forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Smart phone - koji kupiti?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

manhunter
Moderator



Switzerland
24653 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/10/2016 : 17:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
TV je i kod mene Sony.
Inače, ja sam kupio na www.gearbest.com ovih stvari koje su van monopola nema ni u Švici.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24653 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/10/2016 : 17:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Inače, najbolji UI koji sam video do sada. A dizajn i izrada u rangu HTCa i iPhonea, a miljama bolji od Samsunga.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/10/2016 : 17:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Inače, najbolji UI koji sam video do sada. A dizajn i izrada u rangu HTCa i iPhonea, a miljama bolji od Samsunga.



Po speckama sam usporedjivao Nubiu sa Samsungom J7,misleci tu su po cijeni, ali ne, mislim da je taj J7 oko 400eura i vise. Opet duplo skuplji ,a reza mu 720p,a Nubia ide do 2160p i jos sekundarna kamera 8MP dok je kod Samsunga J7 5MP.
Kad kupujem, to je svakih oko tri godine, onda idem do maksimalno 300eura, vise od toga i ne bih se pogledao u spigl.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 29/10/2016 17:11:18
Go to Top of Page

MD72
Average Member

643 Posts

Member since 05/10/2014

Posted - 29/10/2016 : 23:42:40  Show Profile Show Extended Profile  Send MD72 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Uoči nadolazečeg interlibera na najveću štetu po izdavače poput Libelusa, Fibre i Ludensa....kupio jučer iphone 7 plus memorije 128 gb.
Zamjenio mi je iphone 4 star gotovo 6 godina i konačno sam zadovoljan mobitelom koji posjedujem😄 (nakon što sam u zadnje dvije godine odbacio fališne "android" marke sony i samsung koji su me naveliko razočarali).
Kamera (aparat) definitivno najbolji i bez konkurencije od svih rasploživih mobitela.
Brzina interneta je cca 60 Mbps, sve radi bez prigovora!
Otkrio sam mu samo jedan nedostatak a to je nemogućnost isključivanja voice controla koji se uključuje slučajnim dužim držanjem tipke home, ali dobro, valjda će ukloniti taj nedostatak kod nekog budućeg ažuriranja operativnog sustava...
Još jednom, vauuu! Kamera je kao na nekom pro foto aparatu.


Odlican izbor,sedmica je zmaj.
Ja osobno uvijek pricekam "S" modele,cisto iz navike.
Vec godinama koristim iskljucivo IOS i trenutno ne mogu zamisliti prelazak na drugi sustav.
Hardware konstrukcija nije komplicirana,tako da se uz malo volje dosta toga moze samostalno reparirati,bilo da se radi o polomljenom ekranu ili izmjeni nekog defektnog modula.



Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 30/10/2016 : 00:05:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Je...tko jednom proba ios, nema šanse da se prebaci na bilo koji android ili neki drugi sustav.
Na iosu je sve tako jednostavno i brzo, a android jednostavno ne može biti dobar jer je nemoguće uskladiti jedan operativni sustav sa desecima proizvođača mobitela koji ga koriste...
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 21/11/2016 : 17:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Je...tko jednom proba ios, nema šanse da se prebaci na bilo koji android ili neki drugi sustav.
Na iosu je sve tako jednostavno i brzo, a android jednostavno ne može biti dobar jer je nemoguće uskladiti jedan operativni sustav sa desecima proizvođača mobitela koji ga koriste...



Ne bi se složio. Koristim iOS i android i svaki ima svoje mane i prednosti. Sve ovisi za što se uređaj koristi i koji su zahtjevi korisnika.

iOS kao i svi apple os-ovi naginje manje zahtjevnim korisnicima i sve je tako podešeno.
Po meni je iOS malo previše ukalupljen.

Puno veći problem je drastična stagnacija Apple-a. Međutim to je bio i za očekivati, Apple s Jobsom i bez njega je različita firma.

Sedmica je dobar uređaj, to uopće nije upitno, ali je njen napredak u odnosu na šesticu minoran. Nekada je Apple vodio kolo, sada već debelo kaska za konkurencijom.

