forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Kućni ljubimci
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/04/2019 : 20:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
https://firsttoknow.com/largest-cat-in-new-york-city/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/04/2019 : 22:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nestao moj mačak, nema ga već puna 4 dana. Kako nikad ranije nije bio odsutan duže od 2 dana mislim da se više neće ni pojaviti.
U ovom tužnom trenutku mi preostaje samo da se prisjetim njegove posljednje slike s početka godine.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/04/2019 : 23:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Moj je više puta odlutao na par dana. Čak i tjedan dana nije bio viđen. Ali onda se pojavi. Gladan i seksualno zadovoljen. Ovo zadnje samo pretpostavljam jer djeluje nekako spokojnije.

Uglavnom, javi kad se vrati. ;)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/04/2019 : 00:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nisam baš veliki optimist zbog više razloga, da ikako može vjerujem da bi za ovo vrijeme došao barem jednom jesti, pošto nije naučen da sam sebi lovi hranu.
200 m od moje kuće je nasip iza kojeg se nalazi rijeka Sava, svuda okolo divljina, čagljeva koliko hoćeš pa se bojim da ga je koji dohvatio.
A ne treba potpuno odbaciti ni mogućnost da mu je netko namjerno naudio, ovdje su ljudi prava gamad i već je netko prije dvije godine slomio nogu jednoj mojoj mački, morao sam zvati veterinara da je uspava jer nije bilo šanse da se to sanira.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/04/2019 : 08:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ma sigurno če se vratit. To što ga sada nema 4 dana (a prije ne više od dva) to samo znači da je sada odrastao i ide na dulje vrijeme. Mislim da je čak sad sezona parjenja, pa je išao na "seksualni tretma". Koliko znam mačke se plaše vode pa sigurno nije skočio u rijeku.
Javi kada se vrati, da se ne brinemo
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/04/2019 : 09:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
I ja se nadam da ce ti se vratit, presladak je ne bih te htio dodatno sekirat, imao sam jedno vrijeme cak 7 macaka, ali muski kad bi nakon nekog vremena otisli, nisu se nazalost vracali :( dok macke (zenke) imaju svoj neki teritorij radijusa 30-50m od kuce. Njih uvijek kad bi zvao, odmah bi dosle, uvijek su tu negdje u blizini.

A i taj ljudski faktor je isto moguc da se moji nisu vratili, jer i ovdje ima poprilicno takvih kretena nazalost..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/04/2019 : 10:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mozda si je nasao neku dobru macu, pa kad sve obavi, vratit ce se. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/04/2019 : 11:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Muski obicno "polude" u to vrijeme parenja, i budu pomalo iritirajuca ta mijaukanja kad traze zenku, ali kad se oni vrate sa parenja, skoro pa ih ne mozes prepoznat koliko smrsave. Nadajmo se da ce DODSFERD uskoro javit dobru vijest

