forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor! Za koga - Kids, Teenager, Adults ???
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 19/11/2014 : 20:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa Tellerom i Hexenom.
Go to Top of Page

chicolopez
New Member



174 Posts

Member since 19/05/2012

Posted - 19/11/2014 : 22:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send chicolopez a Private Message  Reply with Quote
Čitam Zagora od svoje 12 godine i bilo bi mi drago da je danas stariji od nene isto kao i onda a ja sda imam 53.Zagor bi trebao imati barem 10-15 godina više od mene a njegova djeca su trebal nastaviti "obiteljsku tradiciju" .Naravno Fridu je trebao oženiti prije tridesetak godina
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 20/11/2014 : 11:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Koje pitanje...Zagor je za mene!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 20/11/2014 11:28:57
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 20/11/2014 : 11:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Zagor je za sve generacije, recimo ko Politikin Zabavnik od 7-77...




Politikin zabavnik je od 7 do 107.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 21/11/2014 : 13:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Evo tri primjera, koja se u Njemackoj, ne smiju prodati maloljetnim osobama -







Zagor je u kategoriji Disney'a. Njega sa 20,30,40... citati, to je vec hrabrost.


+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/11/2014 : 14:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Tako se ni kod nas ne smiju prodavati cigarete i alkohol maloljetnim osobama ali sasvim je sigurno da će ih trgovac prodati bilo kojem balonji (zarada je zarada).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 21/11/2014 : 14:52:03  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Zagi mi je bio prvi pročitani strip, i mnogo me lijepoga veže za njega ali... Mislim da je vrijeme da se krene dalje jbg

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 30/12/2014 : 17:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Mit je srušen!

http://forum.stripovi.com/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=33618




Pismo iziritiranog citaoca Zagoru

http://forum.stripovi.com/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=968&whichpage=1