Još veći problem je što je Apple zadržao premium cijenu i sada više nego ikada naplaćuje brand, ali ukoliko ubrzo nešto drastično ne promijene mogli bi se naći u problemima.

Za premium cijenu od oko 8.500kn iPhone 7 Plus je debelo precijenjen, rekao bi da uređaj nosi 60%, a brand 40% cijene.

Dizajn, stagnira već 4 zadnja modela.
Kamera je poboljšana, ali i dalje ne donosi ništa revolucionarno.
Baterija, nešto malo bolja nego ranije, ali i dalje je to jadnih 1960mAh.
Konektor za slušalice je priča za sebe.
Ekran ima jadnih 67.7% ekran u odnosu na tijelo uređaja.

Sve u svemu konkurencija ih "gazi" u gotovo svemu. Kinezi već izbacuju borderless modele koji izgledaju predivno. Kamere uredno imaju preko 20mpx, a imamo i modele sa dvije kamere kako bi dobili na "dubini" slike, bokeh efekt. Baterije su minimalno 4000mAh. Ultrasonični senzori...


Ovo sam očekivao od iPhone 7 plus, a ne od nekakvog Kineza :)

Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 23/11/2016 : 09:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
@stripofil
...a što reći?
Koristim ios, imao sam nekoliko pokušaja korištenja androida i uvidio da je android os koji nije ni do koljena iosu...tvojim riječima: android će kaskati za
ios-om zauvjek😁
Evo da objasnim moj doživljaj, nebuloze i nedostatke androida...
Kupiš mobitel sa android os, prvo što me smeta je nekih desetak predinstaliranih nepotrebnih aplikacija na mobitelu koje je nemoguće deinstalirati, a najgore od svega je to što baš svakog dana android zahtjeva ažuriranje nekih od tih aplikacija kao i svih ostalih koje koristite.
Vjerujem da je to najveći problem androida jer postoje deseci proizvođača mobitela koji koriste android, a nemoguće je uskladiti da sve radi kako treba kod svakog proizvođača, pa su ažuriranja aplikacija prečesta (meni je bilo iritantno svako jutro uzeti mobitel u ruke i vidjeti nekoliko obavjesti za potrebama ažuriranja), a ako uz sve to nemaš dostupan wi-fi, imat češ cijele kolone stupaca upozorenja za potrebe ažuriranja koje nisi obavio, znači imat češ mobitel koji ne radi dobro jel nije ažuriran, imat češ mobitel koji ti ne može otvoriti normalno niti ove jednostavne stranice stripovi.com sajta.
Za usporedbu...u zadnjih nepunih mjesec dana, sam na iosu imao samo jedno ažuriranje youtubea i dva ažuriranja igrica.
A ako govorimo o ažuriranju igrica, da se prisjetim ažuriranja igre Plants vs zobies 2. Dok sam imao sony z3 to jedno ažuriranje je trajalo nekih dva sata!
Na iosu ažuriranje te iste igrice traje manje od minute!!!

Nadalje, svi podaci o karakteristikama mobitela su jedno na papiru, a nešto sasvim drugo u stvarnosti.
Kamera:
Svi ovi silni mpx preko 20 kojima se mogu pohvaliti raznorazni proizvođači su uzalud kada slika nije dobro obrađena u sustavu i na kraju kada je stavite na papir vidite da to nije ono što bi trebalo biti...
Onaj moj sony z3 je imao preko 20 mpx, a slike ljudi su ispadale neprirodno i izgledale su kao da su obrađene u foto shopu.
Iphone 7 plus ima 12 mpx i vjerujem da mu sa tih 12 mpx mu niti jedna kamera sa mnogo više mpx nije ni do koljena...znači ne treba mi kamera koja donosi nešto revolucinarno nego mi treba kamera koja slika kvalitetne slike, a iphone 7 plus ima najbolju.