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/04/2019 : 00:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Prošlo je 8 dana i kao što sam pretpostavljao moj mačak se više nije pojavio. Sve mi je bilo jasno nakon 3 dana jer ga previše dobro poznajem da bih se hvatao za priče kako je otišao svojom voljom na veći period nego inače.
Ako je uopće postojao, zadnji tračak nade se ugasio jučer; nešto prije večeri sam na cesti oko 150-200 m od moje kuće vidio skupinu mačaka među kojima i jednu bijele boje. Međutim, kada sam prišao bliže mogao sam se uvjeriti da to nije moj kako sam se na trenutak ponadao.
Ispočetka sam bio skloniji mišljenju da ga je uhvatila neka jača životinja od njega, ali to nije toliko vjerojatno jer je mačak sa svojih 6 godina bio prepun iskustva i teško bi se toliko opustio.
Na osnovi analize slučajeva iz prethodnih godina i onoga što sam čuo zadnjih dana imam razloga vjerovati da je ubijen, možda čak i pogoditi tko bi mogao napraviti nešto takvo.
Kada god sam viđao mačka da odlazi iz dvorišta većinom je to bilo u istom smjeru u kojem negdje otprilike imaju kuće dvojica krivolovaca koji neovlašteno love divljač puškama i raznim zamkama (uglavnom jelene i srne). Za jednog od njih sam jučer čuo da je svojevremeno iz zračnice upucao mačka od sestre svoje žene, nakon toga nije potrebno ništa više dodati o takvom čovjeku. Mislim da je netko od njih dvojice upucao i mog mačka, možda odmah u nedjelju navečer kada je zadnji puta otišao od kuće.
Ovo su samo pretpostavke i naravno da ih ne mogu dokazati, ali od ljudi koji ovdje žive se može svašta očekivati. Mjesto ima najviše 120 stanovnika a poštenih nema ni za prste jedne ruke, izgleda da to ide po sistemu ''što manja skupina to više ljudskih govana u postotku''.
Navest ću nekoliko slučajeva iz prethodnih godina koji pokazuju pokvarenost ljudi i pojačavaju moje sumnje u vezi trenutne situacije:
1. već ranije naveden slučaj mačke sa potpuno slomljenom nogom iz 2017. S obzirom na smjer iz kojeg je došla onako ozlijeđena, sumnja je pala na čovjeka koji je već ranije viđen kako na neku drugu mačku baca ciglu, samo što je tada nije pogodio. Ako je on stvarno bio krivac za taj slučaj, onda ga je kazna brzo stigla jer je odmah sljedeće godine umro od raka.
2. negdje 2006./2007. mi je također nestao mačak. Tu večer kada je posljednji puta viđen dogodila se sljedeća situacija; tada 20-ogodišnji sin od susjede preko ceste je vani imao neko društvo i pošto je momak prilično glasan dok priča jasno se čulo kako je rekao ''a jesmo napucali onog mačka tamo na njivi da se više nije ustao''. Kasnije nije bilo teško sve povezati i otkriti o kome se točno radilo. Sada je taj lik ipak izvan svake sumnje jer je već neko vrijeme u Njemačkoj.
3. jedno jutro prije nekoliko godina je moja mačka pronađena mrtva napola uvučena među rešetke dvorišne ograde. Ne znam kolika slučajnost mora biti da skonča prirodnim putem baš u trenutku dok se provlači kroz ogradu, vjerojatno ju je netko ubio i nagurao tamo pred jutro ili tijekom noći (tu sumnja već može pasti na onog lika iz prethodnog slučaja jer se znao vani opijati do kasnih sati).
4. još jedna situacija sa ogradom, ovog puta mrtva zmija obješena da visi k'o privjesak. Tu bih već dao obje ruke i noge u vatru da se nije sama objesila već je to napravio netko iz pakosti ili zajebancije u pijanom stanju (opet sumnja na onog momka).
5. prije 5-6 godina mi je uginuo pas, zadnjih nekoliko dana života nije ništa jeo. Iako je bio 12. mjesec i zimsko vrijeme pas je većinom ležao u lokvi vode kao da se rashlađuje od vrućine. Veterinar mu više nije mogao pomoći, samo je ustanovio da je vjerojatno pojeo nešto otrovno. S obzirom da pas nije izlazio iz dvorišta, a ja uopće ne stavljam nikakve otrove, nije teško pogoditi da mu je netko od susjeda bacio nešto da pojede.
6. jednog dana prošle godine sam primjetio malu pukotinu na staklu vrata dvorišne zgrade, kao da je to mjesto pogođeno sitnim kamenčićem ili možda diabolom iz zračnice. Kako cijeli prethodni dan nikog nije bilo kod kuće, vjerojatno je netko snimio situaciju i malo se poigrao, možda čak i zračnicom gađajući neku mačku.
Zbog ovih slučajeva mislim da je takozvani ljudski faktor bio presudan kod nestanka mog uvjerljivo najdražeg mačka. Nisam siguran da ću više imati takvog, ne radi se samo o tome da je fizički bio drugačiji od svih ostalih nego se razlikovao i karakterno. Neke životne situacije se više ne mogu ponoviti i poklopiti da tako funkcioniraju, baš zato što se ne radi o materijalnoj stvari već o živom biću. Trenutno imam još 3 mačka, ali to jednostavno nije to i sve bih ih mijenjao za ovog koji je nestao. Štoviše, mijenjao bih njegov život za živote svih 120 stanovnika ovog šugavog mjesta, toliko su mi se zgadili ljudi posljednjih dana (ovo je vrhunac i kap koja je prelila čašu nakon što me prije nekih 2 tjedna verbalno napao jedan od najvećih primjeraka ljudskog govneta).
Naravno da analiza ove situacije neće ništa promijeniti i moram se pomiriti s time da mog mačka više nema. Ne znam koliko će mi trebati vremena da se priviknem, uvijek kada izađem iz kuće se nagonski okrenem prema cesti jer se on često vraćao iz tog smjera. K'o za vraga sada sam već neko vrijeme na godišnjem odmoru i stalno kod kuće gdje me puno toga podsjeća na njega.
Neka počiva u svom mačjem miru, a ako postoji govnar koji mu je namjerno oduzeo život, taj neka bude proklet za sva vremena.
P.S.
Ispričavam se na količini iskazane mizantropije, ali jednostavno sam morao izbaciti sve što se nakupilo posljednjih dana.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/04/2019 : 01:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Hebote, DODS, to tvoje mjesto stvarno zvuči opasno. U kojoj županiji živiš ako nije tajna? ;)
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4809 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 23/04/2019 : 06:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Šteta za mačka , stvarno lip je bija .Evo baš mi je u jednom kafiću jučer priša jedan ,,kafićki mačak,,pa sam ga mazija.
Kako si opisa pojedine situacije a i misto tu stvarno ima svega
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/04/2019 : 10:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Koje je to misto dods?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/04/2019 : 12:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
uff koje strašno mesto za živjeti..... ko iz nekog "spagheti" westerna.
Več vidim situaciju gdje trojica muškaraca sa žutim zubima šutke stoje uz šank, oko njih zuje muhe i komarci, nakon toga se svi zajednički okrenu za strancem, ne govoreči ništa, prate pogledom stranca, nakon toga jedan pljune tobak koji ja žvakao, drugi češe jaja a treči ispija času piva gdje mu pola piva ide po košulji, koja naravno ima rupe.....

