forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Kućni ljubimci
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 16/11/2019 : 15:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Dosli ovi psici jucer :) ajme, djeca presretna Jednu su nazvali Linda, a drugu Lesi (ili Lassie, kako se vec pise). Kako su mali, manji od neke macke, ovdje gore na slici bi dobio dojam da su veci. Kao dva psica na baterije kad krenu setati i mahati svojim repicima. U pocetku su se stisli jedan do drugoga, a kasnije se oslobodili potpuno.

Vi koji imate pse i iskustva.. Kad ih je potrebno cijepiti? I koju hranu najbolje kupovati? Uzeli smo zasad par onih psecih konzervi, bas vole to. A i one neke njihove grickalice.



Sad onaj teži dio, naučiti djecu i ženu da čiste za njima 😉
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/11/2019 : 14:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Da, to je prvo

Napravio sam ja njima ovih dana veliku kućicu, radio sam je prema ovoj slici dolje. Samo sam ja napravio skroz većih dimenzija (2m sa 1.5m širine), dobro izolirao, stavio pravi crijep gore na krov. Od jednog susjeda koji ima životinje dobio sam slame pa sam im složio unutra i zaista je super. Kućica ima isto ovakvo nekakvo, nazovimo ga - predvorje ili neka vrsta terase (tu se u jedan kut stavi zdjela sa vodom i hranom) koja je isto natkrivena, ali i napravio vrata koja ću zatvarati navečer (imaju otvor veliki za zrak, a ne mogu izaći) da ne bi nekamo odlutali ili sl. Još su oni onako simpatično "bleskasti" i tek upoznaju teren. A imaju veliko dvorište ispred kuće, nekih 30x20m. Ovih dana smo ih bili smjestili u prizemlje gdje se grije u zatvoreni prostor (kiša non-stop padala), dok se malo ne prilagode. Danas napokon kiša prestala pa smo dosta vremena proveli vani, sad su u svojoj kućici Čim su ugledali kućicu, brzo su uletili unuta, pa van, pa unutra, pa van - totalno smiješno A vidi se da su presretni, stalno mašu svojim repićima. Uživaju, uzeli smo ih oboje, nismo htjeli ih rastavljati, ljepše im je skupa, navikli su jedan na drugoga. A i jedan preko drugoga spavaju, stvarno preslatko. Stavili im i ogrlice, jedna pink, a jedna plava

Nisam bio za to da nabavimo pse, ali mi baš drago nekako da jesmo i svi smo sretni doma


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46495 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/11/2019 : 14:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Kad nisi u gradu to je ok. U gradu moš imat akvarij ili mačku. (ja iman 🐈)

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/11/2019 : 13:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja sam isto više cat person Jedno vrijeme smo ih imali 7 komada Mačka je nekako više za dom, puno je čišća od psa i dosta je lakše s njom, samo trebaš imati onaj pijesak i ona sama zna što treba. Psa bi ipak trebalo istrenirati. Mačka je možda više, kako da kažem, "sebična", dobar si joj samo kad joj daš hranu, dok ti se pas uvijek veseli. Barem sam ja tako dobio dojam

A ovim mojima je super, od nedjelje su po vani, super su se prilagodili. Ova prethodna dva dana je bilo koliko-toliko bez kiše pa su non-stop vani bili, a i prvi put smo ih čuli da laju Fora ih je čuti, kao neki živi detektori kojima ništa ne može promaći Čas ugledaju neku mačku pa je potjeraju, pa susjedi kokoš pobjegla pa za njom A njih dva skupa manja od kokoši Pa im uzeli neke kao igračke, kosti (jedna žuta i jedna crvena) i tko bi rekao, kad bacimo, jedan psić (Linda) je odmah donese Ona je baš nekako skroz živahnija, a i voli se s loptom igrati. Mene još najviše vole, kad čučnem odmah skaču po meni, hoće se popeti i "grickaju" me iz svoje zaigranosti.

Navečer im pritvorim vrata kućice, ujutro otvorim i cijeli dan mogu izlaziti i ulaziti. Slobodno se šetaju, ne udaljavaju se previše. Ono što mi je smiješno, uvijek su skupa, di jedan, tu i drugi Nema šanse da će jedan otići 10m na drugu stranu, a ovaj drugi na drugu stranu. Danas je kiša, pa sam razmišljao da li da otvorim vrata kućice ili ne, otvorio sam ipak. Mislio sam da će pokisnuti, ali vide i oni da je kiša i mudro samo vire iz kućice, neće van Čim je prestala kiša, evo ih po vani.

Par slikica (zadnja slika slikana iz zraka, odnosno sa prozora na 1.katu kuće, tad su taman vidjeli mačku i počeli lajati i juriti prema njoj Ali se zaustave na sredini dvorišta i stanu, pa samo laju i malo reže, baš simpatično nekako).