Imam jednog kolegu na poslu koji je svako malo naručivao neki novi mobitel iz Kine od raznoraznih proizvođača,pa kada se išao pohvaliti istim, uvjek je iznosio podatke tipa: mobitel ima 8-jezgreni procesor, 6 gb RAM-a i sl. ali niti jedan mobitel od svih tih nije zadržao jer im je pronalazio neke mane, pa ih je na kraju prodavao jeftino dalje kao što ih je jeftino i kupio.
Mislim čemu sve te jezgre i velika RAM ako se mobitel pregrijava i kod najobičnijeg korištenja interneta...
Go to Top of Page

MD72
Average Member

643 Posts

Member since 05/10/2014

Posted - 23/11/2016 : 19:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send MD72 a Private Message  Reply with Quote
Kinezi su ipak najkreativniji.
iPhone 6s sa Android OS za 100-tinjak Eura...
iPhonoid ili Androphone?
Jedni ce reci Mercedes sa Opelovim motorom,a drugi obratno.



Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 23/11/2016 : 22:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Ma ni u snu tu nekakvog plagijat Kineza!
Pa da na kraju bude ovako nešto (samo bez udara groma):

http://www.24sata.hr/news/vukovarcu-je-grom-izasao-kroz-penis-e-to-je-sreca-u-nesreci-480743

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 24/11/2016 : 20:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

@stripofil
...a što reći?
Koristim ios, imao sam nekoliko pokušaja korištenja androida i uvidio da je android os koji nije ni do koljena iosu...tvojim riječima: android će kaskati za
ios-om zauvjek😁
Evo da objasnim moj doživljaj, nebuloze i nedostatke androida...
Kupiš mobitel sa android os, prvo što me smeta je nekih desetak predinstaliranih nepotrebnih aplikacija na mobitelu koje je nemoguće deinstalirati, a najgore od svega je to što baš svakog dana android zahtjeva ažuriranje nekih od tih aplikacija kao i svih ostalih koje koristite.
Vjerujem da je to najveći problem androida jer postoje deseci proizvođača mobitela koji koriste android, a nemoguće je uskladiti da sve radi kako treba kod svakog proizvođača, pa su ažuriranja aplikacija prečesta (meni je bilo iritantno svako jutro uzeti mobitel u ruke i vidjeti nekoliko obavjesti za potrebama ažuriranja), a ako uz sve to nemaš dostupan wi-fi, imat češ cijele kolone stupaca upozorenja za potrebe ažuriranja koje nisi obavio, znači imat češ mobitel koji ne radi dobro jel nije ažuriran, imat češ mobitel koji ti ne može otvoriti normalno niti ove jednostavne stranice stripovi.com sajta.
Za usporedbu...u zadnjih nepunih mjesec dana, sam na iosu imao samo jedno ažuriranje youtubea i dva ažuriranja igrica.
A ako govorimo o ažuriranju igrica, da se prisjetim ažuriranja igre Plants vs zobies 2. Dok sam imao sony z3 to jedno ažuriranje je trajalo nekih dva sata!
Na iosu ažuriranje te iste igrice traje manje od minute!!!

Nadalje, svi podaci o karakteristikama mobitela su jedno na papiru, a nešto sasvim drugo u stvarnosti.
Kamera:
Svi ovi silni mpx preko 20 kojima se mogu pohvaliti raznorazni proizvođači su uzalud kada slika nije dobro obrađena u sustavu i na kraju kada je stavite na papir vidite da to nije ono što bi trebalo biti...
Onaj moj sony z3 je imao preko 20 mpx, a slike ljudi su ispadale neprirodno i izgledale su kao da su obrađene u foto shopu.
Iphone 7 plus ima 12 mpx i vjerujem da mu sa tih 12 mpx mu niti jedna kamera sa mnogo više mpx nije ni do koljena...znači ne treba mi kamera koja donosi nešto revolucinarno nego mi treba kamera koja slika kvalitetne slike, a iphone 7 plus ima najbolju.

Imam jednog kolegu na poslu koji je svako malo naručivao neki novi mobitel iz Kine od raznoraznih proizvođača,pa kada se išao pohvaliti istim, uvjek je iznosio podatke tipa: mobitel ima 8-jezgreni procesor, 6 gb RAM-a i sl. ali niti jedan mobitel od svih tih nije zadržao jer im je pronalazio neke mane, pa ih je na kraju prodavao jeftino dalje kao što ih je jeftino i kupio.
Mislim čemu sve te jezgre i velika RAM ako se mobitel pregrijava i kod najobičnijeg korištenja interneta...