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 30/12/2014 : 18:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Često sam u osječkoj gradskoj knjižnici i imaju puno stripova, gotovo sve od fibre, BG i td ali ne i Zagora.....onda slučajno saznam da su zagor, marti misterija i ostali boneli stripovi skupa sa alan fordom na dječjem odjelu.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 30/12/2014 : 18:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
Zagor je prvi strip koji mi je tata kupio na kiosku prije deset godina (Moj prijatelj Jim Gitara, u boji), ali nikad me baš, kad sam se nakon dužeg vremena opet i zagrijao da "sad definitivno počnem redovito pratiti" taj serijal -- nije zadržao duže od nekoliko brojeva. Imam 21 godinu i mogu reći da sam u životu pročitao možda desetak brojeva Zagora (Spider-Mana npr, s druge strane, jako puno). Dakle, definitivno nisam relevantan govoriti o pitanju ovog topica, ali mi se pitanje čini vrlo interesantno i od vitalne važnosti za strip izdavaštvo općenito, bilo gdje u svijetu.
Mislim da je prvo što trebamo uzeti u obzir: strip industrija je iznimka, a ne pravilo (nisam poznavatelj povijesti stripa, ali je li ikad uopće bila?). O industrijskoj, dakle masovnoj proizvodnji i izdavaštvu stripa u svijetu možemo govoriti u SAD-u, na francusko-belgijskom govornom području, u Japanu i Italiji. (U svim drugim državama svijeta je strip više-manje autorski). Također, strip je medij koji je mlađi od FILMA! (a on broji tek par godina više od stotinjak). Koliko sam razumio, strip je i nastao kao neka vrsta "jeftinih" filmova za klince koji si nisu mogli priuštiti ulaznicu za kino. Sigurno je da je film najprije razvio neke temelje gramatike vizualne naracije koju je onda strip od njega posudio (naravno, postojale su novinske karikature još i u vrijeme Austro-Ugarske Monarhije, koliko se sjećam iz udžbenika povijesti, a vjerojatno i puno ranije, koje su imale oblačiće s tekstom, ali vizualna naracija jednostavno nije još dosegla dovoljni stupanj složenosti svog "jezika" da bi bilo uopće zamislivo slagati te sličice u nizove po stranicama i tako "montirati" neke složenije priče. Ako baš želimo do kraja relativizirati, prvo zidno slikarstvo u Altamiri i Lascauxu također koristi neke pripovjedne i montažne obrasce, ali budući da oni nisu bili proizvod ni sličnog misaonog tijeka kao recimo u filmskoj, modernoj vizualnoj naraciji, čini mi se da bi bilo malo navučeno tvrditi da je strip postojao prije filma.)
Također, koliko sam shvatio, o propasti američke npr. strip-industrije se govori na raznim stručnim konferencijama raznih udruženja za strip u prosjeku svakih deset godina. Prema tome, pitanje opstanka stripa nije ništa novo, ono je praktički aktualno oduvijek, otkad strip-industrija postoji. Zbog toga sam ja mišljenja da nije stvar u tome što svako dijete od 4 godine ima iPhone ili tablet, a što se strip štampa na papiru. To mi više zvuči kao smiješna apologija za, zapravo, stanje globalne ekonomske krize u kojem je logično i očekivano da opadaju, pa i propadaju, sve naklade, ne samo stripova. Ja sam dijete digitalnog doba, a čitam i skupljam stripove već deset godina. Ako ja s papirom nemam problem, zašto bi imao netko tko tek odrasta? Moja cura radi u knjižnici i baš mi je neki dan rekla da ima dana kad se posudi više stripova nego knjiga! (i to mahom baš Zagora) Ne, stvar je jednostavno u konstantnom traženju i pronalasku rješenja za tržišnu isplativost i održivost stripa. To, pretpostavljam, naravno znači i razne, možda i opsežne kulturološke, sociološke, ideološke studije itd. Zato mi se čini da je ovaj topic poprilično pogođen i da je pitanje vrijedno razmišljanja.
E sad dolazi ono drugo, a to je da filmska industrija više ne proizvodi westerne. Oni su dovedeni do sadržajnog i stilskog savršenstva u filmovima Howarda Hawksa i drugih američkih redatelja, a interes publike za njih je s vremenom jednostavno splasnuo. Prema tome, morate razumjeti da je za nove je klince svijet westerna, koji je temelj priče o Zagoru, možda i više stran od izmišljenog svijeta Game of Thronesa i sličnih (po mom mišljenju, pi*darija), kojima su svakodnevno izloženi, bez obzira što je ovo fikcija, a ono drugo ipak, u nekoj mjeri, povijesna realnost. Jednostavno, za opstanak Zagora (koji očito jest prije svega koncipiran na temelju western žanra) bitno je da maštu današnjih klinaca više ne golicaju kauboji i Indijanci.
To ne znači da to nužno znači propast žanra, to samo znači da, ukoliko ga se želi i dalje uspješno tržišno plasirati, potrebno je zauzeti prema toj realnosti i snažan marketinški stav. Post mi je zbrda-zdola, znam, pokušavam previše reći odjednom. Ali hoću reći, ja sam mišljenja da strip neće propasti ako se i dalje bude ulagalo intelektualne napore da bi se znalo kako ga dalje razvijati u novim i zanimljivim smjerovima koji, da, uzimaju u obzir modernu kulturu i njezin odnos prema stripu i umjetničkom općenito (a on je trenutno dosta površan i na razini banalnosti), ali koji joj se, ne, ne moraju nužno "dodvoravati", sklanjati s puta ili joj se dati neutralizirati i istrijebiti. U vremenu smo nagle kulturološke evolucije, pitanje opstanka je pitanje zna li se strip izboriti za svoju poziciju u modernom svijetu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/12/2014 : 19:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Često sam u osječkoj gradskoj knjižnici i imaju puno stripova, gotovo sve od fibre, BG i td ali ne i Zagora.....onda slučajno saznam da su zagor, marti misterija i ostali boneli stripovi skupa sa alan fordom na dječjem odjelu.


A gdje se nalazi američka superherojština i razni letači od srebra

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 30/12/2014 : 20:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Ignus

Često sam u osječkoj gradskoj knjižnici i imaju puno stripova, gotovo sve od fibre, BG i td ali ne i Zagora.....onda slučajno saznam da su zagor, marti misterija i ostali boneli stripovi skupa sa alan fordom na dječjem odjelu.


A gdje se nalazi američka superherojština i razni letači od srebra



Sva fibrina izdanja pa i superherojština je na odraslom odjelu
PS. dječji odjel je predviđen za osnovnoškolce dakle do 14 god

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/12/2014 : 23:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

U Italiji ne postoje takvi "FSK" zakoni. Kad bi oni poceli izdavati "odraslijeg" Zagora, kojeg bi Njemci oznacili sa +16, mozda bi Zagor dozivio jednu vrstu preporoda.
PITANJE - Za koju grupu SBE "proizvodi" ZAGORA? (POLL)!!!