"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 20/11/2019 : 23:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Do godinu dana gledaj da ih hraniš sa boljom hranom dok se razviju, poslije se možeš malo i prošvercati, ali izbjegavaj ono smeće od jeftilena za par kuna po centrima.
Isto tako im baš ne mijenjaj hranu često.
Nadji neku i drž se nje, a ako mijenjaš onda postepeno novu nadodaješ pomalo.
Moraš i kod veterinara na cjepljenje i da se očiste od nametnika.
Sve u svemu sa psom više posla nego sa mačkom.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/11/2019 : 08:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
@reem: đukci su ti odlični! :D
I mi smo tako većinom imali 2, sretniji su.
Isto vani u dvorištu, u kući sam imao tronogog mačka, ali sam ga proslijedio staroj...ne mogu, hebe me OKP i što mi stan mora biti kao operacisjka sala. Frajer mi je usput rastavio kauč, morao sam kupit novi.
Ugl sada hranimo pasa od nekog pijanca tu u susjedstvu (sa ostacima ručka/večere), a i susjedova maca je više kod nas nego kod njih.
Ful je hepi čim nas vidi, odmah prede, ali podragaš ju duže od 5 sekundi i dobiješ ili kanđe ili zube u ruku...baš je zajebana.
Voli gledat kad nešto radimo, pravi nam društvo.
Ugl ja više svoje životinje ne želim, ali ovako povremeno tuđe...zašto ne. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 21/11/2019 08:04:42
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46495 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/11/2019 : 08:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Evo mog mačka ,

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/11/2019 : 09:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Moja ćerka je našem mačoru otvorila i instagram profil. :D

https://instagram.com/pakithecat?igshid=rdhbzuw31jyw

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46495 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/11/2019 : 09:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
koliko je star?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/11/2019 : 11:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Napunio šest.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/11/2019 : 16:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Evo mog mačka ,



Ovaj mačak izgleda onako kako te ja i zamišljam,lwoode. Baš si onako ko nekakav pospani nezainteresirani mačak.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22138 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/11/2019 : 16:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Uz lwooda ide sarplaninac, nikako macka. Sebe ne bih mogao da zamislim sa mackom, ono vodam je na uzici, oblacim u odijelo sa masnom...Boze sacuvaj. Prije sam imao njemackog ovcara i sarplaninca. Mislim da bi mi i rotvajler dobro stajao. Huntera razumijem, to je macka od njegove djece. Da se on pita imao bi dobermana, pretpostavljam.
Vremena su drugacija, pogotovo ovdje na zapadu. Imati psa ovdje prevelika je obaveza, nije vise kao prije, svezes na lanac ispred kuce, hranis ga ostacima hrane od rucka i slicno. Sada, ovdje, da bi imao psa moras da ides na nekoliko kurseva. Gore nego kada treba da dobijes dijete.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/11/2019 : 23:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ti u potpunosti "cat person". Da se ja pitam, vodao bih leoparda gradom. :D
Kad bih baš morao psa da izaberem onda bi to bio bernandinac. ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22138 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/11/2019 : 23:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ja sam ti u potpunosti "cat person". Da se ja pitam, vodao bih leoparda gradom.


Pa kazem ja.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46495 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/11/2019 : 09:26:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Mačke su zakon.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/12/2019 : 18:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Do godinu dana gledaj da ih hraniš sa boljom hranom dok se razviju, poslije se možeš malo i prošvercati, ali izbjegavaj ono smeće od jeftilena za par kuna po centrima.
Isto tako im baš ne mijenjaj hranu često.
Nadji neku i drž se nje, a ako mijenjaš onda postepeno novu nadodaješ pomalo.
Moraš i kod veterinara na cjepljenje i da se očiste od nametnika.
Sve u svemu sa psom više posla nego sa mačkom.

Poslušao sam tvoje savjete, oko hrane i svega, tnx Posla je, ali - meni je to sve zabava. Gledam dosta YT videa o dresiranju pasa, barem oni najosnovniji trikovi i komande i ide to polagano Brzo kopčaju, iako su još u onoj fazi razigranosti. Ajde, jednog psa je možda lakše za trenirati, kad su dva skupa, to je malo teže. Jer ako te jedan i hoće poslušati, ovome drugome se igra i onda zaigra i ovog prvog. Pa ih probam i odvojeno trenirati u prizemlju kuće gdje mi je inače teretana, radimo svaki dan pomalo. Oni su uvijek skupa, pa je teško onda da nauče svoje ime, zato moram ovako odvojeno ih pokušati dresirati da upoznaju svoje ime i te neke osnovne cake. Pa kombiniramo i onda ih uvedem skupa u tu prostoriju pa skupa vježbamo, da vidim kako će reagirati. Kod mene su nekih mjesec dana, naučili smo riječ "sjedi", a i malo nam fali da naučimo "lezi" (ne uspije nam uvijek) I komandu "čekaj", ali ide to.