Oki ne možeš na takav način uspoređivati Open Source projekt kao što je Android i iOS.
Kada kupiš android mob predinstalirane aplikacije ovise o proizvođaču uređaja, neki natrpaju svašta, a neki ništa. Ako ti to smeta onda kupiš uređaj kod kojeg proizvođač nema predinstalirane aplikacije ili je omogućio njihovu deinstalaciju.
Kupi Google Pixel pa ga usporedi s iOS-om, to je čisti Android, ostale verzije imaju samo zajedničku jezgru ostalo svaki proizvođač prilagodi i optimizira kako mu odgovara.

Što se tiče ažuriranja aplikacija, tu se ne slažem, na iphonu svakodnevno ažuriram aplikacije kao i na androidu, ne vidim gotovo nikakvu razliku.

Kako sam ranije napisao OS se bira prema zahtjevima korisnika, iOS ima svoje prednosti, Android svoje.
Da li si ikada pokušao na iphoneu prebaciti datoteku sa računala preko wifia, spremiti je gdje ti želiš, a ne gdje ti iOS to odredi? Da li si pokušao obrisati neku pjesmu ili album? Da li možeš u mailu selektirati sve poruke i obrisati ih? Možeš li podesiti geste kako tebi odgovara? Kod iphona bez itunesa ne možeš kopirati datoteke. Da ne govorimo kad odradiš sinkronizaciju pa ti on sve posloži kako njemu odgovara... iOS je vrlo zatvoren OS.

Meni osobno kao korisniku više odgovara Android jer ga koristim kao Windowse. Ameri su navikli na MacOS i njima je sasvim normalno da previše ne misle o mnnogim stvarima koje sistem sam obavlja za njih.

Ne govorim što je bolje, a što lošije, već samo na što je tko navikao i što mu više odgovara.

Vezano za tehničke karakteristike se slažem s tobom, ni meni to nije previše bitno, bitan je rezultat i tu je Apple uvijek bio dobar. Međutim inovativnost mi je bitna, to je nešto gdje je Apple izgubio korak i sa vodeće pozicije pao u nekakvu sredinu gdje je i puno drugih proizvođača. Izbaciti tako skup uređaj i teoretski ga prodavati na račun imena nije dobar smjer. Gdje su noviteti?

To je kompanija koja je izbacila iPhone šesticu, uređaj koji je koštao preko 7000kn sa verzijom od 16GB ???
Kad instaliraš iOS 10 ostane ti prostora za dvije pjesme i jednu aplikaciju :)

Što je najbolje sad izbace sedmicu sa 32GB, premium uređaj sa 32GB ? Znaš zašto? Da bi mogli nabrijati cijenu modelima sa više memorije.

Dok kod Android uređaja bez problema možeš kupiti i 16GB model i ubaciti 128GB SD karticu za sitne novce.
Da ne govorim da veliki broj Android uređaja podržava hibridni slot, za npr. dvije SIM kartice, pa ne trebaš šetati okolo sa dva moba u džepu.

Bottom line je da se danas za iznos koliko košta iPhone može kupiti solidan TV, laptop i mob koji neće biti ništa lošiji od iPhonea. Dok je taj iPhone šišao svu konkurenciju njegova cijena je bila opravdana, sada više nije.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 24/11/2016 : 20:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MD72

Kinezi su ipak najkreativniji.
iPhone 6s sa Android OS za 100-tinjak Eura...
iPhonoid ili Androphone?
Jedni ce reci Mercedes sa Opelovim motorom,a drugi obratno.



To su loše kopije, ali o tome se nije pričalo.
Ne možeš staviti sve Kineze u isti koš zato što imaju ogromno tržište sa raznolikom ponudom, od smeća do vrhunskih uređaja.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 24/11/2016 : 20:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

Ma ni u snu tu nekakvog plagijat Kineza!
Pa da na kraju bude ovako nešto (samo bez udara groma):

http://www.24sata.hr/news/vukovarcu-je-grom-izasao-kroz-penis-e-to-je-sreca-u-nesreci-480743



Što je tu loše? Sad će ševiti ko Flash

Šalu na stranu, iPhone je povukao poveći broj adaptera sa tržišta radi problema sa samozapaljenjem ili probojem struje.