Reci nam ime tog sela, pa da se slučajno nitko od nas ne zadesi tamo ni pogreškom!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/04/2019 : 13:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Mjesto se nalazi u Posavini u Sisačko-moslavačkoj županiji. Ime nije bitno jer je toliko nepoznato pa ništa ne govori, a nema šanse da ovdje netko dođe slučajno jer je mjesto odvojeno od svih prometnica, možeš doći samo ciljano i nikako drugačije.
Zbog te odvojenosti ni policija gotovo uopće ne dolazi, pa valjda zato ljudi misle da mogu raditi što god požele. Ovdje je krivolov glavna zanimacija, znam barem 5 ljudi koji se time bave, a koliko ih još ima za koje ne znam. Ne bi me čudilo da svaka treća naseljena kuća ima nekakvu pušku, možda ne baš u kući već negdje skrivenu da se ne može pronaći prilikom eventualnog pretresa.
Pa ovdje se prije nekoliko godina jedan bivši policajac hvalio kako posjeduje dosta vojnog oružja (znači ne lovačkog), ali ga ne drži nigdje unutar svog posjeda već skrivenog daleko od kuće pošto su nekoliko puta bili kod njega u pretresu. Bez obzira što je nekad radio u policiji, lik je lopov i prevarant kakvog je teško pronaći i u puno većim mjestima.
S jedne strane je ugodno ovdje živjeti jer je toliko malo prometa pa nema one poznate buke vozila, dok s druge strane ovakva odvojenost izvlači iz ljudi ono najgore, kao da se sav ljudski talog nastanio u takvim mjestima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 23/04/2019 : 14:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Zvuči kao dobar setting za novi strip-serijal o djelitelju pravde
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/04/2019 : 14:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
U Sisku imam neke rođake koje nikada nisam posjetio.....naime od moje babe (stara majka) sestra (slovenka) udala se sa jednim Bosancem i žive u Sisku i imaju dvoje djece odnosno su imali jer su mislim da obojica več umrli. Jedan od njih je kao djete igrao u nekom jugoslovenskom filmu čini mi se pa je onda umro negdje u Istri, mislim da u Novomgradu jer je pušio cigarete dok je sa otrovom špricao drveče (koliko glup moraš biti za tako nešto jebote!???) a drugi je imao nekakvu autokuču (ili nekakvu prodavaonicu automobila) u Sisku.
Od ovih mislim da je jedina živa ova sestra od moje stare majke i njezini unuci. Moji rođaci često idu da je posjete, jer je ona njima tetka a ja ne idem, tako da ne znam ni gdje žive ni kako izgledaju ni ništa.....koliko se sječam ona se zove Angela i bila je najmlađa od sestara od moje stare majke, koja isto tako više ne živi. A djeca su joj se zvali Miro i Ado (čini mi se ali nisam baš 100% siguran).
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/04/2019 : 14:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ma daleko sam ja od Siska, mislim da je u pitanju više od 50 km. Ovo ovdje je baš pripizdina odvojena od svijeta, najbliži grad (ako se to može nazvati gradom) po popisu iz 2011. ima oko 7000 stanovnika i nalazi se na udaljenosti od 15-ak km.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4809 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 23/04/2019 : 16:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Zvuči kao dobar setting za novi strip-serijal o djelitelju pravde



