste godine M7 tuce u dosta kategorija...procesor i odziv je brz.
M7 nisam danas vidio ali ziher mu pala cijena i to dosta.
Stvar navike ..imao sam osjecaj da svaki drugi dan moram puniti bateriju ali problem sto sam u zaadnjih nekoliko mjeseci poceo vise na int preko moba nego na laptop pa sam do pripisao samom mobu i mozda sam se malcice pokajao sto sam ga prodao....ali dobro tajvanac ce jednog dana opet biti izbor za mobilnu telefoniju..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 08/12/2014 : 15:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
To Poli!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/12/2014 : 16:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Bode u oči što HTC M8 ima za današnje standarde tako slabu kameru, mislio sam da noviji i skuplji modeli jednostavno ne mogu imati ispod 8 Mpx (pa moj Samsung izašao prije 2 i pol godine ima toliko).
A što se tiče iPhonea to ne bih uzeo ni u ludilu, osim poznatih nedostataka baterije ima još rezoluciju od skromnih 750×1334 pixela, može on biti brz i fleksibilan koliko hoće ali to nije dovoljno da prikrije druge nedostatke.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

pantich
Starting Member



5 Posts

Member since 06/12/2014

Posted - 05/01/2015 : 22:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send pantich a Private Message  Reply with Quote
Uzeo Sony Z3 neki dan, odličan mob ali što me fasciniralo je baterija. Drži mi bez problema 3 dana ? Nevjerojatno, bye bye punjenje svaki dan.

http://www.makarska-apartments.co.uk/hr
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/01/2015 : 22:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Moj Samsung Galaxy se počeo gasiti sam od sebe da se više ne može upaliti na tipku već je potrebno izvaditi bateriju pa vratiti. Mislim da su već baterije dotrajale, imam dvije ali obje su sigurno prešle 500-600 punjenja tako da ću poslije plaće naručiti nove sa dealextremea ali zamjenske sa većom amperažom.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 19/01/2015 : 19:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pantich

Uzeo Sony Z3 neki dan, odličan mob ali što me fasciniralo je baterija. Drži mi bez problema 3 dana ? Nevjerojatno, bye bye punjenje svaki dan.


Ja također uzeo Sony Z3...bio mi je jako povoljan na produženje pretplate, pa reko ajde da zamjenim svoj iphone 4 koji me je vjerno služio 4 godine...prvenstveno sam ga uzeo zbog odličnog foto aparata kako bih mogao slikati odrastanje svoje djece i što je je...aparat je odličan, ali nikako da se priviknem na android operativni sustav.
Reko ja sam sebi, a valjda ću se priviknut kroz mjesec ili dva, no zasada ništa od toga jer mi je mobitel prestao davati znakove života nakon tri tjedna, crknuo bez upozorenja!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 19/01/2015 : 19:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Odnio ga u trgovinu u kojoj sam ga kupio te ga predao s garancijom, dobio potvrdu da je uređaj preuzet bez vidljivih oštečenja, te onaj imei broj po kojem mogu pratiti proces popravka na internetu.
Već nakon dva dana sam kod stanja popravka vidio zabilješku servisa (agramservis) da je uređaj preuzet izgreben!

Danas vidio novu zabilješku da je kvar otklonjen uz sljedeće obrazloženje:

Opis radova u servisnom centru: Sačuvani svi podaci. Problem uocen i riješen punjenjem baterije i programskim ažuriranjem. Kada je baterija skroz prazna potrebno do 30 min na punjaču da bi uređaj pokazao indikaciju punjenja. Programsko ažuriranje, uređaj zaključan potezom i nije istestiran u potpunosti.

....njušim probleme?
Ima li netko sličnih iskustava?
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 28/02/2015 : 11:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Evo, moj Sony Z3 nakon dva servisa već 2 tjedna radi bez problema(kuc,kuc,kuc;)
No nisam zadovoljan nekim stvarima...
Ako iz zajebancije zaigram neku igricu, mobitel je nakon 10-tak minuta abnormalno vruć.
Fotografije za koje sam rekao da su odlične, nakon podužeg proučavanja to baš i nisu...naime, fotografije izgledaju kao da su obrađene t.j. fotoshopirane.
Naime,lica ljudi koje slikate su automatski izglancana bez bora i prištića...pokušao sam to promjeniti,ali još nisam otkrio način na koji bih to uradio...