Kabel koji povezuje iPhone i adapter je sramota, tako nešto loše napravljeno kod premium uređaja se rijetko viđa. Ja ih doma imam 4-5 kod svih isti problem...

Kad smo već kod Kineza i Azije, evo jedna lista, nije po redu složena jer je to kombinacija najvećih proizvođača pametnih telefona i najprodavanijih brandova...

- Samsung (Južna Koreja)
- Apple (USA)
- LG (Južna Koreja)
- Huawei (Kina) / radio i Nexus za Google
- HTC (Tajvan)
- Coolpad (Kina)
- Sony (Japan)
- Lenovo (Kina)
- Microsoft (USA)
- Xiaomi (Kina)
- ZTE (Kina)
- TCL (Kina)

iPhone se slaže u Kini, koristi gotovo sve dijelove iz azijskih zemalja.
Apple drži oko 10% tržišta.
Kineski plagijatori http://www.apple.com/supplier-responsibility/

Edited by - stripofil on 24/11/2016 20:59:34
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/11/2016 : 22:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Gdje spada ona Nubia?
Nije nesto popularna?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 24/11/2016 : 22:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Gdje spada ona Nubia?
Nije nesto popularna?



Spada pod kompaniju ZTE, kineska kompanija, nalaze se u top 4-5 proizvodjaca.
Nisam ih previse pratio, evo link na nekoliko recenzija:
http://www.racunalo.com/oznaka/zte/

Trenutno mi je najdrazi Xiaomi, nesto kao kineski Apple, ali sa extremno brzim napretkom i hrpom super proizvoda. :)
Go to Top of Page

MD72
Average Member

643 Posts

Member since 05/10/2014

Posted - 25/11/2016 : 07:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send MD72 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by Dukidule

Ma ni u snu tu nekakvog plagijat Kineza!
Pa da na kraju bude ovako nešto (samo bez udara groma):

http://www.24sata.hr/news/vukovarcu-je-grom-izasao-kroz-penis-e-to-je-sreca-u-nesreci-480743



Što je tu loše? Sad će ševiti ko Flash

Šalu na stranu, iPhone je povukao poveći broj adaptera sa tržišta radi problema sa samozapaljenjem ili probojem struje.

Kabel koji povezuje iPhone i adapter je sramota, tako nešto loše napravljeno kod premium uređaja se rijetko viđa. Ja ih doma imam 4-5 kod svih isti problem...

Kad smo već kod Kineza i Azije, evo jedna lista, nije po redu složena jer je to kombinacija najvećih proizvođača pametnih telefona i najprodavanijih brandova...

- Samsung (Južna Koreja)
- Apple (USA)
- LG (Južna Koreja)
- Huawei (Kina) / radio i Nexus za Google
- HTC (Tajvan)
- Coolpad (Kina)
- Sony (Japan)
- Lenovo (Kina)
- Microsoft (USA)
- Xiaomi (Kina)
- ZTE (Kina)
- TCL (Kina)

iPhone se slaže u Kini, koristi gotovo sve dijelove iz azijskih zemalja.
Apple drži oko 10% tržišta.
Kineski plagijatori http://www.apple.com/supplier-responsibility/


Taj kabel je iz generacije u generaciju bio loseg kvaliteta,sto je skandalozno s obzirom na cijene Apple uredjaja.
Ja vec godinama koristim Belkin,a onaj njihov ne vadim iz kutije.

http://www.apple.com/de/shop/product/HFSV2ZM/B/belkin-lightning-auf-usb-kabel-015-m?afid=p238%7CsPNEF1cVN-dc_mtid_187079nc38483_pcrid_91282506382_&cid=aos-de-kwgo-pla-btb--slid--product-HFSV2ZM/B-DE

Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 25/11/2016 : 10:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MD72

quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by Dukidule

Ma ni u snu tu nekakvog plagijat Kineza!
Pa da na kraju bude ovako nešto (samo bez udara groma):

http://www.24sata.hr/news/vukovarcu-je-grom-izasao-kroz-penis-e-to-je-sreca-u-nesreci-480743



Što je tu loše? Sad će ševiti ko Flash

Šalu na stranu, iPhone je povukao poveći broj adaptera sa tržišta radi problema sa samozapaljenjem ili probojem struje.