Obično ovako zauzmu pozu skupa kad su, kad se kaže sjedi i čekaju "poslasticu" (slikano jutros, ali stalno su skupa, da ne povjeruješ):



quote:
Originally posted by DiSkAcH

@reem: đukci su ti odlični! :D
I mi smo tako većinom imali 2, sretniji su.
Isto vani u dvorištu, u kući sam imao tronogog mačka, ali sam ga proslijedio staroj...ne mogu, hebe me OKP i što mi stan mora biti kao operacisjka sala. Frajer mi je usput rastavio kauč, morao sam kupit novi.

Tnx DiSkAcH Ma i ja sam ti takav, nekako ih ne bi baš u kuću stavio, a ovako njima ništa ne manjka, uživaju. Imaju svoje veliko dvorište, okolnu livadu gdje se mogu istrčati, zaista uživaju.

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ugl sada hranimo pasa od nekog pijanca tu u susjedstvu (sa ostacima ručka/večere), a i susjedova maca je više kod nas nego kod njih.
Ful je hepi čim nas vidi, odmah prede, ali podragaš ju duže od 5 sekundi i dobiješ ili kanđe ili zube u ruku...baš je zajebana.
Voli gledat kad nešto radimo, pravi nam društvo.
Ugl ja više svoje životinje ne želim, ali ovako povremeno tuđe...zašto ne. ;)

I meni dolaze tuđe mačke, poznato mi je to A što ćeš od životinje, i ja svakoj dam jesti. Samo ih moji ovi sad tjeraju, iako se one toliko ne boje njih, budu smiješne te scene naganjanja

Imao sam takvu mačku, takvog karaktera, malo je podragaš i već te nakon 5 sekundi ogrebe, neka čudna narav Inače, ovi psići su baš pun pogodak, eto, nisam niti znao da će nam svima tako dodatno uljepšati život

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/02/2020 : 12:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote







"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/02/2020 : 12:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Bas su slatki.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/02/2020 : 12:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Žena i kći doveli kući psa, bez obzira na moje protivljenje. Ja ga u inat zovem Vojko (jer san reka ne može!). On meni u inat jede stripove:)


Trouble will find me
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/02/2020 : 13:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Znaci ako u prijevodu bude falilo par rijeci, krivac je Vojko! :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 17/02/2020 : 13:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Žena i kći doveli kući psa, bez obzira na moje protivljenje. Ja ga u inat zovem Vojko (jer san reka ne može!). On meni u inat jede stripove:)




Ako im se svidi mogao bi doći i Dvojko.
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 17/02/2020 : 14:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Naša Lola (labrador, 2 godine) je požderala cijeli hrbat od Timesovog atlasa svijetske povjesti - nogom ga je izvukla iz police i počela grickati hrbat. Izgleda, da je u ljepilu bila kakva želatina. Ostale knjige na istoj polici (uključujuči i neke Fibre večeg formata) je ignorirala. Naš drugi pas (cavalier king charles, 9 godina), je knjige ignorirao, ali je imao pik na figurice, naročito meke pokemone, koje je tri potpuno uništio.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/02/2020 : 19:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Bas su slatki.

Hvala A ne može čovjek proći kraj njih, a da ih ne podraga. Čak se i sami izvale na leđa i čekaju da ih pomaziš po trbuhu

Baš je i ovaj Markosov lijep Takvog sam htio jednom još davno nabaviti. Iako isto ispočetka nisam bio za pse, ali danas drugačije razmišljam, stvarno te životinje nekako u tebi uvijek izazovu tu neku vedrinu i pozitivu.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/02/2020 : 20:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

stvarno te životinje nekako u tebi uvijek izazovu tu neku vedrinu i pozitivu.


Istina, osim kad te bude u 5 ujutro. I onda još, da ne bi slučajno bilo neke zabune, dođe objasniti tko je pravi Gospodar snova.




http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/02/2020 : 21:54:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Poli


Bas su slatki.

Hvala A ne može čovjek proći kraj njih, a da ih ne podraga. Čak se i sami izvale na leđa i čekaju da ih pomaziš po trbuhu

Baš je i ovaj Markosov lijep Takvog sam htio jednom još davno nabaviti. Iako isto ispočetka nisam bio za pse, ali danas drugačije razmišljam, stvarno te životinje nekako u tebi uvijek izazovu tu neku vedrinu i pozitivu.


Ja sam bio jako protiv toga da uzmemo psa, jer sam (ispravno) pretpostavio da ce briga oko njega pasti na moja ledja, ali nakon mjesec dana sto je kod nas, ne da mi se uvukao pod kozu, nego ... ono, kad ti se netko tako iskreno veseli kad dodjes kuci, takva ljubav, stvarno trebas imati srce od kamena da ostanes imun na to.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000