Edited by - Oki on 28/02/2015 11:07:52
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 28/02/2015 : 11:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Upisivanje teksta preko mobitela na forum je bilo problematično jer mi je sustav predviđao riječi i sam ih upisivao,no to sam uspio poništiti tako da sada mogu pisati normalno,ali...sada imam problem kod brisanja riječi t.j. slova jer mi se kod namjere da izbrišem jedno slovo dogodi da mi sustav umjesto brisanja jednog slova iskopira cijelu jednu riječ,pa kod brisanja te riječi kopira i po desetak drugih riječi bespotrebno...uglavnom gubljenje vremena se povećava a ja ne znam kako da sredim ovaj problem?
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 28/02/2015 : 11:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Trošenje interneta kod operativnog sustava android je za 50% veće nego kod operativnog sustava ios, a također kod androida je bar za duplo više puta potrbno ažurirati neke pozadinske programe.
Ovo za trošenje interneta možda ima veze i s brzinom mobitela kojom se priključuje na mrežu.
Naime kod mjerenja brzine interneta, moj stari iphone 4 je imao konstantnu brzinu oko 3Mbps dok ovaj Sony Z3 zna imati brzinu i preko 30Mbps...
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 28/02/2015 : 11:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
...i još nešto, za one koji si namjeravaju kupiti Sony mobitel...ekran je katastrofa što se tiče osjetljivosti na ogrebotine,tako da je potrbno kupiti ono kaljeno staklo što se ljepi na ekran pošto će vam u suprotnom već kroz nekih mjesec dana ekran ostati sav išaran.
Također mobitel je potrebno staviti u zaštitnu kutiju ili neki kao novčanik jer teško da će preživiti pad na asfalt ili neku tvrdu podlogu.
...od kolege ženi je neki Sony compact ispao po stepenicama drugi dan nakon kupnje...slomljen ekran,zadnje staklo-nepopravljiv.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/11/2015 : 14:57:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Koja je ovo mrcina da ga mala mora držati sa obje ruke, možda to bude moja slijedeća investicija.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/11/2015 : 15:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
To je kao da stavis Mikado cokoladu na uho.
Ima ona neka sala gdje je prikazan ironicni razvoj mobitela od velikih do sve malih preklopnih da bi opet poceli rasti u svim smjerovima.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/11/2015 : 16:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Huawei ima 6,8 inča ekran a dimenzije su mu 183*93 mm, ima 3GB radne memorije što je danas već nekakav standard i dosta dobru kameru sa optičkom stabilizacijom slike.
Kako je meni mobitel više potreban za internet i slikanje nego za pozive bio bi najidealniji za moje potrebe, samo je problem što ga naši operateri nemaju u ponudi i dostupan je samo u rijetkim trgovinama gdje se prodaje po punoj cijeni (oko 500 €).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/11/2015 : 17:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Eto, bonelli format! Mozes ga izmedju Mnoa i MM staviti!😆💸

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/12/2015 : 23:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nabavio ja ovoga monstruma, bilo ga je malo teže za pronaći ali zadovoljstvo je time veće.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/04/2016 : 22:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Umjesto P9 max modela došao je P9 plus i smanjen sa 6,8 na 5,5 inča.
Nema smisla prelaziti sa osmice na ovo bez obzira na brži procesor.

http://www.jutarnji.hr/velika-premijera-treceg-najveceg-proizvodaca-pametnih-mobitela-na-svijetu-huawei-predstavio-prvi-pametni-telefon-s-dvostrukom-leica-kamerom-/1556180/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 28/10/2016 : 13:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Uoči nadolazečeg interlibera na najveću štetu po izdavače poput Libelusa, Fibre i Ludensa....kupio jučer iphone 7 plus memorije 128 gb.
Zamjenio mi je iphone 4 star gotovo 6 godina i konačno sam zadovoljan mobitelom koji posjedujem😄 (nakon što sam u zadnje dvije godine odbacio fališne "android" marke sony i samsung koji su me naveliko razočarali).
Kamera (aparat) definitivno najbolji i bez konkurencije od svih rasploživih mobitela.
Brzina interneta je cca 60 Mbps, sve radi bez prigovora!
Otkrio sam mu samo jedan nedostatak a to je nemogućnost isključivanja voice controla koji se uključuje slučajnim dužim držanjem tipke home, ali dobro, valjda će ukloniti taj nedostatak kod nekog budućeg ažuriranja operativnog sustava...
Još jednom, vauuu! Kamera je kao na nekom pro foto aparatu.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/10/2016 : 15:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Pa, cestitam na fonkacu, kod mene je taj 850jurosa +- ako je 128gb.
Gledao ga prosli tjedan, brz jest, hah, ipak je nov procesor i nove tehnikalije.
Kod mene moj Samson🙂 S4 vec drugu godinu, zadovoljan, ali evo kako se blizi datum na dvije godine kako sam ga kupio, wifi ikona gori, a nema na gornjoj traci ikone za mrezu. Unutarnji satovi za samoblokiranje i nerviranje korisnika za motivaciju na kupovinu novih su uvijek na djelu nakon par serija tj. par godina. Ima sve update softwarea i appsa.
Gledao sedmicu Samsunga edge, jos je na 750ojrosa, previse. Ak je 2014 bila petica aktualna a cetvorku kupio u 11mj za 279ojra to je veliki pad cijene za model star godinu i pol dana.

Frend ima peticu plus i cufriden.
Ovo sa cijenama je postalo pretjerano 64-128-256gb 750-890-1089(+/-) ojra za ifonce… pfff!
Ak kupujes dok ne pocne davati znakove usporavanja a to je nakon dvije i pol do tri godine onda su i troskovi opravdani, ali ipak cijene fonova treba biti do 300-400eura maksimalno. Pa, laptop bolji mozes kupiti za tu lovu.




"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 28/10/2016 15:38:00
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24653 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 28/10/2016 : 16:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Nubia Z11 od pre par dana.
200 ojra, a telefon zmaj i spolja i iznutra. Ne patim što je Made in PRC.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 29/10/2016 : 01:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message  Reply with Quote
Preporučujem xiaomi mobitele a pogotovo xiaomi redmi note 3 kojeg imam već skoro godinu dana i za kojeg mogu slobodno reći da je najbolji mob kojeg sam ikad imao a imao sam i iPhone i Samsung s serije i htc one. Za te novce nećete naći nigdje bolji mob (1800 kn sa postarinom i par maskica i zaštitnih stakalca).
Ps. Već je izašao i redmi note 4.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/10/2016 : 16:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Bas gledam ovu Nubijsku kraljicu wirelessa cini se jako dobro u specifikacijama, samo bedara jer ovih handija nema kod mene sluzbeno niti u njemackim saturnima, trg.lancima op.a.
Za 200eura to je super stvar s obzirom da u mob.telefoniji nisam trend seter i brand-trade-mark ljubac. Samo Tv mora biti Sony u tim tehnickim pitanjima.


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 29/10/2016 17:02:24
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000