Tutta, druže, čitaš li ti Zagora?
Evo ti jedan noviji primjer, epizoda "Povratak Digging Billa".
Priča u kojoj se masovno sijeku glave i nabijaju na kolac, šta misliš s kojim bi FSK bio označen taj strip u Njemačkoj?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/12/2014 : 23:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

- Često sam u osječkoj gradskoj knjižnici i imaju puno stripova, gotovo sve od fibre, BG i td ali ne i Zagora.....onda slučajno saznam da su zagor, marti misterija i ostali boneli stripovi skupa sa alan fordom na dječjem odjelu.
-Sva fibrina izdanja pa i superherojština je na odraslom odjelu


Znači strpali su sve stripove našeg najraznovrsnijeg izdavača (Fibre) u jedan koš?!
Bonelli izdanja u kojima se kolje i kasapi u dječiji odjel.
Fino, to dovoljno govori o tome koliko su upoznati sa stripovima.
Šta je presudno za tu raspodjelu? Cijena? Izgled luksuznog izdanja?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/12/2014 : 23:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nisam siguran da recimo i najbezveznije epizode Dylan Doga mogu ići u dječji odjel, dok sam ja bio klinac od 10-ak godina zazirao sam od količine krvi i nasilja koja se mogla pronaći u tom stripu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/12/2014 : 23:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da... Nema nasilja u Zagoru... Sve je to za djecu...



Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/12/2014 : 23:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Nisam siguran da recimo i najbezveznije epizode Dylan Doga mogu ići u dječji odjel, dok sam ja bio klinac od 10-ak godina zazirao sam od količine krvi i nasilja koja se mogla pronaći u tom stripu.


DD je jedan od najkrvavijih stripova uopšte.
Ako već, onda treba da ide u isti rang sa Crossed.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/12/2014 : 23:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Da... Nema nasilja u Zagoru... Sve je to za djecu...






Ali trebaš uzeti u obzir da je, gledajući Chiarollu, svaka scena nasilna.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 30/12/2014 23:47:36
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/12/2014 : 23:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da... Čarolija zna crtati.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/12/2014 : 23:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Da... Čarolija zna crtati...

...zombije kada god poželi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 31/12/2014 : 00:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
U biti, to uopće nije loša ideja. Čarolija je rođen za takve horor priče. On bi trebao crtati sljedeću vudu priču. Trebalo bi mu dati jednu pravu gradsku horor priču... nešto u stilu Jacka Rasparača. Tu bi on zablistao. Zamislite kakav prljavi lučki grad u njegovoj izvedbi. Premija! Njegov crtež odgovora takvoj temi. Darkwood pustiti Verniju i Nucciu...
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 31/12/2014 : 01:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

U biti, to uopće nije loša ideja. Čarolija je rođen za takve horor priče. On bi trebao crtati sljedeću vudu priču. Trebalo bi mu dati jednu pravu gradsku horor priču... nešto u stilu Jacka Rasparača. Tu bi on zablistao. Zamislite kakav prljavi lučki grad u njegovoj izvedbi. Premija! Njegov crtež odgovora takvoj temi. Darkwood pustiti Verniju i Nucciu...



Imaš u "Tajni jednoroga" sve to! Chiarollu, prljavi lučki grad, poluraspadnuta skladišta, kao bonus su tu raspadajuća tijela od posljedica radijacije onih jaja na brodu...divota
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 31/12/2014 : 10:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
odlična priča,Van dicke je strava napravljen

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 31/12/2014 : 10:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Ignus

- Često sam u osječkoj gradskoj knjižnici i imaju puno stripova, gotovo sve od fibre, BG i td ali ne i Zagora.....onda slučajno saznam da su zagor, marti misterija i ostali boneli stripovi skupa sa alan fordom na dječjem odjelu.
-Sva fibrina izdanja pa i superherojština je na odraslom odjelu


Znači strpali su sve stripove našeg najraznovrsnijeg izdavača (Fibre) u jedan koš?!
Bonelli izdanja u kojima se kolje i kasapi u dječiji odjel.
Fino, to dovoljno govori o tome koliko su upoznati sa stripovima.
Šta je presudno za tu raspodjelu? Cijena? Izgled luksuznog izdanja?


U mojoj knjiznici su retardi stavili sve stripove na djecji. Uključujući na primjer Spaghetti brotherse.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 31/12/2014 : 10:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Hehe
Kad Manara dozivotno istraumatizira cijeli 2 A... :P
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000