Kabel koji povezuje iPhone i adapter je sramota, tako nešto loše napravljeno kod premium uređaja se rijetko viđa. Ja ih doma imam 4-5 kod svih isti problem...


Taj kabel je iz generacije u generaciju bio loseg kvaliteta,sto je skandalozno s obzirom na cijene Apple uredjaja.
Ja vec godinama koristim Belkin,a onaj njihov ne vadim iz kutije.

http://www.apple.com/de/shop/product/HFSV2ZM/B/belkin-lightning-auf-usb-kabel-015-m?afid=p238%7CsPNEF1cVN-dc_mtid_187079nc38483_pcrid_91282506382_&cid=aos-de-kwgo-pla-btb--slid--product-HFSV2ZM/B-DE




Jel to ovaj belkin kabel košta 20 € za dužinu od 15 cm???
Pa to se ne možeš ni javit na mobitel ako slučajno zazvoni za vrijeme punjenja?

Što je je...kabel za punjenje kod iphonea je stvarno jedna od najlošijih stvari koje se mogu navesti kod tog mobitela, mada doduše...prvi kabel kojeg sam dobio uz moj prvi iphone tamo još 2010. godine me je služio bezbrižno u prve dvije godine, a zatim sam i svojoj ženi kupio iphone, pa je za punjenje mobitela koristila punjač koji joj prvi padne pod ruke i tako je u nekih pola godine uspjela uništiti oba kabla za punjenje, a u naredne 3 i pol godine još nekih dvadesetak kablova (ovih dvadesetak nisu bili orginalni kablovi nego raznorazne kopije sa ebey-a). Imam ženu koja je terminator kablova za punjenje, uništavala ih je i prije dok je koristila samsung mobitel😂
E sada, jel problem u načinu na koji ona zafrče te kablove kada ih sprema ili pak u tome što ne pušta mobitel iz ruke ni kada je mobitel na punjaču (razgovara, piše poruke po facebooku i sl)? ...za razliku od nje, ja kada punim mobitel ga uopće ne diram, a to je kod ovog iphonea 7 plus dosta nezgodno jer je za potpuno praznu bateriju potrebno minimalno 180 minuta da bi se mobitel potpuno napunio, a to je po meni stvar broj 1 zbog koje apple uistinu kaska za konkurencijom, a pri tome mislim na činjenicu da su neki proizvođači već odavno uveli brzinsko punjenje (znam da ga ima samsung, ne znam za ostale;)
Go to Top of Page

MD72
Average Member

643 Posts

Member since 05/10/2014

Posted - 25/11/2016 : 12:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send MD72 a Private Message  Reply with Quote
Koristim ovaj od 1,2m (imas opciju odabira ispod ovog od 15 cm).
Ima i nesto povoljniji Belkin model,bez ove pletenice.
Takodje odlican kvalitet,traje u najmanju ruku kao i sam uredjaj.

Edited by - MD72 on 25/11/2016 12:59:59
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 25/11/2016 : 16:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
A da sada vidim...
Kada si malo promislim, ima smisla kupiti i ovaj kratki od 15 cm jer je sa istim vjerovatno potrebno mnogo manje vremena za punjenje...(eto ima i iphone brzinsko punjenje;)
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 25/11/2016 : 16:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil
Što se tiče ažuriranja aplikacija, tu se ne slažem, na iphonu svakodnevno ažuriram aplikacije kao i na androidu, ne vidim gotovo nikakvu razliku.