Odlična ideja
Dodo će bit zaštitnik malih i nemoćnih životinja a ti
VALTER s ulogom negativca ,mali zločesti krampus koji lovi umiljate cice mace s mrežom i od njihovog krzna pravi nakurnjake

Edited by - RAKOSI4 on 23/04/2019 16:22:18
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 23/04/2019 : 21:43:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Dods, da li si kad razmišljao da se odseliš iz te vukojebine?
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 17/05/2019 : 15:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Otišao nam je jedan od najvećih. Zbogom Grumpy!

https://www.dailymail.co.uk/wires/afp/article-7040761/Internet-star-Grumpy-Cat-dies-age-seven.html


Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 07/11/2019 : 22:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote




samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2280 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 08/11/2019 : 01:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Meni je moj pes"opasni"staford terijer imena Thor,nažalost uginuo prije nekih tjedan dana,plakao sam ko kišna godina.Voda mu je zalila srce i pluća,a otkazali su mu i bubrezi,sve kao posljedice dvostrukog trovanja od prije par godina i to u vlastitom dvorištu.Samo jedanput je slučajno odlutao iz dvora i vragovi su ga teško premlatili,hodat nije mogao i nakon toga je imao i problema s kukovima.Prokletim i zlonamjernim susjedima je smetao još od kad sam ga nabavio kao štenca,crkli da Bog da.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/11/2019 : 06:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

Meni je moj pes"opasni"staford terijer imena Thor,nažalost uginuo prije nekih tjedan dana,plakao sam ko kišna godina.Voda mu je zalila srce i pluća,a otkazali su mu i bubrezi,sve kao posljedice dvostrukog trovanja od prije par godina i to u vlastitom dvorištu.Samo jedanput je slučajno odlutao iz dvora i vragovi su ga teško premlatili,hodat nije mogao i nakon toga je imao i problema s kukovima.Prokletim i zlonamjernim susjedima je smetao još od kad sam ga nabavio kao štenca,crkli da Bog da.




Ja više nemam ljubimaca, a pred x godina kad sam vodio psa veterinaru jer mu nije dobro ...su skužili na tentgenu da ga je neko napunio metcima iz zračnice, bio je prestar za operaciju...ima svakakvih degenerika. A pas manji od staforda, mješanac/avlijaner, ono bzvz, nit agresivan, nit niš.

Kod mene su psi uvijek bili slobodni u dvorištu.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 08/11/2019 06:09:54
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/11/2019 : 11:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Moji vidili na fejsu ove psiće i sad bi oni njih uzeli Imaju 3 mjeseca. A ja i nisam baš za to..


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/11/2019 : 12:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Dosli ovi psici jucer :) ajme, djeca presretna Jednu su nazvali Linda, a drugu Lesi (ili Lassie, kako se vec pise). Kako su mali, manji od neke macke, ovdje gore na slici bi dobio dojam da su veci. Kao dva psica na baterije kad krenu setati i mahati svojim repicima. U pocetku su se stisli jedan do drugoga, a kasnije se oslobodili potpuno.

Vi koji imate pse i iskustva.. Kad ih je potrebno cijepiti? I koju hranu najbolje kupovati? Uzeli smo zasad par onih psecih konzervi, bas vole to. A i one neke njihove grickalice.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000