Ovo se definitivno šališ...evo gledam sada na svoja app store ažuriranja i posljednje je bilo 16.11. ...mislim da tu youtube ima najčešča azuriranja (u prosjeku svakih mjesec dana), a ono kako sam rekao, dok sam imao sony z3, izbacivalo mi je nekoliko obavjesti o potrebama ažuriranja svaki dan...?
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 25/11/2016 : 16:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
E, a što jest jest:)
...izbaciti iphone 6 sa memorijom od 16 gb na tržište je jedna velika nebuloza jer to je stvarno bilo premalo...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24653 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/11/2016 : 17:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Kakve veze imaju ažuriranja sa OS?
Ukoliko imaš više aplikacija na telefonu, više će i ažuriranja biti.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 25/11/2016 : 17:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Kakve veze imaju ažuriranja sa OS?
Ukoliko imaš više aplikacija na telefonu, više će i ažuriranja biti.


Na androidu je (bilo koju) aplikaciju teže usavršiti zbog mnogo vrsti mobitela koji koriste android, pa su ažuriranja česta, a na iosu vjerovatno sve štima kada to jednom dovedu u red...
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 25/11/2016 : 17:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Meni se na Samsungu S5 obavijesti o apdejtu pojave jednom u cca dva tjedna i to iskljucivo ako sam spojen na wireless. Ne apdejtam nikad nista jer u pravilu nema potrebe (ne igram se na mobitelu) i sve super radi. Apdejtao sam OS na Android 6, nije mi se svidio i vratio nazad stari. Al da je iritantno svako tolko procitat da 30 aplikacija treba apdejt - je.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 25/11/2016 : 18:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MD72
Taj kabel je iz generacije u generaciju bio loseg kvaliteta,sto je skandalozno s obzirom na cijene Apple uredjaja.
Ja vec godinama koristim Belkin,a onaj njihov ne vadim iz kutije.

http://www.apple.com/de/shop/product/HFSV2ZM/B/belkin-lightning-auf-usb-kabel-015-m?afid=p238%7CsPNEF1cVN-dc_mtid_187079nc38483_pcrid_91282506382_&cid=aos-de-kwgo-pla-btb--slid--product-HFSV2ZM/B-DE



Zadnji kabel sam kupio u Chipoteke, oko 40kn, odličan kabel, možeš ga smotati kako želiš i nema pucanja. Jedini problem je što svijetli u mraku, naravno to nisam skužio kad sam ga kupovao.

Vezano uz kabel, sjećam se kupovine prvog iPhonea, to je bio doživljaj, sve je bilo prava mala revolucija, kutija, pakiranje, ona iglica za karticu, sve spakirano savršeno... Poanta je da su u svemu od kad Jobsa nema jednostavno stali, sad je to samo recikliranje uz klasična hardwareska poboljšanja, ali nema više tih inovativnosti.

Uz prethodno spomenute, pale su mi još neke na pamet:
- uklonili su klasični "jack" za slušalice, mislim da su uz sedmicu WiFi slušalice trebale biti standard
- bežično punjenje ?? mnogi "azijci" to imaju već duže vrijeme
- quick charge / brzo punjenje, 50% baterije za 30min. iPhone nula bodova :(
- USB-C ništa

- dizajn gotovo isti već nekoliko "generacija"
- ambalaža/pakiranje isto tako

- tek sad sedmica postaje vodootporna, nešto što npr. Samsung ima odavno...

Očito je da su u početku svi kopirali iPhone, a sada se situacija polako okreće...
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 25/11/2016 : 18:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by stripofil
Što se tiče ažuriranja aplikacija, tu se ne slažem, na iphonu svakodnevno ažuriram aplikacije kao i na androidu, ne vidim gotovo nikakvu razliku.



Ovo se definitivno šališ...evo gledam sada na svoja app store ažuriranja i posljednje je bilo 16.11. ...mislim da tu youtube ima najčešča azuriranja (u prosjeku svakih mjesec dana), a ono kako sam rekao, dok sam imao sony z3, izbacivalo mi je nekoliko obavjesti o potrebama ažuriranja svaki dan...?



Ne šalim se, ne vidim nekakvu razliku. Evo i danas sam radio upgrade na iphoneu.
Jasno je da to ovisi o tipu i broju aplikacija koje imaš instalirane... ja ih imam preko 100 tako da je za očekivati da će se mjesečno barem trećina upgradeati. Iskreno to mi nije nekakav problem, kad se spojim na WiFi kliknem update all i to je to :)

Možda je taj Sony Z3 ažurirao svoj software, ako su često nešto "krpali" ?
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000